JAV Lietuvių Bendruomenės kartu su JAV Lietuvių jaunimo sąjunga vykdomas projektas “Šaknys”

JAV Lietuvių Bendruomenė ir JAV Lietuvių jaunimo sąjunga
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

JAV Lietuvių Bendruomenė kartu su JAV Lietuvių jaunimo sąjunga jau antri metai vykdo projektą “Šaknys”. Projekto metu jaunimas ieško ir tvarko senas JAV lietuvių kapines ir kartu su kitais komandos nariais diskutuoja lietuviško paveldo išsaugojimo bei lietuviškosios tapatybės temomis. “Šaknys” suteikia jaunimui galimybę geriau susipažinti su JAV lietuvių bendruomenės istorija, savo šaknimis ir lietuvišku paveldu, užmegzti naujas pažintis.

2021 ir 2022 m. vasaromis jauni JAV lietuviai kartu su vadovu Viliumi Žalpiu vyko į Pietų Ilinojų ir ten tvarkė senas lietuvių kapines. Buvo surasta daugiau nei 90 kapaviečių, sutvarkyti ir atstatyti kapaviečių paminklai. Prie projekto prisijungė ir vietos gyventojai, kurių giminaičiai buvo palaidoti tose kapinėse. Buvo dirbama pasiskirsčius pareigomis – maisto ruoša, įrankių inventorizacija, fotografija, duomenų bazės kūrimas, vakarinių programą ruoša, žurnalistika ir saugumas/medicina. Komandos nariai miega palapinėse ir maistą gaminasi patys. Vakarais vyksta įvairios programos ir užsiėmimai, diskusijos lietuviškos tapatybės tema, žaidimai, mokomasi ir dainuojamos liaudies dainos, gaminami tradiciniai lietuviški patiekalai.
Šio projekto tikslas – jaunimui suteikti galimybę daugiau sužinoti apie JAV Lietuvių Bendruomenės istoriją ir gyvai prisiliesti prie jos; sąmoningai analizuoti ir suvokti išeivijos lietuvių tapatybę ir padėti jaunimui suprasti išeivijos lietuvių istorijos išsaugojimo svarbą; sutvarkyti ir pažymėti kapines ir kapus, kuriuose palaidoti lietuviai.
Sugrįžęs po projekto jaunimas lietuvių bendruomenėse, lituanistinėse mokyklose, diplomatinėse atstovybėse pristato projekto tikslus, pasidalina savo patirtimi ir skatina kitus lietuvius prisidėti prie lietuvių bendruomenės istorijos išsaugojimo.

Šio projekto tikslas – jaunimui suteikti galimybę daugiau sužinoti apie JAV Lietuvių Bendruomenės istoriją ir gyvai prisiliesti prie jos; sąmoningai analizuoti ir suvokti išeivijos lietuvių tapatybę ir padėti jaunimui suprasti išeivijos lietuvių istorijos išsaugojimo svarbą.

Projektą finansuoja Lietuvių Fondas.

Daugiau informacijos apie projektą:

Projektas „Šaknys“ – JAV lietuvių jaunimą įkvėpė „Misija Sibiras“


https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000183954/misija-sibiras-keicia-projektas-saknys-jaunuoliai-is-ivairiu-jav-vietu-visa-savaite-tvarke-proteviu-kapus?fbclid=IwAR2i4m4R_UwVMyoXkNh8ei8qNWXq-KM9mCVVEMtGE9NTFniIiibqjKrYEq0

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Senos ir naujos Alantos apylinkių lankytinos vietos
Senos ir naujos Alantos apylinkių lankytinos vietos
Alantos dvaro bendruomenės žmonių darbu ir iniciatyva Alanta turi gražių naujų lankytinų vietų - Valiulio akmenį ir Svobiškėlio stotelę.
Mindūnų bendruomenės šventė
Mindūnų bendruomenės šventė
Mindūnų bendruomenės centras savo veiklomis puoselėja valstybinių švenčių minėjimo tradicijas, siekia skatinti pilietiškumą, stiprinti valstybingumą.
Kultūrinė akcija #polkaLT
Kultūrinė akcija #polkaLT
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka puoselėja Lietuvos nematerialų kultūros paveldą – kviečia priimti polkos iššūkį #polkaLT.
Vaikų ir jaunimo dienos stovykla ,,Šypsena"
Vaikų ir jaunimo dienos stovykla ,,Šypsena"
Esame jauna bendruomenė šiuo metu vienijanti 15 narių. Mūsų bendruomenė yra aktyvi. Esame paraše jau du projektus ir juos įgyvendinę.
Pilietinė iniciatyva "Dovana Lietuvai" skirta Žirmūnų bendruomenei, Vilniui, Lietuvai.
Pilietinė iniciatyva "Dovana Lietuvai" skirta Žirmūnų bendruomenei, Vilniui, Lietuvai.
Pilietinė iniciatyva, kuri Žirmūnų gimnazijoje gyvuoja ne vienerius metus.
„Žodelis-mamytės širdelėn"
„Žodelis-mamytės širdelėn"
Konkursas skirtas vaikų komunikavimo, literatūros, meninei kompetencijai ugdyti.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016