Ištiesk gerumo ranką

Bendruomenė „Šuoja“
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

2002 metais Rugsėjo 17 d Smilgių seniūnijoje pirmieji įkūrėme Gyventojų bendruomenės centrą „Šuoja“. Bendruomenę sudaro devyni kaimai bei daugybė vienkiemių, kurie išsidėstę trijų— aštuonių kilometrų atstumu. Bendruomenėje gyvena per 190 gyventojų , kurių didžioji dalis yra pensininkai , nemažai yra jaunų šeimų , taip pat galime pasidžiaugti keliais stambesniais ūkininkais.

Gyventojų bendruomenės centrui „Šuoja“ vadovauja vyresn. bibliotekininkė, baigusi Rokiškio kultūros mokyklą , turinti bibliotekininkystės specialybę , ir jau 40 metų dirbanti Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Perekšlių bibliotekos – Danutė Kelpšaitė. Kiekviena diena su dviračiu važiuoju į darbą , tai sudaro 12 km.“ Važiuodama su dviračiu skaitytojams vežu knygas , žurnalus , laikraščius , o iš jų pasiimu perskaitytus. Vasara su dviračiu o žiema einu pėsčiomis per sniego kalnus , o ant pečių dar ir knygas skaitytojams nešu. Tokiu pat būdų lankau ir bendruomenės gyventojus . Taip pat esu ir saugios kaimynystės koordinatorė , policijos rėmėja, bendradarbiauju su policijos pareigūnais , užkertant kelią nusikalstamoms veikoms. Dirbant saugios kaimynystės koordinatore esu sukūrusi 14 saugios kaimynystės grupių. Yra pakabinti ir saugios kaimynystės stendai , atspindintis šią tema. Tai „gera „ pamoka užkirsti kelią nusikalstamoms veikoms. Kartu dirbu su policijos pareigūnais. Tą darbą dirbu jau 31 metai. Ir gyventojai yra saugūs. Taip pat esu ir Švaininkų seniūnaitijos seniūnaitė.“
Jai talkina penki valdybos nariai .

Vienintelė tokia bendruomenė Lietuvoje t.y „Šuojos“ bendruomenė kuri aptarnauja vienkiemius, ir nutolusius kaimus. Jai vadovauja jau 2O metu bendruomenės pirmininkė Danutė Kelpšaitė . Tai auksinės širdies žmogus , atjaučiantis visus gyventojus, kad bet kada paskambins gyventojai, kad ir naktį , ištikus bėdai , į pagalba su kitais gyventojais atskubės Danutė. Ją gyventojai ir iš balso pažystą, kad ir nakties metų , pabeldus į duris visada gyventojai durys atvers.

Nuo 2004 metų bendruomenė turi gražia tradiciją , kiekvienais metais užsakome drabužių bei avalynės labdarą iš Vilniaus. Šią gauta labdarą išdaliname gyventojams , taip pat ir daugiavaikėms šeimoms . Džiaugiamės galėdami padėti gyventojams. Tą minėta drabužių ir avalynės labdarą gyventojams vežame jau ne vienerius metus .

2010 metais bendruomenių sąjungos nutarimų Gyventojų bendruomenės centro „Šuoja“ pirmininkei Danutei Kelpšaitei suteiktas kaimo bendruomenės šviesuolio vardas.

2013 –2015 metais , rašėme prašymą rajono savivaldybei skirti lėšų , iškasti Kairių kapinėse šulinį , kadangi vandenį reikalingą Kairių kapinėse gėlių laistymui tenka nešti iš Šuojos upės esančios už 500 metrų nuo kapinių , tai sukelia daug problemų ypač senyvo amžiaus gyventojams lankantiems šias kapines. Gyventojų prašymas buvo patenkintas , ir tuo gyventojai džiaugiasi.

2014—2015—2016 –2017 metais esant policijos rėmėjai , dirbant kartu su policijos  pareigūnais buvo man padėkota įvairiomis policijos   įsteigtomis padėkomis už aktyvią veiklą , ir bendradarbiavimą.

2008 metais teko pabūti ir LNK televizijoje , ten bendruomenė „Šuoja“ tapo Nominantas ir  buvo suteiktas  vardas  „Auksinė širdies bendruomenė“  ir įteiktas diplomas .

Bendruomenė  „Šuoja‘ turinti  gražias tradicijas , ir tęsiant mūsų senolių atminimą Kairių kapinėse kiekvienais metais rengiame „Šeštinių“  šventės minėjimą. Ir išlaikant senas tradicijas kapinėse giedama mojava už čia palaidotus gyventojus. Kuris sulaukė didžiulio susidomėjimo ne tik pačių čia gyvenančių gyventojų , bet ir iš kitur atvykstančių svečių. O po šio minėjimo gražiame pušinę prie Šuojos upės , ir prie gyventojo sodybos kuri Panevėžio rajone pripažinta autentišką kaimo sodybą, vyksta graži „Kraštiečių“  šventė. Į kuria suvažiuoja kone iš pusės Lietuvos gyventojai uždegti atminimo žvakučių ant artimųjų kapų, o vėliau pabūti šventėje pabendrauti prie kavos ar arbatos puodelio su artimais giminaičiais. Kartu su šią švente 2022 metais minėjome ir bendruomenės  „Šuoja“ –20 mečio jubiliejų. Buvo prisiminti įvykiai per tuos 20 metų  kas buvo gražaus , ir gero .  Visi renginiai vyksta po atviru dangumi , nes mes jokių bendruomenės namų neturime.

Taip pat kiekvienais metais Visų šventųjų diena  Kairių kapinėse  prie pastatytos palapinės gyventojams kurie atvyksta į šias kapines uždegti ant artimųjų kapų žvakučių nemokai dalinama kava , ar arbata . Nes tos metų laikas kai jau nebūna šilta.

Štai taip  draugiškai, padėdami vieni kitiems gyvuoja bendruomenė „Šuoja“. Smagu matyti  kaip  draugiškai sutaria  gyventojai tarpusavyje , bei gera žinoti , kad ištikus nelaimei  tau visada į pagalba atskubės bendruomenės nariai.

 

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė įkurta 2000 m. lapkričio mėn. Bendruomenė jungia ne tik Jungėnų kaimo, bet ir aplinkinių kaimų gyventojus.
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė įsikūrusi Vilkaviškio rajone. Mūsų bendruomenės tikslas - skatinti pačios šeimos ir skirtingų kartų, bendrystę.
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Mūsų bendruomenės tikslas vienyti Šiaudiniškių ir gretimų kaimų gyventojus ir iš jų kilusius žmones, ugdyti gyventojų bendruomeniškumą.
„Karalkrėslio kepyklėlė“
„Karalkrėslio kepyklėlė“
Turim savo bendruomenė verslą „Karalkrėslio kepyklėlę“. Kepame tradicinius kepinius ir puoselėjam kulinarinį paveldą. Mylim ir didžiuojamės vieta kur gyvenam.
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Kažin ar dar Lietuvoje yra toks atvejis, kai gimtojo kaimo neliko, o buvusio kaimo gyventojai, išsibarstę po visą Lietuvą, susiburtų į asociaciją.
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Trakų TAU buria bendruomenę ir ugdo pilietiškumą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016