„Vilties galia“

Kėdainių rajono paraplegikų asociacija
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Asociacijos tikslas mažinti neįgaliųjų socialinę atskirtį, padėti jiems integruotis į visuomenę, siekti geresnio aplinkos pritaikymo, buitinių, kultūrinių ir mokymosi sąlygų gerinimo, sudaryti sąlygas realizuoti savo gebėjimus, užtikrinti gerą fizinę ir dvasinę savijautą.

Asociacija veiklą pradėjo 2004 m. turėdama tik 19 narių. Šiuo metu asociacija jau vienija 152 neįgaliuosius.

Negalią turintys žmonės neretai užsidaro namuose, didžiąją dalį laiko praleidžia prie kompiuterio. Dėl realių ir išsigalvotų barjerų neįgalieji patiria išties didelę socialinę atskirtį. Aktyvių veiklų trūkumas, bendravimo stoka neretai pasmerkia žmones izoliacijai, dėl kurios prastėja bendra jų savijauta. Dėl to jau 19 metų stengiamės suteikti Kėdainių rajono gyventojams su negalia galimybes bendrauti, sportuoti, dalyvauti varžybose ir bendruomenės renginiuose, organizuojame užimtumo veiklas, stovyklas, išvykas, kultūrinius renginius.

Šiuo tikslu organizuojame amatų būrelius, kuriuose pritaikant įvairias technikas mokome neįgaliuosius gaminti dirbinius iš vytelių, tekstilės, odos, popieriaus ir kitų medžiagų. Su savo gaminiais jie dalyvauja mugėse, edukacijose ir konkursuose. Aštuonerius metus gyvavo vokalinis moterų ansamblis, teatro trupė ir neįgaliųjų šokių kolektyvas. Su koncertine programa, neįgalieji dalyvavo ne tik rajone organizuojamuose renginiuose, bet ir už jo ribų. Deja, dėl lėšų stokos, šiais metais minėtų meninių veiklų teko atsisakyti.

Didžiulį dėmesį skiriame aktyviam laisvalaikio praleidimui ir sportui. Organizuojame reguliarias treniruotes neįgaliesiems treniruoklių salėje ir baseine su instruktorių pagalba. Kasmet organizuojame sporto stovyklą 40-iai neįgaliųjų „Landšafto terapijos ir rekreacijos centre“ Monciškių kaime Palangos r., kur aplinka pritaikyta žmonėms su judėjimo negalia. Užsiėmimus vykdo kineziterapijos specialistas, padeda iki 5 savanorių. Nuolat organizuojame išvykas prie tvenkinio, kur Kėdainių rajono savivaldybės administracijos rūpesčiu, įrengta ir pritaikyta neįgaliesiems su judėjimo negalia poilsio zona. Kasmet organizuojame respublikinę paraplegikų spartakiadą, rajonines neįgaliųjų lauko bočios ir šaškių varžybas ir respublikines žvejybos varžybas. Asociacijos nariai nuolat dalyvauja smiginio, bočios, šaškių rajoninėse, tarprajoninėse, respublikinėse varžybose bei čempionatuose. 2022 m. Lietuvos neįgaliųjų čempionatuose net 7 asociacijos nariai laimėjo 1 ir 2 vietas.

Vieną kartą metuose asociacijos nariams ir jų artimiesiems suorganizuojame ekskursiją į pasirinktą Lietuvos vietovę, kur infostruktūra labiau pritaikyta judėjimo negalią turintiems asmenims.

Visas veiklas organizuojame pasinaudodami projektinėmis, valstybės ir savivaldybės biudžetų, asociacijos narių ir geros valios žmonių bei organizacijų, įmonių paramos lėšomis. Nuolatinis savanorių, darbuotojų, neįgaliųjų artimųjų, bendruomenės narių susitelkimas ir pagalba vykdant minėtas veiklas, prisideda sprendžiant pagrindines neįgaliųjų problemas, gerina jų fizinę ir dvasinę savijautą. Pasiekimai sporte, kelia neįgaliųjų savivertę, suteikia stiprybės, pasitikėjimo savo jėgomis, mažina atskirtį nuo sveikųjų bendruomenės. Užimtumas ir sveikatos gerinimas sportu, leidžia pasiekti pagrindinius asociacijos tikslus.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Namų mama
Namų mama
Nemokama mamų bendruomenė, kurioje jau esančios mamos padeda besilaukiančioms ar ką tik pagimdžiusioms atneša maisto ir skiria laiko pabendravimui.
Specialiųjų poreikių vaikų kūryba garsina Lietuvą visame pasaulyje.
Specialiųjų poreikių vaikų kūryba garsina Lietuvą visame pasaulyje.
Informacinių technologijų ir ypatingų poreikių vaikų fantazijos jungties rezultatas - vektorinės tapybos darbai, kokių dar nebuvo matęs pasaulis.
Negalios įkvėpti
Negalios įkvėpti
Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos patirtys.
„Rozalimo sveikatinimo studiją“
„Rozalimo sveikatinimo studiją“
Bendruomenės veikla - telkti bendruomenės narius, įgyvendinti socialines programas. Didinti kaimo vietovių viešojo gyvenimo patrauklumą.
Mano Guru - antrasis šansas socialiai atskirtiems
Mano Guru - antrasis šansas socialiai atskirtiems
Kavinėje „Mano Guru“ įdarbinami priklausomybėmis nuo psichoaktyvių medžiagų sergantys, grįžę iš įkalinimo įstaigų, asmenys. Veikia 19 metų.
Marcinkonių kaimo bendruomenė
Marcinkonių kaimo bendruomenė
Marcinkonių kaimo bendruomenės iniciatyva veikia akredituotas vaikų dienos centras "Šypsenėlė" ir viešoji pirtis kaimo gyventojams.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016