Bendruomenės stiprinimo programa „Vienas kiemas“

Pagyvenusių Žmonių Asociacija
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

Pagyvenusių Žmonių Asociacija, jungianti 14 senjorų meno mėgėjų kolektyvų, veikianti Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros centro Žvejų rūmų Bendruomenės namuose ir 5 Bendruomenės namų meno mėgėjų kolektyvai, jungia miesto bendruomenės žmones ir jau keletą metų iš eilės įgyvendina bendruomenės stiprinimo programą „Vienas kiemas“. Šios iniciatyvos tikslas organizuojant renginius atvirose erdvėse pritraukti kuo didesnę auditoriją miesto bendruomenės ir ją įveiklinti.

Tai tęstinė, kasmet vykstanti programa, pagal poreikius bei pomėgius, įvairioms amžiaus grupėms, sukviečianti mikrorajono ir viso miesto gyventojus susitikti Bendruomenės namų kieme pabendrauti, pristatyti savo veiklą, paklausyti kitų, įsitraukti į edukacinius užsiėmimus ir įvairias pramogas.

Iniciatyvos išskirtinumas yra, kad visi renginiai vyksta lauke (kieme, parke ir įvairiose atvirose miesto erdvėse) ir į juos gali įsijungti kiekvienas, net pro šalį skubantis praeivis.

Organizuojamų renginių ciklą sudaro sportiniai, pramoginiai, edukaciniai ir sveikatinimo renginiai: Tarptautinė kaimynų diena; Rudens melodijų ir žibintų šventė; Kalėdų kiemelis; Užgavėnių šiupinio šventė; Aplinkos tvarkymo akcijos; Sporto šventė „Sportas vienija mus“. Į renginius kviečiami įvairūs žinomi ir autoritetingi žmonės, kurie gali pasidalinti savo sėkmės ir pasiekimų istorijomis, kad skatintu bendruomenę veikti ir turėtų siektiną pavyzdį.

Bendruomenės stiprinimo programa „Vienas kiemas“ apima emocinę ir psichinę, judėjimo ir pažinimo sritis, ugdo ne tik meninę kultūrą, bet ir savarankiškumą, kūrybiškumą, iniciatyvumą, pilietiškumą, vaizduotę, komunikabilumą, fizinį aktyvumą ir gerina sveikatą, skatina bendravimą ir bendradarbiavimą – jungia ir stiprina bendruomenę ir visuomenę.

Klaipėdos miesto Pagyvenusių Žmonių Asociacija įgyvendina įvairius projektus nuo 2006 m. Iniciatyva „Vienas kiemas“ vyksta trečius metus.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Tradicinė etnokultūrinė stovykla „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“
Tradicinė etnokultūrinė stovykla „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“
Stovykloje puoselėjama etninė kultūra, ugdoma tautinė savimonė, kultūrinis tapatumas, supažindinama su tautos istorija, tradicijomis, papročiais.
Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai 9 klasių moksleiviams
Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai 9 klasių moksleiviams
Tai ne tik sausos teorinės žinios, bet ir praktiniai įgūdžiai, kaip ištikus nelaimei pasirūpinti savimi, šalia esančiu žmogumi ir savo Tėvyne Lietuva.
Žygis pėsčiomis S. Šalkauskio 137-osioms metinėms paminėti
Žygis pėsčiomis S. Šalkauskio 137-osioms metinėms paminėti
S. Šalkauskio gimnazijos abiturientė Miglė Jankutė įveikė pėsčiomis 137km. Maršrutu Šiauliai - Kaunas, lygiai tiek, kiek metų sukanka prof. S. Šalkauskiui.
Pilietinio ugdymo projektas „Trispalvė vasara“
Pilietinio ugdymo projektas „Trispalvė vasara“
2022 m. rugpjūtį Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centras vykdė pilietinio ugdymo projektą „Trispalvė vasara“, skirtą pradinių klasių mokiniams.
Kražių bendruomenės pilietinio aktyvumo skatinimas
Kražių bendruomenės pilietinio aktyvumo skatinimas
Asociacijos „Kražių bendruomenė“ veikla orientuota į kaimo žmonių telkimą bendram tikslui, pilietinio aktyvumo skatinimą ir tautiškumo puoselėjimą.
„ŠĖLTINIS“ – vaikų fokloro festivalis
„ŠĖLTINIS“ – vaikų fokloro festivalis
Vaikų folkloro festivalis „Šėltinis“ 16m skaičiuojanti bendruomenės iniciatyva. Festivalio akcentas–folkloro šventė.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016