Tradicinė etnokultūrinė stovykla „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“

VšĮ ,,Etnoklubas"
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

VšĮ „Etnoklubas“ 2023 metais įgyvendins etninės kultūros stovyklą jau devintus metus iš eilės. Į stovyklą kviečiami ne tik etnine kultūra besidomintys vaikai ir jaunuoliai iš Tauragės aps., Žemaitijos regiono bei iš visos Lietuvos ir net užsienio lietuvių bendruomenių, tačiau ir mažiau galimybių turintys. Tai tęstinis projektas, kasmet įtraukiantis į aktyvią etnokultūrinę veiklą apie 200 įvairių amžiaus grupių (10-19 m.) dalyvių, kurie neapsiriboja vienkartiniu dalyvavimu etiniame projekte. Džiugu, kad būtent po dalyvavimo stovykloje daugelis iš jų įsitraukia į aktyvesnę etinę veiklą savo rajone. Pastaraisiais metais stovykloje vis dažniau sulaukiama vaikų ir jaunuolių, nebežinančių senųjų tradicijų ir vis sunkiau kalbančių lietuviškai, iš užsienio lietuvių bendruomenių.

Stovyklos organizatoriai kasmet pakeičia temą ir koreguoja formatą, atsižvelgdami į Lietuvos Respublikos Seimo paskelbtus metus ir pagal juos stengdamiesi organizuoti kūrybines veiklas. 2023 metai LR Seimo paskelbti žirgo metais bei LR Vyriausybės sudarytas ir paskelbtas žirgo metų veiksmų planas, tad ir stovyklos tema bei veiklos priartintos prie šios temos bei 2022 m. stovyklautojų lūkesčių. Šalia to pamatiniai dalykai (etnomuzikavimas, tradiciniai šokiai, liaudies dainos, rateliai, žaidimai, tradiciniai amatai) išlieka pagrindu, formuojančiu teigiamą vaikų ir jaunimo požiūrį į etninės kultūros vertybes, jų puoselėjimą, sklaidą ir populiarinimą. Savo krašto tradicijas ir papročių savitumą projekto dalyviai sieks išsaugoti ir populiarinti kurdami muzikinį koncertą, paremtą autentiška lietuvių mitologija ir tautodaile, kur arklys-žirgas nuo seniausių laikų buvo apgaubtas ypatinga aureole, laikomas „didžiausiu žmogaus draugu“, „dangaus dovana žmogui“ (S. Daukantas „Būdas lietuvių“), anot J. Basanavičiaus, žmogaus dvasios ramintoju, įkvėpėju, vienytoju, keliančiu pakilti tautą laisvės žygiams. Dar dažniau žirgelio įvaizdis matomas kaip lietuviškų namų kraigo puošmena, o apie žirgo kulto senumą byloja gausybė lietuvių sakmių, padavimų, pasakų, dainų, ypač karinių- istorinių. Visa tai atguls stovyklautojų koncerto scenarijuje, kurio kūrybiniame procese nuo pirmos stovyklos dienos dalyvaus visi stovyklautojai, o kartu su tautodailininkais, tradicinių amatų mokytojais kurs spektaklio scenografiją, apipavidalins tematiškai (žirgo-arklio simbolika) visą stovyklos teritoriją, sukurs šiaudines skulptūras, parengs koncertą ir darbų parodą, į kuriuos tradiciškai atvyksta ne tik stovyklautojų artimieji, draugai, pažįstami, bet ir žiūrovai iš viso Šilalės rajono bei aplinkinių teritorijų.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Senos ir naujos Alantos apylinkių lankytinos vietos
Senos ir naujos Alantos apylinkių lankytinos vietos
Alantos dvaro bendruomenės žmonių darbu ir iniciatyva Alanta turi gražių naujų lankytinų vietų - Valiulio akmenį ir Svobiškėlio stotelę.
Mindūnų bendruomenės šventė
Mindūnų bendruomenės šventė
Mindūnų bendruomenės centras savo veiklomis puoselėja valstybinių švenčių minėjimo tradicijas, siekia skatinti pilietiškumą, stiprinti valstybingumą.
Kultūrinė akcija #polkaLT
Kultūrinė akcija #polkaLT
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka puoselėja Lietuvos nematerialų kultūros paveldą – kviečia priimti polkos iššūkį #polkaLT.
Vaikų ir jaunimo dienos stovykla ,,Šypsena"
Vaikų ir jaunimo dienos stovykla ,,Šypsena"
Esame jauna bendruomenė šiuo metu vienijanti 15 narių. Mūsų bendruomenė yra aktyvi. Esame paraše jau du projektus ir juos įgyvendinę.
Pilietinė iniciatyva "Dovana Lietuvai" skirta Žirmūnų bendruomenei, Vilniui, Lietuvai.
Pilietinė iniciatyva "Dovana Lietuvai" skirta Žirmūnų bendruomenei, Vilniui, Lietuvai.
Pilietinė iniciatyva, kuri Žirmūnų gimnazijoje gyvuoja ne vienerius metus.
„Žodelis-mamytės širdelėn"
„Žodelis-mamytės širdelėn"
Konkursas skirtas vaikų komunikavimo, literatūros, meninei kompetencijai ugdyti.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016