Žinios kitaip

Asociacija „Savarankiškas gyvenimas“
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Informacijos prieinamumas yra kiekvieno žmogaus teisė, o lengvai suprantama kalba reikalinga žmonėms, kurie turi tam tikrą intelekto ar mokymosi negalią, kadangi jiems gali būti sunku suvokti įvairaus pobūdžio tekstus. Taip pat ši kalba gali būti naudinga vaikams, senjorams, užsieniečiams.

„Žinios kitaip“ yra pirmoji Lietuvoje naujienų svetainė lengvai suprantama kalba. Skelbiant naujienas svetainėje remtasi Švedijos pavyzdžiu. Siekiant, kad visi žmonės galėtų gauti naujienas, Švedijoje nuo 1984 metų leidžiamas laikraštis lengvai suprantama kalba „8 sidor“ (liet. 8 puslapiai). Jis leidžiamas ir popieriniu, ir elektroniniu formatu. „Žinios kitaip“ svetainę sudaro 5 puslapiai: pasaulis, Lietuva, kultūra, gyvenimas, sportas. Todėl buvo skelbiamos įvairios naujienos.

Rengiant lengvai suprantamos kalbos tekstus yra rekomenduojama, kad juos įvertintų žmonės su intelekto negalia. Todėl esame dėkingi, kad prie šio projekto prisijungė Kauno „Arkos” bendruomenės bičiuliai (taip šioje bendruomenėje vadinami žmonės su intelekto negalia). Asistentė, kuri padėjo vertinti tekstus, pirmiausiai pateikdavo nuotrauką, kad bičiulis mėgintų pasakyti apie ką yra tekstas. O jei baigus skaityti tekstą, nuotrauka neatitikdavo teksto, buvo siūloma pasirinkti kitokią nuotrauką. Vėliau kažkuris bičiulis ar bičiulė kartu su asistente skaitydavo trumpą tekstą bei teikdavo pastabas, kur kurį žodį reikia pakeisti ar labiau paaiškinti. Tuomet tekstas būdavo patalpinamas į svetainę „Žinios kitaip“ ir bičiuliai dar kartą peržiūrėdavo.

Tekstai bičiuliams būdavo įdomūs, dažnai jie patys pasakydavo, apie kokias naujienas norėtų paskaityti. Tai buvo apie augalus, gamtą, vairavimą, įvairias sporto šakas, kultūros renginius, sveiką gyvenseną, miestus, vaikščiojimo svarbą, Lietuvos bei pasaulio naujienas ir t.t. Bičiuliai sužinojo ir naujų žodžių, kurie būdavo paaiškinami. Turime suprasti, kad žmonėms su intelekto negalia taip pat įdomu įvairios temos kaip ir visiems kitiems žmonėms.

Kiekvieną tekstą vertindavo vis kitas bičiulis ar bičiulė, kad būtų galima suprasti kaip paprastai reikia rašyti tekstus. Tekstus vertino 9 bičiuliai.

Projektas buvo finansuojamas „Bente Skansgård Independent Living“ fondo lėšomis. Projektą birželio-rugpjūčio mėnesiais įgyvendino asociacija „Savarankiškas gyvenimas“.

Nuoroda į naujienas lengva lietuvių kalba: http://www.zinioskitaip.lt/ 

Rengiami projektai iniciatyvos tęstinumui.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Virtualios bėgimo varžybos "Vertical Vilnius700"
Virtualios bėgimo varžybos "Vertical Vilnius700"
Virtualių bėgimo varžybų metu, panaudojant technologinį inovatyvumą, buvo efektyviai ir unikaliai skatinamas gyventojų fizinis aktyvumas gamtoje.
JA Šešėliavimas - profesinio orientavimo programa Lietuvos mokykloms
JA Šešėliavimas - profesinio orientavimo programa Lietuvos mokykloms
Tai galimybė mokiniams pabendrauti su įvairių sričių specialistais, išgirsti bei pamatyti, kaip atrodo juos dominančios organizacijos/darbo vietos.
VšĮ Mamos linija
VšĮ Mamos linija
Pirmoji Lietuvoje emocinės paramos linija skirta mamoms, išgyvenančioms motinystės melancholiją, kurioms reikalingas palaikymas ir emocinė parama.
Legendinis kaimas - Mamų bendruomenės asociacija
Legendinis kaimas - Mamų bendruomenės asociacija
Legendinis kaimas, kuris siekia teikti įvairiapusę pagalbą ir palaikymą moterims po gimdymo.
VšĮ Ukrainiečių integracijos centras "MALVA"
VšĮ Ukrainiečių integracijos centras "MALVA"
Padėti ukrainiečiams integruotis Lietuvoje, išlaikyti savo kultūrą ir tradicijas, supažindinti ukrainiečius su Baltijos šalimis ir jų tradicijomis.
SPEAK Lithuania
SPEAK Lithuania
SPEAK Lietuva sujungia migrantus ir pabėgėlius su vietiniais per bendruomenės vedamą kalbų ir kultūros mainų patirtį.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016