VšĮ Būk su manimi

VšĮ Būk su manimi
2022 m. konkurso balsavimas pasibaigė. Ačiū dalyvavusiems! Kviesime balsuoti kitų metų konkurse 2023 m. „Palaikymo" balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.
Jau palaikė

Vedame edukacijas apie tekstilę buityje ir gamtoje. Edukaciją sudaro truputis teorijos ir praktikos. Teorijos metu pristatome nediduką bandymą ir išsiaiškiname projekto dalyvių patirtį. Praktika yra nuo konteinerų surinkimo iki perdirbimo. Visa edukacija paremta dalyvių patyrimu. Edukacijas vedam savo teritorijoje arba vykstame į kitas organizacijas.

Mūsų edukacijos skirtos, supažindinti mąstančią visuomenės dalį su tekstile. Tiksliau, kokį kelią nueina tekstilė kol pavirsta į tam tikrus gaminius, kurie pasiekia mūsų parduotuves. Visa kas dailiai supakuota ir guli parduotuvės lentynose turi juodą šešėlį, nuo pirmo siūlo įvėrimo į adatą. Dažniausiai, mes apie tai net nesusimąstome: perkame, nes tai gražu, madinga ir nauja. Edukacija apie tekstilę gimė iš darbinės patirties ir suvokimo, jog gyvename vartotojiškoje visuomenėje. Kasdien surinkdami po maždaug 1800 kg drabužių, batų, bižuterijos, minkštų žaislų supratome, kad atėjo laikas pasakoti apie aukas, kurios yra naujų drabužių poreikio pasėkmė. Taigi, edukacijos yra ne tik istorinis žinių šaltinis, bet ir praktinis užsiėmimas: nuo gyventojų rūšiavimo patirties pažinimo surenkant konteinerius iki naujo daikto gimimo iš antrinės žaliavos.
Jei kalbėtume apie edukacijos dalyvių amžių…. Jo tokio, kaip ir nėra. Mes kiekvienam amžiui turime ką parodyti ir žinome apie ką pakalbėti. Faktas neginčijamas, kad su paaugliais kalbėtis įdomiau, nes jie nebijo veltis į argumentuotas diskusijas, teikti pasiūlymus. Jau tokiame amžiuje galim drąsiai kalbėti apie žiedinę ekonomiką ir jos naudą, apie socialinį verslą, kuris provincijoje lyginamas su komercija. Kuo anksčiau pradėsime kalbėtis apie tai su vaikais, tuo lengviau jiems bus atskirti tiesą nuo pramanų.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
,,Vyturių tako" erdvės gražinimas
,,Vyturių tako" erdvės gražinimas
Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos vaikų dienos centro ir Mažeikių Rotary klubo ,,Liberta"Narcizų sodinimo akcija ,,Vyturių take".
Zero waste festivalis
Zero waste festivalis
Gamtai draugiškas renginys buriantis besidominčius aplinkosauga, klimato kaita, tvaresniu gyvenimo būdu, aktyviu laisvalaikiu ir sveikesne gyvensena.
Keliaujantis Klimato muziejus
Keliaujantis Klimato muziejus
Siekiame, kad jauni žmonės Lietuvoje suprastų, pamatytų ir paliestų klimato kaitos poveikį ir sužinotų, kaip gali patys mažinti pėdsaką klimatui.
Tvarumo ir ekologijos pamokos „Gervių lizde"
Tvarumo ir ekologijos pamokos „Gervių lizde"
Čia vyksta edukacijos, pasakojančios apie plastiko rūšis, jo perdirbimą, rūšiavimą.
Žalioji vakarienė Alytuje
Žalioji vakarienė Alytuje
Žalioji vakarienė - tai estetiškas renginys, kviečiantis tvarumui, solidarumui, jo metu surinktos lėšos skiriamos atsodinti miesto pušis.
Miško sodinimas ir aplinkos tvarkymas Pabradėje
Miško sodinimas ir aplinkos tvarkymas Pabradėje
Prie „Domus“ bendruomenės miškų sodinimo prisidėjo šeima iš Ukrainos, JAV bataliono kariai, bei kiti NATO sąjungininkai. Prie aplinkos tvarkymo prisidėjo jaunieji šauliai ir NATO kariai iš JAV.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2022 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016