SENJORAI MOKOSI, SPORTUOJA, SAVANORIAUJA IR DALINASI PATIRTIMI SU JAUNIMU

Senasis Kėdainių TAU
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Jau penkioliktus metus asociacijos Senojo Kėdainių trečiojo amžiaus universiteto, įkurto 2019 birželį (nuo 2008 metų kovo 13 d. veikusio kaip Medardo Čoboto Kauno apskrities filialo Kėdainių Humanitarinių ir socialinių mokslų fakultetas) pagrindiniai tikslai ir uždaviniai – užtikrinti geresnę vyresniojo amžiaus žmonių gyvenimo kokybę bei skatinti nuolatinio lavinimosi poreikį, visokeriopai remti pagyvenusių žmonių geresnę socialinę integraciją į visuomenę, jų galimybių realizavimą ir aktyvų dalyvavimą visuomenės nuomonės formavimo ir sprendimų priėmimo procesuose, tirti ir propaguoti vyresniojo amžiaus žmonių kultūrinę ir visuomeninę patirtį, skatinti bendradarbiavimą tarp kartų, organizuoti paskaitas, konferencijas, seminarus, kursus, susitikimus su Lietuvos ir užsienio šalių specialistais, visuomenės veikėjais, kultūros, mokslo, meno atstovais, aktyviais bendruomenės nariais, organizuoti priemones, stiprinančias dvasinę ir fizinę sveikatą, palaikančias socialinį aktyvumą, gerinančias TAU klausytojų gyvenimo kokybę.

Kasmet universitete vykdomi Kėdainių rajono savivaldybės finansuojami projektai, tokie, kaip 2019 metais „Besilavinantis senjoras – sveikesnė integruota visuomenė – 3“, 2020 metais – „Vyresniojo amžiaus žmonių į(si)traukimas į bendruomenės gyvenimą“, 2021 m. – „Vyresniojo amžiaus žmonių į(si)traukimas į bendruomenės gyvenimą- II”, sukviečia Kėdainių miesto ir rajono vyresnio amžiaus žmones į anglų, vokiečių, prancūzų kalbų, siuvimo kursus, vokalinio ansamblio studiją „Šerkšnė“, 2020-2022 metais Nordplus projektas Amžius- ne kliūtis II” – į skaitmeninio raštingumo, teisinio raštingumo, genealoginio medžio kūrimo mokymus.

Bendradarbiaujant su Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru nuo 2020 metų rudens, o ypač šiais metais universitetui vykdant Kėdainių rajono savivaldybės finansuojamą projektą „65+ amžiaus žmonių nelaimingų atsitikimų ir traumų prevencija“ klausytojai turi galimybę nemokamai mankštintis baseine, ant kilimėlio, lankyti linijinių šokių studiją „Smilga“.
Nuo 2019-12-20, kaip M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo partneriai, dalyvaujame projekte „SIDABRINĖ LINIJA“ KĖDAINIUOSE: pagalba senjorų, neįgaliųjų ir pabėgėlių integracijai į visuomenės gyvenimą. Šiuo metu net virš 30 savanorių, Senojo Kėdainių TAU klausytojų, viena kartą savaitėje sutartu laiku telefonu bendrauja su vienišais bendraminčiais senoliais.
Šių metų vasarą MČTAU pakvietus į partnerius projekte „Senjorai savanoriauja ir dalinasi patirtimi su jaunimu“ Senojo Kėdainių TAU klausytojų veiklos ir pažinčių ratas dar labiau išsiplėtė.
Pastaruoju metu jie ne tik patys savanoriauja, bet ir aktyviai bendradarbiauja, dalinasi patirtimi su Kėdainių profesinio rengimo centro mokiniais bei mokytojais, MČTAU, Kauno, Trakų trečiojo amžiaus universitetų klausytojais, šių miestų gimnazijų mokiniais, Kauno Kolpingo kolegijos studentais. Vienas iš projekto dalyvių susitikimų vyko Kėdainių PRC lapkričio 18 dieną.
Mieli senjorai, stokime, veikime, eikime, plėskime TAU ratą, dalinkimės savo patirtimi, šiluma, būkime pavyzdžiu savo vaikams, anūkams, kurkime sveiką ir tvarią Lietuvą.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Virtualios bėgimo varžybos "Vertical Vilnius700"
Virtualios bėgimo varžybos "Vertical Vilnius700"
Virtualių bėgimo varžybų metu, panaudojant technologinį inovatyvumą, buvo efektyviai ir unikaliai skatinamas gyventojų fizinis aktyvumas gamtoje.
JA Šešėliavimas - profesinio orientavimo programa Lietuvos mokykloms
JA Šešėliavimas - profesinio orientavimo programa Lietuvos mokykloms
Tai galimybė mokiniams pabendrauti su įvairių sričių specialistais, išgirsti bei pamatyti, kaip atrodo juos dominančios organizacijos/darbo vietos.
VšĮ Mamos linija
VšĮ Mamos linija
Pirmoji Lietuvoje emocinės paramos linija skirta mamoms, išgyvenančioms motinystės melancholiją, kurioms reikalingas palaikymas ir emocinė parama.
Legendinis kaimas - Mamų bendruomenės asociacija
Legendinis kaimas - Mamų bendruomenės asociacija
Legendinis kaimas, kuris siekia teikti įvairiapusę pagalbą ir palaikymą moterims po gimdymo.
VšĮ Ukrainiečių integracijos centras "MALVA"
VšĮ Ukrainiečių integracijos centras "MALVA"
Padėti ukrainiečiams integruotis Lietuvoje, išlaikyti savo kultūrą ir tradicijas, supažindinti ukrainiečius su Baltijos šalimis ir jų tradicijomis.
SPEAK Lithuania
SPEAK Lithuania
SPEAK Lietuva sujungia migrantus ir pabėgėlius su vietiniais per bendruomenės vedamą kalbų ir kultūros mainų patirtį.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016