Laučių kaimo bendruomenės projektai

Laučių kaimo bendruomenė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

2009 m. lapkričio 20 d. įkurta Laučių kaimo bendruomenė. Tačiau nuo 2015 metų pradėjus vadovauti naujai pirmininkei ir nepraėjus nei dešimt metų paliko žymų pėdsaką Laučių kaimo istorijoje tiek renginių, kultūros, aplinkos bei projektų įgyvendinimo atžvilgiu. Aktyviausi bendruomenės nariai – Laučių kaimo pirmininkė, seniūnaitis ir kiti tarybos nariai bendromis jėgomis įgyvendino 17 įvairių projektų. Didžiuojamės ir judame koja kojon pirmyn visi kartu tam, kad Laučiai taptų geresne vieta gyventi, būtų – arčiau Tavęs!

Nors veiklą nauja komanda pradėjo vykdyti 2015 metai, tačiau pirmieji trys projektai startavo 2016 metais. Pirmasis vadinosi „Blaivus ir laimingas‘. Šis projektas buvo mokomoji paskaita jaunimui, kaip nepakliūti į priklausomybės pinkles. Sekantis projektas buvo „Kartų bendravimo savanorystės stiprinimas“. Lėšos buvo skirtos stiprinti bendruomenę sutelkiant visų kartų atstovus. Psichologinę–socialinę pagalbą, diskusijas ir seminarus, sporto veiklos su trijų dienų stovykla prie Platelių ežero ir Platelių bendruomenės nariais. Kultūrinės veiklos: senųjų amatų ir senąsias tradicijas puoselėjantys užsiėmimai, „Demokratinių šokių“ vakarai, dalyvavimas akcijoje „Darom“ ir begale kitų veiklų.

Paskutinis 2016 metų projektas buvo „Veik laisvai, gyvenk sveikai“ šis projektas skirtas kaimo bendruomenės materialinės bazės stiprinimas (pirmoji veiklos sritis) įsigyti baldus, buitinę techniką ir vaizdo, garso, foto techniką bendruomenės patalpoms.

2017 metų projekto tikslas buvo Laučių bendruomenės bendrystės ir savitumo stiprinimas organizuojant renginius. Buvo įsigyta daug inventoriaus šventėms bei nešiojama kolonėlė.

2018 metų projekto lėšos buvo panaudotos skatinti vaikų ir jaunų žmonių (14–29 metų) laisvalaikio užimtumui. Buvo įsigyta daug įvairių žaidimų ir sporto inventoriaus.

2019 metų projektas buvo pats didžiausias, Iš šio projekto įsirengėme daugiafunkcinę sporto aikštelę ir vaizdo stebėjimo kameras. Šis projektas taip pat sulaukė daugybės gyventojų palaikymo. Antrasis 2019 metų projektas buvo viešojo naudojimo patalpų pritaikymas bendruomenės gyventojų poreikiams. Kadangi patalpas turėjome suremontuotas tai reikėjo ir baldų, įsigijome, baldus, roletus. Trečiasis 2019 metų projektas buvo skirtas verslumo įgūdžių tobulinimui ir mokymams. Turėjome labai stiprius mokymus, susipažinome su verslo kūrimu ir jo kliūtimis, aplankėme perspektyvios Bruožių bendruomeninio verslo nišos kūrimas kaimo vietovėse, ledų N. Liolio ledų gamyba, Rokiškis. Socialinio verslo inicijavimas ir vystymas kaimo vietovėse Guostagalio paslaugų centras. Na ir 2019 metų ketvirtasis projektas tradicija tapusi vasaros šventė.

2020 metų viešojo naudojimo patalpų pritaikymas bendruomenės gyventojų poreikiams tęstinumas. Įsigyta naujai įrengtoms patalpoms WC inventorius bei jaunimo erdvėms sėdmaišiai bei stalai.

2021 metai projektą rengėme viešųjų erdvių priežiūrai ir pritaikymas gyventojams. Įsigijome daug įvairių daiktų viešųjų erdvių priežiūrai (žoliapjovė, lapų pūstuvas, gyvatvorių genėjimo žirklės, viešinimo stendas irk t.

2022 metų projektas viešųjų erdvių priežiūra ir poilsio zonos įrengimas. Įsigijome traktoriuką žolei pjauti bei pavėsinę su lauko baldais. Ir antrasis 2022 metų projektas tradicinė mūsų kaimo šventė, tačiau šį kartą galėjome daugiau apmokėti paslaugų.

2023 metais su pirmuoju projektu keliavome “Aukštaitijos takais”. Iš šio finansavimo galėjome gyventojams apmokėti autobuso nuomą , gido paslaugas ir pietus. Gyventojai buvo labai patenkinti tokia ekskursija.

Paskutinis 2023 metu projektas vėl tradicinė vasaros uždarymo šventė. Skirtas lėšas panaudojome scenos, įgarsinimo, apšvietimo, atlikėjo apmokėjimui už paslaugas.

 

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė įsikūrusi Vilkaviškio rajone. Mūsų bendruomenės tikslas - skatinti pačios šeimos ir skirtingų kartų, bendrystę.
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Mūsų bendruomenės tikslas vienyti Šiaudiniškių ir gretimų kaimų gyventojus ir iš jų kilusius žmones, ugdyti gyventojų bendruomeniškumą.
„Karalkrėslio kepyklėlė“
„Karalkrėslio kepyklėlė“
Turim savo bendruomenė verslą „Karalkrėslio kepyklėlę“. Kepame tradicinius kepinius ir puoselėjam kulinarinį paveldą. Mylim ir didžiuojamės vieta kur gyvenam.
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Kažin ar dar Lietuvoje yra toks atvejis, kai gimtojo kaimo neliko, o buvusio kaimo gyventojai, išsibarstę po visą Lietuvą, susiburtų į asociaciją.
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Trakų TAU buria bendruomenę ir ugdo pilietiškumą.
Sangrūdos parkas
Sangrūdos parkas
,,Sangrūdos parko" - viešosios poilsio ir pramogų erdvės kūrimas.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016