Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos pilietiškumo žygiai

Joniškio "Saulės" pagrindinė mokykla
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

Nuo 2017 metų Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos I. Ir A Bartašiūnų mokytojų iniciatyva pradėti organizuoti pėsčiųjų žygiai, skirti Lietuvos Nepriklausomybei „Nuo sausio 13 iki kovo 11“.
Organizuojami trys žygiai: sausio 13, vasario 16 ir kovo 11 paminėti.
Visi žygiai prasideda nuo Joniškio miesto Nepriklausomybės paminklo. Sausio tryliktosios vakare nueinama 13 kilometrų , vasario 16- šešiolika kilometrų, o kovo vienuoliktąją – 11 kilometrų atstumas.

Tai jau tapo tradicija, žygiais sujungti Joniškio rajone esančius paminklus, skirtus Lietuvos Nepriklausomybei paminėti. Prie iniciatyvos prisijungia ne tik mokyklos bendruomenė, mokiniai, mokytojai, tėvai, bet ir miesto žmonės.

Sausio 13 vyksta naktinis žygis su laužais ir karšta arbata.

Šiuo metu tokius žygius organizuoja V. Martinaitis, R. Vaitkienė ir D. Žilevičienė. Jei pradžioje tokiuose žygiuose dalyvaudavo tik „Saulės mokyklos mokiniai ir mokytojai, apie 100 dalyvių, tai dabar prie žygių prisijungia kitų mokyklų bendruomenės ir miesto gyventojai. Šiemetiniame sausio 13 naktiniame žygyje dalyvavo apie 400 žygeivių.

Visada su dideliu užsidegimu žygiuose dalyvauja Lietuvos šaulių sąjungos gen. P. Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės Joniškio šaulių 606 kuopos šauliai. Žygiuose visada dalyvauja „Saulės“ mokyklos Specialiojo ugdymo skyriaus mokiniai ir Dienos užimtumo centro klientai.

Šiais žygiais mokyklos bendruomenė siekia, kad kiekvienas moksleivis didžiuotųsi, jog yra lietuvis ir drąsiai galėtų pasakyti: ,,Aš tikrai myliu Lietuvą“.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
„Juozo Lukšos Daumanto įkvėpti“
„Juozo Lukšos Daumanto įkvėpti“
Kviečiame bendruomenes prisijungti prie iniciatyvos „Juozo Lukšos Daumanto įkvėpti“, Lietuvos laisvės kovotojų įamžinimui ir dalintis savo idėjomis.
„Mokinių savivaldos – matomos ir girdimos”
„Mokinių savivaldos – matomos ir girdimos”
Projektas „Mokinių savivaldos – matomos ir girdimos”, kuriuo siekiama stiprinti Marijampolės mokinių savivaldų tarybas ir skatinti jų iniciatyvas.
Dovana Raseinių krašto gyventojams pasitinkant Vasario 16-ąją
Dovana Raseinių krašto gyventojams pasitinkant Vasario 16-ąją
VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokyklos bendruomenė jau eilę metų dovanoja dovaną gyventojams Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga.
Žygis „Neškim žinią Lietuvai“
Žygis „Neškim žinią Lietuvai“
Nuo 2018 m. Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija organizuoja žygį Viduklės miestelio gatvėmis, skirtą Vasario 16-tai paminėti.
Lietuvių Namai Norvegijoje
Lietuvių Namai Norvegijoje
Rogalando lietuvių bendrija - 10 metų gyvuojanti organizacija, kurios nariai savanorystės principu restauravo pastatą, kuriuose įkūrė Lietuvių Namus.
„Bring Together Lithuania" / „Jungtis Lietuvai"
„Bring Together Lithuania" / „Jungtis Lietuvai"
„Bring Together Lithuania" - tai unikali vasaros stažuočių ir modernios Lietuvos pažinimo programa Lietuvos diasporos jaunimui iš viso pasaulio.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016