Senjorams amžius ne kliūtis dalyvauti socialiniame gyvenime.

Daiva Riklienė
2022 m. konkurso balsavimas pasibaigė. Ačiū dalyvavusiems! Kviesime balsuoti kitų metų konkurse 2023 m. „Palaikymo" balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.
Jau palaikė

Senstanti visuomenė viešajam sektoriui kelia vis daugiau iššūkių ypatingai socialinėje srityje. Vilkaviškio mieste tendencijos tokios pat kaip ir visoje Lietuvoje – daugėja senyvo amžiaus asmenų, jų priežiūrai, užimtumo organizavimui reikia vis daugiau viešųjų lėšų ir esančios vietos valdžios institucijos negali pilnai patenkinti visų senyvo amžiaus žmonių, patiriančių socialinę atskirtį, poreikių. Nors ir gerai išvystytas socialinių paslaugų tiekimas Vilkaviškio mieste, veikia nemažai socialinio sektoriaus nevyriausybinių organizacijų, tačiau pilnai nėra patenkinamas senyvo amžiaus žmonių poreikis užimtumo paslaugoms, ypač tų asmenų, kurie nepriklauso jokiai nevyriausybinei organizacijai.

Nevyriausybinio sektoriaus organizacijoms priklauso aktyvesni senyvo amžiaus žmonės, kurie išnaudoja įvairias galimybes bendravimui, užimtumui, tačiau senyvo amžiaus žmonės, patiriantys socialinę atskirtį dėl amžiaus iš dalies ar visiškai yra netekę gebėjimų savarankiškai rūpintis asmeniniu ar šeimos gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime, dar neturi pakankamai galimybių turėti įvairias užimtumo veiklas Vilkaviškio mieste.

Šokio studija „Šokantys bateliai“ įgyvendina projektus „Aktyvus ir sportuojantis Vilkaviškio senjoras“ bei „Senyvo amžiaus žmonių užimtumo didinimas“, kuriais siekiama didinti Vilkaviškio mieste gyvenančių senjorų socialinę integraciją ir galimybes aktyviau dalyvauti visuomenės gyvenime. Projekto vykdytojo įkurtame Senjorų užimtumo centre senjorams organizuojami įvairūs aktyvaus judėjimo užsiėmimai bei aktyvaus judėjimo savaitgaliai, senjorų užimtumo veiklos, edukaciniai užsiėmimai, fizinį aktyvumą skatinančios mankštos. Senjorų užimtumo centre, senjorams sudarytos galimybės bendrauti, naudotis kompiuteriu, skaityti knygas, žiūrėti filmus, žaisti stalo žaidimus, užsiimti rankdarbiais ir panašiomis veiklomis. Vyksta susitikimai su įvairiais žmonėmis, institucijų ir organizacijų atstovais, taip senjorai įtraukiami į viešąjį gyvenimą.

Suorganizuota 10 edukacinių užsiėmimų: „Advento vainikas“, „Stilizuota kalėdinė eglutė“, „Velykinė stalo dekoracija“, „Margučių marginimas“ ir kt. Projektų veiklose dalyvauja 134 tikslinės grupės asmenys. Projekto metu dalyvaujant veiklose dalyviai supažindinami su organizacijos veiklomis ir motyvuojami įsitraukti į jas savanoriaujant. Po projekto įgyvendinimo ne mažiau kaip 13 dalyvių, dalyvavusių projekto veiklose, sudaryta galimybė savanoriauti pareiškėjo ar partnerio organizacijose.

Kitas, papildantis projektas,skatina senjorų fizinį aktyvumą. Mieste veikia keletas socialines paslaugas teikiančių įstaigų, tačiau vis dar jaučiamas sociokultūrinių paslaugų trūkumas socialinę atskirtį patiriantiems asmenims. Didelė problema, jog senyvo amžiaus asmenys neturi galimybių aktyviai judėti nuosekliu grafiku. Kažką pradėję, palankę, po kurio laiko apleidžia fizinio aktyvumo veiklas dėl finansinių problemų arba dėl to, kad vieni ar kiti užsiėmimai pasibaigia ir nebūna ilgalaikiai. Todėl šiuo projektu būtų sprendžiama aktyvaus judėjimo užsiėmimų trūkumo socialinę atskirtį patiriantiems senyvo amžiaus asmenims problema, suteikiant galimybę ne tik užsiimti nuolatinėmis treniruotėmis, susipažinti su įvairiais aktyvaus judėjimo būdais, bet juos ir išbandyti bei sudalyvauti įvairiuose renginiuose, kurių dėka prasiplėstų žmonių akiratis, atsirastų galimybė susipažinti su įvairiais žmonėmis. Suorganizuota 800 val. aktyvaus judėjimo užsiėmimų, 2 aktyvaus judėjimo savaitgalio stovyklos. Iš aktyvaus judėjimo užsiėmimų patraukliausi keturi. Nirvana fitness – kvėpavimo mankšta su muzika, kuri natūraliai pašalina stresą, nerimą, lėtinį skausmą ir depresiją, detoksikuoja kūną. Jogos užsiėmimai- tai sąmoninga jogos pozų, kvėpavimo ir atsipalaidavimo vieta, kurioje pakeliamas savo energijos lygis. Užsiėmimuose mokoma koncentruotis į savo pojūčius, būti čia ir dabar, bent akimirkai stabtelėti. Išmokstama įtempiant ir atpalaiduojant fizinį kūną, atpalaiduoti mintis, jausmus, emocijas ir protą. Kangoo jumps intervalinės fitneso ir aerobikos pamokos vyksta mūvint specialius „Kangoo Jumps“ batus. Saugo sąnarius ir nugarą, sudegina iki 1000 kalorijų per vieną valandą, greičiau atsikrato celiulito, stiprinamos širdies ir kraujagyslių sistemos, gerinama laikysena ir koordinacija. Jumping treniruotės ant batutų tinka širdies – kraujagyslių sistemai, raumenų masės auginimui, limfinei sistemai, sąnarių stiprinimui, vaikščiojimo ir stovėjimo sutvirtinimui, imuninei sistemai, atsipalaidavimui, koncentracijai ir balansui.

Šokio studija „Šokantys bateliai“ apie savo veiklas informaciją pateikia https://www.facebook.com/Senjorų-užimtumo-centras-Vilkaviškis-108233327656422/
https://www.miestobendruomene.lt/wp-content/uploads/2021/03/Leidinys-Miestu-bendruomeniu-projektai-2017-2021.pdf

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
VŠĮ „Aš ypatingas“
VŠĮ „Aš ypatingas“
Prieš keletą metų paveldėtas namas virto vaikų dienos centru.
Asociacija „Kėdainių samariečiai" - Suaugusiųjų dienos centras
Asociacija „Kėdainių samariečiai" - Suaugusiųjų dienos centras
Asociacija „Kėdainių samariečiai" įsteigė Suaugusiųjų dienos centrą, nes yra įsitikinę - socialinė atskirtis yra mūsų galvose, o ne gyvenime.
Visagino menų rezidencija
Visagino menų rezidencija
Menų rezidencija “Taškas” yra nuolat auganti erdvė jaunimui, menininkams, turistams ir žmonėms ieškantiems savęs, tylos ar įkvėpimo.
Taikomosios antropologijos organizacijos „Anthropos“ iniciatyva už kultūriškai jautrų švietimą
Taikomosios antropologijos organizacijos „Anthropos“ iniciatyva už kultūriškai jautrų švietimą
„Anthropos“ inicijavo kreipimąsi dėl diskriminuojančių kultūrinių reprezentacijų ir eurocentrizmo mokomojoje medžiagoje, įgyvendino mokymus autoriams.
Telšiuose sukurta oazė pabėgėliams, atvykusiems iš Ukrainos
Telšiuose sukurta oazė pabėgėliams, atvykusiems iš Ukrainos
Telšiai telkiasi vieningai pagalbai iš Ukrainos atvykstantiems karo pabėgėliams. Kartu vienybėje mes kuriame oazę, kurioje visiems gera gyventi!
NEET jaunimo integracija į darbo rinką
NEET jaunimo integracija į darbo rinką
VšĮ “Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras” padeda socialiai pažeidžiamam jaunimui įsilieti į darbo rinką, savanorystę ar pameistrystę.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016