




Jakų radio muziejus
Jakų radijo muziejus – istorijos ir bendruomenės jungtis
Jakų radijo pastatyta 1936 m. pastatytame Jakų radijo stoties pastate – viename iš dviejų tarpukario Lietuvos radijo siųstuvų. Šis objektas turėjo ypatingą reikšmę integruojant Klaipėdos kraštą į Lietuvos visuomeninį gyvenimą. Išlikęs pastatas – vertingas tarpukario modernizmo architektūros pavyzdys Klaipėdos rajone.
Muziejų iniciavo įkurti Jakų bendruomenės centro pirmininkas Kęstutis Dvarionas. Čia surinkta apie 100 unikalių technikos eksponatų – nuo tarpukario radijo imtuvų, patefonų, magnetofonų iki XX a. vidurio ir vėlesnių ryšio, garso ir vaizdo atkūrimo įrenginių. Eksponatai ne tik technologiškai įdomūs – jie atskleidžia visuomenės, valstybės ir kultūros kaitą.
Muziejus veikia kaip gyva edukacinė erdvė. Čia organizuojamos ekskursijos, edukacijos, istorijos tyrinėjimai. Muziejaus aplinkoje planuojama sutvarkyti išlikusį fontaną bei antenų bazes – kaip papildomus ekspozicijos objektus.
Šis projektas prisideda prie vietos kultūros paveldo išsaugojimo, skatina bendruomenės įsitraukimą ir ugdo istorinį sąmoningumą. Tai vieta, kur susitinka technikos istorija, architektūra ir žmonių bendrystė.