VšĮ Būk su manimi

VšĮ Būk su manimi
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

Vedame edukacijas apie tekstilę buityje ir gamtoje. Edukaciją sudaro truputis teorijos ir praktikos. Teorijos metu pristatome nediduką bandymą ir išsiaiškiname projekto dalyvių patirtį. Praktika yra nuo konteinerų surinkimo iki perdirbimo. Visa edukacija paremta dalyvių patyrimu. Edukacijas vedam savo teritorijoje arba vykstame į kitas organizacijas.

Mūsų edukacijos skirtos, supažindinti mąstančią visuomenės dalį su tekstile. Tiksliau, kokį kelią nueina tekstilė kol pavirsta į tam tikrus gaminius, kurie pasiekia mūsų parduotuves. Visa kas dailiai supakuota ir guli parduotuvės lentynose turi juodą šešėlį, nuo pirmo siūlo įvėrimo į adatą. Dažniausiai, mes apie tai net nesusimąstome: perkame, nes tai gražu, madinga ir nauja. Edukacija apie tekstilę gimė iš darbinės patirties ir suvokimo, jog gyvename vartotojiškoje visuomenėje. Kasdien surinkdami po maždaug 1800 kg drabužių, batų, bižuterijos, minkštų žaislų supratome, kad atėjo laikas pasakoti apie aukas, kurios yra naujų drabužių poreikio pasėkmė. Taigi, edukacijos yra ne tik istorinis žinių šaltinis, bet ir praktinis užsiėmimas: nuo gyventojų rūšiavimo patirties pažinimo surenkant konteinerius iki naujo daikto gimimo iš antrinės žaliavos.
Jei kalbėtume apie edukacijos dalyvių amžių…. Jo tokio, kaip ir nėra. Mes kiekvienam amžiui turime ką parodyti ir žinome apie ką pakalbėti. Faktas neginčijamas, kad su paaugliais kalbėtis įdomiau, nes jie nebijo veltis į argumentuotas diskusijas, teikti pasiūlymus. Jau tokiame amžiuje galim drąsiai kalbėti apie žiedinę ekonomiką ir jos naudą, apie socialinį verslą, kuris provincijoje lyginamas su komercija. Kuo anksčiau pradėsime kalbėtis apie tai su vaikais, tuo lengviau jiems bus atskirti tiesą nuo pramanų.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Jakų lauko darželis KORIUKAS
Jakų lauko darželis KORIUKAS
Jakų bendruomenės centro įgyvendintas vietos projektas „Vaikų darželio įkūrimas Jakuose“
Skanus, tvarus ir sveikas augalinis maistas be kliūčių prieinamas kiekvienam
Skanus, tvarus ir sveikas augalinis maistas be kliūčių prieinamas kiekvienam
„Gyvi gali“ – pirmoji ir vienintelė nevyriausybinė organizacija Lietuvoje, siekianti visuotinių mitybos pokyčių augalinės mitybos link.
Žalioji Rimkų biblioteka
Žalioji Rimkų biblioteka
Jonavos viešosios bibliotekos Rimkų filialas yra aplinkai ir gyvūnams draugiška vieta, puoselėjanti tvarumo idėjas.
ECO TARYBA Joniškio žemės ūkio mokykloje
ECO TARYBA Joniškio žemės ūkio mokykloje
Mokinių iniciatyva mokykloje atsirado ECO TARYBA! Taryboje kuriame bei įgyvendiname idėjas, kurios padeda mokyklai ir rajonui tapti žalesne vieta.
Ozo mainytuvė
Ozo mainytuvė
Vilniaus Ozo gimnazijoje vykdomas projektas "Ozo mainytuvė", kuriuo siekiama sukurti žiedinės ekonomikos ratą.
„DAROM LIETUVĄ ŽALIĄ - Kuršių Nerijos miškų atsodinimas ir išsaugojimas“
„DAROM LIETUVĄ ŽALIĄ - Kuršių Nerijos miškų atsodinimas ir išsaugojimas“
Kauno technikos kolegijos bendruomenės ir Juodkrantės girininkijos organizuojama bendra iniciatyva - Kuršių Nerijos žaliųjų plotų išsaugojimas.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016