Asociacija Angirių bendruomenė

Asociacija Angirių bendruomenė
Jau palaikė

Angiriuose gyvena apie 130 gyv. (tai 32 bendruomenės nariai.) Bendruomenės įkūrimo iniciatoriais 2015 m. tapo aktyvios kaimo senjorės, prikalbinusios kelias jaunesnes gyventojas tapti organizatoriais tvarkant visus teisinius reikalus. Tikslas buvo pagerinti aplinką, kurioje gyvename, pritaikyti ją savo poreikiams ir padaryti patrauklesne atvykstantiems pas mus atostogauti (gyvename nuostabioje vietoje prie miško ir Angirių tvenkinio.) Matėm kaip tvarkosi aplinkinės gyvenvietės, besidomėdami galimybėm sužinojome, kad kažką keisti galim tik rašydami projektus, taip įgyvendinome savo didžiausia svajonę – pastatėme bendruomenės namus. 50m2 namelis pilnai atitinka mūsų poreikius, čia renkamės aptarti kasdienių reikalų, vedam edukacinius užsiėmimus, mokymus, švenčiame ir liūdime (visiškai neturėjome, kur susitikti.) Dabar mūsų tikslas – sutvarkyti aplinką aplink bendruomenės namus, kad gyventojai, atvykę į renginį galėtų patogiai laiką leisti ir lauke, ir viduje. Vasaros metu rengiame tradicinę „Kraštiečių šventę“, kurios tikslas – sukviesti bendram pasibuvimui keturių (Ruseinių, Grašvos, Varnupės ir Angirių) kaimų buvusius ir esamus gyventojus. Taip pat kiekvieną pavasarį renkamės gegužinėms pamaldoms, sena tradicija kuria mūsų vyresnieji gyventojai pamena nuo mažens. Dalyvaujame akcijose „Darom“, „Saugus eismas“, „Šeimininkių fiesta“. Pagal galimybę vykstame į Kėdainių r. ir Lietuvos bendruomenių sąskrydžius bei kitus renginius.

Stengiamės į veiklas įtraukti visus kaimo gyventojus ne skirstydami į amžiaus ar socialinio sluoksnio grupes. Esam bendruomenė, nepriklausomai nuo to ar esame bendruomenės nariais.
Daug prie mūsų gerbūvio prisideda ir Kėdainių r. savivaldybė bei Josvainių seniūnija, turim puikią laisvalaikio zoną prie vandens. Čia įrengti treniruokliai, krepšinio ir tinklinio aikštelės.
Projektų įgyvendinimui esame gavę lėšas iš NMA, ŽŪM, SADM, Kėdainių r. sav.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
JAV Lietuvių Bendruomenės programa „LISS"
JAV Lietuvių Bendruomenės programa „LISS"
„Lietuvių Išeivijos Studentų Stažuočių" programa – 5 savaičių JAV LB vykdoma programa Lietuvoje JAV ir Kanados lietuvių kilmės studentams.
„Uždek žvakelę ant nelankomų kapų"
„Uždek žvakelę ant nelankomų kapų"
Mūsų asociacija „Jonavos kultūros savanoriai" turi iniciatyva ir du kartus per metus vyksta į rajono kapines ir ant nelankomų kapų uždega žvakelę.
Teminis Pelėdų kaimas
Teminis Pelėdų kaimas
Pelėdnagiai 2019m. išrinktas kaimo pavadinimas gražiausias šalyje. Kaime veikia bendruomenės edukacija „Teminis Pelėdų kaimas"
Bendruomenė „Palangos santarvė", - „AŠ KŪRYBINGAS"
Bendruomenė „Palangos santarvė", - „AŠ KŪRYBINGAS"
Organizuojame (6m.) nemokamus rytinius žygius Palangos pušyno takais.

Kasmet (7 m.) rengiame neprofesionalių autorių parodą „Palanga-mano miestas".
,,Su meile akordeonui"
,,Su meile akordeonui"
8 metus iš eilės vyksta tarptautinis akordeonui sąskrydis ,,Su meile akordeonui" Veisiejuose.
„Šienpjovių šventė“ –  šienpjovių tradicijos – iš kartos į kartą!
„Šienpjovių šventė“ – šienpjovių tradicijos – iš kartos į kartą!
Tai jau 14 m. skaičiuojantis tradicinis šienpjovių renginys Vainotiškių k. (Kėdainių r.), kuriame apjungiamas papročių tęstinumas bei patirtis.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016