SENJORAI MOKOSI, SPORTUOJA, SAVANORIAUJA IR DALINASI PATIRTIMI SU JAUNIMU

Senasis Kėdainių TAU
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

Jau penkioliktus metus asociacijos Senojo Kėdainių trečiojo amžiaus universiteto, įkurto 2019 birželį (nuo 2008 metų kovo 13 d. veikusio kaip Medardo Čoboto Kauno apskrities filialo Kėdainių Humanitarinių ir socialinių mokslų fakultetas) pagrindiniai tikslai ir uždaviniai – užtikrinti geresnę vyresniojo amžiaus žmonių gyvenimo kokybę bei skatinti nuolatinio lavinimosi poreikį, visokeriopai remti pagyvenusių žmonių geresnę socialinę integraciją į visuomenę, jų galimybių realizavimą ir aktyvų dalyvavimą visuomenės nuomonės formavimo ir sprendimų priėmimo procesuose, tirti ir propaguoti vyresniojo amžiaus žmonių kultūrinę ir visuomeninę patirtį, skatinti bendradarbiavimą tarp kartų, organizuoti paskaitas, konferencijas, seminarus, kursus, susitikimus su Lietuvos ir užsienio šalių specialistais, visuomenės veikėjais, kultūros, mokslo, meno atstovais, aktyviais bendruomenės nariais, organizuoti priemones, stiprinančias dvasinę ir fizinę sveikatą, palaikančias socialinį aktyvumą, gerinančias TAU klausytojų gyvenimo kokybę.

Kasmet universitete vykdomi Kėdainių rajono savivaldybės finansuojami projektai, tokie, kaip 2019 metais „Besilavinantis senjoras – sveikesnė integruota visuomenė – 3“, 2020 metais – „Vyresniojo amžiaus žmonių į(si)traukimas į bendruomenės gyvenimą“, 2021 m. – „Vyresniojo amžiaus žmonių į(si)traukimas į bendruomenės gyvenimą- II”, sukviečia Kėdainių miesto ir rajono vyresnio amžiaus žmones į anglų, vokiečių, prancūzų kalbų, siuvimo kursus, vokalinio ansamblio studiją „Šerkšnė“, 2020-2022 metais Nordplus projektas Amžius- ne kliūtis II” – į skaitmeninio raštingumo, teisinio raštingumo, genealoginio medžio kūrimo mokymus.

Bendradarbiaujant su Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru nuo 2020 metų rudens, o ypač šiais metais universitetui vykdant Kėdainių rajono savivaldybės finansuojamą projektą „65+ amžiaus žmonių nelaimingų atsitikimų ir traumų prevencija“ klausytojai turi galimybę nemokamai mankštintis baseine, ant kilimėlio, lankyti linijinių šokių studiją „Smilga“.
Nuo 2019-12-20, kaip M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo partneriai, dalyvaujame projekte „SIDABRINĖ LINIJA“ KĖDAINIUOSE: pagalba senjorų, neįgaliųjų ir pabėgėlių integracijai į visuomenės gyvenimą. Šiuo metu net virš 30 savanorių, Senojo Kėdainių TAU klausytojų, viena kartą savaitėje sutartu laiku telefonu bendrauja su vienišais bendraminčiais senoliais.
Šių metų vasarą MČTAU pakvietus į partnerius projekte „Senjorai savanoriauja ir dalinasi patirtimi su jaunimu“ Senojo Kėdainių TAU klausytojų veiklos ir pažinčių ratas dar labiau išsiplėtė.
Pastaruoju metu jie ne tik patys savanoriauja, bet ir aktyviai bendradarbiauja, dalinasi patirtimi su Kėdainių profesinio rengimo centro mokiniais bei mokytojais, MČTAU, Kauno, Trakų trečiojo amžiaus universitetų klausytojais, šių miestų gimnazijų mokiniais, Kauno Kolpingo kolegijos studentais. Vienas iš projekto dalyvių susitikimų vyko Kėdainių PRC lapkričio 18 dieną.
Mieli senjorai, stokime, veikime, eikime, plėskime TAU ratą, dalinkimės savo patirtimi, šiluma, būkime pavyzdžiu savo vaikams, anūkams, kurkime sveiką ir tvarią Lietuvą.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
„Dideli maži ekranai“
„Dideli maži ekranai“
Medijų raštingumo projektas, atveriantis mokyklų duris judantiems vaizdams, kurie yra neatsiejama daugumos iš mūsų, ypač jaunimo, kasdienybės dalis.
Pirmasis nuotolinis universitetas moterims - WOW University
Pirmasis nuotolinis universitetas moterims - WOW University
2019 m. įsteigta įstaiga, kuri vykdo mokymus ir projektus, įgalinančius moteris visoje Lietuvoje bei už jos ribų įgyti naujų įgūdžių įvairiose srityse
Open House Vilnius
Open House Vilnius
“Open House Vilnius” kuria galimybę kiekvienam domėtis architektūra ir ją pažinti. Atveriami pastatai pasižymi kokybe, svarba miestui ir bendruomenėms
„Kuriu gimtinei“
„Kuriu gimtinei“
Kauno lopšelis-darželis „Vilnelė
Drauge pažinkime pasaulį ir save – kviečia „Senjorų pasaulis"
Drauge pažinkime pasaulį ir save – kviečia „Senjorų pasaulis"
„Senjorų pasaulis“ – virtuali mokymų ir bendravimo erdvė garbaus amžiaus žmonėms, norintiems tobulėti ir prasmingai leisti laiką.
Baterijų gamyba nepriklausomam gyvenimui
Baterijų gamyba nepriklausomam gyvenimui
Baterijų gamyba, skirta išgyventi ir palaikyti kritinę infrastruktūrą įvairių stichinių nelaimių ir karo atveju
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016