„Tauragno uostas“

Daunorių krašto bendruomenė „AŽU TAURAGNĄ"
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Daunorių krašto bendruomenė „AŽU TAURAGNĄ“ susikūrė prieš du metus, vietiniams gyventojams, beveik savo lėšomis, nudažius ir dalinai restauravus Daunorių bažnyčios fasadą. Iniciatyva buvo labai palankiai įvertinta ne tik vietos gyventojų, bet ir garsių kraštiečių iš visos Lietuvos, kurie iniciavo benduomenės susikūrimą ir prisidėjo prie bendruomenės veiklos, išsaugant mūsų krašto paveldą. Bendruomenė turi 46 tikruosius narius, bet talkose ir renginiuose dalyvauja nuo 40 iki 100 žmonių. Labai svarbu, kad į bendruomenės veiklą įtraukiami vaikai. Per du metus bendruomenė pastatė kryžių ir vartus Daunorių kapinaitėse, restauravo bažnyčios vartus ir du vertingus paveikslus bažnyčios viduje, atstatė Strazdų kaimo koplytstulpį, sutvarkė klebonijos ir bažnytėlės aplinką, išleido kraštiečio profesoriaus R. Šimkūno knygą vietos tarme.

Kiekvienais metais bendruomenė organizuoja Jėzaus širdies atlaidų šventę, į kurią susirenka kraštiečiai iš visos Lietuvos ir užsienio. Daunorių bažnytėlėje rengiamos parodos.

Daunorių krašto bendruomenė sukūrė socialinį verslą: įsigijo pramoginį laivą Tauragno ežere ir vykdo ekonominę veiklą, iš kurios gautą pelną investuoja į Utenos r. seniūnijose gyvenančių daugiavaikių šeimų, bei Daunorių krašte gyvenančių senyvo amžiaus žmonių socialinės įtraukties didinimą.

’’Šį pavasarį startavome su socialinio verslo projektu. Tauragno ežere pramoginiu laivu plukdėme turistus. Projektas labai pavyko : nemokamu plaukimu, gražiausiu Aukštaitijos Nacionalinio parko ežeru, pasidžiaugė ne tik mūsų bendruomenės nariai, daugiavaikės šeimos, bet ir daugelis Utenos ir Ignalinos r. žmonių su negalia organizacijų, senelių namų, vaikų dienos centrų, kaimyninių bendruomenių.  Sukūrėme ir išlaikome dvi darbo vietas. Iš socialinio verslo pajamų surengėme Atlaidų šventę Daunorių bažnyčioje, kurioje dalyvavo apie 200 žmonių, prisidėjome prie kaimyninių bendruomenių organizuojamų švenčių, planuojame paremti kraštiečio Kazimiero Vaitkaus istorinę – dokumentinę knygą apie Strazdų kaimą, organizuosime kasmetinę Tauragno pakrantės švarinimo akciją.

Nuo pat mūsų bendruomenės susikūrimo pradžios mus lydėjo Utenos savivaldybės, Utenos VVG, Utenos NŽT, Aukštaitijos nacionalinio parko direkcijos parama ir pagalba, ačiū Jiems labai. AČIŪ visiems žmonėms : ir tiems kurie plaukė, ir tiems kurie dirba su mumis, ir tiems , kurie mus palaiko.

Kviečiame ir Jus praplaukti giliausiu ir gražiausiu Lietuvos ežeru – Tauragnu, pamatysit, kad pas mus dar gilu, nuoširdu ir tikra…’’

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Ažuožerių moterų klubas
Ažuožerių moterų klubas
Ažuožerių moterų klubas- tai veiklių ir motyvuotų moterų bendruomenė.
Pasaulio anykštėnų bendrija
Pasaulio anykštėnų bendrija
Pasaulio anykštėnų bendrija telkia visuose pasaulio kraštuose ir Lietuvoje gyvenančius anykštėnus bendrai veiklai savo krašto ir Lietuvos labui.
Jaskonių ir Naujasodės kaimų bendruomenė
Jaskonių ir Naujasodės kaimų bendruomenė
Pietryčių Lietuvos partizaninis judėjimas.pokario metais.Druskininkų krašto partizanai.
Anykščių rajono Kurklių miestelio bendruomenės veikla
Anykščių rajono Kurklių miestelio bendruomenės veikla
Kurklių miestelio bendruomenė veikia nuo 2003 m. Mūsų bendruomenėje yra 68 nariai. jai vadovauja bendruomenės pirmininkė Elena Dedelienė, tai aktyvi..
Ziboliškės kaimo bendruomenė
Ziboliškės kaimo bendruomenė
Mūsų bendruomenė jauna (2 metai). Tikslas - kurti jaukų kaimą visiems. Nuo tradicijų iki inovacijų! Kuriame patrauklias erdves, bendraujame, dalijamės
Kaimo bendruomenė „Nendrinukė"
Kaimo bendruomenė „Nendrinukė"
Kaimo bendruomenė „Nendrinukė" susibūrė ir sėkmingai įgyvendina projektus, kurie ugdo pilietiškumą Trakų rajone.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016