Lietuvos stiprybė – dabarčiai. Lietuvos žaliosios rinktinės partizanams, veikusiems Šeduvos apylinkėse, atminti

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centras
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Išmanyti savo krašto istoriją yra pareiga. Pareiga, kurią nešiojamės savo širdyse ir esant progai – bandome ją įvykdyti. Mes, Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro bendruomenės nariai, esame piliečiai, mylintys savo šalį, todėl didžiuojamės savo projektu „Lietuvos stiprybė – dabarčiai. Lietuvos žaliosios rinktinės partizanams, veikusiems Šeduvos apylinkėse, atminti“, kuris prasidėjo dar 2018 metais.

Pirmasis mūsų tyrimas buvo įdomus ir kupinas naujų atradimų bei patirčių. Rastą informaciją sudėjome į leidinį. Savo leidinį ir atliktą tyrimą pristatėme Radviliškio rajono mokyklų mokiniams.

2019 metais vykdėme vietos gyventojų, galinčių pasidalinti savo prisiminimais, paiešką, klausėme jų liudijimų, ėmėme interviu. Bendravome su vietos istorikais. Gautą informaciją sudėjome į leidinį. Tyrimo metu sužinojome apie partizanams pastatytą atminimo kryžių. Aplankę šią vietą radome tik paminklinį akmenį. Kryžius buvo nugriuvęs šalia akmens ir bebaigiantis suirti.

2020 m. mokyklos bendruomenė, bendradarbiaudama su Pakalniškių seniūnija, nutarė pastatyti naują kryžių Žaliosios rinktinės partizanams atminti. Kryžiaus gaminimo darbus atliko mūsų mokymo centro staliaus specialybės mokiniai ir mokytojai.

2021 m. rugsėjo 24 d. Šeduvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčios klebonas Viginijus Kazaitis jį pašventino. 2022 m. mokinių projektas pristatytas Švietimo pažangos asamblėjoje, kuri vyko Lietuvos Respublikos Prezidentūroje.

2023 m. kovo mėnesį suplanuotas bendruomenės žygis į partizanų atminimo vietą. Žygiu siekiama paminėti dvi svarbias datas: Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną ir simboliškai nueiti 11 km., Lietuvos žaliosios partizanų rinktinės įkūrimą (rinktinė įkurta 1945 m. kovo mėnesį).

Nuo 2018 m. besitęsiantis projektas suvienijo ne tik mokymo įstaigos bendruomenę, bet įtraukė ir Pakalniškių seniūniją, Šeduvos bažnyčią, Raudondvario kaimo bendruomenę, sulaukėme palaikymo iš Radviliškio rajono mero. Turėjome galimybę pabendrauti su Meškauskų, kurių sodyboje buvo nužudyti partizanai, giminaičiais.

Džiaugiamės galimybe suburti neabejingus žmones bendram tikslui bei savo idėjomis uždegti mokinius.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė įkurta 2000 m. lapkričio mėn. Bendruomenė jungia ne tik Jungėnų kaimo, bet ir aplinkinių kaimų gyventojus.
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė įsikūrusi Vilkaviškio rajone. Mūsų bendruomenės tikslas - skatinti pačios šeimos ir skirtingų kartų, bendrystę.
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Mūsų bendruomenės tikslas vienyti Šiaudiniškių ir gretimų kaimų gyventojus ir iš jų kilusius žmones, ugdyti gyventojų bendruomeniškumą.
„Karalkrėslio kepyklėlė“
„Karalkrėslio kepyklėlė“
Turim savo bendruomenė verslą „Karalkrėslio kepyklėlę“. Kepame tradicinius kepinius ir puoselėjam kulinarinį paveldą. Mylim ir didžiuojamės vieta kur gyvenam.
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Kažin ar dar Lietuvoje yra toks atvejis, kai gimtojo kaimo neliko, o buvusio kaimo gyventojai, išsibarstę po visą Lietuvą, susiburtų į asociaciją.
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Trakų TAU buria bendruomenę ir ugdo pilietiškumą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016