Vajasiškio bendruomenė

Vajasiškio bendruomenė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Vajasiškio bendruomenė susikūrė 2007 metais. Vajasiškis – „Senolių kaimas“, t.y. vieta, kur vietiniai ir aplinkinių kaimų gyventojai užsiima amatais, yra išsaugoję liaudies tradicijas (verpia, audžia, renka vaistažoles, velia veltinius, suka virves, drožinėja ir pan.), pasakojimus, istorijas ir jau virš 10 metų užsiima bendruomeniniu verslu vykdant edukacines programas, tuo pritraukiant turistus ir liaudies tradicijomis bei menu besidominčius žmones. „Senolių kaimas“ lankytojus supažindina su senovės amatų „paslaptimis“, liaudies tradicijomis. Supažindinimo būdas – vakaronė su daina, šokiais, žaidimais, pasakojimais ir aišku, dalyvavimu kuriant produktą. Čia patiems edukacinės programos dalyviams leidžiama aktyviai dalyvauti edukacinėje programoje, kurti ir daryti. Bendruomenė bendradarbiauja su kelionių agentūromis, gidais , mokyklomis ir kitomis bendruomenėmis, taip skatindama turizmą Zarasų rajone.

„Senolių kaimą“ aplankė turistai daugiau nei iš 25 pasaulio šalių, o 2013 metais aplankė ir Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Bendruomenė, kurios nariais yra per 80 Vajasiškio ir aplinkinių kaimų gyventojai, šios veiklos dėka, sukūrė stiprius, tarpusavio pasitikėjimui pagrįstus santykius. „Senolių kaimas“ dalyvauja įvairiuose visuomeniniuose renginiuose ir skatina žmonių susidomėjimą jų veikla.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė įkurta 2000 m. lapkričio mėn. Bendruomenė jungia ne tik Jungėnų kaimo, bet ir aplinkinių kaimų gyventojus.
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė įsikūrusi Vilkaviškio rajone. Mūsų bendruomenės tikslas - skatinti pačios šeimos ir skirtingų kartų, bendrystę.
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Mūsų bendruomenės tikslas vienyti Šiaudiniškių ir gretimų kaimų gyventojus ir iš jų kilusius žmones, ugdyti gyventojų bendruomeniškumą.
„Karalkrėslio kepyklėlė“
„Karalkrėslio kepyklėlė“
Turim savo bendruomenė verslą „Karalkrėslio kepyklėlę“. Kepame tradicinius kepinius ir puoselėjam kulinarinį paveldą. Mylim ir didžiuojamės vieta kur gyvenam.
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Kažin ar dar Lietuvoje yra toks atvejis, kai gimtojo kaimo neliko, o buvusio kaimo gyventojai, išsibarstę po visą Lietuvą, susiburtų į asociaciją.
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Trakų TAU buria bendruomenę ir ugdo pilietiškumą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016