SPEAK Lithuania

SPEAK Lithuania

SPEAK Lithuania

SPEAK Lietuva padeda migrantų ir pabėgėlių integracijos procesui, sujungdama juos su vietiniais, gyvenančiais tame pačiame mieste, per kalbų ir kultūrų mainų patirtį.

SPEAK skatiname kurti įtraukias bendruomenes, kuriose vietiniai ir migrantai susitinka dalintis savo kultūra, sprendžiame socialinės atskirties problemą per kalbų mainus ir bendruomenės organizuojamus kultūrinius renginius.
Tai vyksta pagal Online2Offline (O2O) modelį – nariai užsiregistruoja mūsų žiniatinklio platformoje (www.speak.social) arba mobiliojoje programėlėje, kad išmoktų arba padėtų kitiems išmokti kalbą, o patirtis vyksta grupėse, kurios susitinka 12 sesijų po 90 minučių internete arba gyvai. Naudojama neformali aplinka ir metodika leidžia dalyviams mokytis vieniems su kitais, tuo pačiu laužant barjerus ir užmezgant prasmingus santykius, kuriant daugiakultūrę bendruomenę, kurioje puoselėjamas kultūros paveldas. Šis tinklas suteikė galimybę naujokams gauti neoficialių rekomendacijų ir patarimų dėl konkrečių poreikių ir integracijos iššūkių.

Lietuvoje migrantų skaičius auga ir 2022 m. pasiekė aukščiausią tašką – 145 tūkst., palyginti su praėjusiais metais, padidėjo beveik 60 proc.
O per 50 000 pabėgėlių iš Ukrainos pateko į Lietuvą dėl dabartinio konflikto. SPEAK Lietuva padeda jiems įsikurti ir integruotis į savo vietos bendruomenes.

Nuo 2020 metų Vilniuje ir Kaune organizuojame:
125+ nemokamos kalbų grupės
20 skirtingų kalbų (lietuvių – pagrindinė)
Daugiau nei 70 bendruomenės renginių

Remiantis mūsų apklausos rezultatais, SPEAK padeda įveikti socialinės izoliacijos barjerą per 12 seansų:

82% dalyvių patobulino kalbos žinias, 72% susirado naujų draugų per SPEAK tinklą ir 82% padidino savo dabartiniam miestui priklausymo jausmą.

Mūsų misija – kurti įtraukius miestus Lietuvoje, kuriuose kiekvienas jaustųsi laukiamas.

Mūsų bendruomenės nariai sako:

„SPEAK platforma buvo puikus atspirties taškas tokiems pabėgėliams kaip aš Pabradėje mokytis lietuvių kalbos. Ši platforma taip pat suteikia mums medžiagos ir leidžia mums lengvai bendrauti bei mokytis. Nepaprasti įgudę draugiški bičiuliai ne tik dalijasi kalba, bet ir pasakoja apie savo šalį bei kultūrą. SPEAK jau padėjo daugeliui aplinkinių ir vis dar labiau padeda bendrauti ir būti bendruomenės dalimi.
Darshan iš Šri Lankos (Pabradė)

„2020 m. balandžio mėn., vidury karantino mano gimtajame mieste Ukrainoje. Pandemija sugriovė mano kelionių ir stažuočių planus. Tuo metu aš kažkaip susidūriau su SPEAK ir prasidėjo naujas mano gyvenimo etapas. Nuo to laiko mano vakarai niekada nebuvo tokie patys. SPEAK labai padėjo pakelti nuotaiką. SPEAK dėka turėjau galimybę dalytis tuo, ką galiu, taip rūpintis kitais bendruomenėje. Be to, pridėkite visas šias privilegijas prie mano begalinės meilės kalboms. Nuostabus derinys!”
Anna iš Ukrainos (Kaunas)

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Vilniaus bendruomenių sklaidos projektas „Bendruomeniauk”
Vilniaus bendruomenių sklaidos projektas „Bendruomeniauk”
Socialinis, leidybinis grafinio dizaino projektas, kurio tikslas yra skleisti žinią apie įvairias Vilniaus hobių ir interesų bendruomenes.
Terapinis ūkis
Terapinis ūkis
Terapinis ūkis - terapijos ir ugdymo erdvė, kur taikydami gamtos, darbo grupėje ir bendruomenės praktikas teikiame pagalbą vaikams ir jaunuoliams.
Iš nykstančio – į sumanų kaimą!
Iš nykstančio – į sumanų kaimą!
Brožių kaimo bendruomenė
Papartis
Papartis
Paparčių krašto bendruomenės verslas. 2017 metais susibūrusi bendruomenė įkūrė bendruomeninį verslą.
iniciatyva Šakių Diabeto IQ
iniciatyva Šakių Diabeto IQ
Mūsų tikslas - palaikyti ir vienyti asmenis, gyvenančius su 1, 2 ar kito tipo diabeto diagnoze mūsų rajone.
TARPTAUTINIS PREVENCINIS RENGINYS ŠAUNIŲ KOMANDŲ VARŽYTUVĖS „VISOS PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI“
TARPTAUTINIS PREVENCINIS RENGINYS ŠAUNIŲ KOMANDŲ VARŽYTUVĖS „VISOS PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI“
Tai renginys, kuris patyčių problemas sprendžia nauja forma - pasakų pagalba. Tai tradicinis renginys, kuris 2023 metais vyko jau 15 kartą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016