STAY WITH ME‘20

Gabrielė Markūnaitė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Vieno žmogaus savižudybė skaudžiai paveikia bent 6 asmenis, tarp kurių yra ne tik šeimos nariai, bet ir asmenį pažinoję aplinkiniai. Dažniausiai asmuo, kuris turi minčių apie savižudybę siunčia signalus apie savo ketinimą nusižudyti, todėl renginys „STAY WITH ME‘20“ buvo skirtas savižudybių prevencijai paminėti. Renginio metu asmenys išgyvenantys savižudybės krizę galėjo susipažinti su institucijomis, kurios teikia pagalbą sprendžiant šią problemą. Šio renginio metu ne tik asmenys susiduriantys tiesiogiai su problema galėjo gauti naudingos informacijos ir palaikymo, bet ir kiti asmenys, kurie tik norėjo daugiau sužinoti apie šią problematiką mūsų šalyje. Renginio metu buvo diskutuojama su savižudybių prevencijos specialistais, kurie dalinosi savo turimomis žiniomis bei patirtimi. Šio renginio tikslas buvo palaikyti žmones bei aplinkinius, kurie susiduria su šia problema bei šviesti visuomenę apie šios problemos svarbumą ir aktualumą. Renginio metu buvo jaučiamas intensyvus jaunuolių susidomėjimas šia tema, todėl paminėtina, kad renginys yra tęstinis. Mūsų organizacija VšĮ „ Gerumo rankos“ planuoja šį renginį ir 2021 metais spalio mėnesį.

2020 10 20 d. mūsų organizacija iniciavo renginį, kuris skirtas savižudybių prevencijai paminėti. Savižudybės vis dar opi problema Lietuvoje, o neretai šia tema bijome kalbėti, todėl svarbu organizuoti renginius, kurie padrąsintų visuomenę kalbėti apie šią problemą ir ją spręsti taikant įvairius metodus. Kiekvienas jaunuolis atėjęs į šį renginį galėjo susipažinti bei pabendrauti su renginyje savo veiklas pristatančiomis organizacijomis.
Renginio metu organizuotoje organizacijų mugėje dalyvavo Kauno arkivyskupijos jaunimo centras, Dainavos jaunimo centras, Vaikų linija, Jaunimo linija, VšĮ Meda Project, Šilainių psichikos dienos stacionaras, Jaunimo reikalų departamentas prie SADM, LJS Žingsnis. Prie kiekvieno stendo vyko įvairios veiklos, padedančios jaunimui kovoti su šių dienų problematikomis. Taip pat jaunimas turėjo galimybę susipažinti su organizacijų teikiama pagalba bei užduoti klausimus organizacijų atstovams apie jiems svarbius dalykus.

VšĮ „Gerumo rankos“ atviro jaunimo centro lankytojai renginio svečiams bei lankytojams paruošė spektaklį, kurį galėjo stebėti ne tik gyvai, bet ir online formatu. Spektaklyje buvo galima išvysti kaip lengvai mes pasiduodame gyvenimo sunkumams ir pamirštame Dievo malones.

Vienas svarbiausių renginio akcentų buvo panelinė sesija – diskusija su savižudybių prevencijos specialistais. Diskusiją moderavo ir vedė psichologė dr. Ieva Šidlauskaitė – Stripeikienė. Savo patirtimi ir patarimais dalijosi Kauno skyriaus Jaunimo linijos vadovas Mykolas Kriščiūnas, LR Seimo narys, Savižudybių ir smurto komisijos pirmininkas Robertas Šarknickas, priklausomybes turinčių asmenų bendruomenės „Aš esu“ vadovas kun. Kęstutis Dvareckas. Renginio metu buvo galima užduoti klausimus diskusijos dalyviams ir sulaukti svarbių atsakymų. Būtent diskusijos metu paaiškėjo, kokia yra svarbi savižudybių problema ir kiek daug jaunų žmonių ieško atsakymų, pagalbos susiduriant su šia problema. Renginio metu nepakako laiko atsakyti į visus jaunuolių klausimus, todėl liko neatsakytų klausimų. Matant tokį jaunų žmonių susidomėjimą ir norą sužinoti bei padėti organizacija nusprendė ir šiais metai organizuoti šį renginį bei toliau leisti jauniems žmonėms tyrinėti, atrasti, suprasti bei padėti vieni kitiems palaikymu bei kitomis priemonėmis.

Renginį vainikavo atlikėjo Justino Jaručio koncertas, kuriame atlikėjas pristatė savo naują kūrinį „SAVĘS“, o renginį papuošė jau hitu tapęs garsaus atlikėjo kūrinys – „STAY WITH ME“.

Mūsų renginį vedė renginių vedėjas ir iliuzionistas Modestas Petrikas, o kokybišku garsu ir šviesomis rūpinosi Soundsgood.lt kolektyvas.
Fotografės: Milena Tarasevičienė ir Austėja Navickaitė
Renginį dalinai finansavo Kauno miesto savivaldybė.
Informaciniai rėmėjai: Init televizija ir dienraštis Kauno diena
Rėmėjai: Skanovė, UAB Kačergės vingis, UAB Varėnos pienelis, SULIKO, Maisto bankas, Fazer Lietuva.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Alvito kaimo bendruomenė
Alvito kaimo bendruomenė
Per dauagiau nei 20 gyvavimo metų Alvito kaimo bendruomenė įgyvendino daugybę įvairių projektų, kurie gražina mūsų miestelį ir suburia gyventojus.
Minties galia motyvuojanti veikti – „Pagalvokime ką galime duoti kitam neatlygintinai”
Minties galia motyvuojanti veikti – „Pagalvokime ką galime duoti kitam neatlygintinai”
Trijų alytiškių iniciatyvos globojamiems vaikams ir gimtajam miestui vienija aplinkai jautrius juridinius ir fizinius asmenis.
Bendruomenė „Dailučių švyturiai"
Bendruomenė „Dailučių švyturiai"
Bendruomenė „Dailučių švyturiai" įsteigta 2006, tai visuomeninė organizacija, įkūrusi VDC, sveikatingumo centrą, teikia socialines paslaugas.
Nematomą negalią turintys asmenys yra matomi
Nematomą negalią turintys asmenys yra matomi
Pasitelkiant tarptautiniu mastu žinomą Nematomos negalios saulėgrąžos ženklą siekiame, kad nematomą negalią turintys asmenys būtų matomi.
Jonavos rajono Panoterių krašto bendruomenė
Jonavos rajono Panoterių krašto bendruomenė
Vienu iš svarbiausių projektų per veiklos laikotarpį laikome – savarankišką iniciatyvą Panoterių heraldikos sukūrimui ir pristatymui.
SOTAS – žmogui ir dėl žmogaus
SOTAS – žmogui ir dėl žmogaus
SOTAS - nevyriausybinė organizacija, kuri teikia socialines bei psichologines paslaugas ir savo veikla prisideda prie vaikų ir jų šeimų gerovės.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016