Vajasiškio bendruomenė

Vajasiškio bendruomenė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Vajasiškio bendruomenė susikūrė 2007 metais. Vajasiškis – „Senolių kaimas“, t.y. vieta, kur vietiniai ir aplinkinių kaimų gyventojai užsiima amatais, yra išsaugoję liaudies tradicijas (verpia, audžia, renka vaistažoles, velia veltinius, suka virves, drožinėja ir pan.), pasakojimus, istorijas ir jau virš 10 metų užsiima bendruomeniniu verslu vykdant edukacines programas, tuo pritraukiant turistus ir liaudies tradicijomis bei menu besidominčius žmones. „Senolių kaimas“ lankytojus supažindina su senovės amatų „paslaptimis“, liaudies tradicijomis. Supažindinimo būdas – vakaronė su daina, šokiais, žaidimais, pasakojimais ir aišku, dalyvavimu kuriant produktą. Čia patiems edukacinės programos dalyviams leidžiama aktyviai dalyvauti edukacinėje programoje, kurti ir daryti. Bendruomenė bendradarbiauja su kelionių agentūromis, gidais , mokyklomis ir kitomis bendruomenėmis, taip skatindama turizmą Zarasų rajone.

„Senolių kaimą“ aplankė turistai daugiau nei iš 25 pasaulio šalių, o 2013 metais aplankė ir Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Bendruomenė, kurios nariais yra per 80 Vajasiškio ir aplinkinių kaimų gyventojai, šios veiklos dėka, sukūrė stiprius, tarpusavio pasitikėjimui pagrįstus santykius. „Senolių kaimas“ dalyvauja įvairiuose visuomeniniuose renginiuose ir skatina žmonių susidomėjimą jų veikla.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė (Kauno r. sav.) įsikūrusi tik 2022 m. ir kurianti bei puoselėjanti seniūnijos teritorijos viešąsias erdves.
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
Bendruomenė rūpinasi savo bažnytėlės unikalių vargonų restauracija, organizuoja labdaros koncertus jų remontui reikalingoms lėšoms surinkti.
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Iniciatyva įpareigojusi save skatinti vienybę,kaimyniškumą bei gerovę sau,vaikams ir kaimynams jog būtų gera gyveni Lietuvoje bei savo krašte.
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Veikli, energinga, draugiška, puoselėjanti tradicijas.
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Kiekvienas renginys kurį organizuojame stengiamės, kad būtų šventė visai šeimai. Sureikšminame ne pačią šventę bet procesą pasiruošimą jai.
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija" tai bendruomenė, kuri skatina aktyvią, ir sveiką gyvenseną.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016