Dviračių Žygis po Lailūnų kaimo bendruomenės teritorijoje – „Žymių kraštiečių pėdomis“

Lailūnų kaimo bendruomenė
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Pirmasis renginys buvo 2013 metais, kada minėjome Prano Inčiūros mokytojo, poeto 110 -ąsias gimimo metines. Šį maršrutą tada įveikėm su mašinomis. Renginyje dalyvavo bendruomenės nariai, svečiai, Prano Inčiūros giminės. Renginyje dalyvavo apie 50 žmonių.

2019 metais surengti poezijos skaitymai Obeliuose (Pandėlio seniūnija,Rokiškio raj.) Čia aplankėm 4 žymius objektus: buvusią Obelių kaimo pradžios mokyklą, Obelių kaimo kryžių, buvusią Juozo Bagužio (Etnografas, dailininkas) sodybą, Obelių kapines, kur palaidoti šio ir aplinkinių kaimų gyvenę žmonės. 70 žmonių. 2021 metais vasario 16, surengtas žygis pažymėti išnykusiems kaimams, susitikti su dar veikiančių kaimų gyventojais. Dalyvavo apie 30 gyventojų Taip palaikomas ryšys su jaunimu, su kraštiečiais išvykusiai iš kaimo. Juos supažindiname su kaimo praeitimi, jų seneliais ir proseneliais. Todėl ir kilo idėja užfiksuoti tas žymias vietas žemėlapyje, fiksuojant, naujas žygių metu, atrastas vietas.
2022 metais liepos 6 žygis suorganizuotas su Pandėlio bendruomene. Su šia bendruomene mes palaikome glaudžius ryšius. Jie atvyko pas mus į bendruomenę ir mūsų, o pasiūlytas vietos maršrutas jiems labai tiko.

2023 m. planuojamas Lailūnų kaimo bendruomenės žygis dviračiais „Žymių kraštiečių pėdomis“. Pagal iš anksto sudarytą žemėlapį planuojama parengti aprašymus.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Senos ir naujos Alantos apylinkių lankytinos vietos
Senos ir naujos Alantos apylinkių lankytinos vietos
Alantos dvaro bendruomenės žmonių darbu ir iniciatyva Alanta turi gražių naujų lankytinų vietų - Valiulio akmenį ir Svobiškėlio stotelę.
Mindūnų bendruomenės šventė
Mindūnų bendruomenės šventė
Mindūnų bendruomenės centras savo veiklomis puoselėja valstybinių švenčių minėjimo tradicijas, siekia skatinti pilietiškumą, stiprinti valstybingumą.
Kultūrinė akcija #polkaLT
Kultūrinė akcija #polkaLT
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka puoselėja Lietuvos nematerialų kultūros paveldą – kviečia priimti polkos iššūkį #polkaLT.
Vaikų ir jaunimo dienos stovykla ,,Šypsena"
Vaikų ir jaunimo dienos stovykla ,,Šypsena"
Esame jauna bendruomenė šiuo metu vienijanti 15 narių. Mūsų bendruomenė yra aktyvi. Esame paraše jau du projektus ir juos įgyvendinę.
Pilietinė iniciatyva "Dovana Lietuvai" skirta Žirmūnų bendruomenei, Vilniui, Lietuvai.
Pilietinė iniciatyva "Dovana Lietuvai" skirta Žirmūnų bendruomenei, Vilniui, Lietuvai.
Pilietinė iniciatyva, kuri Žirmūnų gimnazijoje gyvuoja ne vienerius metus.
„Žodelis-mamytės širdelėn"
„Žodelis-mamytės širdelėn"
Konkursas skirtas vaikų komunikavimo, literatūros, meninei kompetencijai ugdyti.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016