Girnomis grūdą malsi, skalsią duoną ragausi

Daugėliškio krašto bendruomenė
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

2021 m. bendruomenė susiremontavo 120 metų senumo namą, įkūrė muziejų ir pradėjo organizuoti „Duonos kelio edukacijas“ vaikams, senjorams, šeimoms ir kt. Į veiklą įsitraukė bendruomenės nariai senjorai, kurie dar prisimena duonos auginimo, kepimo tradicijas ir jie visa tai demonstruodami jaučiasi reikalingais.

Priklausomai nuo sezono bendruomenės nariai demonstruoja rugių pjovimo, kūlimo, malimo akmeninėmis girnomis procesus. Tuomet užmaišoma ruginė duona ir kiekvienas savo rankomis pasigamina kepaliukus ir išsikepa krosnyje. Mūsų veikla – socialinės krypties, mes organizuojame nemokamas edukacijas neįgaliesiems, rizikos šeimoms. Dažnai paremiame duona ir pyrago gaminiais nekomercinius renginius. Duonos kepimo tradicija suvienija žmones, daro juos geresniais.

Edukacijoje aktyviai dalyvauja bendruomenės nariai/savanoriai. Su parodomąja programa dalyvaujame Ignalinos rajono šventėse: „Trauk stintelę“, „Medkopio šventė“, „Pavasario-rudens mugėse“. Mūsų tikslas yra ateities kartoms perduoti senąsias duonos kepimo tradicijas, skatinti vartoti saugų ir sveiką maistą.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Senos ir naujos Alantos apylinkių lankytinos vietos
Senos ir naujos Alantos apylinkių lankytinos vietos
Alantos dvaro bendruomenės žmonių darbu ir iniciatyva Alanta turi gražių naujų lankytinų vietų - Valiulio akmenį ir Svobiškėlio stotelę.
Mindūnų bendruomenės šventė
Mindūnų bendruomenės šventė
Mindūnų bendruomenės centras savo veiklomis puoselėja valstybinių švenčių minėjimo tradicijas, siekia skatinti pilietiškumą, stiprinti valstybingumą.
Kultūrinė akcija #polkaLT
Kultūrinė akcija #polkaLT
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka puoselėja Lietuvos nematerialų kultūros paveldą – kviečia priimti polkos iššūkį #polkaLT.
Vaikų ir jaunimo dienos stovykla ,,Šypsena"
Vaikų ir jaunimo dienos stovykla ,,Šypsena"
Esame jauna bendruomenė šiuo metu vienijanti 15 narių. Mūsų bendruomenė yra aktyvi. Esame paraše jau du projektus ir juos įgyvendinę.
Pilietinė iniciatyva "Dovana Lietuvai" skirta Žirmūnų bendruomenei, Vilniui, Lietuvai.
Pilietinė iniciatyva "Dovana Lietuvai" skirta Žirmūnų bendruomenei, Vilniui, Lietuvai.
Pilietinė iniciatyva, kuri Žirmūnų gimnazijoje gyvuoja ne vienerius metus.
„Žodelis-mamytės širdelėn"
„Žodelis-mamytės širdelėn"
Konkursas skirtas vaikų komunikavimo, literatūros, meninei kompetencijai ugdyti.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016