Vaikai – Lietuvos ateitis

„Taurų žiburys"
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 19 - lapkričio 1 dienomis. Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Stipri valstybė pirmiausia prasideda nuo vaikų gerovės ir jų ugdymo. Prieš šešerius metus Tauragės rajono Taurų kaime įkurtas vaikų dienos centras „Žiburiukai“ pirmiausia buvo skirtas mažinti socialinę atskirtį tarp nepriteklių patiriančiųjų ir galimybių ugdytis bei lavintis namuose neturinčių kaimo vaikų. Pamažu centro veikla išsiplėtė ir dabar jame ugdomi visi norintieji. Vaikų dienos centras dirba ištisus metus, o jį lanko 25 dviejų kaimų (Taurų ir Tauragės dvaro), Tauragės miesto vaikai nuo 6 iki 16 metų. Kiekvieną dieną vaikai lanko specialiai jiems ruošiamas edukacijas, specialistų padedami ruošia pamokas, mokosi šokio, sporto, tvaraus vartojimo, šiukšlių rūšiavimo, mokosi gaminti ir tausoti maistą.

Tauragė yra viena iš 100 tarp visų Europos miestų, kuriuos Europos Komisija rems finansiškai, nes būtent čia veiks pilotiniai projektai iki 2030-ųjų sieksiantys neutralizuoti poveikį klimatui. Vaikų dienos centrą „Žiburiukai“ lankantys vaikai taip pat noriai dalyvauja žaliojo miesto projektuose, atsakingai rūšiuoja šiukšles, rūpinasi gyvūnų gerove, tvarko aplinką ir sodina bei augina gėles. Iniciatyviausi vaikai vasarą dalyvaus specialioje stovykloje, kurioje jiems paskaitas skaitys ekologijos, specialiųjų tarnybų, mokslo ir sveikos gyvensenos bendruomenės atstovai. Šalia dienos centro veikiančioje bibliotekoje visi vaikų dienos centro vaikai lanko raiškiojo skaitymo pamokas, apžvelgia naujausias išleistas vaikų grožinės literatūros knygas. Dienos centras bendradarbiauja su Tauragės atviro jaunimo erdve ir dalyvauja kuriant mokslinius eksperimentus.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Žalioji vakarienė Alytuje
Žalioji vakarienė Alytuje
Žalioji vakarienė - tai estetiškas renginys, kviečiantis tvarumui, solidarumui, jo metu surinktos lėšos skiriamos atsodinti miesto pušis.
Miško sodinimas ir aplinkos tvarkymas Pabradėje
Miško sodinimas ir aplinkos tvarkymas Pabradėje
Prie „Domus“ bendruomenės miškų sodinimo prisidėjo šeima iš Ukrainos, JAV bataliono kariai, bei kiti NATO sąjungininkai. Prie aplinkos tvarkymo prisidėjo jaunieji šauliai ir NATO kariai iš JAV.
Po bangom
Po bangom
Skleidžiame žinią apie vandenyno bei Baltijos jūros pasaulį Lietuvos visuomenei, ir per pažinimą siekiame įkvėpti rūpestį.
Kristinos Gėlynas
Kristinos Gėlynas
Jau 13 metų kūriu savarankiškai puoselėtą gėlyną Taikos g. 26, Vilniuje. Man labai svarbu, kad pamatę gėlyną žmonės nuolatos džiaugtųsi ir šypsotųsi.
Ąžuolas - Nacionalinis medis. Ąžuolų apsaugos kampanija
Ąžuolas - Nacionalinis medis. Ąžuolų apsaugos kampanija
Paskelbkime Ąžuolą bendru tautos gyvuoju, istoriniu, kultūriniu paveldu ir suteikime jam apsaugos statusą.
Elektronikos atliekų rinkimas
Elektronikos atliekų rinkimas
Vydmantų kaimo bendruomenės centras „Vydmanta" jau 6 metus dalyvauja elektronikos atliekų rinkimo akcijoje „Mes rūšiuojam vasarą"
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2022 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016