Istorijos įpareigoti

Senųjų Trakų Kęstučio pagridninė mokykla
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos bendruomenė garsindama Trakų kunigaikščio Kęstučio vardą aktyviai dalyvauja pilietinėse, socialinėse, savanorystės iniciatyvose, skatindama mokinių, tėvų ir mokytojų pilietiškumą, ugdant dorus, Lietuvą gerbiančius piliečius:

„Gerumą dovanoti gera“ – tradicinė kasmetinė akcija jungianti mokyklos priešmokyklinukus ir Senųjų Trakų senyvo amžiaus gyventojus. Vaikai aplanko senjorus dovanodami jiems savo dėmesį, gerumą ir savo rankomis gamintus darbelius.
„Vaikai – vaikams“ – tradicinę pyragų dieną šventėme su viltimi ir atjauta, nes mokyklos vaikai nusprendė inicijuoti pyragų mugę, o visą surinktą piniginę sumą paaukoti VšĮ Pal. Kun. Mykolo Sopočkos hospiso Vaikų skyriuje sergantiems vaikams.

„Savanorystė“ – svarbus yra kiekvienas žmogus. Artimą matome ir jaučiame kiekvieną dieną, ligoniui stengiamės būti atjautus ir rūpestingi. Mirusius pagerbti ramybe ir pagarba. Tradicinė iniciatyva – vyresnių klasių mokiniai aplanko Senųjų Trakų kapines, kuriose ne tik uždega žvakutes ant pamirštų kapų, bet ir sutvarko apleistus kapus. Išreikšdami pagarbą išėjusiems.
„Gerumas mus vienija“ – Carito tradicinė akcija, kurioje moksleiviai kasmet įsijungia aukodami patys ir ragindami visą mokyklos bendruomenę aukoti.
„Apkasų žvakes“ Ukrainos kariams. Karas – jautri ir kiekvienam vaikui baiminga tema, verčianti pažvelgti nežmoniškai tiesai į akis. Skatindami mokinių savanorystę, pilietiškumą ir atsakomybę prieš kitą žmogų gaminome apkasų žvakes, kurios buvo perduotos Ukrainoje kovojantiems kariams.

„Mokyklos garbė“ – tradiciniai apdovanojimai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo proga. Iškilmingoje šventėje esame apdovanoti už pilietinę iniciatyvą „Lenkija- Lietuva kartu į laisvę“; „Advento vakarones“, kurių metu mokykla suburia moksleivius, tėvus, senelius ir pedagogus bendrom veiklom puoselėjant Lietuvos istoriją, tradicijas ir vertybes; už savanorystę padedant kariams Ukrainoje.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Tradicinė etnokultūrinė stovykla „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“
Tradicinė etnokultūrinė stovykla „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“
Stovykloje puoselėjama etninė kultūra, ugdoma tautinė savimonė, kultūrinis tapatumas, supažindinama su tautos istorija, tradicijomis, papročiais.
Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai 9 klasių moksleiviams
Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai 9 klasių moksleiviams
Tai ne tik sausos teorinės žinios, bet ir praktiniai įgūdžiai, kaip ištikus nelaimei pasirūpinti savimi, šalia esančiu žmogumi ir savo Tėvyne Lietuva.
Žygis pėsčiomis S. Šalkauskio 137-osioms metinėms paminėti
Žygis pėsčiomis S. Šalkauskio 137-osioms metinėms paminėti
S. Šalkauskio gimnazijos abiturientė Miglė Jankutė įveikė pėsčiomis 137km. Maršrutu Šiauliai - Kaunas, lygiai tiek, kiek metų sukanka prof. S. Šalkauskiui.
Pilietinio ugdymo projektas „Trispalvė vasara“
Pilietinio ugdymo projektas „Trispalvė vasara“
2022 m. rugpjūtį Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centras vykdė pilietinio ugdymo projektą „Trispalvė vasara“, skirtą pradinių klasių mokiniams.
Kražių bendruomenės pilietinio aktyvumo skatinimas
Kražių bendruomenės pilietinio aktyvumo skatinimas
Asociacijos „Kražių bendruomenė“ veikla orientuota į kaimo žmonių telkimą bendram tikslui, pilietinio aktyvumo skatinimą ir tautiškumo puoselėjimą.
„ŠĖLTINIS“ – vaikų fokloro festivalis
„ŠĖLTINIS“ – vaikų fokloro festivalis
Vaikų folkloro festivalis „Šėltinis“ 16m skaičiuojanti bendruomenės iniciatyva. Festivalio akcentas–folkloro šventė.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016