Organų donorų pagerbimas ir padėka jų artimiesiems už padovanotą gyvenimą

Organų donorų pagerbimas ir padėka jų artimiesiems už padovanotą gyvenimą

Lietuvos asociacija „Gyvastis“

Lietuvos asociacija „Gyvastis“ jau 10 metų organizuoja per visą Lietuvą nuvilnijančią iniciatyvą – žvakučių uždegimą organų donorams pagerbti. Ši iniciatyva unikali ir išskirtinė tuo, kad ją organizuoja žmonės, gyvenantys su transplantuota širdimi, inkstu, kepenimis ar laukiantys šių gyvybiškai svarbių organų transplantacijos.

Ne paslaptis, kad dėl Lietuvoje galiojančio konfidencialumo įstatymo, transplantą gaunantys pacientai nežino, nei kas jų donoras, nei kas lemiamą sprendimą priėmę donoro artimieji. Donorystės dovaną patyrę žmonės yra be galo dėkingi savo donorams ir jų artimiesiems, kurie sunkiausią gyvenimo akimirką sugebėjo ne tik jausti skausmą dėl išeinančio artimojo, tačiau ir pagalvoti apie kitus – tuos, kurie kenčia, bet gyvena su viltimi pasveikti. Tu tarpu donoro artimieji gyvena su žinojimu, kad jų brangaus žmogaus kažkam persodinti organai, savotiškai pratęsia gyvenimą kituose – širdis, plakanti kitoje krūtinėje, persodintos kepenys ar inkstas, kažkam išsaugojo mamą, tėtį, brolį, seserį ar vaiką. Išsaugojo gyvybę tiems, kas be šios dovanos – donoro organo – tiesiog nebūtų galėję išgyventi.

Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ organizuojamas donorų pagerbimas kiekvieno atminimui uždegant žvakelę, tuo pačiu taip padėkojama donorų artimiesiems, priėmusiems teigiamą sprendimą dėl donorystės. Tai leidžia transplantą gavusiems žmonėms išreikšti savo dėkingumą tiems, kurių dėka jie gyvena pilnavertį gyvenimą ir kurių niekada negalės pažinti. Dėkingi pacientai kiekvieną ugnelę įžiebia su nuoširdžia padėka donorui bei jo artimiesiems bei malda už juos. Prie šios iniciatyvos prisijungia ne tik gyvenimo dovaną – trasnplantą – gavę pacientai, tačiau ir mirusių donorų artimieji. Tokiu būdu šių, vieni kitų nepažįstančių, tačiau šiais ypatingais saitais susaistytų žmonių akys ir širdys gali susitikti bei sušilti žvakelių jūroje, kuri kasmet darosi vis didesnė.

Žvakučių jūra, liepsnojanti daugelyje miestų ir miestelių, kasmet auga – pernai Vilniuje Katedros aikštėje buvo uždegta 1956 žvakelės kiekvieno donoro atminimui. Žvakelės liepsnojo dar 37 miestų ir miestelių aikštėse. Uždegamų žvakelių skaičius padidės dėka tų, kurie ir vėl užaugins viltį gyventi sunkiai sergantiems pacientams.

 

Lietuvoje gyvena apie 1000 pacientų, kuriems atlikta donoro organo transplantacija.

Kasmet būna apie 50 organų donorų. Per metus atliekama apie 140 organų transplantacijų.

Kasmet atsiranda apie 350-400 naujų pacientų, kuriems prireikia organo persodinimo operacijos.

 

Kas gali būti gražiau ir prasmingiau už dovanotą gyvenimą?
Pasikalbėkime apie organų donorystę su savo artimaisiais.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Emocinės paramos programa „Drauge“
Emocinės paramos programa „Drauge“
Programa „Drauge“ padeda mamoms ir tėčiams, kurie išgyvena sudėtingą gyvenimo etapą bei jaučiasi vieniši.
Alvito kaimo bendruomenė
Alvito kaimo bendruomenė
Per dauagiau nei 20 gyvavimo metų Alvito kaimo bendruomenė įgyvendino daugybę įvairių projektų, kurie gražina mūsų miestelį ir suburia gyventojus.
Minties galia motyvuojanti veikti – „Pagalvokime ką galime duoti kitam neatlygintinai”
Minties galia motyvuojanti veikti – „Pagalvokime ką galime duoti kitam neatlygintinai”
Trijų alytiškių iniciatyvos globojamiems vaikams ir gimtajam miestui vienija aplinkai jautrius juridinius ir fizinius asmenis.
Bendruomenė „Dailučių švyturiai"
Bendruomenė „Dailučių švyturiai"
Bendruomenė „Dailučių švyturiai" įsteigta 2006, tai visuomeninė organizacija, įkūrusi VDC, sveikatingumo centrą, teikia socialines paslaugas.
Nematomą negalią turintys asmenys yra matomi
Nematomą negalią turintys asmenys yra matomi
Pasitelkiant tarptautiniu mastu žinomą Nematomos negalios saulėgrąžos ženklą siekiame, kad nematomą negalią turintys asmenys būtų matomi.
Jonavos rajono Panoterių krašto bendruomenė
Jonavos rajono Panoterių krašto bendruomenė
Vienu iš svarbiausių projektų per veiklos laikotarpį laikome – savarankišką iniciatyvą Panoterių heraldikos sukūrimui ir pristatymui.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016