STAY WITH ME‘20

Gabrielė Markūnaitė
2022 m. konkurso balsavimas pasibaigė. Ačiū dalyvavusiems! Kviesime balsuoti kitų metų konkurse 2023 m. „Palaikymo" balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.
Jau palaikė

Vieno žmogaus savižudybė skaudžiai paveikia bent 6 asmenis, tarp kurių yra ne tik šeimos nariai, bet ir asmenį pažinoję aplinkiniai. Dažniausiai asmuo, kuris turi minčių apie savižudybę siunčia signalus apie savo ketinimą nusižudyti, todėl renginys „STAY WITH ME‘20“ buvo skirtas savižudybių prevencijai paminėti. Renginio metu asmenys išgyvenantys savižudybės krizę galėjo susipažinti su institucijomis, kurios teikia pagalbą sprendžiant šią problemą. Šio renginio metu ne tik asmenys susiduriantys tiesiogiai su problema galėjo gauti naudingos informacijos ir palaikymo, bet ir kiti asmenys, kurie tik norėjo daugiau sužinoti apie šią problematiką mūsų šalyje. Renginio metu buvo diskutuojama su savižudybių prevencijos specialistais, kurie dalinosi savo turimomis žiniomis bei patirtimi. Šio renginio tikslas buvo palaikyti žmones bei aplinkinius, kurie susiduria su šia problema bei šviesti visuomenę apie šios problemos svarbumą ir aktualumą. Renginio metu buvo jaučiamas intensyvus jaunuolių susidomėjimas šia tema, todėl paminėtina, kad renginys yra tęstinis. Mūsų organizacija VšĮ „ Gerumo rankos“ planuoja šį renginį ir 2021 metais spalio mėnesį.

2020 10 20 d. mūsų organizacija iniciavo renginį, kuris skirtas savižudybių prevencijai paminėti. Savižudybės vis dar opi problema Lietuvoje, o neretai šia tema bijome kalbėti, todėl svarbu organizuoti renginius, kurie padrąsintų visuomenę kalbėti apie šią problemą ir ją spręsti taikant įvairius metodus. Kiekvienas jaunuolis atėjęs į šį renginį galėjo susipažinti bei pabendrauti su renginyje savo veiklas pristatančiomis organizacijomis.
Renginio metu organizuotoje organizacijų mugėje dalyvavo Kauno arkivyskupijos jaunimo centras, Dainavos jaunimo centras, Vaikų linija, Jaunimo linija, VšĮ Meda Project, Šilainių psichikos dienos stacionaras, Jaunimo reikalų departamentas prie SADM, LJS Žingsnis. Prie kiekvieno stendo vyko įvairios veiklos, padedančios jaunimui kovoti su šių dienų problematikomis. Taip pat jaunimas turėjo galimybę susipažinti su organizacijų teikiama pagalba bei užduoti klausimus organizacijų atstovams apie jiems svarbius dalykus.

VšĮ „Gerumo rankos“ atviro jaunimo centro lankytojai renginio svečiams bei lankytojams paruošė spektaklį, kurį galėjo stebėti ne tik gyvai, bet ir online formatu. Spektaklyje buvo galima išvysti kaip lengvai mes pasiduodame gyvenimo sunkumams ir pamirštame Dievo malones.

Vienas svarbiausių renginio akcentų buvo panelinė sesija – diskusija su savižudybių prevencijos specialistais. Diskusiją moderavo ir vedė psichologė dr. Ieva Šidlauskaitė – Stripeikienė. Savo patirtimi ir patarimais dalijosi Kauno skyriaus Jaunimo linijos vadovas Mykolas Kriščiūnas, LR Seimo narys, Savižudybių ir smurto komisijos pirmininkas Robertas Šarknickas, priklausomybes turinčių asmenų bendruomenės „Aš esu“ vadovas kun. Kęstutis Dvareckas. Renginio metu buvo galima užduoti klausimus diskusijos dalyviams ir sulaukti svarbių atsakymų. Būtent diskusijos metu paaiškėjo, kokia yra svarbi savižudybių problema ir kiek daug jaunų žmonių ieško atsakymų, pagalbos susiduriant su šia problema. Renginio metu nepakako laiko atsakyti į visus jaunuolių klausimus, todėl liko neatsakytų klausimų. Matant tokį jaunų žmonių susidomėjimą ir norą sužinoti bei padėti organizacija nusprendė ir šiais metai organizuoti šį renginį bei toliau leisti jauniems žmonėms tyrinėti, atrasti, suprasti bei padėti vieni kitiems palaikymu bei kitomis priemonėmis.

Renginį vainikavo atlikėjo Justino Jaručio koncertas, kuriame atlikėjas pristatė savo naują kūrinį „SAVĘS“, o renginį papuošė jau hitu tapęs garsaus atlikėjo kūrinys – „STAY WITH ME“.

Mūsų renginį vedė renginių vedėjas ir iliuzionistas Modestas Petrikas, o kokybišku garsu ir šviesomis rūpinosi Soundsgood.lt kolektyvas.
Fotografės: Milena Tarasevičienė ir Austėja Navickaitė
Renginį dalinai finansavo Kauno miesto savivaldybė.
Informaciniai rėmėjai: Init televizija ir dienraštis Kauno diena
Rėmėjai: Skanovė, UAB Kačergės vingis, UAB Varėnos pienelis, SULIKO, Maisto bankas, Fazer Lietuva.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
VŠĮ „Aš ypatingas“
VŠĮ „Aš ypatingas“
Prieš keletą metų paveldėtas namas virto vaikų dienos centru.
Asociacija „Kėdainių samariečiai" - Suaugusiųjų dienos centras
Asociacija „Kėdainių samariečiai" - Suaugusiųjų dienos centras
Asociacija „Kėdainių samariečiai" įsteigė Suaugusiųjų dienos centrą, nes yra įsitikinę - socialinė atskirtis yra mūsų galvose, o ne gyvenime.
Visagino menų rezidencija
Visagino menų rezidencija
Menų rezidencija “Taškas” yra nuolat auganti erdvė jaunimui, menininkams, turistams ir žmonėms ieškantiems savęs, tylos ar įkvėpimo.
Taikomosios antropologijos organizacijos „Anthropos“ iniciatyva už kultūriškai jautrų švietimą
Taikomosios antropologijos organizacijos „Anthropos“ iniciatyva už kultūriškai jautrų švietimą
„Anthropos“ inicijavo kreipimąsi dėl diskriminuojančių kultūrinių reprezentacijų ir eurocentrizmo mokomojoje medžiagoje, įgyvendino mokymus autoriams.
Telšiuose sukurta oazė pabėgėliams, atvykusiems iš Ukrainos
Telšiuose sukurta oazė pabėgėliams, atvykusiems iš Ukrainos
Telšiai telkiasi vieningai pagalbai iš Ukrainos atvykstantiems karo pabėgėliams. Kartu vienybėje mes kuriame oazę, kurioje visiems gera gyventi!
NEET jaunimo integracija į darbo rinką
NEET jaunimo integracija į darbo rinką
VšĮ “Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras” padeda socialiai pažeidžiamam jaunimui įsilieti į darbo rinką, savanorystę ar pameistrystę.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016