Asociacija Angirių bendruomenė

Asociacija Angirių bendruomenė

Angiriuose gyvena apie 130 gyv. (tai 32 bendruomenės nariai.) Bendruomenės įkūrimo iniciatoriais 2015 m. tapo aktyvios kaimo senjorės, prikalbinusios kelias jaunesnes gyventojas tapti organizatoriais tvarkant visus teisinius reikalus. Tikslas buvo pagerinti aplinką, kurioje gyvename, pritaikyti ją savo poreikiams ir padaryti patrauklesne atvykstantiems pas mus atostogauti (gyvename nuostabioje vietoje prie miško ir Angirių tvenkinio.) Matėm kaip tvarkosi aplinkinės gyvenvietės, besidomėdami galimybėm sužinojome, kad kažką keisti galim tik rašydami projektus, taip įgyvendinome savo didžiausia svajonę – pastatėme bendruomenės namus. 50m2 namelis pilnai atitinka mūsų poreikius, čia renkamės aptarti kasdienių reikalų, vedam edukacinius užsiėmimus, mokymus, švenčiame ir liūdime (visiškai neturėjome, kur susitikti.) Dabar mūsų tikslas – sutvarkyti aplinką aplink bendruomenės namus, kad gyventojai, atvykę į renginį galėtų patogiai laiką leisti ir lauke, ir viduje. Vasaros metu rengiame tradicinę „Kraštiečių šventę“, kurios tikslas – sukviesti bendram pasibuvimui keturių (Ruseinių, Grašvos, Varnupės ir Angirių) kaimų buvusius ir esamus gyventojus. Taip pat kiekvieną pavasarį renkamės gegužinėms pamaldoms, sena tradicija kuria mūsų vyresnieji gyventojai pamena nuo mažens. Dalyvaujame akcijose „Darom“, „Saugus eismas“, „Šeimininkių fiesta“. Pagal galimybę vykstame į Kėdainių r. ir Lietuvos bendruomenių sąskrydžius bei kitus renginius.

Stengiamės į veiklas įtraukti visus kaimo gyventojus ne skirstydami į amžiaus ar socialinio sluoksnio grupes. Esam bendruomenė, nepriklausomai nuo to ar esame bendruomenės nariais.
Daug prie mūsų gerbūvio prisideda ir Kėdainių r. savivaldybė bei Josvainių seniūnija, turim puikią laisvalaikio zoną prie vandens. Čia įrengti treniruokliai, krepšinio ir tinklinio aikštelės.
Projektų įgyvendinimui esame gavę lėšas iš NMA, ŽŪM, SADM, Kėdainių r. sav.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Tradicinė etnokultūrinė stovykla „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“
Tradicinė etnokultūrinė stovykla „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“
Stovykloje puoselėjama etninė kultūra, ugdoma tautinė savimonė, kultūrinis tapatumas, supažindinama su tautos istorija, tradicijomis, papročiais.
Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai 9 klasių moksleiviams
Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai 9 klasių moksleiviams
Tai ne tik sausos teorinės žinios, bet ir praktiniai įgūdžiai, kaip ištikus nelaimei pasirūpinti savimi, šalia esančiu žmogumi ir savo Tėvyne Lietuva.
Žygis pėsčiomis S. Šalkauskio 137-osioms metinėms paminėti
Žygis pėsčiomis S. Šalkauskio 137-osioms metinėms paminėti
S. Šalkauskio gimnazijos abiturientė Miglė Jankutė įveikė pėsčiomis 137km. Maršrutu Šiauliai - Kaunas, lygiai tiek, kiek metų sukanka prof. S. Šalkauskiui.
Pilietinio ugdymo projektas „Trispalvė vasara“
Pilietinio ugdymo projektas „Trispalvė vasara“
2022 m. rugpjūtį Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centras vykdė pilietinio ugdymo projektą „Trispalvė vasara“, skirtą pradinių klasių mokiniams.
Kražių bendruomenės pilietinio aktyvumo skatinimas
Kražių bendruomenės pilietinio aktyvumo skatinimas
Asociacijos „Kražių bendruomenė“ veikla orientuota į kaimo žmonių telkimą bendram tikslui, pilietinio aktyvumo skatinimą ir tautiškumo puoselėjimą.
„ŠĖLTINIS“ – vaikų fokloro festivalis
„ŠĖLTINIS“ – vaikų fokloro festivalis
Vaikų folkloro festivalis „Šėltinis“ 16m skaičiuojanti bendruomenės iniciatyva. Festivalio akcentas–folkloro šventė.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016