SPEAK Lithuania

SPEAK Lithuania
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

SPEAK Lietuva padeda migrantų ir pabėgėlių integracijos procesui, sujungdama juos su vietiniais, gyvenančiais tame pačiame mieste, per kalbų ir kultūrų mainų patirtį.

SPEAK skatiname kurti įtraukias bendruomenes, kuriose vietiniai ir migrantai susitinka dalintis savo kultūra, sprendžiame socialinės atskirties problemą per kalbų mainus ir bendruomenės organizuojamus kultūrinius renginius.
Tai vyksta pagal Online2Offline (O2O) modelį – nariai užsiregistruoja mūsų žiniatinklio platformoje (www.speak.social) arba mobiliojoje programėlėje, kad išmoktų arba padėtų kitiems išmokti kalbą, o patirtis vyksta grupėse, kurios susitinka 12 sesijų po 90 minučių internete arba gyvai. Naudojama neformali aplinka ir metodika leidžia dalyviams mokytis vieniems su kitais, tuo pačiu laužant barjerus ir užmezgant prasmingus santykius, kuriant daugiakultūrę bendruomenę, kurioje puoselėjamas kultūros paveldas. Šis tinklas suteikė galimybę naujokams gauti neoficialių rekomendacijų ir patarimų dėl konkrečių poreikių ir integracijos iššūkių.

Lietuvoje migrantų skaičius auga ir 2022 m. pasiekė aukščiausią tašką – 145 tūkst., palyginti su praėjusiais metais, padidėjo beveik 60 proc.
O per 50 000 pabėgėlių iš Ukrainos pateko į Lietuvą dėl dabartinio konflikto. SPEAK Lietuva padeda jiems įsikurti ir integruotis į savo vietos bendruomenes.

Nuo 2020 metų Vilniuje ir Kaune organizuojame:
125+ nemokamos kalbų grupės
20 skirtingų kalbų (lietuvių – pagrindinė)
Daugiau nei 70 bendruomenės renginių

Remiantis mūsų apklausos rezultatais, SPEAK padeda įveikti socialinės izoliacijos barjerą per 12 seansų:

82% dalyvių patobulino kalbos žinias, 72% susirado naujų draugų per SPEAK tinklą ir 82% padidino savo dabartiniam miestui priklausymo jausmą.

Mūsų misija – kurti įtraukius miestus Lietuvoje, kuriuose kiekvienas jaustųsi laukiamas.

Mūsų bendruomenės nariai sako:

„SPEAK platforma buvo puikus atspirties taškas tokiems pabėgėliams kaip aš Pabradėje mokytis lietuvių kalbos. Ši platforma taip pat suteikia mums medžiagos ir leidžia mums lengvai bendrauti bei mokytis. Nepaprasti įgudę draugiški bičiuliai ne tik dalijasi kalba, bet ir pasakoja apie savo šalį bei kultūrą. SPEAK jau padėjo daugeliui aplinkinių ir vis dar labiau padeda bendrauti ir būti bendruomenės dalimi.
Darshan iš Šri Lankos (Pabradė)

„2020 m. balandžio mėn., vidury karantino mano gimtajame mieste Ukrainoje. Pandemija sugriovė mano kelionių ir stažuočių planus. Tuo metu aš kažkaip susidūriau su SPEAK ir prasidėjo naujas mano gyvenimo etapas. Nuo to laiko mano vakarai niekada nebuvo tokie patys. SPEAK labai padėjo pakelti nuotaiką. SPEAK dėka turėjau galimybę dalytis tuo, ką galiu, taip rūpintis kitais bendruomenėje. Be to, pridėkite visas šias privilegijas prie mano begalinės meilės kalboms. Nuostabus derinys!”
Anna iš Ukrainos (Kaunas)

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Pasaulio, istorijos ir gamtos pažinimas
Pasaulio, istorijos ir gamtos pažinimas
Nuo 2022 m. KB "Taurų žiburys" organizuoja protmūšius, surinkusius jau per 700 dalyvių ir skatinančius žmones domėtis pasauliu, jo istorija, gamta.
Keliavimo priemonė „Atrask.eu“: bendruomenės stiprinimas per inovacijas
Keliavimo priemonė „Atrask.eu“: bendruomenės stiprinimas per inovacijas
Aukštadvaryje įsikūręs vaikų dienos centras „Navininkai“ kartu su partneriais įgyvendina interaktyvų projektą „Atrask.eu“.
LRK Jaunimo programa
LRK Jaunimo programa
Lietuvos Raudonasis Kryžius siekia sudaryti palankias sąlygas jauno žmogaus tobulėjimui, įsitraukimui į visuomeninę veiklą.
„Nėštumo kalendorius“ ir „Kūdikio dienoraštis“ –  edukacija tėvams, prie kurios gyvavimo prisideda daugelis
„Nėštumo kalendorius“ ir „Kūdikio dienoraštis“ – edukacija tėvams, prie kurios gyvavimo prisideda daugelis
Švietimo idėja, gimusi vienos mamos galvoje, virto net 15 metų besitęsiančia iniciatyva, prie kurios gyvavimo prisideda daug žmonių.
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka: bendruomenę sujungia šokis
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka: bendruomenę sujungia šokis
Ketvirtus metus bibliotekos organizuojama bendruomenine šokio iniciatyva siekiama stiprinti bendruomeniškumo ryšius per kūrybinę veiklą
Marijampolės trečiojo amžiaus universiteto savanoriai siekia inovatyvumo senjorų veiklose
Marijampolės trečiojo amžiaus universiteto savanoriai siekia inovatyvumo senjorų veiklose
Marijampolės trečiojo amžiaus universiteto savanoriai įgyvendino projektą, kuriame siekia inovatyvumo senjorų veiklose
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016