JAV Lietuvių Bendruomenės kartu su JAV Lietuvių jaunimo sąjunga vykdomas projektas “Šaknys”

JAV Lietuvių Bendruomenė ir JAV Lietuvių jaunimo sąjunga
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

JAV Lietuvių Bendruomenė kartu su JAV Lietuvių jaunimo sąjunga jau antri metai vykdo projektą “Šaknys”. Projekto metu jaunimas ieško ir tvarko senas JAV lietuvių kapines ir kartu su kitais komandos nariais diskutuoja lietuviško paveldo išsaugojimo bei lietuviškosios tapatybės temomis. “Šaknys” suteikia jaunimui galimybę geriau susipažinti su JAV lietuvių bendruomenės istorija, savo šaknimis ir lietuvišku paveldu, užmegzti naujas pažintis.

2021 ir 2022 m. vasaromis jauni JAV lietuviai kartu su vadovu Viliumi Žalpiu vyko į Pietų Ilinojų ir ten tvarkė senas lietuvių kapines. Buvo surasta daugiau nei 90 kapaviečių, sutvarkyti ir atstatyti kapaviečių paminklai. Prie projekto prisijungė ir vietos gyventojai, kurių giminaičiai buvo palaidoti tose kapinėse. Buvo dirbama pasiskirsčius pareigomis – maisto ruoša, įrankių inventorizacija, fotografija, duomenų bazės kūrimas, vakarinių programą ruoša, žurnalistika ir saugumas/medicina. Komandos nariai miega palapinėse ir maistą gaminasi patys. Vakarais vyksta įvairios programos ir užsiėmimai, diskusijos lietuviškos tapatybės tema, žaidimai, mokomasi ir dainuojamos liaudies dainos, gaminami tradiciniai lietuviški patiekalai.

Šio projekto tikslas – jaunimui suteikti galimybę daugiau sužinoti apie JAV Lietuvių Bendruomenės istoriją ir gyvai prisiliesti prie jos; sąmoningai analizuoti ir suvokti išeivijos lietuvių tapatybę ir padėti jaunimui suprasti išeivijos lietuvių istorijos išsaugojimo svarbą; sutvarkyti ir pažymėti kapines ir kapus, kuriuose palaidoti lietuviai.

Sugrįžęs po projekto jaunimas lietuvių bendruomenėse, lituanistinėse mokyklose, diplomatinėse atstovybėse pristato projekto tikslus, pasidalina savo patirtimi ir skatina kitus lietuvius prisidėti prie lietuvių bendruomenės istorijos išsaugojimo.

Projektą finansuoja Lietuvių Fondas.

Daugiau informacijos apie projektą:

Projektas „Šaknys“ – JAV lietuvių jaunimą įkvėpė „Misija Sibiras“


https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000183954/misija-sibiras-keicia-projektas-saknys-jaunuoliai-is-ivairiu-jav-vietu-visa-savaite-tvarke-proteviu-kapus?fbclid=IwAR2i4m4R_UwVMyoXkNh8ei8qNWXq-KM9mCVVEMtGE9NTFniIiibqjKrYEq0

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė (Kauno r. sav.) įsikūrusi tik 2022 m. ir kurianti bei puoselėjanti seniūnijos teritorijos viešąsias erdves.
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
Bendruomenė rūpinasi savo bažnytėlės unikalių vargonų restauracija, organizuoja labdaros koncertus jų remontui reikalingoms lėšoms surinkti.
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Iniciatyva įpareigojusi save skatinti vienybę,kaimyniškumą bei gerovę sau,vaikams ir kaimynams jog būtų gera gyveni Lietuvoje bei savo krašte.
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Veikli, energinga, draugiška, puoselėjanti tradicijas.
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Kiekvienas renginys kurį organizuojame stengiamės, kad būtų šventė visai šeimai. Sureikšminame ne pačią šventę bet procesą pasiruošimą jai.
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija" tai bendruomenė, kuri skatina aktyvią, ir sveiką gyvenseną.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016