Visi kartu – sveikatos ir draugystės taku

Danutė Rudienė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Po karantino visų su pandemija susietų problemų norėjosi, kad vienatvę ir, visuomenės atskirtį patiriantys Parkinsono liga sergantys, galėtų pabendrauti, pasigrožėti gamta ( kokia graži mūsų Lietuvėlė!). Liepos mėnesio pabaigoje išvykta į vienintelį Europoje esantį Japonišką sodą. Kadangi kolektyvas tik iš 32 narių, pasiūlyta važiuoti ir Socialinių paslaugų namų Dienos centro lankytojams. Vykstant draugystės taku 2 kolektyvams smagiau. Japoniškame sode pasitiko sodo įkūrėjas daktaras Šarūnas Kasmauskas. Grožėjomės 200 metų amžiaus ir senesniais medžiais – bonsai, bandėme įsivaizduoti koks miškas iš tų medžių būtų. Dauguma nutarė, kad miškas iš ąžuolų, beržų, pušų ir eglių pats gražiausiais, nes lietuviškas. Sodo pavėsinėje šeimininkė vaišino akmeniškius blynais iš grikių miltų ir obuolių sultimis. Po japoniškų grožybių patraukėme į Lietuvos pajūrį. Vykstančių tarpe buvo ir tokių, kurie nebuvo matę jūros, nes būdami neįgalūs, patys atvažiuoti prie jūros nepajėgūs. Iki ašarų buvo graudu žiūrėti, kaip džiaugėsi Lina, Benukas, solidaus amžiaus- Kazytė. Vyresnieji ekskursantai taip pat prisipažino labai seniai vaikščiojo pajūryje.

Liepos 31-oji buvo draugiškos kelionės tikslo įgyvendinimas :vasaros svajonės- miško ( japoniškas sodas), saulės ( diena buvo saulėta ir šilta ) jūros mėlynos.
Tarpe tarp pirmos ir antros projekto dalies Parkinsono bendrijos pirmininkė sukvietė visus į popietę „Ačiū, kad esate“ Prie kavos ir arbatos puodelio buvo paminėta bendrijos 5-ų metų nuo įsteigimo sukaktis (tai padaryti laiku, sutrukdė pandemija ir karantinas), suvalgytas gimtadienio tortas.

Kiekvienam pirmininkė padėkojo ir įteikė po „padėkos lašą“, su gražiais padėkos žodžiais. Bendrijos nariams buvo skirti ir įvairiaspalviai kardeliai.
Pradžioje popietės, tik visiems susirinkus, sugiedotas bendrijos Himnas. Klebono paprašyta uždegti bendrijos židinį.

Aptarti praėję ir dar būsiantys renginiai.

Antra projekto dalis „Tieskime ranką vilčiai“ įgyvendinta rugsėjo 30 dieną. Parkinsono bendrijos nariai, savanoriai, draugai ( Dienos centro lankytojai ) ryte, šviečiant saulei, išvyko į Žemaitijos sostinę- Telšius.
Pakeliui parkinsoniečių vadovė papasakojo gražią legendą apie Džiugą Telšį, jo gražiąją žmoną. Tuo pačiu sužinojome, kodėl sūris, kuris garsina Telšius vadinasi „Džiugas“, turėjome progos ir sūrio paragauti. Iš sūrio namų pasukome į katedros aikštę. Čia grupę, prie šv. Antano katedros pasitiko Kunigų seminarijos dėstytojas, prelatas Andriejus Sabaliauskas. Profesorius įdomiai papasakojo apie katedrą, jos architektūrą, pradžiugino sugiedota giesme.

Paragino susikaupti ir tyloje pasimelsti, už tai, kuo tikime, laukiame vilties išsipildymo. Visada reikia tikėti, neprarasti vilties.
Su grupe parkinsoniečių kartu vyko Telšių vyskupijos Akmenės dekanato dekanas kunigas Olijandas Jurevičius. Klebonas pavedžiojo akmeniečius po Kunigų seminariją, papasakojo apie savo mokslo metus šioje seminarijoje.
Praturtino kelionę ir gidės pasakojimas apie Telšius.
Grožėjomės Masčio ežero panorama.
Išvyka buvo įdomi, tikra dūšios atgaiva.
Parkinsono bendrijos pirmininkė, važiuojant namo, kiekvienam įteikė po angelą-sargą,
palinkėdama – niekada neprarasti vilties.
Dalyvavusieji ekskursijoje, džiaugėsi – ir pamatyta daug, ir dvasiškai praturtėjo. Vilčiai ranka ištiesta, belieka laukti išsipildymo.

Projektas „Visi kartu sveikatos ir draugystės  taku“- tęstinis.

Jei, 2021 metais daugiau dėmesio buvo skirta sveikatos  takui, tai, 2022 metais pratęsėme draugystės  takelį.

Vienas iš jų buvo šiais metais balandžio 11 dieną  Pasaulinės  Parkinsono  liga  sergančiųjų dienos   paminėjimas.

Šventė pradėta ŠV. Mišiomis už sergančius Parkinsono liga, kurias aukojo kunigas, Akmenės dekanato dekanas – Olijandas  Jurevičius. Apie aukojamas Mišias  miesto visuomenėei buvo skelbta jau seniau. Todėl mišiose dalyvavo ir Naujosios  Akmenės miesto bendruomenės atstovų. O svarbiausia, kad Parkinsono  dieną pažymėti atvyko draugai, tokia pat liga sergantys iš  Šiaulių ir Telšių.

Svečiai po Šv. Mišių pakviesti į Naujosios  Akmenės Socialinių paslaugų namų Dienos  užimtumo centrą, kur buvo tęsiama šventė. Po oficialios dalies, po sveikinimų, Akmenės krašto Parkinsono bendrijos nariai ir svečiai susirinko į salę prie kavos ar arbatos puodelio pasidalinti patirtimi. O šventė  užbaigta dienos centro  agitmeninės grupės pasirodymu „Viskas pagal Mikaldą Trys Parkinsono liga sergančiųjų NVO pirmininkės: Šiaulių, Telšių, Akmenės –pasirašė Bendradarbiavimo sutartis. Šia sutartimi, tarsi sustiprinti draugystės ryšiai.

Jau 5 metai, kaip Akmenės  krašto Parkinsono bendrijos ir Šiaulių bei Telšių draugijų nariai vyksta vieni pas kitus į įvairius renginius. Apie Akmenės krašto Parkinsono bendrijos renginius visuomenė supažindinama rajono laikraščio „Vienybė“ puslapiuose.

Parkinsoniečiai noriai dalyvauja bendrijos veikloje.

Apie tai mūsų poetė Janina parašė:

Įdomiai leidžiame ten laiką,

Užsiėmimai, pramoga – visko užtenka

Mieli kaimynai retkarčiais aplanko,

Prijaučiantys ištiesia pagalbos  ranką…

 

Tęsime ir toliau  projektą „Visi kartu draugystės ir sveikatos  taku“

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
„Čia mūsų namai"
„Čia mūsų namai"
Bendruomenė įkurta 2004 11 11. Pagrindinė veikla - atstovauti ir ginti narių interesus; vienyti narius bendrai veiklai, skatinti pilietinį aktyvumą.
Jaunimo su specialiaisiais poreikiais bendruomenė
Jaunimo su specialiaisiais poreikiais bendruomenė
Esame bendruomenė, vienijanti jaunimą su specialiaisiais poreikiais ir padedanti jiems turiningai ir prasmingai leisti laisvalaikį.
„Angelų mamos“
„Angelų mamos“
Palaikymo bendruomenė nėštumą patyrusiai ir kūdikio netektį išgyvenančiai mamai.
Trečiojo Amžiaus Akademija
Trečiojo Amžiaus Akademija
VšĮ Trečiojo Amžiaus Akademija organizuoja paskaitas, ekskursijas.
Dusetų bendruomenė
Dusetų bendruomenė
Asociacija Dusetų bendruomenė teikia socialines paslaugas ir organizuoja renginius.
Vaikų vėžio solidarumo akcija „Dėka Tavęs gyventi gera"
Vaikų vėžio solidarumo akcija „Dėka Tavęs gyventi gera"
Rugsėjį pasaulyje minimas vaikų vėžio mėnuo, kurio metu kviečiame atsisakyti stereotipų apie vėžiu sergančius vaikus: ne gailėtis, o palaikyti juos.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016