Angelų kalva

Angelų kalvos bendruomenė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

2009 m. dvasingam laisvalaikiui įkurtoje Angelų kalvoje šiuo metu atvykstančių maldų klauso 56 angelai.

Šio objekto idėja – suvienytomis žmonių pastangomis kurti erdvę, kurioje atvykstantieji galėtų pabūti su savimi, pasimelsti, susimąstyti apie bendražmogiškas vertybes.

Ąžuolinės, metalinės skulptūros funduojamos sutelkimo būdu. Susitelkia bendruomenės, giminės, šeimos, darbo kolektyvai, pasirenka jiems svarbią dorinę vertybę, užsako angelo skulptūrą (šiuo metu objektą administruoja Angelų kalvos bendruomenės pirmininkė L.J. Piličiauskaitė, turinti ilgamentę darbo patirtį su žymiausiais šalies dievdirbiais, medžio drožėjais, skulptoriais – Algimantu Sakalausku, Kęstučiu Musteikiu, Jonu Bugailiškiu ir kt.) ir padovanoja ją visiems šios erdvės lankytojams.

Angelų kalvos atsiradimas pakeitė šios gana didelę socialinę atskirtį išgyvenusios vietovės gyvenimą. Pradėjo sparčiai aplink namus statyti naujakuriai, buvo išasfaltuota Angelų kalvos gatvė, pati kalva tapo patogesnė lankymui (nugrįsti vaikščiojimui skirti takai, pastatyti suoliukai, stoginė su Švč. Mergelės Marijos skulptūra, įrengti lauko muzikos instrumentai).
Angelų kalvos bendruomenė pasipildė naujais nariais, pačioje kalvoje kasmet imta švęsti jau tradicinėmis tapusias šventes – Mindaugines, sutraukiančias daug žmonių, Angelų sargų dieną. Greta esantis Būdos kaimas ėmė tvarkyti savo aplinką, nauja karta statyti tėvų žemėje namus, aplink gyvenantys žmonės pradėjo kurti ir vystyti savo verslus. Vietovė tapo patraukli gyventi, pakilo žemės kainos.

Angelų kalva sulaukia Trakų rajono savivaldybės bei Trakų seniūnijos dėmesio – visų maldų klauso šių institucijų fundati Trakų kraštą globojantis angelas, Trakiečius, Trakus ir visus šį miestą mylinčius globojantis angelas, o buvęs ilgametis seniūnas Kęstutis Vilkauskas paskatino Lietuvos seniūnus įkurdinti kalvoje Lietuvos seniūnus globojantį angelą.

Šiuo metu Angelų kalva yra sutelkusi apie keliolika tūkstančių fundatorių (vien Pasaulio lietuvių bendruomenes globojančio angelo fundatorių yra 55 įvairiose šalyse esančios bendruomenės).

Kasmet Angelų kalvoje vyksta pavasarinės talkos, kurių metu Angelų kalvos bendruomenės nariai bei savanoriai tvarko pačią kalvą ir aplinkines gatves.

Angelų kalvos bendruomenė bendradarbiauja su Tiltų bendruomene bei Trakų rajono Rykantų universaliu daugiafunkciniu centru, jo meniniais kolektyvais.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė (Kauno r. sav.) įsikūrusi tik 2022 m. ir kurianti bei puoselėjanti seniūnijos teritorijos viešąsias erdves.
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
Bendruomenė rūpinasi savo bažnytėlės unikalių vargonų restauracija, organizuoja labdaros koncertus jų remontui reikalingoms lėšoms surinkti.
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Iniciatyva įpareigojusi save skatinti vienybę,kaimyniškumą bei gerovę sau,vaikams ir kaimynams jog būtų gera gyveni Lietuvoje bei savo krašte.
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Veikli, energinga, draugiška, puoselėjanti tradicijas.
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Kiekvienas renginys kurį organizuojame stengiamės, kad būtų šventė visai šeimai. Sureikšminame ne pačią šventę bet procesą pasiruošimą jai.
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija" tai bendruomenė, kuri skatina aktyvią, ir sveiką gyvenseną.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016