„Gera gyventi Berteškių kaime“

Kaimų bendruomenė „Berteškiai“
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Prieš 6 metus Raseinių rajono Berteškių ir aplinkiniuose kaimuose buvo beveik nelikę jaunų šeimų. Per kelerius paskutinius metus Raseinių rajono savivaldybė Berteškių kaime įrengė nuotekų tinklus, pagerino vandens kokybę, išasfaltavo dvi gatves ir gal taip sutapo, kad į kaimą pradėjo grįžti jaunos šeimos, nupirko beveik visus buvusius negyvenamus namus, todėl dabar Berteškiuose ir aplinkiniuose kaimuose gyvena keliolika jaunų šeimų, auginančiu apie 30 mažų vaikučių. Bendruomenė taip pat stengiasi organizuoti įdomias ir reikalingas veiklas. Norėdama Berteškių kaimą padaryti patrauklesniu, tvarkingesniu, bendruomenė prie tvenkinio įrengė patrauklią laisvalaikio zoną, kad ir mažesni vaikai, atėję su mamomis turėtų užimtumą, lavintųsi jų muzikinė klausa, koordinacija. Žemės ūkio ministerija skyrė lėšų lavinamųjų žaidimų zonos vaikams, susidedančios iš penkių įrenginių: lauko muzikos instrumento, sūpuoklių, balansavimo tiltelio, požeminio telefono, skersinio, įrengimui.

2022 m.  pradžioje  įkūrėme sėkmingai veikiančią Berteškių daiktų mainų stotelę. Bendruomenės nariai pakvietė gyventojus keistis tarpusavy tuo, kas pabodo, užuot pirkus vis naujus ir naujus daiktus. Kuo mažiau pirksime naujų daiktų, tuo labiau tausosime planetos išteklius, mažinsime atliekų kiekį ir prisidėsime prie tvarumo, Europos žaliojo kurso. Pakvietėme nereikalingus, bet dar tvarkingus daiktus perduoti į Berteškių daiktų mainų stotelę, kuri įkurta bendruomenės namuose. Joje yra išdėlioti dėvėti daiktai, o kiekvienas apsilankęs gali nemokamai pasirinkti ir pasiimti daiktų, kurie jiems pravers, gali atnešti savo daiktų.

Daug dėmesio skiriame saugios aplinkos kūrimui, eismo saugumo prevencijai. Nuolat dalyvaujame  VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos organizuojamo konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“. 2023 m. liepos mėn. Vidaus reikalų ministerijos Nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos projektų ir bendruomenių iniciatyvų gerosios praktikos konkurse mūsų iniciatyva „Saugi Berteškių kaimo aplinka“ tapo nugalėtoja. Gautas įvertinimas skatina ir toliau siekti, kad Berteškių ir aplinkiniai kaimai būtų saugūs, patrauklūs gyventi.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė (Kauno r. sav.) įsikūrusi tik 2022 m. ir kurianti bei puoselėjanti seniūnijos teritorijos viešąsias erdves.
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
Bendruomenė rūpinasi savo bažnytėlės unikalių vargonų restauracija, organizuoja labdaros koncertus jų remontui reikalingoms lėšoms surinkti.
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Iniciatyva įpareigojusi save skatinti vienybę,kaimyniškumą bei gerovę sau,vaikams ir kaimynams jog būtų gera gyveni Lietuvoje bei savo krašte.
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Veikli, energinga, draugiška, puoselėjanti tradicijas.
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Kiekvienas renginys kurį organizuojame stengiamės, kad būtų šventė visai šeimai. Sureikšminame ne pačią šventę bet procesą pasiruošimą jai.
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija" tai bendruomenė, kuri skatina aktyvią, ir sveiką gyvenseną.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016