Visi kartu – sveikatos ir draugystės taku

Danutė Rudienė
Palaikymo balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Konkursinio balsavimo sistemą planuojama atverti šių metų rudens pradžioje. Apie konkursinio balsavimo pradžią būsite informuoti žinute Lietuvos galios platformoje.
Jau palaikė

Po karantino visų su pandemija susietų problemų norėjosi, kad vienatvę ir, visuomenės atskirtį patiriantys Parkinsono liga sergantys, galėtų pabendrauti, pasigrožėti gamta ( kokia graži mūsų Lietuvėlė!). Liepos mėnesio pabaigoje išvykta į vienintelį Europoje esantį Japonišką sodą. Kadangi kolektyvas tik iš 32 narių, pasiūlyta važiuoti ir Socialinių paslaugų namų Dienos centro lankytojams. Vykstant draugystės taku 2 kolektyvams smagiau. Japoniškame sode pasitiko sodo įkūrėjas daktaras Šarūnas Kasmauskas. Grožėjomės 200 metų amžiaus ir senesniais medžiais – bonsai, bandėme įsivaizduoti koks miškas iš tų medžių būtų. Dauguma nutarė, kad miškas iš ąžuolų, beržų, pušų ir eglių pats gražiausiais, nes lietuviškas. Sodo pavėsinėje šeimininkė vaišino akmeniškius blynais iš grikių miltų ir obuolių sultimis. Po japoniškų grožybių patraukėme į Lietuvos pajūrį. Vykstančių tarpe buvo ir tokių, kurie nebuvo matę jūros, nes būdami neįgalūs, patys atvažiuoti prie jūros nepajėgūs. Iki ašarų buvo graudu žiūrėti, kaip džiaugėsi Lina, Benukas, solidaus amžiaus- Kazytė. Vyresnieji ekskursantai taip pat prisipažino labai seniai vaikščiojo pajūryje.

Liepos 31-oji buvo draugiškos kelionės tikslo įgyvendinimas :vasaros svajonės- miško ( japoniškas sodas), saulės ( diena buvo saulėta ir šilta ) jūros mėlynos.
Tarpe tarp pirmos ir antros projekto dalies Parkinsono bendrijos pirmininkė sukvietė visus į popietę „Ačiū, kad esate“ Prie kavos ir arbatos puodelio buvo paminėta bendrijos 5-ų metų nuo įsteigimo sukaktis (tai padaryti laiku, sutrukdė pandemija ir karantinas), suvalgytas gimtadienio tortas.

Kiekvienam pirmininkė padėkojo ir įteikė po „padėkos lašą“, su gražiais padėkos žodžiais. Bendrijos nariams buvo skirti ir įvairiaspalviai kardeliai.
Pradžioje popietės, tik visiems susirinkus, sugiedotas bendrijos Himnas. Klebono paprašyta uždegti bendrijos židinį.

Aptarti praėję ir dar būsiantys renginiai.

Antra projekto dalis „Tieskime ranką vilčiai“ įgyvendinta rugsėjo 30 dieną. Parkinsono bendrijos nariai, savanoriai, draugai ( Dienos centro lankytojai ) ryte, šviečiant saulei, išvyko į Žemaitijos sostinę- Telšius.
Pakeliui parkinsoniečių vadovė papasakojo gražią legendą apie Džiugą Telšį, jo gražiąją žmoną. Tuo pačiu sužinojome, kodėl sūris, kuris garsina Telšius vadinasi „Džiugas“, turėjome progos ir sūrio paragauti. Iš sūrio namų pasukome į katedros aikštę. Čia grupę, prie šv. Antano katedros pasitiko Kunigų seminarijos dėstytojas, prelatas Andriejus Sabaliauskas. Profesorius įdomiai papasakojo apie katedrą, jos architektūrą, pradžiugino sugiedota giesme.

Paragino susikaupti ir tyloje pasimelsti, už tai, kuo tikime, laukiame vilties išsipildymo. Visada reikia tikėti, neprarasti vilties.
Su grupe parkinsoniečių kartu vyko Telšių vyskupijos Akmenės dekanato dekanas kunigas Olijandas Jurevičius. Klebonas pavedžiojo akmeniečius po Kunigų seminariją, papasakojo apie savo mokslo metus šioje seminarijoje.
Praturtino kelionę ir gidės pasakojimas apie Telšius.
Grožėjomės Masčio ežero panorama.
Išvyka buvo įdomi, tikra dūšios atgaiva.
Parkinsono bendrijos pirmininkė, važiuojant namo, kiekvienam įteikė po angelą-sargą,
palinkėdama – niekada neprarasti vilties.
Dalyvavusieji ekskursijoje, džiaugėsi – ir pamatyta daug, ir dvasiškai praturtėjo. Vilčiai ranka ištiesta, belieka laukti išsipildymo.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Pagalbos Angelai (Helping Hands of Angels)
Pagalbos Angelai (Helping Hands of Angels)
Anglijoje lietuvių sukurta nepelno organizacija, kuri padeda Lietuvoje nepasiturinčioms šeimoms, seneliams ir visiems, kam reikia pagalbos.
Pagramančio bendruomenės centro „Gramančia“ indelis garsinant savo kraštą
Pagramančio bendruomenės centro „Gramančia“ indelis garsinant savo kraštą
Pagramančio bendruomenės centras „Gramančia“ 2020 m. sukurtas socialinis verslas. Įkurta 19 darbo vietų.
Pilaitės bendruomenės centras
Pilaitės bendruomenės centras
Esame Tauragės raj., Dapkiškių k., Pilaitės bendruomenė: mūsų kaimas įsikūręs ant upės Jūros kranto Pagramančio regionianeme parke.
Baltosios Vokės vaikų dienos centro „Šypsenų sūkurys“ įkūrimas
Baltosios Vokės vaikų dienos centro „Šypsenų sūkurys“ įkūrimas
Vaikų dienos centro tikslas – sukurti saugią aplinką socialiai apleistiems vaikams, kad jie tinkamai galėtų augti ir ugdytis, tyrinėti pasaulį, bendrauti.
Solidarumo Kava
Solidarumo Kava
Tai 5 jaunuolių, turinčių intelekto sutrikimą, iniciatyva. Jos tikslas - kavos puodeliu už šypseną įgyti darbinių įgūdžių bei panaikinti stigmą.
Padėk vienišam senjorui
Padėk vienišam senjorui
Panevėžio krašto Nevėžio tunto skautai nudažė vienišos senolės namą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2022 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016