Vaikai – Lietuvos ateitis

„Taurų žiburys"
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Stipri valstybė pirmiausia prasideda nuo vaikų gerovės ir jų ugdymo. Prieš šešerius metus Tauragės rajono Taurų kaime įkurtas vaikų dienos centras „Žiburiukai“ pirmiausia buvo skirtas mažinti socialinę atskirtį tarp nepriteklių patiriančiųjų ir galimybių ugdytis bei lavintis namuose neturinčių kaimo vaikų. Pamažu centro veikla išsiplėtė ir dabar jame ugdomi visi norintieji. Vaikų dienos centras dirba ištisus metus, o jį lanko 25 dviejų kaimų (Taurų ir Tauragės dvaro), Tauragės miesto vaikai nuo 6 iki 16 metų. Kiekvieną dieną vaikai lanko specialiai jiems ruošiamas edukacijas, specialistų padedami ruošia pamokas, mokosi šokio, sporto, tvaraus vartojimo, šiukšlių rūšiavimo, mokosi gaminti ir tausoti maistą.

Tauragė yra viena iš 100 tarp visų Europos miestų, kuriuos Europos Komisija rems finansiškai, nes būtent čia veiks pilotiniai projektai iki 2030-ųjų sieksiantys neutralizuoti poveikį klimatui. Vaikų dienos centrą „Žiburiukai“ lankantys vaikai taip pat noriai dalyvauja žaliojo miesto projektuose, atsakingai rūšiuoja šiukšles, rūpinasi gyvūnų gerove, tvarko aplinką ir sodina bei augina gėles. Iniciatyviausi vaikai vasarą dalyvaus specialioje stovykloje, kurioje jiems paskaitas skaitys ekologijos, specialiųjų tarnybų, mokslo ir sveikos gyvensenos bendruomenės atstovai. Šalia dienos centro veikiančioje bibliotekoje visi vaikų dienos centro vaikai lanko raiškiojo skaitymo pamokas, apžvelgia naujausias išleistas vaikų grožinės literatūros knygas. Dienos centras bendradarbiauja su Tauragės atviro jaunimo erdve ir dalyvauja kuriant mokslinius eksperimentus.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Vievio bendruomenės pastangos išvalyti ežerą
Vievio bendruomenės pastangos išvalyti ežerą
Vieviečiai susivienijo, kad išvalytų miestelio centre esantį ežerą. Talkoje dalyvavo profesionalūs narai ir apie 100 gyventojų.
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas
Iniciatyva, kuria siekiama žaismingu būdu prisidėti prie visuomenės ekologinio raštingumo didinimo ir aplinkosauginio sąmoningumo ugdymo.
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdiškiai mylintys gamtą
Varsėdžių bendruomenė vis labiau pražysta įvairiomis gėlėmis,tampa aktyvesnė, buriasi ne tik švęsti švenčių,minėti renginių, bet ir gražinti savo kraštą
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubas „Kartu-skanu“
Maisto klubą „Kartu-skanu“ įkūrusi Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia domėtis ne tik bendravimo, bet ir maisto kultūra.
Budrių bendruomenės turgelis
Budrių bendruomenės turgelis
Tvarios aplinkos puoselėjimo iniciatyva - Ignalinos Budrių bendruomenės turgelis!
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS"
"ŠIMONIŲ MIESTELIS-ŽIEDŲ SODELIS". Aktyvi Šimonių miestelio bendruomenė 2023 m. vasarą iš projektinių lėšų įrengė miestelio centre 123 kv. m. gėlyną
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016