Organų donorų pagerbimas ir padėka jų artimiesiems už padovanotą gyvenimą

Lietuvos asociacija „Gyvastis“
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Lietuvos asociacija „Gyvastis“ jau 10 metų organizuoja per visą Lietuvą nuvilnijančią iniciatyvą – žvakučių uždegimą organų donorams pagerbti. Ši iniciatyva unikali ir išskirtinė tuo, kad ją organizuoja žmonės, gyvenantys su transplantuota širdimi, inkstu, kepenimis ar laukiantys šių gyvybiškai svarbių organų transplantacijos.

Ne paslaptis, kad dėl Lietuvoje galiojančio konfidencialumo įstatymo, transplantą gaunantys pacientai nežino, nei kas jų donoras, nei kas lemiamą sprendimą priėmę donoro artimieji. Donorystės dovaną patyrę žmonės yra be galo dėkingi savo donorams ir jų artimiesiems, kurie sunkiausią gyvenimo akimirką sugebėjo ne tik jausti skausmą dėl išeinančio artimojo, tačiau ir pagalvoti apie kitus – tuos, kurie kenčia, bet gyvena su viltimi pasveikti. Tu tarpu donoro artimieji gyvena su žinojimu, kad jų brangaus žmogaus kažkam persodinti organai, savotiškai pratęsia gyvenimą kituose – širdis, plakanti kitoje krūtinėje, persodintos kepenys ar inkstas, kažkam išsaugojo mamą, tėtį, brolį, seserį ar vaiką. Išsaugojo gyvybę tiems, kas be šios dovanos – donoro organo – tiesiog nebūtų galėję išgyventi.

Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ organizuojamas donorų pagerbimas kiekvieno atminimui uždegant žvakelę, tuo pačiu taip padėkojama donorų artimiesiems, priėmusiems teigiamą sprendimą dėl donorystės. Tai leidžia transplantą gavusiems žmonėms išreikšti savo dėkingumą tiems, kurių dėka jie gyvena pilnavertį gyvenimą ir kurių niekada negalės pažinti. Dėkingi pacientai kiekvieną ugnelę įžiebia su nuoširdžia padėka donorui bei jo artimiesiems bei malda už juos. Prie šios iniciatyvos prisijungia ne tik gyvenimo dovaną – trasnplantą – gavę pacientai, tačiau ir mirusių donorų artimieji. Tokiu būdu šių, vieni kitų nepažįstančių, tačiau šiais ypatingais saitais susaistytų žmonių akys ir širdys gali susitikti bei sušilti žvakelių jūroje, kuri kasmet darosi vis didesnė.

Žvakučių jūra, liepsnojanti daugelyje miestų ir miestelių, kasmet auga – pernai Vilniuje Katedros aikštėje buvo uždegta 1956 žvakelės kiekvieno donoro atminimui. Žvakelės liepsnojo dar 37 miestų ir miestelių aikštėse. Uždegamų žvakelių skaičius padidės dėka tų, kurie ir vėl užaugins viltį gyventi sunkiai sergantiems pacientams.

 

Lietuvoje gyvena apie 1000 pacientų, kuriems atlikta donoro organo transplantacija.

Kasmet būna apie 50 organų donorų. Per metus atliekama apie 140 organų transplantacijų.

Kasmet atsiranda apie 350-400 naujų pacientų, kuriems prireikia organo persodinimo operacijos.

 

Kas gali būti gražiau ir prasmingiau už dovanotą gyvenimą?
Pasikalbėkime apie organų donorystę su savo artimaisiais.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Namų mama
Namų mama
Nemokama mamų bendruomenė, kurioje jau esančios mamos padeda besilaukiančioms ar ką tik pagimdžiusioms atneša maisto ir skiria laiko pabendravimui.
Specialiųjų poreikių vaikų kūryba garsina Lietuvą visame pasaulyje.
Specialiųjų poreikių vaikų kūryba garsina Lietuvą visame pasaulyje.
Informacinių technologijų ir ypatingų poreikių vaikų fantazijos jungties rezultatas - vektorinės tapybos darbai, kokių dar nebuvo matęs pasaulis.
Negalios įkvėpti
Negalios įkvėpti
Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos patirtys.
„Rozalimo sveikatinimo studiją“
„Rozalimo sveikatinimo studiją“
Bendruomenės veikla - telkti bendruomenės narius, įgyvendinti socialines programas. Didinti kaimo vietovių viešojo gyvenimo patrauklumą.
Mano Guru - antrasis šansas socialiai atskirtiems
Mano Guru - antrasis šansas socialiai atskirtiems
Kavinėje „Mano Guru“ įdarbinami priklausomybėmis nuo psichoaktyvių medžiagų sergantys, grįžę iš įkalinimo įstaigų, asmenys. Veikia 19 metų.
Marcinkonių kaimo bendruomenė
Marcinkonių kaimo bendruomenė
Marcinkonių kaimo bendruomenės iniciatyva veikia akredituotas vaikų dienos centras "Šypsenėlė" ir viešoji pirtis kaimo gyventojams.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016