Būk geresnis. Mažų Lietuvos miestelių atgimimas – misija įmanoma!

Būk geresnis. Mažų Lietuvos miestelių atgimimas – misija įmanoma!

VšĮ Būk geresnis

Organizacija „Būk geresnis“ prieš šešerius metus mažame Pumpėnų miestelyje pradėjusi savo veiklą sėkmingai išsiplėtė Pasvalio rajone bei planuoja plėtrą visoje Lietuvoje.

—–

Ką mes veikiame?

1. Kultūra.
Organizuojame aukščiausio lygio kultūrinius renginius, kurie skatina į kaimelius sugrįžti ne tik iš jų išvykusį jaunimą, bet ir pritraukia didelę auditoriją miesto žmonių.

2. Savanorystė.
Kuriame patrauklią erdvę savanorystei. Pirmoji savanorystės patirtis gaunama grąža nustebina ne tik jaunimą, bet ir senjorus, kurie su džiaugsmu įprasmina kasdienybę.

3. Sveika gyvensena bei sportas visiems.
Renginiai ir iniciatyvos skatina patirti judėjimo džiaugsmą bei tapti reguliariai fiziškai aktyviems. Renginiuose nėra prekiaujamas ir vartojamas alkoholis.

4. Įgalinimas.
Padedame mažiems miesteliams suprasti, kad didžiąją dalį problemų, kurios supa gyventojus yra įmanoma išspręsti savo pastangomis. Patikėję savo jėgomis gyventojai ne tik sprendžia problemas, bet ir gražina miestelį, jame esančią infrastruktūrą.

5. Edukacija.
Organizuojame mokymus bei susitikimus su įdomiais žmonėmis, kurie savo pavyzdžiu įkvepia mažų miestelių žmonės pozityviam gyvenimui.

6. Socialinė atsakomybė.
Skatiname mažuosius vietinius verslus susipažinti su socialinės atsakomybės nauda ne tik žmonėms, aplinkai, bet ir jų pačių verslui.

7. Kultūros paveldo išsaugojimas.
Mažuose miesteliuose vis dar yra daug kultūros paveldui reikšmingų objektų. Dažnu atveju šie unikalūs pastatai yra apleisti ir niekam nereikalingi. Organizacija padeda ne tik išsaugoti kultūros paveldo objektus, bet ir siekia juos prikelti naujam gyvenimui.

8. Pagalba mažiau galimybių turintiems.
Padedame nepriteklių patiriančioms šeimoms, neįgaliesiems. Dažnai esame jungiamoji grandis tarp galinčių padėti ir pagalbos besikreipiančių.

9. Talentų sugrąžinimas į gimtines.
Skatiname į didmiesčius išvykusius, bet kaime augusius žmonės skirti laiko savanorystei, kuri būtų orientuota į gerovės kūrimą gimtuosiuose kraštuose.

10. Patirties pasidalinimas, skaidrumas.
Kasdienybė, kurią kuriame per organizacijos veiklas tiesiogiai kuria gerovę Lietuvos regionuose. Siekiame, kad mūsų veiklos būtų kuo plačiau kopijuojamos, dalinamės savo sėkmės paslaptimis. Savo pavyzdžiu ugdome organizacijas skaidrumo, atskaitomybės su partneriais.

—–

Darbų pavyzdžiai:

1. Kultūra.
Nuo 2016 m. organizuojame tradicinę Pumpėnų vidurvasario šventę. Renginys suvienija daugybę organizacijų, rėmėjų, garsiausius Lietuvos atlikėjus. 800 gyventojų turintis miestelis sulaukia per 4000 svečių.

2. Savanorystė.
Organizacija vienija per 70 savanorių, kurie yra įtraukiami į viso rajono mastu organizuojamų veiklų įgyvendinimą. Iniciatyvų unikalumas suteikia galimybes ugdytis ne tik asmenines savybes, bet ir atrasti pašaukimą ateities veikloms ar karjerai.

3. Sveika gyvensena bei sportas visiems.
Nuo 2016 m. suorganizavome daugiau nei 10 sporto visiems masinių renginių į kuriuos pritraukėme tūkstančius dalyvių.

4. Įgalinimas.
Suvieniję gyventojus bendram tikslui:
– Pumpėnų miestelyje ne tik įrengėme paplūdimį, bet ir pastatėme lieptą. Buvo pritraukta per 70 savanorių, kurie dirbo bei 100 žmonių, kurie paskyrė paramą.
– Perėmę Kultūros paveldo Pumpėnų malūno valdymą suvienijome per 300 žmonių ir verslų, kurių dėka surinkome per 18,000 eur. Už surinktas lėšas parengėme malūno tvarkybos darbų projektą prie malūno pastatėme istorinį stendą.

5. Edukacija.
Didžiųjų renginių metu savo gyvenimo patirtimi dalinosi Lietuvoje puikiai žinomi žmonės DJ Jovani – Jonas Nainys, Juozas Petkevičius, Mindaugas Lukauskis ir kt. Organizuojame mokymus savanoriams.

6. Socialinė atsakomybė.
Dažnai šis terminas mažuose miesteliuose nėra gerai pažįstamas. 2016 m. pradėjus veiklą prie pirmosios mūsų organizuotos iniciatyvos finansiškai niekas nepanoro prisidėti. Dabar organizacija vienija per 40 pastovių rėmėjų bendruomenę, kuri tiki socialinės atsakomybės nauda.

7. Kultūros paveldo išsaugojimas.
2020 m. Organizacija įgijo teisę valdyti kultūros paveldą Pumpėnų malūną. Beveik 30 metų užkaltais langais ir durimis stovėjęs objektas šiuo metu yra priima ekskursijas ir toliau garsina miestelį. Organizacija yra pateikusi projektą objekto restauracijai reikalingoms lėšoms įsisavinti.

8. Pagalba mažiau galimybių turintiems.
Pandemijos metu ugdymui persikėlus į nuotolinę erdvę dovanojome kompiuterius jų neturintiems. Net ir elementariausia parama malkomis, kad namuose besi mokinantiems būtų šilta. Padėjome neįgaliesiems inventoriumi, kuris palengvina kasdienį gyvenimą. Pandemijos metu suorganizavome „Kalėdinio stebuko“ ir „Velykinio kiškio kelionės“ akcijas, kurių metu pradžiuginome per 1500 atokiausiuose Parvalio raj. kampeliuose gyvenančius vaikus ir jų tėvelius.

9. Talentų sugrąžinimas į gimtines.
Savo pavyzdžiu įkvėpėme ne vieną pradėti panašias veiklas savo gimtinėse ar prisijungti prie mūsų organizacijos. Net ir nieko bendro su mažais miesteliais neturintys padeda organizuoti veiklas bei prisideda skirdami savo laiką ir talentą.

10. Patirties pasidalinimas, skaidrumas.
Metų pabaigoje pristatome ataskaitą su nuveiktais darbais. Ja viešai pasidaliname ne tik su partneriais, bet ir su visais organizaciją besidominčiais.

—–

Kodėl mes tą darome?

Esame entuziastų komanda, kuri tiki šviesia mažų Lietuvos miestelių ateitimi. Norint, kad ta šviesa būtų ryški kiekvienas turime pradėti nuo savęs ir užduoti sau klausimą. Ką man, mano gimtinė suteikė ir kaip aš jai už tai atsidėkojau? Gal dabar pats geriausias laikas tą padaryti? Net jei ir Jūsų atsakymai į šiuos klausimus yra negatyvūs ir kupini pykčio neskubėkite numoti ranka. Mažuose miesteliuose vis dar yra žmonių kuriems trūksta to pačio ko trūko Jums, kai vis dar gyvenote ten. Gal Jūs būsite tas žmogus, kuris imasi iniciatyvos daryti pokytį? Gal Jūsų dėka, rūpesčiu ir noru situacija gali pasikeisti?
Patikėkite Jūsų gimtinė laukia Jūsų išskėstomis rankomis, prisijunkite prie iniciatyvos, kuri daro pokyti mažuose Lietuvos miesteliuose!

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Visuomeninė organizacija Akmenės bendruomenė
Visuomeninė organizacija Akmenės bendruomenė
Akmenės bendruomenė stiprina savo identitetą vykdydama kultūrines iniciatyvas ir augindama tradicijas ir bendruomeniškumą.
Vilnelės Pankai
Vilnelės Pankai
Esame neformali, atvira, sveiko gyvenimo būdo bendruomenė, propaguojanti maudynes šaltame vandenyje.
Mastaičių krašto bendruomenė
Mastaičių krašto bendruomenė
Mūsų iniciatyva - vieninga, stipri, sutelkta, pasitikinti, veikli, puoselėjanti tradicijas bei skleidžianti bendrystės idėjas bendruomenė.
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė (Kauno r. sav.) įsikūrusi tik 2022 m. ir kurianti bei puoselėjanti seniūnijos teritorijos viešąsias erdves.
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
Bendruomenė rūpinasi savo bažnytėlės unikalių vargonų restauracija, organizuoja labdaros koncertus jų remontui reikalingoms lėšoms surinkti.
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Iniciatyva įpareigojusi save skatinti vienybę,kaimyniškumą bei gerovę sau,vaikams ir kaimynams jog būtų gera gyveni Lietuvoje bei savo krašte.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016