„Bėgant iš tylos pasaulio…“

Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrija PAGAVA
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Šeima – pirmoji žmogaus ugdymo institucija. Patirtis, kurią įgyjame šeimoje, išlieka visam gyvenimui, formuoja asmenybę ir gyvenimo vertybių suvokimą. Klausos sutrikimų turintys vaikai ir jų šeimos yra pažeidžiama visuomenės grupė. Nors klausos negalia yra nematoma, ji stipriai įtakoja visos šeimos gyvenimą ir kurčio vaiko ateitį. Šeimos, auginančios vaiką su negalia, susiduria su finansinėmis, psichologinėmis, socialinėmis bei kitomis problemomis kelis kartus dažniau, nei kitos šeimos. Dažnai vaiko su negalia auginimas apriboja dalyvavimą visuomeniniame gyvenime.

Siekiant skatinti šeimų, auginančių vaikus su klausos negalia dalyvavimą aktyvaus poilsio renginiuose, sudarant sąlygas kūrybingumo ir saviraiškos vystymuisi, savipagalbai, bendrija PAGAVA pajūryje kasmet paskutinį liepos savaitgalį organizuoja 4 dienų Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, aktyvaus poilsio stovyklą „Bėgant iš tylos pasaulio…“. Stovykloje susiburia bendrijos vienijamos šeimos: girdinčiųjų ir kurčiųjų šeimos, auginančios vaikus su įvairiais klausos sutrikimais, klausos aparatų ir kochlearinių implantų naudotojai, gestų kalbos ir šnekamosios kalbos vartotojai ir kitos šeimos, artimos kurčiųjų kultūrai ar besidominčios asmenų su klausos sutrikimais problemomis. Stovyklos metu organizuojami įvairūs renginiai: psichologo, surdopedagogo konsultacijos ir savipagalbos grupės, bendros šeimų vakaronės, kūrybinės dirbtuvės vaikams, sporto šventė, pilių statymo konkursas, varžybos, estafetės. Bendrų renginių metu šeimos turi galimybę susipažinti, pabendrauti, išsikalbėti rūpimomis temomis, dalintis patirtimi ir praktiniais patarimais su kitomis, panašioje situacijoje esančiomis, šeimomis. Tokie renginiai padeda sušvelninti emocinį krūvį, skatina bendruomeniškumą, leidžia mokytis iš kitų patirčių ir taikyti geriausias praktikas, praplečiamas pažeidžiamos visuomenės grupės akiratis, mažinama asmenų su negalia kultūrinė, socialinė, informacinė atskirtis. Visos stovyklos metu užtikrinamas vertimas į/iš lietuvių gestų kalbą.

Mūsų stovykla yra atvira ne tik kurčius vaikus auginančioms šeimoms, laukiami visi, norintys pabūti kartu, geriau pažinti asmenų su klausos negalia bendruomenę.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Emocinės paramos programa „Drauge“
Emocinės paramos programa „Drauge“
Programa „Drauge“ padeda mamoms ir tėčiams, kurie išgyvena sudėtingą gyvenimo etapą bei jaučiasi vieniši.
Alvito kaimo bendruomenė
Alvito kaimo bendruomenė
Per dauagiau nei 20 gyvavimo metų Alvito kaimo bendruomenė įgyvendino daugybę įvairių projektų, kurie gražina mūsų miestelį ir suburia gyventojus.
Minties galia motyvuojanti veikti – „Pagalvokime ką galime duoti kitam neatlygintinai”
Minties galia motyvuojanti veikti – „Pagalvokime ką galime duoti kitam neatlygintinai”
Trijų alytiškių iniciatyvos globojamiems vaikams ir gimtajam miestui vienija aplinkai jautrius juridinius ir fizinius asmenis.
Bendruomenė „Dailučių švyturiai"
Bendruomenė „Dailučių švyturiai"
Bendruomenė „Dailučių švyturiai" įsteigta 2006, tai visuomeninė organizacija, įkūrusi VDC, sveikatingumo centrą, teikia socialines paslaugas.
Nematomą negalią turintys asmenys yra matomi
Nematomą negalią turintys asmenys yra matomi
Pasitelkiant tarptautiniu mastu žinomą Nematomos negalios saulėgrąžos ženklą siekiame, kad nematomą negalią turintys asmenys būtų matomi.
Jonavos rajono Panoterių krašto bendruomenė
Jonavos rajono Panoterių krašto bendruomenė
Vienu iš svarbiausių projektų per veiklos laikotarpį laikome – savarankišką iniciatyvą Panoterių heraldikos sukūrimui ir pristatymui.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016