Kartu į gražesnį rytojų

Asta Kanopkienė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Bekupės BC jaunieji savanoriai, neformali jaunų asmenų grupė, kurioje yra 15 narių, gražiai įsiliejo į bendruomeninę veiklą. Suvieniję jėgas, be jokių papildomų finansavivo šaltinių patys galvoja ir inicijuoja veiklas, kurios gerina gyvenamąją kaimo aplinką. Bekupės BC jaunieji savanoriai turi savo vėliavą, albumą, metų pradžioje susikūrė veiklų kalendorių. Jie yra gerasis vieningumo, organizuotumo, atjautos vyresniems pavyzdys.

2003 m. Gegužės 14 d. Bekupės kaime, dėka iniciatyvių žmonių, susikūrė Bekupės bendruomenės centras. Pirmoji pirmininkė surinko aktyvius žmones iš kurių sudarė pirmąją tarybą. Laikui bėgant taryba surado puikią vietą prisiglaudimui, renginių organizavimui, pasibuvimams kartu.

Matydami šventes, konkursus, sportines varžybas, susitikimus su Kalėdų seneliu, su bendruomene užaugome ir mes. 2018 m. Po bendruomenės centro surengtos šventės ,,Pilna kraitė‘‘, nusprendėme ir mes, jaunimas, susiburti į grupę, kuri padėtų organizuoti renginius, tvarkyti kaimo ir aikštyno aplinką.

Taip ir įvyko. 2018 m. lapkričio 12 d. susirinkome bendruomenės centro patalpose ir pakalbėję bei pasitarę nusprendėme pasivadinti ,,Bekupės bendruomenės centro jaunaisiais savanoriais‘‘. Tą pačią akimirką išsirinkome pirmininkę ir jos pavaduotoją. Vėliau susikūrėme logotipą ir socialines paskyras, kad galėtume dalintis savo nuveiktais darbais.

 

Pirmasis mūsų labai lauktas renginys buvo eglutės įžiebimo šventė. Pirmoji oficiali savanoriavimo diena buvo pasiruošimas šiam renginiui. Gaminome dekoracijas, papuošimus eglutei bei salei, o vėliau puošėme pagindinę Bekupės bendruomenė centro eglę. Kuomet atėjo šventės diena, programoje dalyvavome kaip nykštukai, dainavome Kalėdines dainas, šokome, linksminome mažuosius vaikus. Kitą dieną supratome, kad šventė pavyko.

Pasibaigus Kalėdiniam laikotarpiui, sausio 6d. atsisveikinome su eglute. Nupuošėme, sudėjome žaisliukus į vietą ir sutvarkėme aplinką. Būdami kartu dalinomės įspūdžiais ir su nekantrumu laukėme kitos šventės. Mūsų bendruomenė visada mini sausio 13-ąją, todėl sulaukėme pakvietimo prisidėti prie šventės minėjimo. Gavę scenarijų pradėjome ruoštis šiai dienai.

Kartu su bendruomenės centru nusprendėme suorganizuoti Šv. Valentino dieną. Paruošėme salę, gaminome dekoracijas ir nusprendėme sukurti laidą ,,Būk mano, meile‘‘. Susirinko daug žiūrovų, gavome didžiulį palaikymą. Tą vakarą bendruomenės centras mums įteikė pirmąją padėką.

Po meilės šventės, bendruomenė šventė Užgavėnes. Gavę scenarijų ruošėmės šventei, puošėmės persirengėliais, dalyvavome įvairiose rungtyse ir kovoje su Kanapiniu ir Lašininiu. Valgėme blynus, kuriuos kepė bendruomenės centro moterys ir likome įvertinti.

Važiavome pas kaimynus – į Abraziškių bendruomenį. Ten atstovavome Bekupės benduomenės centrą. Dalyvavome viktorinoje Kovo 11-ąjai progai paminėti, sportinėse rungtyse, teko padainuoti. Po šios šventės grįžome namo tik su gerais prisiminimais ir dar didesniu užsidegimu nuveikti kažką naujo.

Balandžio mėnesį dalyvavome akcijoje ,,Darom 2019‘‘. Rinkome šiukšles pakelėse, tvarkėme aplinką Spalio ežero paplūdimyje, kelmynėje. Buvo linksma tvarkytis drauge, nejutome jokio nuovargio.

Artėjant mamų dienai dalyvavome edukacijoje, kurią vedė B. Pekarskienė. Darėme atvirukus, kuriuos per mamų šventę ,,Mama – gražiausias gyvenimo žiedas‘‘ įteikėme visoms mamoms. Vedėme renginį, skaitėme gražias eiles, dainavome ir šokome. Vėliau kiekvienai mamai įteikėme gėlės žiedą.

Atėjo Joninių šventė. Prieš šventę aikštynas buvo sutvarkytas, scena gražiai papuošta, o vainikai Jonams irgi buvo nupinti. Šį kartą renginio metu turėjome vilkėti tautinius drabužius. Šventės metu dainavome, šokome, dalyvavome žaidimuose, nešėme vainikus prie ežero, kuriuos plukdėme.

Liepos 6 d. Bekupės bendruomenės centras organizavo žygį aplink Spalio ežerą Mindauginių proga. Po žygio 21 val. Giedojome Tautišką giesmę.

Vasaros uždarymo šventė. Pirmoji diena buvo tinklinio turnyro ir šeimų diena. Mums teko garbė padėti šventės vedančiajai Astai. Turėjome padėti rungčių organizavime. Kiekvienas turėjo savo darbą prižiūrint rungčių eigą. Antrąją dieną taip pat prižiūrėjome tvarką, merginos šoko krepšinio pertraukėlių metu, vaidinome vaidinimą vaikams ir žiūrovams. Šią dieną savanorių gretas papildė viena savanorė iš Vilniaus.

Atėjo ruduo, todėl kartu su bendruomenės centru suorganizavome šventę ,,Derliaus kraitė‘‘. Vaidinome ,,Grybų karą‘‘, dainavome dainas, vėliau padėjome šeimininkėms nešioti jų išvirtus balandėlius žiūrovams. Sulaukėme pagyrų iš seniūno.

Žiema. Atėjo laikas šventei ,, Žiemos pasaka‘‘. Vedėme renginį, dainavome, sekėme pasaką ir laukėme Kalėdų senelio.

 

Po renginio  šventėme savo 1-ąjį gimtadienį. Bendruomenės centro tarybos sutikimu padarėme gimtadienį, į kurį pasikvietėme svečių. Atvyko buvęs seimo narys Petras Čimbaras. Jo dėka dabar turime mūsų, savanorių žalias maikutes su mūsų logotipu ir pavadinimu nugaroje. Nuo tos akimirkos tapomi labiau žinomi ir atpažįstami. Taip pat gavome vardinius ženkliukus, bei arbatos servizą su šaukšteliais. Giedraičių bendruomenės centro pirmininkė su baltu pavydu žiūrėjo ir gerėjosi mūsų nuveiktais darbais, todėl padovanojo nuostabaus skonio tortą. Taip pat gavome savanorių vėliavą, kuri puošia bendruomenės centro patalpas. Buvo įteiktos atskiros dovanėlės ir nominacijos kiekvienam savanoriui. Šis gimtadienis mums suteikė daugiau jėgų ir motyvacijos kurti, eiti į priekį, dalyvauti, kurti ir organizuoti.

Sausio 13-ąją kartu su kaimo gyventojais minėjome žuvusius. Mūsų tarpe yra jaunųjų šaulių, todėl keli savanoriai atvyko su uniformomis.

Tradiciškai Bekupės bendruomenė centras organizavo Šv. Valentino dieną. Prieš renginį tvarkėme salę, darėme papuošimus. Šį kartą mums teko pabūti renginio klausytojais, nes koncertavo grupė iš Molėtų – ,,Pankoliai‘‘. Mes buvome dalyviai antros šventės dalyje – ,,Karščiausios porelės‘‘ rinkimuose.

Šį kartą dėl Covid-19 negalėjome organizuoti mamų dienos šventės, bet mes vis tiek parengėme staigmeną mamoms. Bendraudami nuotoliniu būdu, sugalvojome padaryti atvirukus. Jų padarėme net 200! Mamos liko nustebintos, o mes irgi buvome laimingi bei džiaugėmės būdami įvertinti.

Sušvelnėjus Covid-19 bangai, B. Pekarskienė suorganiavo vaikų ginimo dienos šventę ,,Drąsieji piratai‘‘. Mes prisidėjome dalyvavimu, mankštos darymu ir geros nuotaikos kūrimu.

Visai neplanuotai, bet laikantis visų Covid-19 reikalavimų, sugalvojome sutvarkyti Spalio ežero paplūdimio pakrantę. Karantino metu buvome suvaržyti, nes nieko negalėjome daryti gyvai, todėl kol turėjome galimybę susirinkome ir sutvarkėme pakrantę, kad būtų jauku ir malonu ateiti ramiais vasaros vakarais pasėdėti ir pabūti tyloje, bei ramybėje.

Liepos 6-oji. Šį kartą ėjome aplink Bekupės mišką. Kai gižinėjome į Bekupės aikštyną, mus pasitiko stiprus lietus. Tačiau grįžę, šlapi ir laimingi, 21 val. sugiedojome himną.

Praėjo ilgas laiko tarpas, kai neorganizavome renginių dėl karantino. Atėjo advento laikotarpis, todėl bendruomenės centras suorganizavo ,,Šventės kūrimą Bekupėje‘‘. Bendruomenės centro kiemelyje buvo pastatytos gyventojų darytos dekoracijos. Mes padarėme advento vainiką, kuriame buvo įstatytos 4 žvakutės, kurios  kiekvieną advento sekmadienį buvo uždegiamos.

Turint gražiai papuoštą kiemelį Bekupės bendruomenės centro aikštyne, nusprendėme suorganizuoti akciją ,,Įžiebk Kalėdas savo kieme!‘‘. Kvietėme visus kimo gyventojus prisijungti prie šios akcijos. Mūsų akcijoje dalyvavo beveik visi Bekupiečiai, todėl buvo sunku išrinkti gražiausiai atrodančius kiemus ir namus. Apdovanojome visus padėkomis ir savo kurtais kalendoriais.

Kovo 11-osios proga sukūrėme virtualų sveikinimą. Mes dainavome dainą ,,Mano namai‘‘, o jauniausi gyventojai piešė piešinius ir deklamavo eilėraščius.

Mamos ir tėveliai buvo vėl pasveikinti nuotoliniu būdu rankų darbo atvirukais.

Taip pat bevaikštant kaime suradome ,,sąvartyną‘‘ – prie ežero kranto buvo metamos šiukšlės, todėl nieko neplanavę ėjome tvarkyti aplinkos.

Prie mūsų prisideda ir kitas Bekupės jaunimas – mūsų draugai. Jie padeda tvarkyti aplinką bendruomenės centro aikštėje ir paplūdimyje.

Liepos 6 d. tautišką giesmę susirinkome giedoti po žygio aplink ežerą. Kadangi buvo geras oras, daug dalyvių, buvo smagu eiti. Po žygio buvo edukacija ir vaišės.

Dabar ruošiamės gražiai Bekupės šventei. Artėja 365 metų Bekupės kaimo gimtadienis!

Kaip mes sakome, kartu į gražesnį rytojų!

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė įkurta 2000 m. lapkričio mėn. Bendruomenė jungia ne tik Jungėnų kaimo, bet ir aplinkinių kaimų gyventojus.
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė įsikūrusi Vilkaviškio rajone. Mūsų bendruomenės tikslas - skatinti pačios šeimos ir skirtingų kartų, bendrystę.
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Mūsų bendruomenės tikslas vienyti Šiaudiniškių ir gretimų kaimų gyventojus ir iš jų kilusius žmones, ugdyti gyventojų bendruomeniškumą.
„Karalkrėslio kepyklėlė“
„Karalkrėslio kepyklėlė“
Turim savo bendruomenė verslą „Karalkrėslio kepyklėlę“. Kepame tradicinius kepinius ir puoselėjam kulinarinį paveldą. Mylim ir didžiuojamės vieta kur gyvenam.
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Kažin ar dar Lietuvoje yra toks atvejis, kai gimtojo kaimo neliko, o buvusio kaimo gyventojai, išsibarstę po visą Lietuvą, susiburtų į asociaciją.
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Trakų TAU buria bendruomenę ir ugdo pilietiškumą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016