Čia gera gyventi

Juknaičių bendruomenė
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

Nemuno žemupyje plyti dosni darbščių žmonių išdabinta Juknaičių žemė, o joje gyvenantys juknaitiškiai šiemet pasitiks savo bendruomenės, kurioje 98 nariai, dvidešimtmetį.

Mes, juknaitiškiai, suprantame, jog žmogus negyvena vienas, todėl esame vienas kitam svarbūs ir reikalingi, ir kasdienius darbus dirbdami, ir negandas įveikdami, ir šventes švęsdami…

Mes Juknaičių bendruomenės nariai noriai dalyvaujame edukaciniuose užsiėmimuose ir įvairiose veiklose: užgavėnės, mažosios Velykėlės, vasaros šventė „Visada jauni“, Kalėdinės eglutės įžiebimas, Advento vakaronė, kalėdinė mugė, Kalėdų senelio atvykimas pas mažuosius, senelių ir neįgaliųjų lankymas prieš Šv. Kalėdas… ir tai dar ne visas mūsų darbų sąrašas. Pavasarį ir rudenį darome talkas, kurių metu tvarkome aplinką poilsio zonoje prie ežeriuko, kur įgyvendindami LEADER projektus, įsirengėme vasaros estradą, kurią ir prižiūrime. Čia mažiesiems įrengėme ir paplūdimį, gyvenvietėje dvi vaikų žaidimo aikšteles, sutvarkėme krepšinio aikštyną, perdarydami į daugiafunkcę aikštelę, restauravome skulptoriaus Stanislovo Kuzmos skulptūras. Poilsio parke, gimus vaikeliui, tėvai sodina medelį – berniukui ąžuoliuką, mergaitei liepaitę, o bendruomenė įvairiomis svarbiomis progomis- rojaus obelaičių sodą. Kiekvieną vasarą važiuojame į pažintines keliones. Lietuvoje jau aplankyti beveik visi miesteliai, keliaujam ir po Europą. Jeigu kelionėje sutinkame liepos 6-tą, tai 21 val. Lietuvos laiku išskleidžiame trispalvę ir giedame himną.

Bendradarbiaujam su savo ir kitų rajonų bendruomenėmis. 2016 m. buvome Mažoji Lietuvos kultūros sostinė, 2018 m. projekte „Tautos šimtamečiai ąžuolai“ pelnėme „Šimtmečio linksmiausieji“ nominacijos titulą. Nuo 2005 m. dalyvaudami projektinėje veikloje, esame įgyvendinę apie 20 projektų, kurių vertė apie 310 500,00 eurų. Lėšos projektams įgyvendinti yra gautos iš NMA, ŽŪM, SADM, Šilutės rajono savivaldybės, vietos veiklos grupės „Lamatos žemė“.
Žemę sušildo saulės spinduliai, puošia medžiai ir gėlių žiedai, o labiausiai žmonių darbai.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Joniškio „Saulės" pagrindinės mokyklos pilietiškumo žygiai
Joniškio „Saulės" pagrindinės mokyklos pilietiškumo žygiai
Nuo 2017 m. Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos iniciatyva pradėti organizuoti pėsčiųjų žygiai, skirti Lietuvos Nepriklausomybei paminėti.
„Juozo Lukšos Daumanto įkvėpti“
„Juozo Lukšos Daumanto įkvėpti“
Kviečiame bendruomenes prisijungti prie iniciatyvos „Juozo Lukšos Daumanto įkvėpti“, Lietuvos laisvės kovotojų įamžinimui ir dalintis savo idėjomis.
„Mokinių savivaldos – matomos ir girdimos”
„Mokinių savivaldos – matomos ir girdimos”
Projektas „Mokinių savivaldos – matomos ir girdimos”, kuriuo siekiama stiprinti Marijampolės mokinių savivaldų tarybas ir skatinti jų iniciatyvas.
Dovana Raseinių krašto gyventojams pasitinkant Vasario 16-ąją
Dovana Raseinių krašto gyventojams pasitinkant Vasario 16-ąją
VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokyklos bendruomenė jau eilę metų dovanoja dovaną gyventojams Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga.
Žygis „Neškim žinią Lietuvai“
Žygis „Neškim žinią Lietuvai“
Nuo 2018 m. Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija organizuoja žygį Viduklės miestelio gatvėmis, skirtą Vasario 16-tai paminėti.
Lietuvių Namai Norvegijoje
Lietuvių Namai Norvegijoje
Rogalando lietuvių bendrija - 10 metų gyvuojanti organizacija, kurios nariai savanorystės principu restauravo pastatą, kuriuose įkūrė Lietuvių Namus.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016