Solidarumo Kava

Jaunuolių dienos centras
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

Jauni, linksmi, energingi panevėžiečiai: Sandra (28 m.), Roberta (24 m.), Kotryna (22 m.), Martynas (23 m.) ir Paulius (28 m.) siekia būti lygiaverčiais visuomenėje, dirbti ir turėti daug draugų. Deja, jų ir visuomenės lūkesčiai bei požiūris ne visąlaik sutampa. Galbūt todėl, kad Kotryna gali judėti tik vežimėlio pagalba, Martynas turi viena chromosoma daugiau, Sandra labai neaiškiai kalba…

Jaunimas ilgai galvojo, kaip galėtų pakeisti situaciją, kaip padėti sau ir visuomenei.

Jaunuoliai lanko Panevėžio Jaunuolių dienos centrą. Čia kasdien susitinka 70 intelekto negalią turinčių jaunų žmonių. Kartą socialinė darbuotoja pristatė Europos Solidarumo Korpuso (ESK) programos galimybes. Po šio pristatymo Sandra, Roberta, Kotryna, Martynas ir Paulius prarado ramybę… Jie daug skaitė, tarėsi ir rado būdą įgyvendinti savo svajonę!!!

Grupelė jaunuolių su dienos centro darbuotojų pagalba parengė paraišką ir laimėjo Europos Solidarumo Korpuso projektą.
O 2019 m. kovo mėnesį startavo ESK iniciatyva „SOLIDARUMO KAVA“.

Sutrikusio intelekto jaunuoliai tikėjo, kad su šypsena ir meile nepažįstamajam pasiūlytas kavos puodelis gali keisti bendruomenės požiūrį į negalią, o kavos virimas, serviravimas ir bendravimas su kavinės svečiais jiems padės įgyti darbinių įgūdžių, susirasti draugų ir išsilaisvinti iš negalios stigmos.

Šiandien „SOLIDARUMO KAVA“ viena iš populiariausių vietų Panevėžio mieste.
Į labai mažą bet jaukią kavinukę užsuka daug miestiečių: maži vaikai su mamomis, mokiniai, kaimynai, čia susitinka draugai, senjorai. Džiaugiamės sulaukę svečių iš kitų Lietuvos miestų ir užsienio šalių.

Mobili kavinės komanda kviečiama į jaunimo piknikus, sporto varžybas, konferencijas, verslo pietus. Prieš kiekvieną spektaklį J.Miltinio dramos teatre žiūrovas gali paskanauti Solidarumo kavos.

Apie kavinės veiklą rašo spauda, reportažus kuria vietos ir respublikinės televizijos.
Nuostabų filmuką apie nerealius jaunuolius, kaip gerosios patirties pavyzdį, sukūrė Europos Komisija.

Daugiau informacijos apie SOLIDARUMO KAVĄ:

https://www.facebook.com/Solidarumokava/

https://pjdc.lt/wp-content/uploads/2019/03/SOLIDARUMO-KAVIN%C4%96S-veiklos-knyga.pdf

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Jūros klasė
Jūros klasė
„Tai ne stovykla, tai mokymo procesas perkeltas į kitas erdves“ – taip šį „kitokį“ ugdymą apibūdina Vilniaus Šilo mokyklos bendruomenė.
AR PAŽĮSTI KAIMYNĄ?
AR PAŽĮSTI KAIMYNĄ?
Viena iš asociacijos „Ištiesk gerumo ranką“ veiklos Elektrėnų savivaldybėje sričių – skatinti saugią kaimynystę, kaimynų bendrystę, ypač su vyresniais
Krizinio nėštumo centras
Krizinio nėštumo centras
Organizacija padeda moterims išgyvenančioms įvairias krizinio nėštumo situacijas, prenatalines ar perinatalines netektis, pogimdyviniu laikotarpiu.
Spartakiada
Spartakiada
Spartakiada – viena iš Alytaus Dzūkijos mokyklos iniciatyvų, skirta negalią turintiems vaikams ir jaunuoliams išreikšti save per fizinį aktyvumą.
Atviroji jaunimo erdvė - durys į kitokį gyvenimą
Atviroji jaunimo erdvė - durys į kitokį gyvenimą
Kėdainių profesinio rengimo centro Atviroji jaunimo erdvė skirta mažiau galimybių turinčiam jaunimui įdomiai ir prasmingai leisti laisvalaikį.
"Vilties galia"
"Vilties galia"
Asociacija atstovauja neįgaliuosius turinčius stuburo pažeidimus, traumas, kurie gali judėti neįgaliojo vežimėliais arba kitomis pagalbos priemonėmis
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016