„Tauragno uostas“

Daunorių krašto bendruomenė „AŽU TAURAGNĄ"
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Daunorių krašto bendruomenė „AŽU TAURAGNĄ“ susikūrė prieš du metus, vietiniams gyventojams, beveik savo lėšomis, nudažius ir dalinai restauravus Daunorių bažnyčios fasadą. Iniciatyva buvo labai palankiai įvertinta ne tik vietos gyventojų, bet ir garsių kraštiečių iš visos Lietuvos, kurie iniciavo benduomenės susikūrimą ir prisidėjo prie bendruomenės veiklos, išsaugant mūsų krašto paveldą. Bendruomenė turi 46 tikruosius narius, bet talkose ir renginiuose dalyvauja nuo 40 iki 100 žmonių. Labai svarbu, kad į bendruomenės veiklą įtraukiami vaikai. Per du metus bendruomenė pastatė kryžių ir vartus Daunorių kapinaitėse, restauravo bažnyčios vartus ir du vertingus paveikslus bažnyčios viduje, atstatė Strazdų kaimo koplytstulpį, sutvarkė klebonijos ir bažnytėlės aplinką, išleido kraštiečio profesoriaus R. Šimkūno knygą vietos tarme.

Kiekvienais metais bendruomenė organizuoja Jėzaus širdies atlaidų šventę, į kurią susirenka kraštiečiai iš visos Lietuvos ir užsienio. Daunorių bažnytėlėje rengiamos parodos.

Daunorių krašto bendruomenė sukūrė socialinį verslą: įsigijo pramoginį laivą Tauragno ežere ir vykdo ekonominę veiklą, iš kurios gautą pelną investuoja į Utenos r. seniūnijose gyvenančių daugiavaikių šeimų, bei Daunorių krašte gyvenančių senyvo amžiaus žmonių socialinės įtraukties didinimą.

’’Šį pavasarį startavome su socialinio verslo projektu. Tauragno ežere pramoginiu laivu plukdėme turistus. Projektas labai pavyko : nemokamu plaukimu, gražiausiu Aukštaitijos Nacionalinio parko ežeru, pasidžiaugė ne tik mūsų bendruomenės nariai, daugiavaikės šeimos, bet ir daugelis Utenos ir Ignalinos r. žmonių su negalia organizacijų, senelių namų, vaikų dienos centrų, kaimyninių bendruomenių.  Sukūrėme ir išlaikome dvi darbo vietas. Iš socialinio verslo pajamų surengėme Atlaidų šventę Daunorių bažnyčioje, kurioje dalyvavo apie 200 žmonių, prisidėjome prie kaimyninių bendruomenių organizuojamų švenčių, planuojame paremti kraštiečio Kazimiero Vaitkaus istorinę – dokumentinę knygą apie Strazdų kaimą, organizuosime kasmetinę Tauragno pakrantės švarinimo akciją.

Nuo pat mūsų bendruomenės susikūrimo pradžios mus lydėjo Utenos savivaldybės, Utenos VVG, Utenos NŽT, Aukštaitijos nacionalinio parko direkcijos parama ir pagalba, ačiū Jiems labai. AČIŪ visiems žmonėms : ir tiems kurie plaukė, ir tiems kurie dirba su mumis, ir tiems , kurie mus palaiko.

Kviečiame ir Jus praplaukti giliausiu ir gražiausiu Lietuvos ežeru – Tauragnu, pamatysit, kad pas mus dar gilu, nuoširdu ir tikra…’’

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė įsikūrusi Vilkaviškio rajone. Mūsų bendruomenės tikslas - skatinti pačios šeimos ir skirtingų kartų, bendrystę.
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Mūsų bendruomenės tikslas vienyti Šiaudiniškių ir gretimų kaimų gyventojus ir iš jų kilusius žmones, ugdyti gyventojų bendruomeniškumą.
„Karalkrėslio kepyklėlė“
„Karalkrėslio kepyklėlė“
Turim savo bendruomenė verslą „Karalkrėslio kepyklėlę“. Kepame tradicinius kepinius ir puoselėjam kulinarinį paveldą. Mylim ir didžiuojamės vieta kur gyvenam.
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Kažin ar dar Lietuvoje yra toks atvejis, kai gimtojo kaimo neliko, o buvusio kaimo gyventojai, išsibarstę po visą Lietuvą, susiburtų į asociaciją.
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Trakų TAU buria bendruomenę ir ugdo pilietiškumą.
Sangrūdos parkas
Sangrūdos parkas
,,Sangrūdos parko" - viešosios poilsio ir pramogų erdvės kūrimas.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016