Telšiuose sukurta oazė pabėgėliams, atvykusiems iš Ukrainos

Labdaros ir paramos fondas „Telšiai su Ukraina"
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Labdaros ir paramos fondas „Telšiai su Ukraina“ (toliau – fondas) įkurtas 2022 m. kovo 15 d., atliepiant karinės invazijos į Ukrainą įvykius bei augant pabėgėlių iš Ukrainos srautui Telšių rajone.

Visos fondo veiklos (pradedant pagalba ukrainiečiams, baigiant administravimu bei buhalterinės apskaitos vedimu) vykdomos neatlygintinai, kadangi visi fondo dalyviai tiki fondo veiklos skaidrumu ir nauda.

Fondo veiklos

Ukrainiečių bendrystės centras

Fondas, bendradarbiaudamas su Telšių vyskupijos kurija, organizuoja reguliarius (bent kartą per savaitę) ukrainiečių bendruomenės susitikimus prie arbatos / kavos puodelio. Susitikimų metu atvykėliai iš Ukrainos dalinasi savo patirtimi, diskutuoja apie kylančius iššūkius.
Ukrainiečių bendrystės centre organizuojami teminiai susirinkimai, kuriuose kviečiami dalyvauti atstovai pagal kompetenciją ir poreikį. Susitikimuose jau dalyvavo verslo, savivaldos, Socialinės paramos ir rūpybos skyriaus, Užimtumo tarnybos, socialinių paslaugų, nevyriausybinių organizacijų, veterinarinės įstaigos atstovai, kurie atsakinėjo į dalyviams aktualius klausimus.

Parama rūbais ir daiktais

Fondas kartu su socialiniu partneriu – Telšių socialinių paslaugų centru, prima ir dalija paramą rūbais ir daiktais nuo karo įvykių Ukrainoje pabėgusiems asmenims bei šeimoms. Šiam tikslui paskirtos patalpos Džiugo g. 6, Telšiuose. Gyventojai, verslo atstovai teikia paramą, o paramos gavėjai reguliariai lankosi ir taip pat atneša jų poreikiams nebetinkamus, tačiau kokybiškus rūbus ar avalynę. Taip pat šioje vietoje organizuojama parama daržovėmis. Pristatomos ūkininkų dovanojamos bei fondo lėšomis perkamos bulvės, morkos.
Fondas organizuoja baldų, buitinės technikos, supirkimą arba tarpininkauja dėl tokios paramos gavimo pagal konkretų poreikį. Esant reikalui, organizuoja įrangos pajungimą, transportavimą.

Renginių organizavimas ukrainiečių bendruomenei

Fondas organizuoja / prisideda prie renginių, skirtų ukrainiečiams organizavimo.

2022 m. balandžio 2 d. buvo suorganizuotas renginys ukrainiečių bendruomenei, gyvenančiai Telšių rajone „Laimingi vaikai – laimingi tėvai“. Renginio metu buvo sukurtos kūrybos, muzikos, žaidimų, sporto, šokių, turizmo bei verslo erdvės, kuriose svečiai realizavo savo talentus, susipažino su Telšių rajonu bei kitais savo likimo broliais / seserimis, puikiai praleido laiką.
Telšių miesto 2022 m. šventės metu buvo organizuojamos tradicinių ukrainietiškų patiekalų vaišės. Ukrainiečių rankomis gaminti Ukrainietiški barščiai, virtinukai su tradiciniais, mums lietuviams, neragautais įdarais. Tos pačios šventės metu ukrainiečių bendruomenė integravosi ir į kitą veiklą – Drakonų valčių festivalio varžybas. Iš viso dalyvavo 11 dalyvių ir dešimtys palaikančių nuo kranto. Užimta 4 vieta pakėlė dalyvių nuotaiką ir optimistiškai nuteikė kitiems netolimos ateities darbams bei veikloms.
Fondo dalyviai kartu su partneriais ir ukrainiečių bendruomene organizuoja paramos rinkimo renginius. 2022 m. balandžio 14 d. Telšių Žemaitės dramos teatro salėje Telšių Žemaitės dramos teatro vaikų ir jaunimo studija SAVI padovanojo 3 dalių etiudų spektaklį pagal Juozo Grušo dramą „Barbora Radvilaitė“, Vaižganto apysaką „Dėdės ir dėdienės“ ir pagal tremtinių prisiminimus „SKAITOME APIE MEILĘ“. Visos surinktos lėšos papildė fondo sąskaitą.

Nuo š.m. birželio 18 d. Telšių futbolo klubas „Džiugas“, bendradarbiaudamas su fondu, dovanoja bilietus į visas klubo organizuojamas futbolo varžybas karo Ukrainoje pabėgėliams. Jau įvyko 5 futbolo varžybos į kurias išplatinta 250 bilietų. Jų platinimu rūpinosi ukrainiečių bendruomenės aktyvas.

Medėjančių bijūnų sodinimas. Nuo birželio 11 d. ryto ukrainiečiai rinkosi sodinti medėjančių bijūnų. Iš viso pasodinti 27 medėjantys bijūnai, kurių skaičius turi simbolinę reikšmę – atitiktį Ukrainos regionams ir išskirtiniams miestams. Kartu dalyvavo delegacija iš Lenkijos. Po sodinimo visi pasidalino jautriais žodžiais ir padėkomis. Ukrainiečių bendruomenė dėkojo Telšių rajono savivaldybei ir rajono gyventojams už šiltą priėmimą ir suteiktą galimybę apsistoti rajone bei gyvenimo sąlygas artimas namų aplinkai.

Pagalba įsidarbinant bei gyvenamojo būsto paieškoje

Fondo savanoriai aktyviai bendradarbiauja su darbdaviais darbo paieškoje iš Ukrainos atvykusiems karo pabėgėliams. Fondo dalyvių dėka per 5 mėnesius įsidarbino ne mažiau kaip 15 asmenų.
Taip pat fondo atstovai sprendžia ukrainiečių laikino apgyvendinimo klausimus, konsultuoja dėl paramos už nuomą ar būsto panaudą kompensavimą. Fondas laiduoja finansiniais įsipareigojimais už 6 būstus, kuriuose apsigyveno atvykėliai iš Ukrainos, perka reikalingą buitinę techniką bei baldus.

Parama kokybiškam ugdymo / mokymo procesui užtikrinti

Fondas remia projektus, kuriuose dalyvauja karo Ukrainoje pabėgėliai.

Fondas bendradarbiauja Telšių r. Ubiškės daugiafunkciniu centru organizuojant vaikų vasaros stovyklą „Vaikų šypsena 2022“, kuri buvo finansuojama pagal Vaikų vasaros stovyklų finansavimo ir organizavimo konkurso priemonę bei fondo lėšomis. Stovykloje dalyvavo 30 vaikų, iš kurių 50 proc. sudarė vaikai, atvykę iš Ukrainos.

Telšių švietimo centre nuo gegužės 17 d. organizuojamos lietuvių kalbos pamokos susirinko nemažas būrys nuo karo Ukrainoje pabėgusių suaugusiųjų. Jie dalyvauja 50 ak.val. programoje ir įgis lietuvių kalbos pagrindus. Segtuvais, užrašų knygutėmis bei rašikliais mokymų dalyviams aprūpinta fondo lėšomis.

Taip pat mokymosi priemonėmis fondo lėšomis buvo aprūpinta 12 vaikų, atvykusių iš Ukrainos mokslo metų eigoje. Du vaikai aprūpinti kompiuteriais, kuriuos padėjo surinkti vienas iš socialinių partnerių.

Fondo lėšomis perkamos ir kitos priemonės / daiktai pagal poreikį. Vyresnio amžiaus atvykėlis buvo aprūpintas akiniais, sėdėti po operacijos negalinčiai moteriai nupirktas stalas, būtiniausiais daiktais aprūpintos dvi gimdyvės.

Kviečiame visus jungtis prie šios iniciatyvos savo darbais, mintimis, partneryste, nes kartu galime sukurti oazę ne tik atvykstantiems karo pabėgėliams, bet ir vietiniams gyventojams prisidėdami prie TEISINGOS LIETUVOS kūrimo!

Planai:

Planuojame tęsti pagalbos bei paramos teikimą Telšių rajone gyvenantiems ir į rajoną atvykstantiems karo pabėgėliams iš Ukrainos. Padėsime surasti gyvenamąjį būstą, darbą, tarpininkausime dėl kitų socialinės integracijos klausimų, t.y. pagalbos mokantis lietuvių kalbos, vaikų integracijos į ugdymo įstaigas, ukrainiečių bendruomenės susitikimų ir kitų renginių organizavimo. Taip pat padėsime spręsti kilusias problemas kitais nenumatytais atvejais.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
SOTAS – žmogui ir dėl žmogaus
SOTAS – žmogui ir dėl žmogaus
SOTAS - nevyriausybinė organizacija, kuri teikia socialines bei psichologines paslaugas ir savo veikla prisideda prie vaikų ir jų šeimų gerovės.
„Po tuo pačiu dangum..."
„Po tuo pačiu dangum..."
Asociacijos savanoriai nuo pat karo pradžios rūpinasi ukrainiečiais - karo pabėgėliais. Ši prasminga veikla padeda jiems integruotis į bendruomenę.
„Čia mūsų namai"
„Čia mūsų namai"
Bendruomenė įkurta 2004 11 11. Pagrindinė veikla - atstovauti ir ginti narių interesus; vienyti narius bendrai veiklai, skatinti pilietinį aktyvumą.
Jaunimo su specialiaisiais poreikiais bendruomenė
Jaunimo su specialiaisiais poreikiais bendruomenė
Esame bendruomenė, vienijanti jaunimą su specialiaisiais poreikiais ir padedanti jiems turiningai ir prasmingai leisti laisvalaikį.
„Angelų mamos“
„Angelų mamos“
Palaikymo bendruomenė nėštumą patyrusiai ir kūdikio netektį išgyvenančiai mamai.
Trečiojo Amžiaus Akademija
Trečiojo Amžiaus Akademija
VšĮ Trečiojo Amžiaus Akademija organizuoja paskaitas, ekskursijas.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016