Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA“ – telkiamės ir darome, nes manome, kad taip teisinga.

Rusnės bendruomenė „RUSNĖS SALA"
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Prieš keletą metų bendruomenės iniciatyva Rusnės miestelio pagrindinėse kapinėse buvo perdažytos autentiškos Mažosios Lietuvos kaltinės kapų tvorelės.

Po šių atliktų darbų kapinių teritorijos bendras vaizdas pasikeitė, įgavo vientisumą, spalvą ir naują įvaizdį. Pasidžiaugus savo darbu, tarp bendruomenės narių kilo pasvarstymas apie senų, griozdiškų vartų ir tvoros pakeitimus į naujus. Bendruomenės puslapyje buvo inicijuotas lėšų rinkimas naujai kapinių tvorai ir vartams įsigyti. Per keletą savaičių surinkta: 7672,06 eurų. Iš šių lėšų nupirkti tvoros segmentai ir vartai. Darbams samdėme traktorius, žemės grąžtą, akmenimis apklijavome vandens šulinį ir išgrindėme taką link jo, trinkelėmis išklojome aikštelę prie vandens krano, nutiesėme vandens nubėgimą, įrengėme dviračių stovus prie vartų. Visus užmanymus pavyko įgyvendinti per du mėnesius. Užbaigtus darbus bendruomenės nariai susirinko į Rusnės kapinių atsinaujinimo šventę, visi kartu pasidžiaugėme nuveiktais darbais ir sutvarkyta daugelio artimųjų amžino poilsio vieta.

Bendruomenės pagrindinėse kapinėse kiekvieną metą nutirpus sniegui ar šiaip atšilus orams yra tvarkomi neprižiūrimi seni kapai, kuriuos juosia anksčiau aprašytos, bendruomenės iniciatyva atrestauruotos Mažosios Lietuvos krašto autentiškos tvorelės, kurioms iš bendruomenės surenkamos paramos kas metai skiriamas dėmesys, kad išliktų ateities kartoms.

Rusnės saloje yra dar trys kapinės, tai Skirvytėlės, Pakalnės ir Vorusnės. Pakalnės ir Vorusnės kapinėse  nebelaidojama jau daugelį metų, o Skirvytėlės yra dalinio užlaidojimo. Kadangi tai yra taip pat Mažosios Lietuvos krašto paveldo kapinės, tai salos bendruomenė visoms joms vienodai skiria dėmesio, kad būtų išsaugotos. Prieš keletą metų Skirvytėlės dalinio užlaidojimo kapinėse bendruomenės iniciatyva  buvo pakeisti dveji kapinių vartai – atkurtas autentiškas kraštui vaizdas.

Kiekvienas daiktas ar statinys turintis sąlyčio su gamta reikalauja kiekvienais metais, kad „jam“ būtų skirtas dėmesys. Rusnės salos bendruomenė iš savo surenkamų lššų tai ir daro – prižiūri ir gerbia savo krašto istoriją.

Kunigas Ričardas Doveika yra pasakęs – „Kapinės nėra mirusiųjų miestas, jos gyvos ir visuomet budinčios vilties sodas. Kapinės yra erdvė, kurioje mes vienas kitą mokomės mylėti už nieką“. Lai šis Rusnės bendruomenės narių iniciatyva ir lėšomis sutvarkytas „Vilties sodas“ bus teisingas pavyzdys jaunajai bendruomenės kartai.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
„Čia mūsų namai"
„Čia mūsų namai"
Bendruomenė įkurta 2004 11 11. Pagrindinė veikla - atstovauti ir ginti narių interesus; vienyti narius bendrai veiklai, skatinti pilietinį aktyvumą.
Jaunimo su specialiaisiais poreikiais bendruomenė
Jaunimo su specialiaisiais poreikiais bendruomenė
Esame bendruomenė, vienijanti jaunimą su specialiaisiais poreikiais ir padedanti jiems turiningai ir prasmingai leisti laisvalaikį.
„Angelų mamos“
„Angelų mamos“
Palaikymo bendruomenė nėštumą patyrusiai ir kūdikio netektį išgyvenančiai mamai.
Trečiojo Amžiaus Akademija
Trečiojo Amžiaus Akademija
VšĮ Trečiojo Amžiaus Akademija organizuoja paskaitas, ekskursijas.
Dusetų bendruomenė
Dusetų bendruomenė
Asociacija Dusetų bendruomenė teikia socialines paslaugas ir organizuoja renginius.
Vaikų vėžio solidarumo akcija „Dėka Tavęs gyventi gera"
Vaikų vėžio solidarumo akcija „Dėka Tavęs gyventi gera"
Rugsėjį pasaulyje minimas vaikų vėžio mėnuo, kurio metu kviečiame atsisakyti stereotipų apie vėžiu sergančius vaikus: ne gailėtis, o palaikyti juos.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016