Čia gera gyventi

Juknaičių bendruomenė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Nemuno žemupyje plyti dosni darbščių žmonių išdabinta Juknaičių žemė, o joje gyvenantys juknaitiškiai šiemet pasitiks savo bendruomenės, kurioje 98 nariai, dvidešimtmetį.

Mes, juknaitiškiai, suprantame, jog žmogus negyvena vienas, todėl esame vienas kitam svarbūs ir reikalingi, ir kasdienius darbus dirbdami, ir negandas įveikdami, ir šventes švęsdami…

Mes Juknaičių bendruomenės nariai noriai dalyvaujame edukaciniuose užsiėmimuose ir įvairiose veiklose: užgavėnės, mažosios Velykėlės, vasaros šventė „Visada jauni“, Kalėdinės eglutės įžiebimas, Advento vakaronė, kalėdinė mugė, Kalėdų senelio atvykimas pas mažuosius, senelių ir neįgaliųjų lankymas prieš Šv. Kalėdas… ir tai dar ne visas mūsų darbų sąrašas. Pavasarį ir rudenį darome talkas, kurių metu tvarkome aplinką poilsio zonoje prie ežeriuko, kur įgyvendindami LEADER projektus, įsirengėme vasaros estradą, kurią ir prižiūrime. Čia mažiesiems įrengėme ir paplūdimį, gyvenvietėje dvi vaikų žaidimo aikšteles, sutvarkėme krepšinio aikštyną, perdarydami į daugiafunkcę aikštelę, restauravome skulptoriaus Stanislovo Kuzmos skulptūras. Poilsio parke, gimus vaikeliui, tėvai sodina medelį – berniukui ąžuoliuką, mergaitei liepaitę, o bendruomenė įvairiomis svarbiomis progomis- rojaus obelaičių sodą. Kiekvieną vasarą važiuojame į pažintines keliones. Lietuvoje jau aplankyti beveik visi miesteliai, keliaujam ir po Europą. Jeigu kelionėje sutinkame liepos 6-tą, tai 21 val. Lietuvos laiku išskleidžiame trispalvę ir giedame himną.

Bendradarbiaujam su savo ir kitų rajonų bendruomenėmis. 2016 m. buvome Mažoji Lietuvos kultūros sostinė, 2018 m. projekte „Tautos šimtamečiai ąžuolai“ pelnėme „Šimtmečio linksmiausieji“ nominacijos titulą. Nuo 2005 m. dalyvaudami projektinėje veikloje, esame įgyvendinę apie 20 projektų, kurių vertė apie 310 500,00 eurų. Lėšos projektams įgyvendinti yra gautos iš NMA, ŽŪM, SADM, Šilutės rajono savivaldybės, vietos veiklos grupės „Lamatos žemė“.
Žemę sušildo saulės spinduliai, puošia medžiai ir gėlių žiedai, o labiausiai žmonių darbai.

Mūsų,  Juknaičių bendruomenės, vasara prabėgo nepastebimai, nes kiekvienas mėnuo buvo suplanuotas ir pilnas veiklos. Mes  rašėme ir įgyvendinome net keletą projektų.

Dalyvavome, kaip partneriai, projekte „Keliaujantis Aristovelės dvaras“. Kai „dvaras“ atvyko į Juknaičius,  juknaitiškiai ir kiti rajono gyventojai bei moksleiviai susipažino su dvaro aplinka, jo istorija.

Kaip ir kiekvienais metais, pravedėme renginį „Juknaičiai visada jauni“, kuriame dalyvavo ne tik  tautodailininkai, bet atvyko kadaise čia gimę ir augę bei gyvenę juknaitiškiai, parodė savo programas saviveiklininkai.  Dalyvavome savivaldybės skelbiamose paraiškose „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“. Projekte dalyvavo ne tik bendruomenės nariai, bet ir gyventojai, kurie nepriklauso bendruomenei. Vykome  ne į vieną pažintinę kelionę. Artimiau susipažinome su Klaipėdos miestu, jo senamiesčiu, aplankėme Nidą, keliavome po Kuršių Neriją. Projekto antrojo etapo metu plaukėme baidarėmis Jūros upe. Viso projekto tikslas buvo pritraukti naujų narių, ypač jaunimo, į bendruomenę. Kasmet vasarą  keliaujame į kokią nors Europos šalį. Šiemet aplankėme Lenkiją.

Pateikėme paraišką VVG „Lamatos žemė“ ir laimėjome konkursą „Išmanieji kaimai“. Gausime finansavimą projektui „Juknaičių infrastruktūros atnaujinimas įdiegiant sumanius sprendimus“.

Artėja bendruomenės dvidešimtmetis.  Džiaugiamės, kad ji gyvuoja jau dvidešimt metų, o juk prasidėjo ji nuo penkiolikos narių ir išaugo net iki šimto. Tikimės, kad ateityje kiekvienas juknaitiškis taps bendruomenės nariu.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė įsikūrusi Vilkaviškio rajone. Mūsų bendruomenės tikslas - skatinti pačios šeimos ir skirtingų kartų, bendrystę.
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Mūsų bendruomenės tikslas vienyti Šiaudiniškių ir gretimų kaimų gyventojus ir iš jų kilusius žmones, ugdyti gyventojų bendruomeniškumą.
„Karalkrėslio kepyklėlė“
„Karalkrėslio kepyklėlė“
Turim savo bendruomenė verslą „Karalkrėslio kepyklėlę“. Kepame tradicinius kepinius ir puoselėjam kulinarinį paveldą. Mylim ir didžiuojamės vieta kur gyvenam.
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Kažin ar dar Lietuvoje yra toks atvejis, kai gimtojo kaimo neliko, o buvusio kaimo gyventojai, išsibarstę po visą Lietuvą, susiburtų į asociaciją.
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Trakų TAU buria bendruomenę ir ugdo pilietiškumą.
Sangrūdos parkas
Sangrūdos parkas
,,Sangrūdos parko" - viešosios poilsio ir pramogų erdvės kūrimas.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016