Žinios kitaip

Asociacija „Savarankiškas gyvenimas“
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

Informacijos prieinamumas yra kiekvieno žmogaus teisė, o lengvai suprantama kalba reikalinga žmonėms, kurie turi tam tikrą intelekto ar mokymosi negalią, kadangi jiems gali būti sunku suvokti įvairaus pobūdžio tekstus. Taip pat ši kalba gali būti naudinga vaikams, senjorams, užsieniečiams.

„Žinios kitaip“ yra pirmoji Lietuvoje naujienų svetainė lengvai suprantama kalba. Skelbiant naujienas svetainėje remtasi Švedijos pavyzdžiu. Siekiant, kad visi žmonės galėtų gauti naujienas, Švedijoje nuo 1984 metų leidžiamas laikraštis lengvai suprantama kalba „8 sidor“ (liet. 8 puslapiai). Jis leidžiamas ir popieriniu, ir elektroniniu formatu. „Žinios kitaip“ svetainę sudaro 5 puslapiai: pasaulis, Lietuva, kultūra, gyvenimas, sportas. Todėl buvo skelbiamos įvairios naujienos.

Rengiant lengvai suprantamos kalbos tekstus yra rekomenduojama, kad juos įvertintų žmonės su intelekto negalia. Todėl esame dėkingi, kad prie šio projekto prisijungė Kauno „Arkos” bendruomenės bičiuliai (taip šioje bendruomenėje vadinami žmonės su intelekto negalia). Asistentė, kuri padėjo vertinti tekstus, pirmiausiai pateikdavo nuotrauką, kad bičiulis mėgintų pasakyti apie ką yra tekstas. O jei baigus skaityti tekstą, nuotrauka neatitikdavo teksto, buvo siūloma pasirinkti kitokią nuotrauką. Vėliau kažkuris bičiulis ar bičiulė kartu su asistente skaitydavo trumpą tekstą bei teikdavo pastabas, kur kurį žodį reikia pakeisti ar labiau paaiškinti. Tuomet tekstas būdavo patalpinamas į svetainę „Žinios kitaip“ ir bičiuliai dar kartą peržiūrėdavo.

Tekstai bičiuliams būdavo įdomūs, dažnai jie patys pasakydavo, apie kokias naujienas norėtų paskaityti. Tai buvo apie augalus, gamtą, vairavimą, įvairias sporto šakas, kultūros renginius, sveiką gyvenseną, miestus, vaikščiojimo svarbą, Lietuvos bei pasaulio naujienas ir t.t. Bičiuliai sužinojo ir naujų žodžių, kurie būdavo paaiškinami. Turime suprasti, kad žmonėms su intelekto negalia taip pat įdomu įvairios temos kaip ir visiems kitiems žmonėms.

Kiekvieną tekstą vertindavo vis kitas bičiulis ar bičiulė, kad būtų galima suprasti kaip paprastai reikia rašyti tekstus. Tekstus vertino 9 bičiuliai.

Projektas buvo finansuojamas „Bente Skansgård Independent Living“ fondo lėšomis. Projektą birželio-rugpjūčio mėnesiais įgyvendino asociacija „Savarankiškas gyvenimas“.

Nuoroda į naujienas lengva lietuvių kalba: http://www.zinioskitaip.lt/

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Drauge pažinkime pasaulį ir save – kviečia „Senjorų pasaulis"
Drauge pažinkime pasaulį ir save – kviečia „Senjorų pasaulis"
„Senjorų pasaulis“ – virtuali mokymų ir bendravimo erdvė garbaus amžiaus žmonėms, norintiems tobulėti ir prasmingai leisti laiką.
Baterijų gamyba nepriklausomam gyvenimui
Baterijų gamyba nepriklausomam gyvenimui
Baterijų gamyba, skirta išgyventi ir palaikyti kritinę infrastruktūrą įvairių stichinių nelaimių ir karo atveju
Poilsio ir laisvalaikio zonos Skaistgirio miestelyje sukūrimas
Poilsio ir laisvalaikio zonos Skaistgirio miestelyje sukūrimas
Projektu buvo pritaikyta viešoji erdvė aktyviam poilsiui, padidintas kaimo patrauklumas ir pagerinta infrastruktūra.
Asociacija Mes kitokie vaikai - savo negalią paversk galia!
Asociacija Mes kitokie vaikai - savo negalią paversk galia!
Asociacija, kuri globoja vaikus su negaliomis ir specialiaisiais poreikiais bei jų šeimos narius. Įtraukumas į visuomenę prasideda čia.
SENJORAI MOKOSI, SPORTUOJA, SAVANORIAUJA IR DALINASI PATIRTIMI SU JAUNIMU
SENJORAI MOKOSI, SPORTUOJA, SAVANORIAUJA IR DALINASI PATIRTIMI SU JAUNIMU
Senojo Kėdainių trečiojo amžiaus klausytojai mokosi, sportuoja, savanoriauja ir dalinasi patirtimi su jaunimu.
Mažieji stebukladariai
Mažieji stebukladariai
Mažųjų stebukladarių dėka, vaikai gyvenantys atokiuose Lietuvos miesteliuose, vaikai, gyvenantys nepasiturinčiose šeimose išmoks programavimo pradmenų
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016