Lietuvos stiprybė – dabarčiai. Lietuvos žaliosios rinktinės partizanams, veikusiems Šeduvos apylinkėse, atminti

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centras
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Išmanyti savo krašto istoriją yra pareiga. Pareiga, kurią nešiojamės savo širdyse ir esant progai – bandome ją įvykdyti. Mes, Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro bendruomenės nariai, esame piliečiai, mylintys savo šalį, todėl didžiuojamės savo projektu „Lietuvos stiprybė – dabarčiai. Lietuvos žaliosios rinktinės partizanams, veikusiems Šeduvos apylinkėse, atminti“, kuris prasidėjo dar 2018 metais.

Pirmasis mūsų tyrimas buvo įdomus ir kupinas naujų atradimų bei patirčių. Rastą informaciją sudėjome į leidinį. Savo leidinį ir atliktą tyrimą pristatėme Radviliškio rajono mokyklų mokiniams.

2019 metais vykdėme vietos gyventojų, galinčių pasidalinti savo prisiminimais, paiešką, klausėme jų liudijimų, ėmėme interviu. Bendravome su vietos istorikais. Gautą informaciją sudėjome į leidinį. Tyrimo metu sužinojome apie partizanams pastatytą atminimo kryžių. Aplankę šią vietą radome tik paminklinį akmenį. Kryžius buvo nugriuvęs šalia akmens ir bebaigiantis suirti.

2020 m. mokyklos bendruomenė, bendradarbiaudama su Pakalniškių seniūnija, nutarė pastatyti naują kryžių Žaliosios rinktinės partizanams atminti. Kryžiaus gaminimo darbus atliko mūsų mokymo centro staliaus specialybės mokiniai ir mokytojai.

2021 m. rugsėjo 24 d. Šeduvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčios klebonas Viginijus Kazaitis jį pašventino. 2022 m. mokinių projektas pristatytas Švietimo pažangos asamblėjoje, kuri vyko Lietuvos Respublikos Prezidentūroje.

2023 m. kovo mėnesį suplanuotas bendruomenės žygis į partizanų atminimo vietą. Žygiu siekiama paminėti dvi svarbias datas: Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną ir simboliškai nueiti 11 km., Lietuvos žaliosios partizanų rinktinės įkūrimą (rinktinė įkurta 1945 m. kovo mėnesį).

Nuo 2018 m. besitęsiantis projektas suvienijo ne tik mokymo įstaigos bendruomenę, bet įtraukė ir Pakalniškių seniūniją, Šeduvos bažnyčią, Raudondvario kaimo bendruomenę, sulaukėme palaikymo iš Radviliškio rajono mero. Turėjome galimybę pabendrauti su Meškauskų, kurių sodyboje buvo nužudyti partizanai, giminaičiais.

Džiaugiamės galimybe suburti neabejingus žmones bendram tikslui bei savo idėjomis uždegti mokinius.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Senos ir naujos Alantos apylinkių lankytinos vietos
Senos ir naujos Alantos apylinkių lankytinos vietos
Alantos dvaro bendruomenės žmonių darbu ir iniciatyva Alanta turi gražių naujų lankytinų vietų - Valiulio akmenį ir Svobiškėlio stotelę.
Mindūnų bendruomenės šventė
Mindūnų bendruomenės šventė
Mindūnų bendruomenės centras savo veiklomis puoselėja valstybinių švenčių minėjimo tradicijas, siekia skatinti pilietiškumą, stiprinti valstybingumą.
Kultūrinė akcija #polkaLT
Kultūrinė akcija #polkaLT
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka puoselėja Lietuvos nematerialų kultūros paveldą – kviečia priimti polkos iššūkį #polkaLT.
Vaikų ir jaunimo dienos stovykla ,,Šypsena"
Vaikų ir jaunimo dienos stovykla ,,Šypsena"
Esame jauna bendruomenė šiuo metu vienijanti 15 narių. Mūsų bendruomenė yra aktyvi. Esame paraše jau du projektus ir juos įgyvendinę.
Pilietinė iniciatyva "Dovana Lietuvai" skirta Žirmūnų bendruomenei, Vilniui, Lietuvai.
Pilietinė iniciatyva "Dovana Lietuvai" skirta Žirmūnų bendruomenei, Vilniui, Lietuvai.
Pilietinė iniciatyva, kuri Žirmūnų gimnazijoje gyvuoja ne vienerius metus.
„Žodelis-mamytės širdelėn"
„Žodelis-mamytės širdelėn"
Konkursas skirtas vaikų komunikavimo, literatūros, meninei kompetencijai ugdyti.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016