„Aš ypatingas“

VŠĮ "Aš ypatingas"
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

VŠĮ „Aš ypatingas“ direktorė Jurgita Sinkevičiūtė yra autistiško sūnaus Roko mama. Prieš keletą metų ji paveldėjo namą, kurį nusprendė paaukoti kilniam tikslui- įsteigti jame vaikų dienos centrą. Atliekamų lėšų nebuvo, todėl pasinaudojo paskola ir kibo į darbus. Investuota ir rankų darbo įdėta daug, sudalyvauta ne viename projekte, ir šiandien dienos centras yra akredituota įstaiga, vykdanti socialinių paslaugų veiklą.

Esu 10 m. autisto berniuko mama. Gyvename Kalvarijoje. Nuo 2 m. mūsų gyvenimas stipriai pasikeitė, tada sūnui buvo diagnozuotas autizmas. Praėjome ilgą kelią darbas su vaiku, reabilitacija ir daugelis kitų terapijų. Taip pat nelengva buvo ir ugdymo įstaigose. 2011 m. paveldėjau iš mane prižiūrėjusios visiškai svetimos moters, kurią vadinu aukle gyvenamąjį namą. Turtą galėjau parduoti ir pinigus investuoti, bet pasikeitus gyvenimo aplinkybėms turėjau svajonę, kad kažkada įrengsiu vaikų su negalia centą, kur galimybė bus padėti ne tik vaikams bet ir tėveliams. Noriu pasakyti, kad išgirdus diagnozę sunkiausia būna tėveliams susitaikyti ir rasti vaikui draugišką aplinką. Tad 2019 m. įsteigiau VšĮ “Aš ypatingas”. Įstaiga jungia šeimas auginančias autistiškus vaikus, veikia savi pagalbos grupė. Rašomi projektai, vykstame į išvykas, palaikome ryšius su kitomis įstaigomis ir organizacijomis. Įstaiga, kaip partneris dalyvavo įgyvendinant 3 iš Europos Sąjungos lėšų finansuojamus projektus Su VšĮ “Kalvarijos ligoninė”, bei Asociacija “Kalvarijiečių šeimų klubas”.

Kalvarijos miestelyje jau veikia 1 vaikų dienos centras. Tačiau vieno dienos centro nepakanka visiems vaikams, o ypač kalbant apie specialiųjų poreikių turinčius vaikus. Todėl nuo 2021 m. nusprendžiau paveldėtą turtą paskirti visuomenės interesams tenkinti ir nuo gegužės mėnesio buvo pradėta įrenginėti patalpos, kad būtų galima gauti akreditaciją vaikų dienos centro veiklai. Patalpas įrenginėjau iš savo asmeninių lėšų: paimta paskola banke. Prie šio mano svajonės išsipildymo vėliau prisidėjo Kalvarijos savivaldybės administracija, asociacija “Gelbėkit vaikus” ir daug geros valios žmonių, kuriems ši idėja patiko. Kas darbu, kas geru žodžiu, kas auka prisidėjo prie jau šiai dienai veikiančio vaikų dienos centro. Veikla akredituota 2022 m. gruodžio 19 d.

Kaip partneris buvome 3 projektuose. Su VšĮ „Kalvarijos ligoninė“ įgyvendintas „Psichosocialinės pagalbos sunkiems ligoniams ir jų artimiesiems teikimas Kalvarijos savivaldybėje pasitelkiant savanorius“, su Asociacija „Kalvarijiečių šeimų klubas“, Kalvarijos savivaldybės neįgaliųjų draugija įgyvendintas projektas „Bendrystės vaivorykštė“, taip pat su Asociacija „Kalvarijiečių šeimų klubas“, Vilkaviškio vyskupijos „Caritas“ įgyvendintas projektas „Šeimai palankios aplinkos kūrimas Kalvarijos mieste socialinę atskirtį patiriančioms šeimoms. Jau antrus metus rengiu projektus ir teikiu juos ir gavome finansavimą pagal Nevyriausybinių organizacijų rėmimo programą, Sveikatos stiprinimo programą. Pinigėliai nėra dideli, bet tinkamai juos panaudojus rezultatas yra. Jei norite pamatyti plačiau galite pažiūrėti Fb VšĮ „Aš ypatingas“.
Taip pat stengiuosi patarti ir padėti šeimoms, dažniausiai mamoms, kurios kreipiasi. Susidūrę su tokiomis problemomis dažnas nenori, nedrįsta kreiptis.

Nuo praėjusių metų rugsėjo įvyko begalė gražių įvykių VšĮ Aš ypatingas. Vaikų dienos centras akredituotas ir jau nuo 2022 m. lapkričio mėnesio teikia paslaugas. Įgyvendinti 2022 m. du Kalvarijos savivaldybės finansuojami projektai. 2023 m.  įvyko užgavėnių šventė, kurioje susirinko dar mažos mūsų bendruomenės nariai,  balandžio 14 d. įvyko oficialus vaikų dienos centro atidarymas,  į mūsų kiemą sukvietęs daugybę svečių. O tada šuoliais atlėkė gražuolė vasara. Visos vasaros laikotarpiu vykdėme veiklas ir vaikų užimtumą visą dieną, kad tėveliai ramiai galėtų dirbti taip įgyvendintas ir jau užbaigtas vaikų vasaros stovyklos projektas „Ypatinga vasara“, kuris dalinai finansuojamas Kalvarijos savivaldybės lėšomis. Vasaros laikotarpiu įgyvendintas ir užbaigtas Kalvarijos savivaldybės dalinai finansuojamas tęstinis VšĮ Aš ypatingas projektas „Saugus kiemas“, kurio metu įrengta kiemo danga. Džiaugiamės savo mažais ir dideliais darbeliais ir ruošiamės dar šiais metais įgyvendinti 2 projektus .

 

https://youtu.be/fxoapIrPD-s – užgavienės

https://youtu.be/ChTVNqZ4JaI – vasaros stovyklos akimirkos

https://youtu.be/djrk1TjhoPk — – vasaros stovyklos akimirkos

https://youtu.be/98swrXMXBFc – 22 m. projektas tvora

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Ignalinos rajono neįgaliųjų draugija
Ignalinos rajono neįgaliųjų draugija
Jungiamės, kartu galim daugiau!
Socialinė iniciatyva Skirtingos Spalvos
Socialinė iniciatyva Skirtingos Spalvos
Siekiame dalintis su diagnoze gyvenančių žmonių įkvepiančiomis istorijomis ir mažinti socialinę atskirtį tarp „mes“ ir „jie“.
Stakliškių Vlado Jezukevičiaus skautų draugovės stovyklos
Stakliškių Vlado Jezukevičiaus skautų draugovės stovyklos
Stakliškių Vlado Jezukevičiaus skautų draugovė organizuoja stovyklas vaikams su protine ir fizine negalia.
Namų mama
Namų mama
Nemokama mamų bendruomenė, kurioje jau esančios mamos padeda besilaukiančioms ar ką tik pagimdžiusioms atneša maisto ir skiria laiko pabendravimui.
Specialiųjų poreikių vaikų kūryba garsina Lietuvą visame pasaulyje.
Specialiųjų poreikių vaikų kūryba garsina Lietuvą visame pasaulyje.
Informacinių technologijų ir ypatingų poreikių vaikų fantazijos jungties rezultatas - vektorinės tapybos darbai, kokių dar nebuvo matęs pasaulis.
Negalios įkvėpti
Negalios įkvėpti
Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos patirtys.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016