Jūrės kaimo bendruomenė: buvom, esam, būsim…

Jūrės kaimo bendruomenė

2002 metais Jūrės kaime, vyko renginys „Čia buvom, esam, būsim“. Į jį susirinkę kaimo gyventojai nusprendė įkurti bendruomeninę organizaciją „Jūrės kaimo bendruomenė“. Pagrindinis tikslas – aktyvinti kaimo žmones, stiprinti pilietiškumą ir bendromis jėgomis pagerinti bendruomenės narių gyvenimo sąlygas.

2012 – 2014 metais, vykdant projektą „Jūrės pastato – mokyklos remontas, pritaikant pastato erdves Jūrės kaimo bendruomenės viešiesiems poreikiams“ renovuojamas pastatas, o įgyvendinant projektą „Jūrės kaimo aikštelės pritaikymas bendruomenės narių laisvalaikio užimtumui“ – sutvarkomas bendruomenės namų kiemelis. Didelis dėmesys skiriamas kaimo žmonių ir bendruomeniečių sveikatinimui ir užimtumui, vykdant „Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje“ projektą.

2015 m. susibūrė Jūrės kaimo kapela „Medlieva”.

2016 m. įgyvendintas projektas “Senolių pėdas iki šiol jaučiu”. Projektas skirtas atnaujinti ir pagerinti Jūrės kaimo bendruomenės viešųjų erdvių ir aplinkos kokybę, stiprinti bendruomenės regioninę ir vietos tapatybę, bendruomeninę veiklą, ugdyti tautinį pasididžiavimą savo krašto istorija.

2017 m. Jūrės kaimo bendruomenė įgyvendino projektą „Gyvenkime sveikai“.
Jūrės kaimo bendruomenė aktyviai dalyvavo konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“ ir vykdė įvairius prevencinius renginius, skirtus ugdyti atsakingus kelių eismo dalyvius. 2018 m. Jūrės kaimo bendruomenė konkurse užėmė III vietą.

2020 m. kartu su Bebruliškės kaimo bendruomene įgyvendintas projektas „Kuriame, bendraujame, dalinamės“. Projektas skirtas tautodailės metams paminėti, atnaujinti ir restauruoti sukurtus medinius kaimo ir senųjų kaimo kapinių kryžius ir kaimo istoriją primenančias medines skulptūras.

2018 m. Jūrės kaimo bendruomenė dalyvavo projekte „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” pateikė ir laimėjo finansavimą Jūrės kaimo bendruomenės tinklapiui sukurti. Bendruomenės svetainė jūrė.lt pristato kaimo ir bendruomenės istoriją, naujienas, veiklą ir kitą bendruomenės nariams ir kaimo gyventojams aktualią informaciją.

2021 m. bendruomenės svetainės domenas jūrė.lt laimėjo gražiausio lietuviško interneto vardo konkursą.

2021 m. įgyvendintas projektas „Vaikų žaidimo aikštelės įrengimas Jūrės kaimo bendruomenės namų kieme“. Bendruomenės namų kiemelyje įrengta vaikų žaidimo aikštelė sustiprino Jūrės kaimo bendruomenės namų materialinę bazę, atsirado erdvė, kurioje galima aktyviai leisti laiką su įvairaus amžiaus vaikais.
Nuo 2022 metų bendruomenė dalyvauja Kazlų Rūdos savivaldybės vykdomame viešųjų erdvių ir gyvenamosios aplinkos tvarkymo projekte.

Prasidėjus karui Ukrainoje, bendruomenės tarybos sprendimu, nutarta paruošti 2-ro bendruomenės namų aukšto patalpas pabėgėlių iš karo zonos prieglobsčiui. Laikiną prieglobstį bendruomenės namuose surado 5 asmenų šeima iš Melitopolio.

Bendruomenės namuose vyksta įvairūs renginiai, rengiamos tradicinės Joninių, Užgavėnių ir kaimynų dienos šventės.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė įsikūrusi Vilkaviškio rajone. Mūsų bendruomenės tikslas - skatinti pačios šeimos ir skirtingų kartų, bendrystę.
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Mūsų bendruomenės tikslas vienyti Šiaudiniškių ir gretimų kaimų gyventojus ir iš jų kilusius žmones, ugdyti gyventojų bendruomeniškumą.
„Karalkrėslio kepyklėlė“
„Karalkrėslio kepyklėlė“
Turim savo bendruomenė verslą „Karalkrėslio kepyklėlę“. Kepame tradicinius kepinius ir puoselėjam kulinarinį paveldą. Mylim ir didžiuojamės vieta kur gyvenam.
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Kažin ar dar Lietuvoje yra toks atvejis, kai gimtojo kaimo neliko, o buvusio kaimo gyventojai, išsibarstę po visą Lietuvą, susiburtų į asociaciją.
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Trakų TAU buria bendruomenę ir ugdo pilietiškumą.
Sangrūdos parkas
Sangrūdos parkas
,,Sangrūdos parko" - viešosios poilsio ir pramogų erdvės kūrimas.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016