„Gera gyventi Berteškių kaime“

Kaimų bendruomenė „Berteškiai“
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Prieš 6 metus Raseinių rajono Berteškių ir aplinkiniuose kaimuose buvo beveik nelikę jaunų šeimų. Per kelerius paskutinius metus Raseinių rajono savivaldybė Berteškių kaime įrengė nuotekų tinklus, pagerino vandens kokybę, išasfaltavo dvi gatves ir gal taip sutapo, kad į kaimą pradėjo grįžti jaunos šeimos, nupirko beveik visus buvusius negyvenamus namus, todėl dabar Berteškiuose ir aplinkiniuose kaimuose gyvena keliolika jaunų šeimų, auginančiu apie 30 mažų vaikučių. Bendruomenė taip pat stengiasi organizuoti įdomias ir reikalingas veiklas. Norėdama Berteškių kaimą padaryti patrauklesniu, tvarkingesniu, bendruomenė prie tvenkinio įrengė patrauklią laisvalaikio zoną, kad ir mažesni vaikai, atėję su mamomis turėtų užimtumą, lavintųsi jų muzikinė klausa, koordinacija. Žemės ūkio ministerija skyrė lėšų lavinamųjų žaidimų zonos vaikams, susidedančios iš penkių įrenginių: lauko muzikos instrumento, sūpuoklių, balansavimo tiltelio, požeminio telefono, skersinio, įrengimui.

2022 m.  pradžioje  įkūrėme sėkmingai veikiančią Berteškių daiktų mainų stotelę. Bendruomenės nariai pakvietė gyventojus keistis tarpusavy tuo, kas pabodo, užuot pirkus vis naujus ir naujus daiktus. Kuo mažiau pirksime naujų daiktų, tuo labiau tausosime planetos išteklius, mažinsime atliekų kiekį ir prisidėsime prie tvarumo, Europos žaliojo kurso. Pakvietėme nereikalingus, bet dar tvarkingus daiktus perduoti į Berteškių daiktų mainų stotelę, kuri įkurta bendruomenės namuose. Joje yra išdėlioti dėvėti daiktai, o kiekvienas apsilankęs gali nemokamai pasirinkti ir pasiimti daiktų, kurie jiems pravers, gali atnešti savo daiktų.

Daug dėmesio skiriame saugios aplinkos kūrimui, eismo saugumo prevencijai. Nuolat dalyvaujame  VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos organizuojamo konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“. 2023 m. liepos mėn. Vidaus reikalų ministerijos Nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos projektų ir bendruomenių iniciatyvų gerosios praktikos konkurse mūsų iniciatyva „Saugi Berteškių kaimo aplinka“ tapo nugalėtoja. Gautas įvertinimas skatina ir toliau siekti, kad Berteškių ir aplinkiniai kaimai būtų saugūs, patrauklūs gyventi.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė įkurta 2000 m. lapkričio mėn. Bendruomenė jungia ne tik Jungėnų kaimo, bet ir aplinkinių kaimų gyventojus.
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė įsikūrusi Vilkaviškio rajone. Mūsų bendruomenės tikslas - skatinti pačios šeimos ir skirtingų kartų, bendrystę.
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Mūsų bendruomenės tikslas vienyti Šiaudiniškių ir gretimų kaimų gyventojus ir iš jų kilusius žmones, ugdyti gyventojų bendruomeniškumą.
„Karalkrėslio kepyklėlė“
„Karalkrėslio kepyklėlė“
Turim savo bendruomenė verslą „Karalkrėslio kepyklėlę“. Kepame tradicinius kepinius ir puoselėjam kulinarinį paveldą. Mylim ir didžiuojamės vieta kur gyvenam.
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Kažin ar dar Lietuvoje yra toks atvejis, kai gimtojo kaimo neliko, o buvusio kaimo gyventojai, išsibarstę po visą Lietuvą, susiburtų į asociaciją.
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Trakų TAU buria bendruomenę ir ugdo pilietiškumą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016