Vyresnio amžiaus žmonių savanorystė „54+“

„Ne imti, bet duoti“
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotų iniciatyvų autorius įtraukiame į projekto renginius ir kitas veiklas, kurios vyksta visų metų eigoje.

Ši savanorystės programa skirta vyresnio amžiaus žmogui padėti sau ir kitam. Kurios metu į savanorišką veiklą įtraukti vyresnio amžiaus asmenys (nuo 55 metų iki senatvės pensijos amžiaus) įgautų naujų įgūdžių, padėtų pakeisti požiūrį ne tik į save, bet ir į kitus, atrasti save iš naujo. Kartu su savanoryste jie prisidėtų prie visuomenės problemų sprendimo, pilietiškumo savybių ugdymo, kartu ir padidinant galimybę grįžti į darbo rinką.

Remiantis demografiniais duomenimis, pastebėjome, kad mažėjant bendram gyventojų skaičiui, didėja vyresnio amžiaus asmenų dalis. Senėjant darbo jėgai mažėja galimybės išlaikyti socialinės apsaugos, sveikatos ir švietimo sistemų tvarumą dėl vyresnio amžiaus asmenims teikiamų socialinių, sveikatos priežiūros ir kitų paslaugų poreikio didėjimo. Svarbu aktyviai dirbti, saugant ir stiprinant pagyvenusių žmonių fizinę ir psichinę sveikatą, todėl tikslinga įgyvendinti priemones, padedančias didinti vyresnio amžiaus asmenų savivertę, atkurti ir palaikyti socialinius jų ryšius. Vyresnio amžiaus žmonių gyvenimo kokybės tyrimai rodo, kad užsiimant mėgstama veikla lengviau įveikiamas vienišumo jausmas, kuris yra dažna senyvų žmonių problema mūsų šalyje. Taip pat mėgstama veikla praplečia akiratį, suteikia galimybę ne tik padirbėti, bet ir plėtoti socialinius ryšius.

Tačiau pastebima, kad Lietuvoje labai trūksta tiek informacijos apie savanorystės galimybes, tiek kokybiško proceso: vyresnių asmenų paruošimo savanorystei, motyvavimo bei palaikymo proceso metu, įsivertinimo.

Todėl pagrindinis mūsų tikslas į savanoriškas veiklas įtraukti vyresnio amžiaus žmones suteikiant jiems naujų įgūdžių, sumažinant vienišumo jausmą, didinant altruizmo auginimą bendruomenėje, padidinant galimybę grįžti į darbo rinką.
Savanoriai savanoriauja socialinėse ir kultūrinėse srityse, per keturis mėnesius skirdami 25 val. savo laiko.

Projekto įgyvendinimo metu užtikrinama savanoriškos veiklos kokybė: rengiame konsultacijas, seminarus, individualius pokalbius, refleksijas.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Šokių vakarai „Mes - čia!"
Šokių vakarai „Mes - čia!"
Organizuojame teminius šokių vakarus Vilniaus jaunimui su protine negalia. Socialinių įgūdžių ugdymas, įtrauktis per laisvalaikį ir pramogas.
Pozityvus auklėjimas kiekvienai dienai
Pozityvus auklėjimas kiekvienai dienai
„Gelbėkit vaikus“ skleidžia pozityvaus auklėjimo idėją. Pozityvaus ir ankstyvojo ugdymo programos moko kurti pagarbų santykį tarp tėvų ir vaikų.
Taika - gali kievienas
Taika - gali kievienas
Psichosocialinė pagalba priklausomiems asmenims – bendruomeniškai, atvirai ir profesionaliai, jų ilgalaikio gijimo- taikos su savimi ir kitais kelyje.
Palaikymo krepšeliai diabetu susirgusiems vaikams
Palaikymo krepšeliai diabetu susirgusiems vaikams
Palaikymo krepšeliai diabetu susirgusiems vaikams – tai dėmesys ir nuoširdus rūpinimasis bendruomenės nariais, susidūrusiais su nepagydoma liga.
Luokės tradicinis „Mykuolioka juomarks" jau 20 kartą.
Luokės tradicinis „Mykuolioka juomarks" jau 20 kartą.
Luokės miestelio tradicinis renginys „Mykuolioka juomarks" 2025 m. jau 20-tą kartą, kasmet siekiantis atgaivinti senąsias jomarkų tradicijas.
Bendruomenė - skirta visiems
Bendruomenė - skirta visiems
Daubiškių gyvenvietės bendruomenė, tai organizacija daugiau nei 20 metų siekianti įrodyti, jog kaime galima gyventi ne mažiau kokybiškai, nei mieste.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2025 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016