Kaimo bendruomenė Valakai

Kaimo bendruomenė „Valakai"
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Kaimo bendruomenės kūrimo tikslas-investicija į jaunimą, vaikus, jaunas šeimas. Bendruomenė yra maža, ją vienija 25 nariai. Džiugina tai, kad kasmet bendruomenės narių skaičius kas metai kinta ir pildosi. Nors neturėjome jokių bendruomenės patalpų kaimo žmonės susikūrė tradiciją ir jau daugiau nei 30 metų renkasi kaimo centre sutikti Naujų metų, Užgavėnių, Joninių, vasaros palydėtuvių. Todėl vietos gyventojų aktyvumui skatinti ir kaimo problemų sprendimui 2007 m. vietos gyventojai susirinko ir nusprendė įkurti kaimo bendruomenę „Valakai“. Žmonių entuziazmas buvo didelis. Kaimo centre buvo pastatytas stogastulpis „Sveiks kaimyne“, pašventinta bendruomenės vėliava, įrengta vaikų žaidimų aikštelį. Gyventojų pagaminta ir ant stiebo iškelta vejarodė, kurioje pavaizduota jauna šeima: motina su tėčiu stumiantys vaikišką vežimėlį, o priekyje bėgantys du jų vaikai. Atsiradus galimybei bendruomenės narių iniciatyva įgyvendintas projektas „Poilsio ir sporto erdvės „Valakai“ įrengimas“. Pastatyti 6 treniruokliai, mini saulės ir vėjo hibridinė jėgainė. Naujai įrengta aktyvaus poilsio erdvė, sukurta patraukli gyvenamoji aplinka ne tik išsaugant liekamąją, bet ir sukuriant pridėtinę gyvenamosios vietovės vertę. Kiekvieną pavasarį gyventojų iniciatyva yra tvarkoma poilsio erdvės aplinka, sodinamos ir auginamos gėlės akmeniniuose vazonuose, sutvarkomi suoleliai.

Kiekvienas bendruomenės narys ir kaimo gyventojas prisideda prie aplinkos puoselėjimo. Matant kaip gražėja aplinka, kaimo gyventojai nusprendė pasisemti įdėjų ir iš aplinkinių rajonų, kaimų, miestelių, aplankant gražiausias Lietuvos vietoves. Kiekvienais metais organizuojame išvykas po Lietuvos lankytinas vietas. Organizuojant keliones pasirenkame kryptį. Bendraujame su kaimyninėmis bendruomenėmis. Vyko kelionė Aukštaitijos siauruoju geležinkeliu. Ši projektą vykdėme su keliomis kaimyninėmis bendruomenėmis. Su senaisiais amatais ir jų tradicijomis susipažinome edukacinėse programose: „Avis aprengs ir pamaitins“-aplankant avių ūkį; „Prisiliesk prie savo krašto istorijos“ – aplankėme naminės duonos kepyklą, susipažinome su duonos keliu. „Pažink Lietuvą“-aplankytas nuostabaus grožio Zarasų kraštas ir t.t. Planuojant keliones buvo galvojama ir apie sveikatinimo kryptį: „Edukacinė-pažintinė kelionė „Birštono kruizas“-susipažinimas su sveikos gyvensenos propagavimu ir mineralinių vandenų naudą žmogui. Gyventojai ir bendruomenės nariai ne tik keliauja: bendruomenės Valakai tikslas-rūpintis kaimo gyventojų gerove , atstovauti jų interesams, juos ginti, rūpintis gražia aplinka ir ją puoselėti.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Ažuožerių moterų klubas
Ažuožerių moterų klubas
Ažuožerių moterų klubas- tai veiklių ir motyvuotų moterų bendruomenė.
Pasaulio anykštėnų bendrija
Pasaulio anykštėnų bendrija
Pasaulio anykštėnų bendrija telkia visuose pasaulio kraštuose ir Lietuvoje gyvenančius anykštėnus bendrai veiklai savo krašto ir Lietuvos labui.
Jaskonių ir Naujasodės kaimų bendruomenė
Jaskonių ir Naujasodės kaimų bendruomenė
Pietryčių Lietuvos partizaninis judėjimas.pokario metais.Druskininkų krašto partizanai.
Anykščių rajono Kurklių miestelio bendruomenės veikla
Anykščių rajono Kurklių miestelio bendruomenės veikla
Kurklių miestelio bendruomenė veikia nuo 2003 m. Mūsų bendruomenėje yra 68 nariai. jai vadovauja bendruomenės pirmininkė Elena Dedelienė, tai aktyvi..
Ziboliškės kaimo bendruomenė
Ziboliškės kaimo bendruomenė
Mūsų bendruomenė jauna (2 metai). Tikslas - kurti jaukų kaimą visiems. Nuo tradicijų iki inovacijų! Kuriame patrauklias erdves, bendraujame, dalijamės
Kaimo bendruomenė „Nendrinukė"
Kaimo bendruomenė „Nendrinukė"
Kaimo bendruomenė „Nendrinukė" susibūrė ir sėkmingai įgyvendina projektus, kurie ugdo pilietiškumą Trakų rajone.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016