Iniciatyvos felčerei Zosei Petraitienei atminti

Natkiškių kaimo bendruomenė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Natkiškių kaimo bendruomenės žmonės ne tik stebina savo idėjomis, užmojais, kūrybiškumu, projektine veikla, edukacijomis, bet ir siekia išsaugoti bei įprasminti šviesų natkiškietės felčerės Zosės Petraitienės atminimą, jos puoselėtas moralines ir dvasines vertybes.

Zosė Petraitienė žuvo 1982 m. sausio 6 d. per šaltį ir pūgą eidama pas gimdyvę.

Prabėgus penkeriems metams, priešais Šilutės ligoninę buvo pastatytas paminklas, įprasminantis felčerės ir kitų medikų žygdarbį. Natkiškiečiams to neužteko – norėjo Lietuvai daugiau papasakoti apie šios Moters žmogiškumą, išmintį ir tiesą. Ilgo ir nuoširdaus darbo dėka 1994 m. Natkiškių pagrindinei mokyklai suteiktas garbingas Zosės Petraitienės vardas. Vėliau prie mokyklos atidengtas stogastulpis. Tvarkoma ir prižiūrima žuvimo vieta, palaikomas ryšys su medikės artimaisiais. Pavasariais vyksta sveikatinimo žygiai į žuvimo vietą, o rudenį organizuojamas 3000 m. respublikinis bėgimas iš žuvimo vietos į mokyklos stadioną. Yra Natkiškiuose ir Zosės Petraitienės vardu pavadinta gatvė, joje įsikūrę mūsų bendruomenės namai.

Nors Zosės Petraitienės netekome prieš 42- ejus metus, bet kasmet, minint jos gimimo dieną, nejučia vėl atsiverčiame medikės gyvenimo dienoraštį. Vartome jo puslapius, ieškome užfiksuotų akimirkų, bylojančių apie drąsią, nuoširdžią,visad linksmą, atsidavusią savo pašaukimui, šeimai ir kiekvienam sutiktam žmogui – Moterį. Jos žygdarbis jau tapo gyva legenda, keliaujančia iš lūpų į lūpas.

„ Pažvelgti į akis, atleisti, priglausti, pamiršti nuoskaudas, nekaltinti, tiesiog būti šalia, jausti širdimi…“ – taip gyveno ir mokė kitus gyventi felčerė Zosė Petraitienė, taip siekia gyventi ir įprasminti savo veiklą mūsų – Natkiškių kaimo – bendruomenė. Tokią norėtume matyti ir šiandieninę Lietuvą!

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė (Kauno r. sav.) įsikūrusi tik 2022 m. ir kurianti bei puoselėjanti seniūnijos teritorijos viešąsias erdves.
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
Bendruomenė rūpinasi savo bažnytėlės unikalių vargonų restauracija, organizuoja labdaros koncertus jų remontui reikalingoms lėšoms surinkti.
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Iniciatyva įpareigojusi save skatinti vienybę,kaimyniškumą bei gerovę sau,vaikams ir kaimynams jog būtų gera gyveni Lietuvoje bei savo krašte.
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Veikli, energinga, draugiška, puoselėjanti tradicijas.
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Kiekvienas renginys kurį organizuojame stengiamės, kad būtų šventė visai šeimai. Sureikšminame ne pačią šventę bet procesą pasiruošimą jai.
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija" tai bendruomenė, kuri skatina aktyvią, ir sveiką gyvenseną.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016