Organų donorų pagerbimas ir padėka jų artimiesiems už padovanotą gyvenimą

Organų donorų pagerbimas ir padėka jų artimiesiems už padovanotą gyvenimą

Lietuvos asociacija „Gyvastis“

Lietuvos asociacija „Gyvastis“ jau 10 metų organizuoja per visą Lietuvą nuvilnijančią iniciatyvą – žvakučių uždegimą organų donorams pagerbti. Ši iniciatyva unikali ir išskirtinė tuo, kad ją organizuoja žmonės, gyvenantys su transplantuota širdimi, inkstu, kepenimis ar laukiantys šių gyvybiškai svarbių organų transplantacijos.

Ne paslaptis, kad dėl Lietuvoje galiojančio konfidencialumo įstatymo, transplantą gaunantys pacientai nežino, nei kas jų donoras, nei kas lemiamą sprendimą priėmę donoro artimieji. Donorystės dovaną patyrę žmonės yra be galo dėkingi savo donorams ir jų artimiesiems, kurie sunkiausią gyvenimo akimirką sugebėjo ne tik jausti skausmą dėl išeinančio artimojo, tačiau ir pagalvoti apie kitus – tuos, kurie kenčia, bet gyvena su viltimi pasveikti. Tu tarpu donoro artimieji gyvena su žinojimu, kad jų brangaus žmogaus kažkam persodinti organai, savotiškai pratęsia gyvenimą kituose – širdis, plakanti kitoje krūtinėje, persodintos kepenys ar inkstas, kažkam išsaugojo mamą, tėtį, brolį, seserį ar vaiką. Išsaugojo gyvybę tiems, kas be šios dovanos – donoro organo – tiesiog nebūtų galėję išgyventi.

Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ organizuojamas donorų pagerbimas kiekvieno atminimui uždegant žvakelę, tuo pačiu taip padėkojama donorų artimiesiems, priėmusiems teigiamą sprendimą dėl donorystės. Tai leidžia transplantą gavusiems žmonėms išreikšti savo dėkingumą tiems, kurių dėka jie gyvena pilnavertį gyvenimą ir kurių niekada negalės pažinti. Dėkingi pacientai kiekvieną ugnelę įžiebia su nuoširdžia padėka donorui bei jo artimiesiems bei malda už juos. Prie šios iniciatyvos prisijungia ne tik gyvenimo dovaną – trasnplantą – gavę pacientai, tačiau ir mirusių donorų artimieji. Tokiu būdu šių, vieni kitų nepažįstančių, tačiau šiais ypatingais saitais susaistytų žmonių akys ir širdys gali susitikti bei sušilti žvakelių jūroje, kuri kasmet darosi vis didesnė.

Žvakučių jūra, liepsnojanti daugelyje miestų ir miestelių, kasmet auga – pernai Vilniuje Katedros aikštėje buvo uždegta 1956 žvakelės kiekvieno donoro atminimui. Žvakelės liepsnojo dar 37 miestų ir miestelių aikštėse. Uždegamų žvakelių skaičius padidės dėka tų, kurie ir vėl užaugins viltį gyventi sunkiai sergantiems pacientams.

 

Lietuvoje gyvena apie 1000 pacientų, kuriems atlikta donoro organo transplantacija.

Kasmet būna apie 50 organų donorų. Per metus atliekama apie 140 organų transplantacijų.

Kasmet atsiranda apie 350-400 naujų pacientų, kuriems prireikia organo persodinimo operacijos.

 

Kas gali būti gražiau ir prasmingiau už dovanotą gyvenimą?
Pasikalbėkime apie organų donorystę su savo artimaisiais.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Aitvaro vaikai
Aitvaro vaikai
Gavus gyvenimo dovaną ypatingą vaiką. Sukaupus nemažai patirties ir žinių atsirado vaikų dienos centras Aitvaro vaikai.
„Gerumo skraistė“ - Senelių darželis
„Gerumo skraistė“ - Senelių darželis
Teikiame įvairias socialines paslaugas senyvo amžiaus asmenims ir asmenims su negalia.
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - telkiamės ir darome, nes manome, kad taip teisinga.
Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA" - telkiamės ir darome, nes manome, kad taip teisinga.
Po kas metai atliktų bendruomenės darbų Rusnės pagrindinių kapinių teritorijos bendras vaizdas pasikeitė, įgavo vientisumą, spalvą ir naują įvaizdį.
Šeimos ir asmens saviugdos centras „Bendrakeleiviai"
Šeimos ir asmens saviugdos centras „Bendrakeleiviai"
Jau virš 20m teikiame specializuotą kompleksinę (psichologinę, dvasinę, teisinę) pagalbą skyrybas išgyvenantiems suaugusiems bei jų vaikams.
Vilniaus universiteto Teisės klinika
Vilniaus universiteto Teisės klinika
Vienintelė nevyriausybinė, ne pelno siekianti organizacija Lietuvoje, teikianti valstybės garantuojamą nemokamą teisinę pagalbą.
Moterų klubas "Keturlapis Dobilas"
Moterų klubas "Keturlapis Dobilas"
Moterų klubo susitikimai🍀 Pasidalinkime patirtimi, bendraukime, tobulėkime ir kurkime ryšius! Vienatvę lengviau įveikti bendraujant!
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016