„Tauragno uostas“

Daunorių krašto bendruomenė „AŽU TAURAGNĄ"
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Daunorių krašto bendruomenė „AŽU TAURAGNĄ“ susikūrė prieš du metus, vietiniams gyventojams, beveik savo lėšomis, nudažius ir dalinai restauravus Daunorių bažnyčios fasadą. Iniciatyva buvo labai palankiai įvertinta ne tik vietos gyventojų, bet ir garsių kraštiečių iš visos Lietuvos, kurie iniciavo benduomenės susikūrimą ir prisidėjo prie bendruomenės veiklos, išsaugant mūsų krašto paveldą. Bendruomenė turi 46 tikruosius narius, bet talkose ir renginiuose dalyvauja nuo 40 iki 100 žmonių. Labai svarbu, kad į bendruomenės veiklą įtraukiami vaikai. Per du metus bendruomenė pastatė kryžių ir vartus Daunorių kapinaitėse, restauravo bažnyčios vartus ir du vertingus paveikslus bažnyčios viduje, atstatė Strazdų kaimo koplytstulpį, sutvarkė klebonijos ir bažnytėlės aplinką, išleido kraštiečio profesoriaus R. Šimkūno knygą vietos tarme.

Kiekvienais metais bendruomenė organizuoja Jėzaus širdies atlaidų šventę, į kurią susirenka kraštiečiai iš visos Lietuvos ir užsienio. Daunorių bažnytėlėje rengiamos parodos.

Daunorių krašto bendruomenė sukūrė socialinį verslą: įsigijo pramoginį laivą Tauragno ežere ir vykdo ekonominę veiklą, iš kurios gautą pelną investuoja į Utenos r. seniūnijose gyvenančių daugiavaikių šeimų, bei Daunorių krašte gyvenančių senyvo amžiaus žmonių socialinės įtraukties didinimą.

’’Šį pavasarį startavome su socialinio verslo projektu. Tauragno ežere pramoginiu laivu plukdėme turistus. Projektas labai pavyko : nemokamu plaukimu, gražiausiu Aukštaitijos Nacionalinio parko ežeru, pasidžiaugė ne tik mūsų bendruomenės nariai, daugiavaikės šeimos, bet ir daugelis Utenos ir Ignalinos r. žmonių su negalia organizacijų, senelių namų, vaikų dienos centrų, kaimyninių bendruomenių.  Sukūrėme ir išlaikome dvi darbo vietas. Iš socialinio verslo pajamų surengėme Atlaidų šventę Daunorių bažnyčioje, kurioje dalyvavo apie 200 žmonių, prisidėjome prie kaimyninių bendruomenių organizuojamų švenčių, planuojame paremti kraštiečio Kazimiero Vaitkaus istorinę – dokumentinę knygą apie Strazdų kaimą, organizuosime kasmetinę Tauragno pakrantės švarinimo akciją.

Nuo pat mūsų bendruomenės susikūrimo pradžios mus lydėjo Utenos savivaldybės, Utenos VVG, Utenos NŽT, Aukštaitijos nacionalinio parko direkcijos parama ir pagalba, ačiū Jiems labai. AČIŪ visiems žmonėms : ir tiems kurie plaukė, ir tiems kurie dirba su mumis, ir tiems , kurie mus palaiko.

Kviečiame ir Jus praplaukti giliausiu ir gražiausiu Lietuvos ežeru – Tauragnu, pamatysit, kad pas mus dar gilu, nuoširdu ir tikra…’’

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Senos ir naujos Alantos apylinkių lankytinos vietos
Senos ir naujos Alantos apylinkių lankytinos vietos
Alantos dvaro bendruomenės žmonių darbu ir iniciatyva Alanta turi gražių naujų lankytinų vietų - Valiulio akmenį ir Svobiškėlio stotelę.
Mindūnų bendruomenės šventė
Mindūnų bendruomenės šventė
Mindūnų bendruomenės centras savo veiklomis puoselėja valstybinių švenčių minėjimo tradicijas, siekia skatinti pilietiškumą, stiprinti valstybingumą.
Kultūrinė akcija #polkaLT
Kultūrinė akcija #polkaLT
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka puoselėja Lietuvos nematerialų kultūros paveldą – kviečia priimti polkos iššūkį #polkaLT.
Vaikų ir jaunimo dienos stovykla ,,Šypsena"
Vaikų ir jaunimo dienos stovykla ,,Šypsena"
Esame jauna bendruomenė šiuo metu vienijanti 15 narių. Mūsų bendruomenė yra aktyvi. Esame paraše jau du projektus ir juos įgyvendinę.
Pilietinė iniciatyva "Dovana Lietuvai" skirta Žirmūnų bendruomenei, Vilniui, Lietuvai.
Pilietinė iniciatyva "Dovana Lietuvai" skirta Žirmūnų bendruomenei, Vilniui, Lietuvai.
Pilietinė iniciatyva, kuri Žirmūnų gimnazijoje gyvuoja ne vienerius metus.
„Žodelis-mamytės širdelėn"
„Žodelis-mamytės širdelėn"
Konkursas skirtas vaikų komunikavimo, literatūros, meninei kompetencijai ugdyti.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016