Lietuvos stiprybė – dabarčiai. Lietuvos žaliosios rinktinės partizanams, veikusiems Šeduvos apylinkėse, atminti

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centras
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

Išmanyti savo krašto istoriją yra pareiga. Pareiga, kurią nešiojamės savo širdyse ir esant progai – bandome ją įvykdyti. Mes, Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro bendruomenės nariai, esame piliečiai, mylintys savo šalį, todėl didžiuojamės savo projektu „Lietuvos stiprybė – dabarčiai. Lietuvos žaliosios rinktinės partizanams, veikusiems Šeduvos apylinkėse, atminti“, kuris prasidėjo dar 2018 metais.

Pirmasis mūsų tyrimas buvo įdomus ir kupinas naujų atradimų bei patirčių. Rastą informaciją sudėjome į leidinį. Savo leidinį ir atliktą tyrimą pristatėme Radviliškio rajono mokyklų mokiniams.

2019 metais vykdėme vietos gyventojų, galinčių pasidalinti savo prisiminimais, paiešką, klausėme jų liudijimų, ėmėme interviu. Bendravome su vietos istorikais. Gautą informaciją sudėjome į leidinį. Tyrimo metu sužinojome apie partizanams pastatytą atminimo kryžių. Aplankę šią vietą radome tik paminklinį akmenį. Kryžius buvo nugriuvęs šalia akmens ir bebaigiantis suirti.

2020 m. mokyklos bendruomenė, bendradarbiaudama su Pakalniškių seniūnija, nutarė pastatyti naują kryžių Žaliosios rinktinės partizanams atminti. Kryžiaus gaminimo darbus atliko mūsų mokymo centro staliaus specialybės mokiniai ir mokytojai.

2021 m. rugsėjo 24 d. Šeduvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčios klebonas Viginijus Kazaitis jį pašventino. 2022 m. mokinių projektas pristatytas Švietimo pažangos asamblėjoje, kuri vyko Lietuvos Respublikos Prezidentūroje.

2023 m. kovo mėnesį suplanuotas bendruomenės žygis į partizanų atminimo vietą. Žygiu siekiama paminėti dvi svarbias datas: Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną ir simboliškai nueiti 11 km., Lietuvos žaliosios partizanų rinktinės įkūrimą (rinktinė įkurta 1945 m. kovo mėnesį).

Nuo 2018 m. besitęsiantis projektas suvienijo ne tik mokymo įstaigos bendruomenę, bet įtraukė ir Pakalniškių seniūniją, Šeduvos bažnyčią, Raudondvario kaimo bendruomenę, sulaukėme palaikymo iš Radviliškio rajono mero. Turėjome galimybę pabendrauti su Meškauskų, kurių sodyboje buvo nužudyti partizanai, giminaičiais.

Džiaugiamės galimybe suburti neabejingus žmones bendram tikslui bei savo idėjomis uždegti mokinius.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Joniškio „Saulės" pagrindinės mokyklos pilietiškumo žygiai
Joniškio „Saulės" pagrindinės mokyklos pilietiškumo žygiai
Nuo 2017 m. Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos iniciatyva pradėti organizuoti pėsčiųjų žygiai, skirti Lietuvos Nepriklausomybei paminėti.
„Juozo Lukšos Daumanto įkvėpti“
„Juozo Lukšos Daumanto įkvėpti“
Kviečiame bendruomenes prisijungti prie iniciatyvos „Juozo Lukšos Daumanto įkvėpti“, Lietuvos laisvės kovotojų įamžinimui ir dalintis savo idėjomis.
„Mokinių savivaldos – matomos ir girdimos”
„Mokinių savivaldos – matomos ir girdimos”
Projektas „Mokinių savivaldos – matomos ir girdimos”, kuriuo siekiama stiprinti Marijampolės mokinių savivaldų tarybas ir skatinti jų iniciatyvas.
Dovana Raseinių krašto gyventojams pasitinkant Vasario 16-ąją
Dovana Raseinių krašto gyventojams pasitinkant Vasario 16-ąją
VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokyklos bendruomenė jau eilę metų dovanoja dovaną gyventojams Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga.
Žygis „Neškim žinią Lietuvai“
Žygis „Neškim žinią Lietuvai“
Nuo 2018 m. Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija organizuoja žygį Viduklės miestelio gatvėmis, skirtą Vasario 16-tai paminėti.
Lietuvių Namai Norvegijoje
Lietuvių Namai Norvegijoje
Rogalando lietuvių bendrija - 10 metų gyvuojanti organizacija, kurios nariai savanorystės principu restauravo pastatą, kuriuose įkūrė Lietuvių Namus.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016