Psichologinė sveikata- fizinės senjorų sveikatos pagrindas

Vilkaviškio trečiojo amžiaus universitetas

Programos tikslas: gerinant senjorų psichoemocinę būseną, kuri buvo pažeista ir labai sutrikdyta ilgalaikio karantino metu, mokyti įvairiais būdais ir priemonėmis padėti sau nuimti šiuo metu vyraujančias neigiamas psichologines įtampas, kurti teigiamų emocijų aplinką, tuo būdu gerinti bendrą organizmo būseną, fizinę sveikatą, šiltą mikroklimatą šeimoje (vyresnio amžiaus žmonių savižudybių prevencija, psichologinio stabilumo ugdymas, šeimos instituto stiprinimas).

Siekiant sumažinti šiuo metu vyraujančias psichologines įtampas, Vilkaviškio trečiojo amžiaus universiteto taryba siekia supažindinti senjorus su galimybėmis atgauti ir išsiugdyti emocinį stabilumą bendraujant, bendradarbiaujant, užsiimant įvairių įdomių komandinių ir individualių kūrybinių, protinių veiklų formomis. Mokyti kūrybiškai išradingai leisti laiką: spalvinimas, stalo žaidimai, popieriaus lankstymai, vaikščiojimai gamtoje, vaistažolių rinkimas. Prasmingas laiko leidimas ir užimtumas kūryba, padės atsipalaiduoti ir kurti teigiamas psichologines būsenas.

Vilkaviškio trečiojo amžiaus universiteto (TAU) taryba minėtiems tikslams įgyvendinti nutarė įsigyti įvairiausių priemonių, padedančių kūrybiškai ir išradingai leisti laiką įvairių, įdomių veiklų procese bendraujant ir bendradarbiaujant.
Nupirkome stalo žaidimų (šaškių , domino ir kt.) spalvotų kreidelių ir pieštukų piešimui, popieriaus piešimui ir spalvoto popieriaus lankstymui.

TAU sudarė bendradarbiavimo sutartį su Vilkaviškio rajono visuomenės sveikatos biuru.

Biuras įsipareigojo padėti pasirūpinti lektoriais, kurie kvalifikuotai mokys spalvų ir garsų terapijos, mokys atsipalaiduoti nuo šiuo metu patiriamų psichologinių įtampų. Trečiojo amžiaus universitetas, vienijantis 278 žmones, sudarys sąlygas visiems senjorams išklausyti teorines paskaitas ir dalyvauti praktiniuose darbuose: piešti, lankstyti, žaisti stalo žaidimus. Planuojame praktiniams darbams skirti itin didelį dėmesį. Per 4 mėnesius pravesime 12 užsiėmimų. Susiskirstę į 9 grupes (fakultetus) visi senjorai turės sąlygas patogiai susėsti prie stalų ir mėgautis kūrybiniu procesu., patirti teigiamas emocijas bendraujant ir bendradarbiaujant. Senjorai mokysis kaip visą įgytą patirtį panaudoti šeimose, bendraujat su anūkais, šeimos nariais ar esant vieniems.

TAU sudarė bendradarbiavimo sutartį su psichologe. Ji įsipareigojo kvalifikuotai mokyti padėti sau, įsivertinti save ir mokytis kurti teigiamą psichologinį klimatą šeimoje ar esant vieniems. Mokysis, kaip susidarius nepalankioms sąlygoms, neprarasti emocinės pusiausvyros, išlaikyti psichologinį stabilumą, gebėti susitvarkyti su savo nerimu ar kylančiomis baimėmis.

Projektą vykdyti rekomenduoja Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centro psichologė.

TAU sudarys sąlygas visiems mūsų klausytojams dalyvauti šiuose mokymuose ir praktiniuose užsiėmimuose.
Psichologines įtampas ypač mažina vaikščiojimas gamtoje, vaistažolių rinkimas. TAU jau organizavo ekskuriją į Zanavykų kraštą: Plokščius, Lekėčius, Kidulius, Ilguvą psichoemocinės būsenos įtampų nuėmimui dėl užsisitęsusio karantino.

Senjorai patyrė daug teigiamų emocijų vaikščiodami gamtoje ir pakankamai relaksavosi. TAU dar organizuos ekskursijas į Vištyčio regioninį parką. Kartu su šio parko darbuotojais senjorai mokysis atpažinti, rinkti ir paruošti vaistažoles, sužinos kaip jas panaudoti sveikatos būklės gerinimui. Organizuosime Protų mūšį, nes mąstymas ir užimtumas protine veikla taip pat gerins senjorų psichoemocinę būseną. Šiame renginyje dalyvaus visų 9 fakultetų komandos, relaksacijai pertraukos metu bus koncertas, kavos pertraukėlė (laikantis visų saugos reikalavimų). Koncertuos mūsų Vilkaviškio trečiojo amžiaus universiteto mišrus vokalinis ansamblis.Taip pat vyksime į Trakų rajoną susipažinti su tautinėmis mažumomis – karaimais ir totoriais. Dalyvausime edukacinėse programose. Merkinėje dalyvausime juodosios keramikos edukacinėje programoje ir susipažinsime su tautiniu paveldu. Visa ši veikla bendraujat ir bendradarbiaujant leis patirti senjorams daug teigiamų psichoemocijų, gerinti ir fizinę sveikatą.

Šis projektas prasideda birželio mėnesio antroje pusėje (siekiant optimalaus saugumo, pirmiausia projekte dalyvaus turintieji galimybių pasus). Projektą įgyvendinsime iki spalio mėn. 1d.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Emocinės paramos programa „Drauge“
Emocinės paramos programa „Drauge“
Programa „Drauge“ padeda mamoms ir tėčiams, kurie išgyvena sudėtingą gyvenimo etapą bei jaučiasi vieniši.
Alvito kaimo bendruomenė
Alvito kaimo bendruomenė
Per dauagiau nei 20 gyvavimo metų Alvito kaimo bendruomenė įgyvendino daugybę įvairių projektų, kurie gražina mūsų miestelį ir suburia gyventojus.
Minties galia motyvuojanti veikti – „Pagalvokime ką galime duoti kitam neatlygintinai”
Minties galia motyvuojanti veikti – „Pagalvokime ką galime duoti kitam neatlygintinai”
Trijų alytiškių iniciatyvos globojamiems vaikams ir gimtajam miestui vienija aplinkai jautrius juridinius ir fizinius asmenis.
Bendruomenė „Dailučių švyturiai"
Bendruomenė „Dailučių švyturiai"
Bendruomenė „Dailučių švyturiai" įsteigta 2006, tai visuomeninė organizacija, įkūrusi VDC, sveikatingumo centrą, teikia socialines paslaugas.
Nematomą negalią turintys asmenys yra matomi
Nematomą negalią turintys asmenys yra matomi
Pasitelkiant tarptautiniu mastu žinomą Nematomos negalios saulėgrąžos ženklą siekiame, kad nematomą negalią turintys asmenys būtų matomi.
Jonavos rajono Panoterių krašto bendruomenė
Jonavos rajono Panoterių krašto bendruomenė
Vienu iš svarbiausių projektų per veiklos laikotarpį laikome – savarankišką iniciatyvą Panoterių heraldikos sukūrimui ir pristatymui.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016