„Padovanok vaikui vasarą“

Labdaros ir paramos fondas Gėrio Trupinėlis
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

Iniciatyvos idėja  „padovanok vaikui vasarą“ kilo prieš šešerius metus.  Tai buvo pirmieji fondo gyvavimo metai, tačiau greitai pajutome, kur galime padėti ir kam būti naudingi labiausiai. Todėl jau pirmąją vasarą buvo nuspręsta bandyti surengti vaikų vasaros stovyklą prie jūros, skirtą vaikams iš socialiai remtinų, mažas pajamas gaunančių,  rizikos grupei priklausančių šeimų. Taip pat, kai šeimoje yra sunkus ligonis ar vaikus augina globėjai. Štai tokią mišrią stovyklą pirmą kartą surengėme Karklėje “ SOS vaikų poilsiavietėje“ . Stovykloje dalyvavo daugiau kaip 40 vaikų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių.

Šiemet jau turėdami patirtį,  o ir bendradarbiaudami su daugeliu Lietuvos miestų ir rajonų socialinių centrų šeštą kartą prie jūros nusivežėme 45 vaikus. Juos prižiūrėjo fondo atstovai,  savanoriai ir socialiniai darbuotojai.  Kasmet į šį projektą įsitraukia vis daugiau socialinių darbuotojų ir savanorių.  Paramą stovyklai teikia įvairios įmonės ir valstybinės įstaigos.  Kasmet vaikams veiklas dovanoja vis daugiau privataus verslo atstovų. Kartu su socialiniais darbuotojais dalinamės pareigomis ir leidžiame kiekvienam įsitraukti į jų organizavimą. Skirtingų miestų ir kaimų socialiniai darbuotojai dalinasi patirtimis ir patarimais, kaip elgtis vienu ar kitu atveju.  Keturioms paroms tampame didele šeima,  kurios bendras tikslas, kad vaikai atitrūktų nuo dažnai skaudžios kasdienybės, pamatytų jūrą,  parsivežtų įspūdžius,  kuriuos kartu su kitais vaikais pasakotų mokykloje,  tobulintų savo socialinius bendravimo įgūdžius, išmoktų pagarbos ir užmegztų tvaresnį ryšį su socialiniais darbuotojais.

Esame atviri, ir mūsų stovykla yra pasirengusi priimti Ukrainos karo pabėgėlių vaikus.  Savanoriai paruošti ir rengiamės kitais metais papildyti stovyklą vaikais iš Ukrainos.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Tradicinė etnokultūrinė stovykla „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“
Tradicinė etnokultūrinė stovykla „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“
Stovykloje puoselėjama etninė kultūra, ugdoma tautinė savimonė, kultūrinis tapatumas, supažindinama su tautos istorija, tradicijomis, papročiais.
Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai 9 klasių moksleiviams
Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai 9 klasių moksleiviams
Tai ne tik sausos teorinės žinios, bet ir praktiniai įgūdžiai, kaip ištikus nelaimei pasirūpinti savimi, šalia esančiu žmogumi ir savo Tėvyne Lietuva.
Žygis pėsčiomis S. Šalkauskio 137-osioms metinėms paminėti
Žygis pėsčiomis S. Šalkauskio 137-osioms metinėms paminėti
S. Šalkauskio gimnazijos abiturientė Miglė Jankutė įveikė pėsčiomis 137km. Maršrutu Šiauliai - Kaunas, lygiai tiek, kiek metų sukanka prof. S. Šalkauskiui.
Pilietinio ugdymo projektas „Trispalvė vasara“
Pilietinio ugdymo projektas „Trispalvė vasara“
2022 m. rugpjūtį Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centras vykdė pilietinio ugdymo projektą „Trispalvė vasara“, skirtą pradinių klasių mokiniams.
Kražių bendruomenės pilietinio aktyvumo skatinimas
Kražių bendruomenės pilietinio aktyvumo skatinimas
Asociacijos „Kražių bendruomenė“ veikla orientuota į kaimo žmonių telkimą bendram tikslui, pilietinio aktyvumo skatinimą ir tautiškumo puoselėjimą.
„ŠĖLTINIS“ – vaikų fokloro festivalis
„ŠĖLTINIS“ – vaikų fokloro festivalis
Vaikų folkloro festivalis „Šėltinis“ 16m skaičiuojanti bendruomenės iniciatyva. Festivalio akcentas–folkloro šventė.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016