POJŪČIŲ TURIZMAS ,,NeRegĖjimo galia“

VšĮ LASS Pietvakarių centras
2022 m. konkurso balsavimas pasibaigė. Ačiū dalyvavusiems! Kviesime balsuoti kitų metų konkurse 2023 m. „Palaikymo" balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.
Jau palaikė

Neregių ir silpnaregių bendruomenė kviečia ,,apsiauti neregio batais“ ir unikaliai pažinti Lietuvą, save, šalia esančius žmones neregio ,,akimis“, t.y. pajausti ne matant akimis, tačiau lytėjimu, klausa, uosle… Kartu keliauti su lydinčiu neregiu ir įsitikinti, kad neregiai gali rodyti Kelią. O svarbiausia –  keliaujant drauge pažinti vieni kitus, suprasti Neregio pasaulį ir kurti empatišką visuomenę.

Nauja iniciatyva sulaukė aktyvaus susidomėjimo. Pojūčių turizmą ,,NeRegĖjimo galia“ noriai išbando šeimos, draugai, pavieniai asmenys, pedagogai ir moksleiviai, socialiniai darbuotojai ir daugelis kitų, kam rūpi nauji potyriai ir empatiška visuomenė.

Šiuo metu pagal individualius susitarimus su neregiais vyksta pasivaikščiojimai Kaune Ąžuolyno parke ir Laisvės alėjoje. Esame NVO  Akseliaratorius projekto dalyviai, kartu su šio projekto komanda planuojame plėtrą ir kitose Lietuvos vietovėse.

POJŪČIŲ TURIZMAS ,,NeRegĖjimo galia“ Pasivaikščiojimas po Lietuvą  kartu su  gidu neregiu jo ,,akimis“ – nematant, bet jaučiant.

PROJEKTO DALYVIAI – neregiai ir matanti visuomenė.

PROJEKTO ESMĖ – įveiklinama regėjimo negalia, t.y. neregys padeda matančiajai visuomenei atrasti kitus turimus pojūčius, pažinti savo šalį kitaip, suprasti neregio pasaulį, atrasti bendrystę Kelyje, kurti empatišką visuomenę, didinti neregių ir silpnaregių įtrauktį į visuomenę.

IŠSKIRTINUMAS: Projekto dalyviui (matančiajam) uždedami specialūs simuliaciniai akiniai, leidžiantys jam eiti visiškoje tamsoje. Jam įteikiama neregio lazdelė, o kelią rodo neregys, padedantis orientuotis ir nupasakojantis aplinką neregio “akimis”.

TURINYS: Keliaujant priglundame ir pasisemiame stiprybės iš šimtamečių ąžuolų, išgirstame gausybę įprastų, bet kitaip skambančių garsų, įveikiame  kelio kliūtis nematant, išgirstame senamiesčio, miesto šurmulio ar miško tylos garsus ir kvapus, pajaučiame  vandens atgaivą. Jeigu norime pasisotiname ar atsigaiviname jaučiant, o ne „matant“ skonį.  Svarbiausia, kad keliaujama  kartu su neregiu, kuriam nėra nepatogių klausimų, todėl betarpiškai ,, iš pirmų“ lūpų suprantamas, o koks gi yra Gyvenimas Tamsoje… ir patikima, kad neregys, gali rodyti Kelią.

Pasivaikščiojus tamsoje kiekvieno laukia neregių matančių rankų ir matančios širdies specialiai pagaminta dovanėlė. Tokiu būdu įtraukiant į projektą kuo daugiau regėjimo negalią turinčių asmenų.

PROJEKTO NAUDA ŽMONĖMS  TURINTIEMS REGĖJIMO NEGALIĄ:

 • Savirealizacija;
 • Socialinė įtrauktis;
 • Finansinė nauda;
 • Kitų neregių veiklų viešinimas;
 • Netiesioginė nauda visai neregių bendruomenei.

 

PROJEKTO NAUDA DALYVIUI:

 • Atras ir pagilins kitus pojūčius be regėjimo;
 • Nugalės tamsos baimę;
 • Saviugda;
 • Pažins savo šalį kitaip;
 • Įdomiai ir turiningai praleis laisvalaikį;
 • Taps empatiškos visuomenės kūrėju;
 • Pažins ir supras neregių pasaulį.
Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
SENJORAI MOKOSI, SPORTUOJA, SAVANORIAUJA IR DALINASI PATIRTIMI SU JAUNIMU
SENJORAI MOKOSI, SPORTUOJA, SAVANORIAUJA IR DALINASI PATIRTIMI SU JAUNIMU
Senojo Kėdainių trečiojo amžiaus klausytojai mokosi, sportuoja, savanoriauja ir dalinasi patirtimi su jaunimu.
Mažieji stebukladariai
Mažieji stebukladariai
Mažųjų stebukladarių dėka, vaikai gyvenantys atokiuose Lietuvos miesteliuose, vaikai, gyvenantys nepasiturinčiose šeimose išmoks programavimo pradmenų
Lietuvos jaunųjų mokslininkų forumas
Lietuvos jaunųjų mokslininkų forumas
Tai galimybė jauniesiems mokslininkams kartu su AM institucijų atstovais, mokslininkais ir politikais aptarti rūpimus svarbius mokslo klausimus
Mokslo sriuba
Mokslo sriuba
Kuriame mokslo populiarinimo laidas ir skatiname jaunimą studijuoti tiksliuosius mokslus. Mokslas ir technologijos ateina pas tave!
Žinios kitaip
Žinios kitaip
Pirmoji Lietuvoje naujienų svetainė lengvai suprantama kalba.
Inovatorių slėnis
Inovatorių slėnis
Antalieptėje Įgūdžių Laboratorijoje jaunuoliams suteikiami socialiniai bei darbiniai įgūdžiai. Kartu kuriama Skandinaviško pavyzdžio liaudies mokykla.
 • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016