Specialiųjų poreikių vaikų kūryba garsina Lietuvą visame pasaulyje.

VšĮ Angelų sodai
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Prieš daugelį metų atėjęs dirbti į Kelmės specialiąją mokyklą V. Kančauskas atrado vaikus, kurie turi ne tik specialiųjų poreikių, bet ir kūrybinės energijos, fantazijos. Beliko ją mokytojui nukreipti tinkama linkme. Dabar jau ne tik Kelmės bet ir Vilniaus ypatingų jaunųjų menininkų, unikalios vektorinės tapybos kūriniai labai plačiai žinomi ne tik mūsų šalyje bet ir JAV, Japonijoje, Pietų Korėjoje, Australijoje, Vokietijoje, Ekvadore, Indijoje, Latvijoje, Estijoje ir kitose šalyse. Vaikų darbai kabo JAV ambasados rezidencijoje, Vilniuje, puošia Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės namus. Jų yra ir privačiose meno kolekcijose Lietuvoje, JAV, Japonijoje, Pietų Korėjoje, Australijoje, Vokietijoje. Vaikų kuriniai nugula ant atviručių, paveikslų, vėliavų, drobių, kyla aukštai į dangų kaip milžiniški aitvarai, vaizdo projekcijų pagalba apsigyvena ant žymiausių pasaulio statinių sienų, tampa unikaliomis interjero detalėmis. Jie prikausto žvilgsnį. Priverčia susimąstyti apie save, apie šalia esantį, kuris yra galbūt truputį kitoks nei tu pats.

Po mūsų šalį ir pasaulį jau šeštus metus keliauja trečia, spalvinga ypatingų vaikų tapybos darbų paroda. Lietuvoje surengta jau daugiau negu dvidešimt parodų. Laimės angelams sparnų nepakirpo netgi visą pasaulį varžiusi ir ribojusi COVID-19 pandemija. Brandžiausi jaunųjų kūrėjų piešiniai net per pasaulinę pandemiją buvo eksponuojami Vokietijoje. Visai neseniai ypatingų autorių tapybos darbų paroda puošė prestižinę Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnaziją. Dabar jie eksponuojami Vilniaus bernardinų vienuolyno, Šventųjų Pranciškaus ir Bernardino bei Šv. Onos bažnyčios galerijoje, Vilniuje. Jau rugsėjo mėnesį ypatingi kūriniai, apkeliavę beveik visus kontinentus, pradžiugins Tarptautinės Amerikos mokykla bendruomenę.

Jau ruošiamos nauja paroda, kuri keliaus į Portugaliją, Kanadą ir Izraelį ir garsins Lietuvą. Unikalios vektorinės tapybos kūrybinis procesas specialiųjų poreikių vaikams labai naudingas, nes ugdo juos kaip asmenybes, lavina, stiprina žmogiškuosius jų gebėjimus ir net verslumą. Dirbant su ypatingais vaikais svarbu mokėti užmegzti kontaktą, gebėti tą ryšį išlaikyti. Šis kūrybinis ryšys turi būti tikras, nuoširdus, paremtas abipusiu pasitikėjimu, nes specialiųjų poreikių vaikai ypač subtiliai jaučia juos supančių žmonių emocijas. Mokytojui vadovaujant gimsta pribloškiančios spalvų gamos paveikslai, kurie kaip taikomosios dailės kūriniai gali puošti viešbučius, ofisus, viešąsias erdves, privačių asmenų namus, tarnauti kaip plakatai, ar kilti į dangų kaip aitvarai viešuose renginiuose.

Šiandien V. Kančauskas jau žinomas kaip vienas pažangiausių Lietuvos mokytojų. Praėjusiais metais, minint tarptautinę Vaikų gynimo dieną, Valdo vadovaujamos Anos R. sukurtas ,,Angelas“, buvo eksponuojamas Vilniuje, Ukrainos sostinėje ir Los Andžele, ant išskirtinių miesto pastatų. Valdo įkurta ir vadovaujama viešoji įstaiga, finansuoja Kelmės specialiosios mokyklos mokinių edukacines išvykas edukacijas

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Namų mama
Namų mama
Nemokama mamų bendruomenė, kurioje jau esančios mamos padeda besilaukiančioms ar ką tik pagimdžiusioms atneša maisto ir skiria laiko pabendravimui.
Negalios įkvėpti
Negalios įkvėpti
Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos patirtys.
„Rozalimo sveikatinimo studiją“
„Rozalimo sveikatinimo studiją“
Bendruomenės veikla - telkti bendruomenės narius, įgyvendinti socialines programas. Didinti kaimo vietovių viešojo gyvenimo patrauklumą.
Mano Guru - antrasis šansas socialiai atskirtiems
Mano Guru - antrasis šansas socialiai atskirtiems
Kavinėje „Mano Guru“ įdarbinami priklausomybėmis nuo psichoaktyvių medžiagų sergantys, grįžę iš įkalinimo įstaigų, asmenys. Veikia 19 metų.
Marcinkonių kaimo bendruomenė
Marcinkonių kaimo bendruomenė
Marcinkonių kaimo bendruomenės iniciatyva veikia akredituotas vaikų dienos centras "Šypsenėlė" ir viešoji pirtis kaimo gyventojams.
Visuomeninė Rasų kapinių draugija
Visuomeninė Rasų kapinių draugija
Visuomeninė Rasų kapinių draugija - ne pelno siekianti organizacija, kuri nuo 1990 m. kruopščiai rūpinasi senosiomis sostinės nekropolijomis.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016