Iniciatyvos felčerei Zosei Petraitienei atminti

Natkiškių kaimo bendruomenė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Natkiškių kaimo bendruomenės žmonės ne tik stebina savo idėjomis, užmojais, kūrybiškumu, projektine veikla, edukacijomis, bet ir siekia išsaugoti bei įprasminti šviesų natkiškietės felčerės Zosės Petraitienės atminimą, jos puoselėtas moralines ir dvasines vertybes.

Zosė Petraitienė žuvo 1982 m. sausio 6 d. per šaltį ir pūgą eidama pas gimdyvę.

Prabėgus penkeriems metams, priešais Šilutės ligoninę buvo pastatytas paminklas, įprasminantis felčerės ir kitų medikų žygdarbį. Natkiškiečiams to neužteko – norėjo Lietuvai daugiau papasakoti apie šios Moters žmogiškumą, išmintį ir tiesą. Ilgo ir nuoširdaus darbo dėka 1994 m. Natkiškių pagrindinei mokyklai suteiktas garbingas Zosės Petraitienės vardas. Vėliau prie mokyklos atidengtas stogastulpis. Tvarkoma ir prižiūrima žuvimo vieta, palaikomas ryšys su medikės artimaisiais. Pavasariais vyksta sveikatinimo žygiai į žuvimo vietą, o rudenį organizuojamas 3000 m. respublikinis bėgimas iš žuvimo vietos į mokyklos stadioną. Yra Natkiškiuose ir Zosės Petraitienės vardu pavadinta gatvė, joje įsikūrę mūsų bendruomenės namai.

Nors Zosės Petraitienės netekome prieš 42- ejus metus, bet kasmet, minint jos gimimo dieną, nejučia vėl atsiverčiame medikės gyvenimo dienoraštį. Vartome jo puslapius, ieškome užfiksuotų akimirkų, bylojančių apie drąsią, nuoširdžią,visad linksmą, atsidavusią savo pašaukimui, šeimai ir kiekvienam sutiktam žmogui – Moterį. Jos žygdarbis jau tapo gyva legenda, keliaujančia iš lūpų į lūpas.

„ Pažvelgti į akis, atleisti, priglausti, pamiršti nuoskaudas, nekaltinti, tiesiog būti šalia, jausti širdimi…“ – taip gyveno ir mokė kitus gyventi felčerė Zosė Petraitienė, taip siekia gyventi ir įprasminti savo veiklą mūsų – Natkiškių kaimo – bendruomenė. Tokią norėtume matyti ir šiandieninę Lietuvą!

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė įkurta 2000 m. lapkričio mėn. Bendruomenė jungia ne tik Jungėnų kaimo, bet ir aplinkinių kaimų gyventojus.
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė įsikūrusi Vilkaviškio rajone. Mūsų bendruomenės tikslas - skatinti pačios šeimos ir skirtingų kartų, bendrystę.
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Mūsų bendruomenės tikslas vienyti Šiaudiniškių ir gretimų kaimų gyventojus ir iš jų kilusius žmones, ugdyti gyventojų bendruomeniškumą.
„Karalkrėslio kepyklėlė“
„Karalkrėslio kepyklėlė“
Turim savo bendruomenė verslą „Karalkrėslio kepyklėlę“. Kepame tradicinius kepinius ir puoselėjam kulinarinį paveldą. Mylim ir didžiuojamės vieta kur gyvenam.
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Kažin ar dar Lietuvoje yra toks atvejis, kai gimtojo kaimo neliko, o buvusio kaimo gyventojai, išsibarstę po visą Lietuvą, susiburtų į asociaciją.
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Trakų TAU buria bendruomenę ir ugdo pilietiškumą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016