Žinios kitaip

Asociacija „Savarankiškas gyvenimas“
2022 m. konkurso balsavimas pasibaigė. Ačiū dalyvavusiems! Kviesime balsuoti kitų metų konkurse 2023 m. „Palaikymo" balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.
Jau palaikė

Informacijos prieinamumas yra kiekvieno žmogaus teisė, o lengvai suprantama kalba reikalinga žmonėms, kurie turi tam tikrą intelekto ar mokymosi negalią, kadangi jiems gali būti sunku suvokti įvairaus pobūdžio tekstus. Taip pat ši kalba gali būti naudinga vaikams, senjorams, užsieniečiams.

„Žinios kitaip“ yra pirmoji Lietuvoje naujienų svetainė lengvai suprantama kalba. Skelbiant naujienas svetainėje remtasi Švedijos pavyzdžiu. Siekiant, kad visi žmonės galėtų gauti naujienas, Švedijoje nuo 1984 metų leidžiamas laikraštis lengvai suprantama kalba „8 sidor“ (liet. 8 puslapiai). Jis leidžiamas ir popieriniu, ir elektroniniu formatu. „Žinios kitaip“ svetainę sudaro 5 puslapiai: pasaulis, Lietuva, kultūra, gyvenimas, sportas. Todėl buvo skelbiamos įvairios naujienos.

Rengiant lengvai suprantamos kalbos tekstus yra rekomenduojama, kad juos įvertintų žmonės su intelekto negalia. Todėl esame dėkingi, kad prie šio projekto prisijungė Kauno „Arkos” bendruomenės bičiuliai (taip šioje bendruomenėje vadinami žmonės su intelekto negalia). Asistentė, kuri padėjo vertinti tekstus, pirmiausiai pateikdavo nuotrauką, kad bičiulis mėgintų pasakyti apie ką yra tekstas. O jei baigus skaityti tekstą, nuotrauka neatitikdavo teksto, buvo siūloma pasirinkti kitokią nuotrauką. Vėliau kažkuris bičiulis ar bičiulė kartu su asistente skaitydavo trumpą tekstą bei teikdavo pastabas, kur kurį žodį reikia pakeisti ar labiau paaiškinti. Tuomet tekstas būdavo patalpinamas į svetainę „Žinios kitaip“ ir bičiuliai dar kartą peržiūrėdavo.

Tekstai bičiuliams būdavo įdomūs, dažnai jie patys pasakydavo, apie kokias naujienas norėtų paskaityti. Tai buvo apie augalus, gamtą, vairavimą, įvairias sporto šakas, kultūros renginius, sveiką gyvenseną, miestus, vaikščiojimo svarbą, Lietuvos bei pasaulio naujienas ir t.t. Bičiuliai sužinojo ir naujų žodžių, kurie būdavo paaiškinami. Turime suprasti, kad žmonėms su intelekto negalia taip pat įdomu įvairios temos kaip ir visiems kitiems žmonėms.

Kiekvieną tekstą vertindavo vis kitas bičiulis ar bičiulė, kad būtų galima suprasti kaip paprastai reikia rašyti tekstus. Tekstus vertino 9 bičiuliai.

Projektas buvo finansuojamas „Bente Skansgård Independent Living“ fondo lėšomis. Projektą birželio-rugpjūčio mėnesiais įgyvendino asociacija „Savarankiškas gyvenimas“.

Nuoroda į naujienas lengva lietuvių kalba: http://www.zinioskitaip.lt/

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Visagino menų rezidencija
Visagino menų rezidencija
Menų rezidencija “Taškas” yra nuolat auganti erdvė jaunimui, menininkams, turistams ir žmonėms ieškantiems savęs, tylos ar įkvėpimo.
Baltosios Vokės vaikų dienos centras „Šypsenų sūkurys"
Baltosios Vokės vaikų dienos centras „Šypsenų sūkurys"
VDC tikslas sukurti saugią aplinką socialiai pažeidžiamiems vaikams, kad jie tinkamai galėtų augti ir ugdytis, tyrinėti pasaulį ir bendradarbaiuti.
Taikomosios antropologijos organizacijos „Anthropos“ iniciatyva už kultūriškai jautrų švietimą
Taikomosios antropologijos organizacijos „Anthropos“ iniciatyva už kultūriškai jautrų švietimą
„Anthropos“ inicijavo kreipimąsi dėl diskriminuojančių kultūrinių reprezentacijų ir eurocentrizmo mokomojoje medžiagoje, įgyvendino mokymus autoriams.
Telšiuose sukurta oazė pabėgėliams, atvykusiems iš Ukrainos
Telšiuose sukurta oazė pabėgėliams, atvykusiems iš Ukrainos
Telšiai telkiasi vieningai pagalbai iš Ukrainos atvykstantiems karo pabėgėliams. Kartu vienybėje mes kuriame oazę, kurioje visiems gera gyventi!
NEET jaunimo integracija į darbo rinką
NEET jaunimo integracija į darbo rinką
VšĮ “Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras” padeda socialiai pažeidžiamam jaunimui įsilieti į darbo rinką, savanorystę ar pameistrystę.
Atverkime duris gyvenimui
Atverkime duris gyvenimui
Neįgaliųjų organizacijų dainų šventė Panevėžio m. neįgaliųjų draugijos kieme.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2022 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016