„Aš ypatingas“

VŠĮ "Aš ypatingas"
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

VŠĮ „Aš ypatingas“ direktorė Jurgita Sinkevičiūtė yra autistiško sūnaus Roko mama. Prieš keletą metų ji paveldėjo namą, kurį nusprendė paaukoti kilniam tikslui- įsteigti jame vaikų dienos centrą. Atliekamų lėšų nebuvo, todėl pasinaudojo paskola ir kibo į darbus. Investuota ir rankų darbo įdėta daug, sudalyvauta ne viename projekte, ir šiandien dienos centras yra akredituota įstaiga, vykdanti socialinių paslaugų veiklą.

Esu 10 m. autisto berniuko mama. Gyvename Kalvarijoje. Nuo 2 m. mūsų gyvenimas stipriai pasikeitė, tada sūnui buvo diagnozuotas autizmas. Praėjome ilgą kelią darbas su vaiku, reabilitacija ir daugelis kitų terapijų. Taip pat nelengva buvo ir ugdymo įstaigose. 2011 m. paveldėjau iš mane prižiūrėjusios visiškai svetimos moters, kurią vadinu aukle gyvenamąjį namą. Turtą galėjau parduoti ir pinigus investuoti, bet pasikeitus gyvenimo aplinkybėms turėjau svajonę, kad kažkada įrengsiu vaikų su negalia centą, kur galimybė bus padėti ne tik vaikams bet ir tėveliams. Noriu pasakyti, kad išgirdus diagnozę sunkiausia būna tėveliams susitaikyti ir rasti vaikui draugišką aplinką. Tad 2019 m. įsteigiau VšĮ “Aš ypatingas”. Įstaiga jungia šeimas auginančias autistiškus vaikus, veikia savi pagalbos grupė. Rašomi projektai, vykstame į išvykas, palaikome ryšius su kitomis įstaigomis ir organizacijomis. Įstaiga, kaip partneris dalyvavo įgyvendinant 3 iš Europos Sąjungos lėšų finansuojamus projektus Su VšĮ “Kalvarijos ligoninė”, bei Asociacija “Kalvarijiečių šeimų klubas”.

Kalvarijos miestelyje jau veikia 1 vaikų dienos centras. Tačiau vieno dienos centro nepakanka visiems vaikams, o ypač kalbant apie specialiųjų poreikių turinčius vaikus. Todėl nuo 2021 m. nusprendžiau paveldėtą turtą paskirti visuomenės interesams tenkinti ir nuo gegužės mėnesio buvo pradėta įrenginėti patalpos, kad būtų galima gauti akreditaciją vaikų dienos centro veiklai. Patalpas įrenginėjau iš savo asmeninių lėšų: paimta paskola banke. Prie šio mano svajonės išsipildymo vėliau prisidėjo Kalvarijos savivaldybės administracija, asociacija “Gelbėkit vaikus” ir daug geros valios žmonių, kuriems ši idėja patiko. Kas darbu, kas geru žodžiu, kas auka prisidėjo prie jau šiai dienai veikiančio vaikų dienos centro. Veikla akredituota 2022 m. gruodžio 19 d.

Kaip partneris buvome 3 projektuose. Su VšĮ „Kalvarijos ligoninė“ įgyvendintas „Psichosocialinės pagalbos sunkiems ligoniams ir jų artimiesiems teikimas Kalvarijos savivaldybėje pasitelkiant savanorius“, su Asociacija „Kalvarijiečių šeimų klubas“, Kalvarijos savivaldybės neįgaliųjų draugija įgyvendintas projektas „Bendrystės vaivorykštė“, taip pat su Asociacija „Kalvarijiečių šeimų klubas“, Vilkaviškio vyskupijos „Caritas“ įgyvendintas projektas „Šeimai palankios aplinkos kūrimas Kalvarijos mieste socialinę atskirtį patiriančioms šeimoms. Jau antrus metus rengiu projektus ir teikiu juos ir gavome finansavimą pagal Nevyriausybinių organizacijų rėmimo programą, Sveikatos stiprinimo programą. Pinigėliai nėra dideli, bet tinkamai juos panaudojus rezultatas yra. Jei norite pamatyti plačiau galite pažiūrėti Fb VšĮ „Aš ypatingas“.
Taip pat stengiuosi patarti ir padėti šeimoms, dažniausiai mamoms, kurios kreipiasi. Susidūrę su tokiomis problemomis dažnas nenori, nedrįsta kreiptis.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Visuomeninė Rasų kapinių draugija
Visuomeninė Rasų kapinių draugija
Visuomeninė Rasų kapinių draugija - ne pelno siekianti organizacija, kuri nuo 1990 m. kruopščiai rūpinasi senosiomis sostinės nekropolijomis.
„Mes esame atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukinome..." (A. de Sent - Egziuperi)
„Mes esame atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukinome..." (A. de Sent - Egziuperi)
Kauno r. Ilgakiemio mokyklos-darželio ugdytiniai užmezgė draugystę su mažaisiais draugais - beglobiais gyvūnais. Mums tai rūpi!
Jūros klasė
Jūros klasė
„Tai ne stovykla, tai mokymo procesas perkeltas į kitas erdves“ – taip šį „kitokį“ ugdymą apibūdina Vilniaus Šilo mokyklos bendruomenė.
AR PAŽĮSTI KAIMYNĄ?
AR PAŽĮSTI KAIMYNĄ?
Viena iš asociacijos „Ištiesk gerumo ranką“ veiklos Elektrėnų savivaldybėje sričių – skatinti saugią kaimynystę, kaimynų bendrystę, ypač su vyresniais
Krizinio nėštumo centras
Krizinio nėštumo centras
Organizacija padeda moterims išgyvenančioms įvairias krizinio nėštumo situacijas, prenatalines ar perinatalines netektis, pogimdyviniu laikotarpiu.
Spartakiada
Spartakiada
Spartakiada – viena iš Alytaus Dzūkijos mokyklos iniciatyvų, skirta negalią turintiems vaikams ir jaunuoliams išreikšti save per fizinį aktyvumą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016