JAV Lietuvių Bendruomenės kartu su JAV Lietuvių jaunimo sąjunga vykdomas projektas “Šaknys”

JAV Lietuvių Bendruomenė ir JAV Lietuvių jaunimo sąjunga
2022 m. konkurso balsavimas pasibaigė. Ačiū dalyvavusiems! Kviesime balsuoti kitų metų konkurse 2023 m. „Palaikymo" balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.
Jau palaikė

JAV Lietuvių Bendruomenė kartu su JAV Lietuvių jaunimo sąjunga jau antri metai vykdo projektą “Šaknys”. Projekto metu jaunimas ieško ir tvarko senas JAV lietuvių kapines ir kartu su kitais komandos nariais diskutuoja lietuviško paveldo išsaugojimo bei lietuviškosios tapatybės temomis. “Šaknys” suteikia jaunimui galimybę geriau susipažinti su JAV lietuvių bendruomenės istorija, savo šaknimis ir lietuvišku paveldu, užmegzti naujas pažintis.

2021 ir 2022 m. vasaromis jauni JAV lietuviai kartu su vadovu Viliumi Žalpiu vyko į Pietų Ilinojų ir ten tvarkė senas lietuvių kapines. Buvo surasta daugiau nei 90 kapaviečių, sutvarkyti ir atstatyti kapaviečių paminklai. Prie projekto prisijungė ir vietos gyventojai, kurių giminaičiai buvo palaidoti tose kapinėse. Buvo dirbama pasiskirsčius pareigomis – maisto ruoša, įrankių inventorizacija, fotografija, duomenų bazės kūrimas, vakarinių programą ruoša, žurnalistika ir saugumas/medicina. Komandos nariai miega palapinėse ir maistą gaminasi patys. Vakarais vyksta įvairios programos ir užsiėmimai, diskusijos lietuviškos tapatybės tema, žaidimai, mokomasi ir dainuojamos liaudies dainos, gaminami tradiciniai lietuviški patiekalai.
Šio projekto tikslas – jaunimui suteikti galimybę daugiau sužinoti apie JAV Lietuvių Bendruomenės istoriją ir gyvai prisiliesti prie jos; sąmoningai analizuoti ir suvokti išeivijos lietuvių tapatybę ir padėti jaunimui suprasti išeivijos lietuvių istorijos išsaugojimo svarbą; sutvarkyti ir pažymėti kapines ir kapus, kuriuose palaidoti lietuviai.
Sugrįžęs po projekto jaunimas lietuvių bendruomenėse, lituanistinėse mokyklose, diplomatinėse atstovybėse pristato projekto tikslus, pasidalina savo patirtimi ir skatina kitus lietuvius prisidėti prie lietuvių bendruomenės istorijos išsaugojimo.

Šio projekto tikslas – jaunimui suteikti galimybę daugiau sužinoti apie JAV Lietuvių Bendruomenės istoriją ir gyvai prisiliesti prie jos; sąmoningai analizuoti ir suvokti išeivijos lietuvių tapatybę ir padėti jaunimui suprasti išeivijos lietuvių istorijos išsaugojimo svarbą.

Projektą finansuoja Lietuvių Fondas.

Daugiau informacijos apie projektą:

Projektas „Šaknys“ – JAV lietuvių jaunimą įkvėpė „Misija Sibiras“


https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000183954/misija-sibiras-keicia-projektas-saknys-jaunuoliai-is-ivairiu-jav-vietu-visa-savaite-tvarke-proteviu-kapus?fbclid=IwAR2i4m4R_UwVMyoXkNh8ei8qNWXq-KM9mCVVEMtGE9NTFniIiibqjKrYEq0

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
JAV Lietuvių Bendruomenės programa „LISS"
JAV Lietuvių Bendruomenės programa „LISS"
„Lietuvių Išeivijos Studentų Stažuočių" programa – 5 savaičių JAV LB vykdoma programa Lietuvoje JAV ir Kanados lietuvių kilmės studentams.
Asociacija Angirių bendruomenė
Asociacija Angirių bendruomenė
Esam mažo Angirių kaimo bendruomenė. Mūsų tikslas – įtraukti kuo daugiau gyventojų bendrai veiklai, kurti patrauklią aplinką ir puoselėti tradicijas.
„Uždek žvakelę ant nelankomų kapų"
„Uždek žvakelę ant nelankomų kapų"
Mūsų asociacija „Jonavos kultūros savanoriai" turi iniciatyva ir du kartus per metus vyksta į rajono kapines ir ant nelankomų kapų uždega žvakelę.
Teminis Pelėdų kaimas
Teminis Pelėdų kaimas
Pelėdnagiai 2019m. išrinktas kaimo pavadinimas gražiausias šalyje. Kaime veikia bendruomenės edukacija „Teminis Pelėdų kaimas"
Bendruomenė „Palangos santarvė", - „AŠ KŪRYBINGAS"
Bendruomenė „Palangos santarvė", - „AŠ KŪRYBINGAS"
Organizuojame (6m.) nemokamus rytinius žygius Palangos pušyno takais.

Kasmet (7 m.) rengiame neprofesionalių autorių parodą „Palanga-mano miestas".
,,Su meile akordeonui"
,,Su meile akordeonui"
8 metus iš eilės vyksta tarptautinis akordeonui sąskrydis ,,Su meile akordeonui" Veisiejuose.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016