Šventaragio tunto skautų ir bendruomenės gerieji darbai Lietuvai

Šventaragio tunto gerieji darbai Lietuvai
Palaikymo balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Konkursinio balsavimo sistemą planuojama atverti šių metų rudens pradžioje. Apie konkursinio balsavimo pradžią būsite informuoti žinute Lietuvos galios platformoje.
Jau palaikė

Nors dar nedidelė ir tik visai neseniai susikūrusi, Šventaragio bendruomenė stengiasi atlikti kuo daugiau prasmingų darbų Lietuvai ir planuoja tęsti tokį savo užsibrėžtą tikslą Tėvynės gerovei. Nors teko pakoreguoti kai kuriuos gerus norus dėl karantino, visgi gerųjų darbų atlikti pavyko nemažai, todėl kaip nedidelė dar besiformuojanti bendruomenė didžiuojamės kiekvienu iš jų ir dalinamės pačiais įsimintiniausiais 🙂

Nuo pat COVID vakcinacijos centro Litexpo atidarymo bendruomenės nariai aktyviai savanoriavo skiepijimo procese, o Šventaragio tuntininkė Gabija Didžiokaitė ėmėsi neatlyginamai koordinuoti ne tik bendruomenės narių, bet ir visų skautų, o vėliau dar ir iš šaulių, savanoriaujančių skiepijimo centre, savanorystę ir šią atsakomybę atlieka ir iki šiol.

Atšilus orams ir nutirpus sniegui, šį pavasarį susirinkę nuo jauniausių iki vyriausių visi švarinome Neries regioninio parko Karmazinų pažintinio tako prieigas – tempėme ir krovėme į vieną vietą po žiemos nulūžusias bei nupjautas medžių šakas, rinkome šiukšles. Savo gera emocija ir prasmingu darbu užkrėtėme net ir praeinančias šeimas, kurios mielai prisijungė prie švarinimo darbų.

Kovo 11-osios proga saugodamiesi COVID visi bendruomenės nariai su savo šeimomis žygiavo į atskirus žygius Lietuvoje ir užsienyje, kur kartu išvaikščiojo žinutę, kuria Šventaragis išreiškė savo didžiulę meilę Tėvynei Justino Marcinkevičiaus eilėmis: „Kiek rovė – neišrovė,
Kiek skynė – nenuskynė,
Todėl, kad Tu – Šventovė,
Todėl, kad Tu – Tėvynė“.

Vasarą savanoriavome žmonėms su judėjimo negalia organizuojamame renginyje kartu su VšĮ centru „Eik“ ir Lietuvos triračių sporto asociacija. Šiai organizacijai veiklas vykdyti padedame jau tradiciškai kasmet – pasitinkame neįgaliuosius ir jų šeimas, padedame užsiregistruoti į rungtis, jose dalyvauti, vėliau užtikriname, kad visi būtų įvertinti ir pastebėti ir geros emocijos lydėtų viso renginio metu. Šį savanorystė ne tik pripildė širdis šiluma, bet ir išmokė jaunuosius bendruomenės narius priimti kiekvieną aplinkui save tokį, koks jis yra.

Rudenį, pasitelkę savo jaunuosius bendruomenės narius, padėjome vyresnio amžiaus žmonėms sodinti medžius, taip ne tik atlikdami gerąjį darbą vyresniosios kartos atstovams, bet ir parodydami gerą pavyzdį jaunesniesiems, su kuriais dirbome išvien.

Rudenėjant susirinkome Rasų kapinių švarinimo ekspedicijai bei žvakelėmis prisiminėme tuos, kurių kapų jau niekas nebeaplanko. Vėliau organizavome antrąją akciją – žvakučių uždegimo ir didvyrių pagerbimą visoje Lietuvoje, kur bendruomenės nariai lankė savo artimųjų kapus.

Prasidėjus mokslo metams, sesės Gabija Didžiokaitė ir Aida Kuznecovaitė kvietė visus bendruomenės narius paaukoti savo nenaudojamus geros kokybės drabužius bei daiktus. Bendruomenė buvo itin geranoriška, todėl drabužių, o ypač šiltų, pririnkome tiek, kad netilpo į automobilių salonus. Vėstant orams, juos paaukojome sunkiau besiverčiantiems: daugiavaikei vienišai mamai iš Ignalinos, Grigiškių palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės pacientams, o didžiausia dalis (keliasdešimt kilogramų :)) – VšĮ „Atsigręžk į vaikus“ vaikų laikinosios globos namams. Labai džiaugiamės, kad šitiek daug drabužių ir daiktų nebuvo išmesti, o buvo prikelti antram gyvenimui tuose namuose, kur jų labiausiai reikia.

Nuo rugsėjo bendruomenės nariai taip pat pakaitomis pluša Vilniaus skautų centro remonto darbuose, kur visi nuo pačių jauniausių mokosi patys atlikti įvairius remonto darbus, kad centras, kuriame vėliau vykdysime savo veiklas, būtų kuo tvaresnis ir artimesnis širdžiai.

Metams besibaigiant tuntininkė Gabija Didžiokaitė (kuri yra gydytoja) kartu su jaunesniais bendruomenės nariais, kuriuos metų eigoje išmokė pirmosios pagalbos pagrindų, organizavo didžiulius pirmosios pagalbos teorinius ir praktinius mokymus Lietuvos šaulių sąjungos Sostinės kuopos jauniesiems šauliams. Užtikrinome, kad bent pusšimtis jaunųjų Lietuvos piliečių nuo šiol gebėtų suteikti tokią svarbią pirmąją pagalbą gatvėje sutiktam praeiviui ir Lietuvos gyventojai jaustųsi dar saugesni mūsų visuomenėje ir nebūtų prarasti dėl būklių, kai dar galima išsaugoti žmogaus gyvybę.

Didžiuojamės savo pilietiška ir neabejinga bendruomene – nuo jauniausio iki vyriausio – ir tikime, kad kasmet su tinkama motyvacija mūsų veikla įgis vis didesnį mąstą ir pagreitį. Ačiū tuntininkei Gabijai už koordinavimą!

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Merkys - gyvybės versmė!
Merkys - gyvybės versmė!
Didžiausios pietryčių Lietuvos upės ir jos pakrančių švarinimas, kuris tęsiasi jau septynerius metus.
Aplinkosauginis projektas "Ekologiškumo virusas plinta"
Aplinkosauginis projektas "Ekologiškumo virusas plinta"
Aplinkosauginis projektas „Ekologiškumo virusas plinta“ – tai vienas pirmųjų ekologinių projektų Lietuvoje. Organizuojamas nuo 2015 metų.
Išpakuota
Išpakuota
Išpakuota - tai edukacinis audiovizualinis projektas apie tvarų gyvenimo būdą ir ekologiją vystantis Lietuvos gyventojų aplinkosauginį sąmoningumą.
CoolŪkis
CoolŪkis
CoolŪkis padeda suvasti žmones, turinčius žemės (sode, kaime) ir norinčius ja pasidalinti, su žmonėmis, kurie norėtų joje pasisodinti daržovių.
Neliečiamas miškas
Neliečiamas miškas
Nacionalinio neliečiamojo miško paramos fondo projektas, kuriuo siekiama kurti mišką, kuris nebūtų kertamas komerciniais tikslais.
Upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup Lietuva“
Upių ir jų pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup Lietuva“
Tai iniciatyva, kasmet sutelkianti gyventojus, narus, karius, gelbėtojus ir vandens sporto entuziastus upių ir jų pakrančių švarinimui.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2022 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016