Dviračių Žygis po Lailūnų kaimo bendruomenės teritorijoje – „Žymių kraštiečių pėdomis“

Lailūnų kaimo bendruomenė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Pirmasis renginys buvo 2013 metais, kada minėjome Prano Inčiūros mokytojo, poeto 110 -ąsias gimimo metines. Šį maršrutą tada įveikėm su mašinomis. Renginyje dalyvavo bendruomenės nariai, svečiai, Prano Inčiūros giminės. Renginyje dalyvavo apie 50 žmonių.

2019 metais surengti poezijos skaitymai Obeliuose (Pandėlio seniūnija,Rokiškio raj.) Čia aplankėm 4 žymius objektus: buvusią Obelių kaimo pradžios mokyklą, Obelių kaimo kryžių, buvusią Juozo Bagužio (Etnografas, dailininkas) sodybą, Obelių kapines, kur palaidoti šio ir aplinkinių kaimų gyvenę žmonės. 70 žmonių. 2021 metais vasario 16, surengtas žygis pažymėti išnykusiems kaimams, susitikti su dar veikiančių kaimų gyventojais. Dalyvavo apie 30 gyventojų Taip palaikomas ryšys su jaunimu, su kraštiečiais išvykusiai iš kaimo. Juos supažindiname su kaimo praeitimi, jų seneliais ir proseneliais. Todėl ir kilo idėja užfiksuoti tas žymias vietas žemėlapyje, fiksuojant, naujas žygių metu, atrastas vietas.
2022 metais liepos 6 žygis suorganizuotas su Pandėlio bendruomene. Su šia bendruomene mes palaikome glaudžius ryšius. Jie atvyko pas mus į bendruomenę ir mūsų, o pasiūlytas vietos maršrutas jiems labai tiko.

2023 m. planuojamas Lailūnų kaimo bendruomenės žygis dviračiais „Žymių kraštiečių pėdomis“. Pagal iš anksto sudarytą žemėlapį planuojama parengti aprašymus.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė įkurta 2000 m. lapkričio mėn. Bendruomenė jungia ne tik Jungėnų kaimo, bet ir aplinkinių kaimų gyventojus.
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė įsikūrusi Vilkaviškio rajone. Mūsų bendruomenės tikslas - skatinti pačios šeimos ir skirtingų kartų, bendrystę.
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Mūsų bendruomenės tikslas vienyti Šiaudiniškių ir gretimų kaimų gyventojus ir iš jų kilusius žmones, ugdyti gyventojų bendruomeniškumą.
„Karalkrėslio kepyklėlė“
„Karalkrėslio kepyklėlė“
Turim savo bendruomenė verslą „Karalkrėslio kepyklėlę“. Kepame tradicinius kepinius ir puoselėjam kulinarinį paveldą. Mylim ir didžiuojamės vieta kur gyvenam.
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Kažin ar dar Lietuvoje yra toks atvejis, kai gimtojo kaimo neliko, o buvusio kaimo gyventojai, išsibarstę po visą Lietuvą, susiburtų į asociaciją.
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Trakų TAU buria bendruomenę ir ugdo pilietiškumą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016