Asociacija „Ištiesk gerumo ranką“ – veikliausia savanoriška organizacija Elektrėnų savivaldybėje

Asociacija „Ištiesk gerumo ranką“
Palaikymo balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Konkursinio balsavimo sistemą planuojama atverti šių metų rudens pradžioje. Apie konkursinio balsavimo pradžią būsite informuoti žinute Lietuvos galios platformoje.
Jau palaikė

Elektrėnuose įsikūrusi asociacija „Ištiesk gerumo ranką“ yra viena veikliausių savanoriškų organizacijų visoje savivaldybėje. Asociacija jungia įvairaus amžiaus savanorius – nuo vaikų iki brandaus amžiaus senjorų. Išskirtinis šios savanoriškos organizacijos veiklos pobūdis – rūpintis ne tik miesto garbaus amžiaus žmonėmis, ligoniais, vienišais, asocialiomis ir daugiavaikėmis šeimomis, bet ir ypatingą dėmesį skirti atokesnių seniūnijų gyventojams. Miesto žmones visada galima pakviesti į asociacijos renginius, akcijas, o štai kaimo žmonėms atvykti yra labai sudėtinga, tad savanoriai organizuoja šventines išvykas į kaimo sodybas, lanko ligonius, vienišus gyventojus, užsuka į mokyklas, vaikų dienos centrus per kiekvienas Kalėdas, Velykas, pagyvenusių žmonių dieną. Net ir pandemijos metu asociacijos savanoriai pakvietė visų aštuonių seniūnijų gyventojus švęsti didžiąsias metų šventes kitaip: gausios savanorių pajėgos – per Kalėdas Kalėdų senelis ir Snieguolė, o per Velykas ilgaausiai zuikiai ir Velykų bobutė, laikydamiesi visų saugumo reikalavimų, – su dovanomis, dainomis, šypsenomis beldėsi į namų, į mokyklų duris, šoko, dainavo, bendravo. Kiek visokiausių emocijų patyrė ir aplankyti seniūnijų gyventojai, ir savanoriai! Žmonės su ašarom akyse dėkojo asociacijos jaunimui, apsikabinę verkė, nes į atokias sodybas retai kas beužsuka, nebent paštininkai kartą per mėnesį atneša pensiją arba prieš rinkimus duris praveria politikai, pretenduojantys į vietos valdžią ar į Seimą. O žmonėms taip trūksta bendravimo, ypač tokių metu, kai gausu visokių ribojimų! Džiugu tai, kad gražias asociacijos iniciatyvas visada palaiko savivaldybės administracija.
Dar vienas labai svarbus veiklos baras – kaukių siuvimas ir dalijimas, karšti pietūs pandemijos metu negalintiems savimi pasirūpinti senoliams, neįgaliems ir ligoniams suaugusiems ir vaikams. Savanoriai siuvo kaukes ir dalijo gyventojams, virė sriubas ir nešė jas į namus, palikdavo prie durų arba perduodavo per balkoną. Taip daugybė seniūnijos gyventojų kasdien gaudavo karšto maisto.
Tokie asociacijos renginiai, kaip „Vaikas vaikui“, į kurį įsijungusios ir mokyklos, ir darželiai, ir verslininkai, ir politikai pildė šventinius vaikų norus, Pagyvenusių žmonių diena, kurios metu senjorams dainavo Vytautas Šiškauskas, „Palydėk mane į mokyklą“, kai mokyklinės prekės buvo vežamos ir kaimo ir miesto mokyklas daugiavaikėms šeimoms ir visiems, negalintiems jų įsigyti.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Raseinių rajono kaimo bendruomenių sąskrydis
Raseinių rajono kaimo bendruomenių sąskrydis
Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjunga sukvietė visas rajono kaimo bendruomenes į sąskrydį. Visa diena buvo pilna įspūdžių ir bendruomeniškumo.
Kaimų bendruomenė „Berteškiai“
Kaimų bendruomenė „Berteškiai“
Norėdama Raseinių rajono Berteškių kaimą padaryti patrauklesniu, tvarkingesniu, bendruomenė įrengė žaidimų aikštelę mažiesiems
Bendruomeninė akcija VIDURNAKČIO EITYNĖS 2021
Bendruomeninė akcija VIDURNAKČIO EITYNĖS 2021
Šių metų lapkričio 16 d. Tėviškės namų bendruomenė Alytuje surengė devintąją bendruomeninę akciją VIDURNAKČIO EITYNĖS
Pažink savąjį kraštą
Pažink savąjį kraštą
Užrašyti gimtosios vietos istorinius gyventojų liudijimus apie Holokaustą - pilietinės iniciatyvos tikslas.
Papilės krašto žmonių stiprybė
Papilės krašto žmonių stiprybė
Šv. Jurgio skulptūra, knyga ,,Mūsų Papilė“, ir šimto ąžuolų giraitė – Papilės krašto žmonių dovana Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-mečiui.
Piligriminis kelias per Lietuvą "Camino Lituano"
Piligriminis kelias per Lietuvą "Camino Lituano"
„Camino Lituano“– tai 500 km. piligrimų kelias, besidriekiantis per visą Lietuvą ir prisijungiantis prie Europos tarptautinio Šv. Jokūbo kelių tinklo.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2022 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016