Girnomis grūdą malsi, skalsią duoną ragausi

Daugėliškio krašto bendruomenė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

2021 m. bendruomenė susiremontavo 120 metų senumo namą, įkūrė muziejų ir pradėjo organizuoti „Duonos kelio edukacijas“ vaikams, senjorams, šeimoms ir kt. Į veiklą įsitraukė bendruomenės nariai senjorai, kurie dar prisimena duonos auginimo, kepimo tradicijas ir jie visa tai demonstruodami jaučiasi reikalingais.

Priklausomai nuo sezono bendruomenės nariai demonstruoja rugių pjovimo, kūlimo, malimo akmeninėmis girnomis procesus. Tuomet užmaišoma ruginė duona ir kiekvienas savo rankomis pasigamina kepaliukus ir išsikepa krosnyje. Mūsų veikla – socialinės krypties, mes organizuojame nemokamas edukacijas neįgaliesiems, rizikos šeimoms. Dažnai paremiame duona ir pyrago gaminiais nekomercinius renginius. Duonos kepimo tradicija suvienija žmones, daro juos geresniais.

Edukacijoje aktyviai dalyvauja bendruomenės nariai/savanoriai. Su parodomąja programa dalyvaujame Ignalinos rajono šventėse: „Trauk stintelę“, „Medkopio šventė“, „Pavasario-rudens mugėse“. Mūsų tikslas yra ateities kartoms perduoti senąsias duonos kepimo tradicijas, skatinti vartoti saugų ir sveiką maistą.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė (Kauno r. sav.) įsikūrusi tik 2022 m. ir kurianti bei puoselėjanti seniūnijos teritorijos viešąsias erdves.
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
Bendruomenė rūpinasi savo bažnytėlės unikalių vargonų restauracija, organizuoja labdaros koncertus jų remontui reikalingoms lėšoms surinkti.
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Iniciatyva įpareigojusi save skatinti vienybę,kaimyniškumą bei gerovę sau,vaikams ir kaimynams jog būtų gera gyveni Lietuvoje bei savo krašte.
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Veikli, energinga, draugiška, puoselėjanti tradicijas.
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Kiekvienas renginys kurį organizuojame stengiamės, kad būtų šventė visai šeimai. Sureikšminame ne pačią šventę bet procesą pasiruošimą jai.
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija" tai bendruomenė, kuri skatina aktyvią, ir sveiką gyvenseną.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016