VŠĮ „Aš ypatingas“

VŠĮ "Aš ypatingas"
2022 m. konkurso balsavimas pasibaigė. Ačiū dalyvavusiems! Kviesime balsuoti kitų metų konkurse 2023 m. „Palaikymo" balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.
Jau palaikė

VŠĮ „Aš ypatingas“ direktorė Jurgita Sinkevičiūtė yra autistiško sūnaus Roko mama. Prieš keletą metų ji paveldėjo namą, kurį nusprendė paaukoti kilniam tikslui- įsteigti jame vaikų dienos centrą. Atliekamų lėšų nebuvo, todėl pasinaudojo paskola ir kibo į darbus. Investuota ir rankų darbo įdėta daug, sudalyvauta ne viename projekte, ir šiandien dienos centras yra akredituota įstaiga, vykdanti socialinių paslaugų veiklą.

Esu 10 m. autisto berniuko mama. Gyvename Kalvarijoje. Nuo 2 m. mūsų gyvenimas stipriai pasikeitė, tada sūnui buvo diagnozuotas autizmas. Praėjome ilgą kelią darbas su vaiku, reabilitacija ir daugelis kitų terapijų. Taip pat nelengva buvo ir ugdymo įstaigose. 2011 m. paveldėjau iš mane prižiūrėjusios visiškai svetimos moters, kurią vadinu aukle gyvenamąjį namą. Turtą galėjau parduoti ir pinigus investuoti, bet pasikeitus gyvenimo aplinkybėms turėjau svajonę, kad kažkada įrengsiu vaikų su negalia centą, kur galimybė bus padėti ne tik vaikams bet ir tėveliams. Noriu pasakyti, kad išgirdus diagnozę sunkiausia būna tėveliams susitaikyti ir rasti vaikui draugišką aplinką. Tad 2019 m. įsteigiau VšĮ “Aš ypatingas”. Įstaiga jungia šeimas auginančias autistiškus vaikus, veikia savi pagalbos grupė. Rašomi projektai, vykstame į išvykas, palaikome ryšius su kitomis įstaigomis ir organizacijomis. Įstaiga, kaip partneris dalyvavo įgyvendinant 3 iš Europos Sąjungos lėšų finansuojamus projektus Su VšĮ “Kalvarijos ligoninė”, bei Asociacija “Kalvarijiečių šeimų klubas”.

Kalvarijos miestelyje jau veikia 1 vaikų dienos centras. Tačiau vieno dienos centro nepakanka visiems vaikams, o ypač kalbant apie specialiųjų poreikių turinčius vaikus. Todėl nuo 2021 m. nusprendžiau paveldėtą turtą paskirti visuomenės interesams tenkinti ir nuo gegužės mėnesio buvo pradėta įrenginėti patalpos, kad būtų galima gauti akreditaciją vaikų dienos centro veiklai. Patalpas įrenginėjau iš savo asmeninių lėšų: paimta paskola banke. Prie šio mano svajonės išsipildymo vėliau prisidėjo Kalvarijos savivaldybės administracija, asociacija “Gelbėkit vaikus” ir daug geros valios žmonių, kuriems ši idėja patiko. Kas darbu, kas geru žodžiu, kas auka prisidėjo prie jau šiai dienai veikiančio vaikų dienos centro. Veikla akredituota 2022 m. gruodžio 19 d.

Kaip partneris buvome 3 projektuose. Su VšĮ „Kalvarijos ligoninė“ įgyvendintas „Psichosocialinės pagalbos sunkiems ligoniams ir jų artimiesiems teikimas Kalvarijos savivaldybėje pasitelkiant savanorius“, su Asociacija „Kalvarijiečių šeimų klubas“, Kalvarijos savivaldybės neįgaliųjų draugija įgyvendintas projektas „Bendrystės vaivorykštė“, taip pat su Asociacija „Kalvarijiečių šeimų klubas“, Vilkaviškio vyskupijos „Caritas“ įgyvendintas projektas „Šeimai palankios aplinkos kūrimas Kalvarijos mieste socialinę atskirtį patiriančioms šeimoms. Jau antrus metus rengiu projektus ir teikiu juos ir gavome finansavimą pagal Nevyriausybinių organizacijų rėmimo programą, Sveikatos stiprinimo programą. Pinigėliai nėra dideli, bet tinkamai juos panaudojus rezultatas yra. Jei norite pamatyti plačiau galite pažiūrėti Fb VšĮ „Aš ypatingas“.
Taip pat stengiuosi patarti ir padėti šeimoms, dažniausiai mamoms, kurios kreipiasi. Susidūrę su tokiomis problemomis dažnas nenori, nedrįsta kreiptis.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Asociacija „Kėdainių samariečiai" - Suaugusiųjų dienos centras
Asociacija „Kėdainių samariečiai" - Suaugusiųjų dienos centras
Asociacija „Kėdainių samariečiai" įsteigė Suaugusiųjų dienos centrą, nes yra įsitikinę - socialinė atskirtis yra mūsų galvose, o ne gyvenime.
Visagino menų rezidencija
Visagino menų rezidencija
Menų rezidencija “Taškas” yra nuolat auganti erdvė jaunimui, menininkams, turistams ir žmonėms ieškantiems savęs, tylos ar įkvėpimo.
Taikomosios antropologijos organizacijos „Anthropos“ iniciatyva už kultūriškai jautrų švietimą
Taikomosios antropologijos organizacijos „Anthropos“ iniciatyva už kultūriškai jautrų švietimą
„Anthropos“ inicijavo kreipimąsi dėl diskriminuojančių kultūrinių reprezentacijų ir eurocentrizmo mokomojoje medžiagoje, įgyvendino mokymus autoriams.
Telšiuose sukurta oazė pabėgėliams, atvykusiems iš Ukrainos
Telšiuose sukurta oazė pabėgėliams, atvykusiems iš Ukrainos
Telšiai telkiasi vieningai pagalbai iš Ukrainos atvykstantiems karo pabėgėliams. Kartu vienybėje mes kuriame oazę, kurioje visiems gera gyventi!
NEET jaunimo integracija į darbo rinką
NEET jaunimo integracija į darbo rinką
VšĮ “Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras” padeda socialiai pažeidžiamam jaunimui įsilieti į darbo rinką, savanorystę ar pameistrystę.
Atverkime duris gyvenimui
Atverkime duris gyvenimui
Neįgaliųjų organizacijų dainų šventė Panevėžio m. neįgaliųjų draugijos kieme.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016