Prezidentūros komanda aplankė Kaišiadorių ir Elektrėnų iniciatyvas

2022-06-30

Prezidentūros Kanclerė Agila Barzdienė kartu su prezidentūros komanda aplankė dvi projekto „Lietuvos galia“ iniciatyvas – „Voluntarius LT“ Kaišiadoryse ir organizaciją „Ištiesk gerumo ranką“ Elektrėnuose.

Kaišiadoryse įsikūrusios nacionalinės savanoriškos gelbėjimo tarnybos „Voluntarius LT“ pagrindinis tikslas – iškilus pavojui žmogui, ar jo gyvybei, kad apmokyti ir aprūpinti savanoriai būtų pasirengę per trumpiausią laiką suteikti būtiną pagalbą, iki tol, kol atvyks specializuotos pajėgos.

Projekto „Gelbstinti bendruomenė – gyva bendruomenė“ metu organizacija parengė savanorius, kurie teikia konsultavimo paslaugas Kaišiadorių miesto bendruomenėms, ir jų šeimos nariams, pirmosios pagalbos, socialinių paslaugų, savižudybių ir priklausomybių srityje. Konsultantai-savanoriai, pagal būtinybę teikia konsultavimo paslaugas, susijusias su smurtu artimoje aplinkoje, patiriantiems socialinę atskirtį, savižudybių ir priklausomybių prevencija, patyčiomis, o iškilus būtinybei, teikia pirmą pagalbą, būtinas socialines paslaugas Kaišiadorių miesto bendruomenės nariams.

Antroji aplankyta organizacija, asociacija „Ištiesk gerumo ranką“ jungia įvairaus amžiaus savanorius – nuo vaikų iki brandaus amžiaus senjorų. Išskirtinis šios savanoriškos organizacijos veiklos pobūdis ypatingą dėmesį skirti atokesnių seniūnijų gyventojams. Savanoriai organizuoja šventines išvykas į kaimo sodybas, lanko ligonius, vienišus gyventojus, užsuka į mokyklas, vaikų dienos centrus per kiekvienas Kalėdas, Velykas, pagyvenusių žmonių dieną.

 

Abiejų susitikimų metu savanoriai dalinosi, kas juos įkvėpė pradėti šią veiklą. Vieni džiaugėsi atradę galimybę pasimokyti ir išbandyti savo jėgas, kiti mato savanorystę kaip pilietiškumo išraišką bei jaučia, kad padedant kitiems, patiems pasitenkinimo grįžta su kaupu. Nemažą dalį susirinkusiųjų dalyvauti tokio pobūdžio veiklose paragino draugai arba pavyzdys iš šeimos – savanoriaujantys seneliai, tėvai ar vaikai.

Susitikimuose dalyvavo ir savivaldybės atstovai – abiejų savivaldybių merai bei administracijos darbuotojai. Matomas glaudus bendradarbiavimas su savivalda, kuris leidžia lengviau pasiekti organizacijų tikslus ir kurti didesnį poveikį.

  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016