JAV Lietuvių Bendruomenės kartu su JAV Lietuvių jaunimo sąjunga vykdomas projektas “Šaknys”

JAV Lietuvių Bendruomenė ir JAV Lietuvių jaunimo sąjunga
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

JAV Lietuvių Bendruomenė kartu su JAV Lietuvių jaunimo sąjunga jau antri metai vykdo projektą “Šaknys”. Projekto metu jaunimas ieško ir tvarko senas JAV lietuvių kapines ir kartu su kitais komandos nariais diskutuoja lietuviško paveldo išsaugojimo bei lietuviškosios tapatybės temomis. “Šaknys” suteikia jaunimui galimybę geriau susipažinti su JAV lietuvių bendruomenės istorija, savo šaknimis ir lietuvišku paveldu, užmegzti naujas pažintis.

2021 ir 2022 m. vasaromis jauni JAV lietuviai kartu su vadovu Viliumi Žalpiu vyko į Pietų Ilinojų ir ten tvarkė senas lietuvių kapines. Buvo surasta daugiau nei 90 kapaviečių, sutvarkyti ir atstatyti kapaviečių paminklai. Prie projekto prisijungė ir vietos gyventojai, kurių giminaičiai buvo palaidoti tose kapinėse. Buvo dirbama pasiskirsčius pareigomis – maisto ruoša, įrankių inventorizacija, fotografija, duomenų bazės kūrimas, vakarinių programą ruoša, žurnalistika ir saugumas/medicina. Komandos nariai miega palapinėse ir maistą gaminasi patys. Vakarais vyksta įvairios programos ir užsiėmimai, diskusijos lietuviškos tapatybės tema, žaidimai, mokomasi ir dainuojamos liaudies dainos, gaminami tradiciniai lietuviški patiekalai.
Šio projekto tikslas – jaunimui suteikti galimybę daugiau sužinoti apie JAV Lietuvių Bendruomenės istoriją ir gyvai prisiliesti prie jos; sąmoningai analizuoti ir suvokti išeivijos lietuvių tapatybę ir padėti jaunimui suprasti išeivijos lietuvių istorijos išsaugojimo svarbą; sutvarkyti ir pažymėti kapines ir kapus, kuriuose palaidoti lietuviai.
Sugrįžęs po projekto jaunimas lietuvių bendruomenėse, lituanistinėse mokyklose, diplomatinėse atstovybėse pristato projekto tikslus, pasidalina savo patirtimi ir skatina kitus lietuvius prisidėti prie lietuvių bendruomenės istorijos išsaugojimo.

Šio projekto tikslas – jaunimui suteikti galimybę daugiau sužinoti apie JAV Lietuvių Bendruomenės istoriją ir gyvai prisiliesti prie jos; sąmoningai analizuoti ir suvokti išeivijos lietuvių tapatybę ir padėti jaunimui suprasti išeivijos lietuvių istorijos išsaugojimo svarbą.

Projektą finansuoja Lietuvių Fondas.

Daugiau informacijos apie projektą:

Projektas „Šaknys“ – JAV lietuvių jaunimą įkvėpė „Misija Sibiras“


https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000183954/misija-sibiras-keicia-projektas-saknys-jaunuoliai-is-ivairiu-jav-vietu-visa-savaite-tvarke-proteviu-kapus?fbclid=IwAR2i4m4R_UwVMyoXkNh8ei8qNWXq-KM9mCVVEMtGE9NTFniIiibqjKrYEq0

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Tradicinė etnokultūrinė stovykla „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“
Tradicinė etnokultūrinė stovykla „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“
Stovykloje puoselėjama etninė kultūra, ugdoma tautinė savimonė, kultūrinis tapatumas, supažindinama su tautos istorija, tradicijomis, papročiais.
Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai 9 klasių moksleiviams
Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai 9 klasių moksleiviams
Tai ne tik sausos teorinės žinios, bet ir praktiniai įgūdžiai, kaip ištikus nelaimei pasirūpinti savimi, šalia esančiu žmogumi ir savo Tėvyne Lietuva.
Žygis pėsčiomis S. Šalkauskio 137-osioms metinėms paminėti
Žygis pėsčiomis S. Šalkauskio 137-osioms metinėms paminėti
S. Šalkauskio gimnazijos abiturientė Miglė Jankutė įveikė pėsčiomis 137km. Maršrutu Šiauliai - Kaunas, lygiai tiek, kiek metų sukanka prof. S. Šalkauskiui.
Pilietinio ugdymo projektas „Trispalvė vasara“
Pilietinio ugdymo projektas „Trispalvė vasara“
2022 m. rugpjūtį Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centras vykdė pilietinio ugdymo projektą „Trispalvė vasara“, skirtą pradinių klasių mokiniams.
Kražių bendruomenės pilietinio aktyvumo skatinimas
Kražių bendruomenės pilietinio aktyvumo skatinimas
Asociacijos „Kražių bendruomenė“ veikla orientuota į kaimo žmonių telkimą bendram tikslui, pilietinio aktyvumo skatinimą ir tautiškumo puoselėjimą.
„ŠĖLTINIS“ – vaikų fokloro festivalis
„ŠĖLTINIS“ – vaikų fokloro festivalis
Vaikų folkloro festivalis „Šėltinis“ 16m skaičiuojanti bendruomenės iniciatyva. Festivalio akcentas–folkloro šventė.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016