Žinios kitaip

Asociacija „Savarankiškas gyvenimas“
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Informacijos prieinamumas yra kiekvieno žmogaus teisė, o lengvai suprantama kalba reikalinga žmonėms, kurie turi tam tikrą intelekto ar mokymosi negalią, kadangi jiems gali būti sunku suvokti įvairaus pobūdžio tekstus. Taip pat ši kalba gali būti naudinga vaikams, senjorams, užsieniečiams.

„Žinios kitaip“ yra pirmoji Lietuvoje naujienų svetainė lengvai suprantama kalba. Skelbiant naujienas svetainėje remtasi Švedijos pavyzdžiu. Siekiant, kad visi žmonės galėtų gauti naujienas, Švedijoje nuo 1984 metų leidžiamas laikraštis lengvai suprantama kalba „8 sidor“ (liet. 8 puslapiai). Jis leidžiamas ir popieriniu, ir elektroniniu formatu. „Žinios kitaip“ svetainę sudaro 5 puslapiai: pasaulis, Lietuva, kultūra, gyvenimas, sportas. Todėl buvo skelbiamos įvairios naujienos.

Rengiant lengvai suprantamos kalbos tekstus yra rekomenduojama, kad juos įvertintų žmonės su intelekto negalia. Todėl esame dėkingi, kad prie šio projekto prisijungė Kauno „Arkos” bendruomenės bičiuliai (taip šioje bendruomenėje vadinami žmonės su intelekto negalia). Asistentė, kuri padėjo vertinti tekstus, pirmiausiai pateikdavo nuotrauką, kad bičiulis mėgintų pasakyti apie ką yra tekstas. O jei baigus skaityti tekstą, nuotrauka neatitikdavo teksto, buvo siūloma pasirinkti kitokią nuotrauką. Vėliau kažkuris bičiulis ar bičiulė kartu su asistente skaitydavo trumpą tekstą bei teikdavo pastabas, kur kurį žodį reikia pakeisti ar labiau paaiškinti. Tuomet tekstas būdavo patalpinamas į svetainę „Žinios kitaip“ ir bičiuliai dar kartą peržiūrėdavo.

Tekstai bičiuliams būdavo įdomūs, dažnai jie patys pasakydavo, apie kokias naujienas norėtų paskaityti. Tai buvo apie augalus, gamtą, vairavimą, įvairias sporto šakas, kultūros renginius, sveiką gyvenseną, miestus, vaikščiojimo svarbą, Lietuvos bei pasaulio naujienas ir t.t. Bičiuliai sužinojo ir naujų žodžių, kurie būdavo paaiškinami. Turime suprasti, kad žmonėms su intelekto negalia taip pat įdomu įvairios temos kaip ir visiems kitiems žmonėms.

Kiekvieną tekstą vertindavo vis kitas bičiulis ar bičiulė, kad būtų galima suprasti kaip paprastai reikia rašyti tekstus. Tekstus vertino 9 bičiuliai.

Projektas buvo finansuojamas „Bente Skansgård Independent Living“ fondo lėšomis. Projektą birželio-rugpjūčio mėnesiais įgyvendino asociacija „Savarankiškas gyvenimas“.

Nuoroda į naujienas lengva lietuvių kalba: http://www.zinioskitaip.lt/ 

Rengiami projektai iniciatyvos tęstinumui.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Terapinis ūkis
Terapinis ūkis
Terapinis ūkis - terapijos ir ugdymo erdvė, kur taikydami gamtos, darbo grupėje ir bendruomenės praktikas teikiame pagalbą vaikams ir jaunuoliams.
Iš nykstančio – į sumanų kaimą!
Iš nykstančio – į sumanų kaimą!
Brožių kaimo bendruomenė
iniciatyva Šakių Diabeto IQ
iniciatyva Šakių Diabeto IQ
Mūsų tikslas - palaikyti ir vienyti asmenis, gyvenančius su 1, 2 ar kito tipo diabeto diagnoze mūsų rajone.
TARPTAUTINIS PREVENCINIS RENGINYS ŠAUNIŲ KOMANDŲ VARŽYTUVĖS „VISOS PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI“
TARPTAUTINIS PREVENCINIS RENGINYS ŠAUNIŲ KOMANDŲ VARŽYTUVĖS „VISOS PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI“
Tai renginys, kuris patyčių problemas sprendžia nauja forma - pasakų pagalba. Tai tradicinis renginys, kuris 2023 metais vyko jau 15 kartą.
„Žadeikių sūkurys”
„Žadeikių sūkurys”
Asociacija “Žadeikių sūkurys” - tai kaimo bendruomenė, siekianti gerovės savo kaimo žmonėms.
Žilpamūšio krašto bendruomenės atnaujinta krepšinio aikštelė ir išmanusis suoliukas
Žilpamūšio krašto bendruomenės atnaujinta krepšinio aikštelė ir išmanusis suoliukas
Pasvalio rajono Žilpamūšio krašto bendruomenė atnaujino krepšinio aikštelę ir pastatė pirmą rajone „išmanųjį” suoliuką.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016