„Bėgant iš tylos pasaulio…“

Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrija PAGAVA
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Šeima – pirmoji žmogaus ugdymo institucija. Patirtis, kurią įgyjame šeimoje, išlieka visam gyvenimui, formuoja asmenybę ir gyvenimo vertybių suvokimą. Klausos sutrikimų turintys vaikai ir jų šeimos yra pažeidžiama visuomenės grupė. Nors klausos negalia yra nematoma, ji stipriai įtakoja visos šeimos gyvenimą ir kurčio vaiko ateitį. Šeimos, auginančios vaiką su negalia, susiduria su finansinėmis, psichologinėmis, socialinėmis bei kitomis problemomis kelis kartus dažniau, nei kitos šeimos. Dažnai vaiko su negalia auginimas apriboja dalyvavimą visuomeniniame gyvenime.

Siekiant skatinti šeimų, auginančių vaikus su klausos negalia dalyvavimą aktyvaus poilsio renginiuose, sudarant sąlygas kūrybingumo ir saviraiškos vystymuisi, savipagalbai, bendrija PAGAVA pajūryje kasmet paskutinį liepos savaitgalį organizuoja 4 dienų Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, aktyvaus poilsio stovyklą „Bėgant iš tylos pasaulio…“. Stovykloje susiburia bendrijos vienijamos šeimos: girdinčiųjų ir kurčiųjų šeimos, auginančios vaikus su įvairiais klausos sutrikimais, klausos aparatų ir kochlearinių implantų naudotojai, gestų kalbos ir šnekamosios kalbos vartotojai ir kitos šeimos, artimos kurčiųjų kultūrai ar besidominčios asmenų su klausos sutrikimais problemomis. Stovyklos metu organizuojami įvairūs renginiai: psichologo, surdopedagogo konsultacijos ir savipagalbos grupės, bendros šeimų vakaronės, kūrybinės dirbtuvės vaikams, sporto šventė, pilių statymo konkursas, varžybos, estafetės. Bendrų renginių metu šeimos turi galimybę susipažinti, pabendrauti, išsikalbėti rūpimomis temomis, dalintis patirtimi ir praktiniais patarimais su kitomis, panašioje situacijoje esančiomis, šeimomis. Tokie renginiai padeda sušvelninti emocinį krūvį, skatina bendruomeniškumą, leidžia mokytis iš kitų patirčių ir taikyti geriausias praktikas, praplečiamas pažeidžiamos visuomenės grupės akiratis, mažinama asmenų su negalia kultūrinė, socialinė, informacinė atskirtis. Visos stovyklos metu užtikrinamas vertimas į/iš lietuvių gestų kalbą.

Mūsų stovykla yra atvira ne tik kurčius vaikus auginančioms šeimoms, laukiami visi, norintys pabūti kartu, geriau pažinti asmenų su klausos negalia bendruomenę.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
„Čia mūsų namai"
„Čia mūsų namai"
Bendruomenė įkurta 2004 11 11. Pagrindinė veikla - atstovauti ir ginti narių interesus; vienyti narius bendrai veiklai, skatinti pilietinį aktyvumą.
Jaunimo su specialiaisiais poreikiais bendruomenė
Jaunimo su specialiaisiais poreikiais bendruomenė
Esame bendruomenė, vienijanti jaunimą su specialiaisiais poreikiais ir padedanti jiems turiningai ir prasmingai leisti laisvalaikį.
„Angelų mamos“
„Angelų mamos“
Palaikymo bendruomenė nėštumą patyrusiai ir kūdikio netektį išgyvenančiai mamai.
Trečiojo Amžiaus Akademija
Trečiojo Amžiaus Akademija
VšĮ Trečiojo Amžiaus Akademija organizuoja paskaitas, ekskursijas.
Dusetų bendruomenė
Dusetų bendruomenė
Asociacija Dusetų bendruomenė teikia socialines paslaugas ir organizuoja renginius.
Vaikų vėžio solidarumo akcija „Dėka Tavęs gyventi gera"
Vaikų vėžio solidarumo akcija „Dėka Tavęs gyventi gera"
Rugsėjį pasaulyje minimas vaikų vėžio mėnuo, kurio metu kviečiame atsisakyti stereotipų apie vėžiu sergančius vaikus: ne gailėtis, o palaikyti juos.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016