POJŪČIŲ TURIZMAS ,,Regėjimo ne – GALIA“

Jolanta Kručkauskaitė
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 19 - lapkričio 1 dienomis. Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Neregių ir silpnaregių bendruomenė kviečia atrasti naują unikalų Pojūčių turizmą – pažinti Lietuvą ir save neregio ,,akimis“, t.y. pajausti ne matant akimis, tačiau lytėjimu, klausa, uosle… Kartu keliauti su lydinčiu neregiu ir įsitikinti, kad neregiai gali rodyti Kelią.

Nauja iniciatyva sulaukė aktyvaus susidomėjimo 2021-07-10 Vilniuje Šv. Stepono g. renginyje „2 kv. m. tavo veiksmo!“. Keliavome drauge po Vilniaus senamiestį su vilniečiais ir miesto svečiais, užsieniečiais ir moksleiviais, leidome žmonėms pajausti jį ne matant, bet girdint, liečiant, jaučiant ir tikint šalia lydinčiu neregiu, kartu aptarėme jų patirtas emocijas ir įspūdžius.

Šią iniciatyvą taip pat pristatėme 2021-05-23 Žemaitijoje keliautojams, Šv. Jokūbo kelio Camino Lituano kūrėjams, kurie išbandė piligriminį pojūčių turizmą tamsoje, gamtos aplinkoje.

Šiuo metu pagal individualius susitarimus su neregiais vyksta pasivaikščiojimai Kaune Ąžuolyno parke ir Laisvės alėjoje. Esame NVO Akseliaratorius projekto dalyviai, kartu su šio projekto komanda planuojame plėtrą ir kitose Lietuvos vietovėse.

POJŪČIŲ TURIZMAS ,,Regėjimo ne-GALIA“ – Pasivaikščiojimas po Lietuvą kartu su neregiu jo ,,akimis“.
PROJEKTO DALYVIAI – neregiai ir matanti visuomenė.
PROJEKTO ESMĖ – įgalinama regėjimo negalia, t.y. neregys padeda matančiajai visuomenei atrasti kitus turimus pojūčius, pažinti savo šalį kitaip, suprasti neregio pasaulį, atrasti bendrystę Kelyje.

IŠSKIRTINUMAS: Projekto dalyviui (matančiajam) uždedami specialūs stimuliaciniai akiniai, leidžiantys jam eiti visiškoje tamsoje. Jam įteikiama neregio lazdelė, o kelią rodo neregys, padedantis orientuotis ir nupasakojantis aplinką neregio “akimis”.

TURINYS: Keliaujant priglundame ir pasisemiame stiprybės iš šimtamečių ąžuolų, išgirstame gausybę įprastų, bet kitaip skambančių garsų, įveikiame kelio kliūtis nematant, išgirstame senamiesčio, miesto šurmulio ar miško tylos garsus ir kvapus, pajaučiame vandens atgaivą. Jeigu norime pasisotiname ar atsigaiviname jaučiant, o ne „matant“ skonį. Svarbiausia, kad keliaujama kartu su neregiu, kuriam nėra nepatogių klausimų, todėl betarpiškai ,, iš pirmų“ lūpų suprantamas, o koks gi yra Gyvenimas Tamsoje… ir patikima, kad neregys, gali rodyti Kelią.

Pasivaikščiojus tamsoje kiekvieno laukia neregių matančių rankų ir matančios širdies specialiai pagaminta dovanėlė iš www.parduotuve.neregiai.lt . Tokiu būdu įtraukiant į projektą kuo daugiau regėjimo negalią turinčių asmenų.

PROJEKTO NAUDA REGĖJIMO NEGALIĄ TURINTIEMS ASMENIMS:
– Regėjimo negalią turinčių žmonių įtraukimas į visuomenę;
– Regėjimo negalią turinčių žmonių savirealizacija.

PROJEKTO NAUDA DALYVIUI:
– Atrasti ir pagilinti kitus pojūčius be regėjimo: uoslė, klausa, lytėjimas, jausena;
– Didinti pasitikėjimą savimi ir šalia esančiu asmeniu;
– Pažinti ir suprasti kaip ,,mato“ ir keliauja neregys;
– Saviugda, savęs ir supančios aplinkos pažinimas kitaip;
– Pažinti savo šalį kitaip: užuosti kvapą, pajausti skonį, išgirsti miesto ar gamtos garsą.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Inovatorių slėnis
Inovatorių slėnis
Antalieptėje Įgūdžių Laboratorijoje jaunuoliams suteikiami socialiniai bei darbiniai įgūdžiai. Kartu kuriama Skandinaviško pavyzdžio liaudies mokykla.
Keliaujančios architektūros dirbtuvės
Keliaujančios architektūros dirbtuvės
KAD - tai kūrybinių dirbtuvių projektas mažuose Lietuvos miesteliuose, siekiantis skatinti vaikus ir jaunimą būti aktyviais savo aplinkos kūrėjais.
Bendruomenės virtuvės studija
Bendruomenės virtuvės studija
Bendruomenės socialinis verslas - maisto gaminimo edukacijos gyventojams, akcentuojant tvarumą, maisto švaistymo mažinimo būdus ir priemones.
"Spanguolės dirbtuvėlės"
"Spanguolės dirbtuvėlės"
Esame atsakingas socialinis verslas, kuris dirba su valstybinėmis bei privačiomis organizacijomis. Kalbėdami apie toleranciją vienas kitam.
Mobilus jaunimo centras Kauno rajone
Mobilus jaunimo centras Kauno rajone
Nuo 2010 metų vykdome aktyvią prevencinę veiklą prieš jaunimo nusikalstamumą bei organizuojame inovatyvias jaunimo užimtumo priemones.
Užimtumo namai
Užimtumo namai
Jei žmogus negali nuvykti į darbą, darbas turi atvykti pas jį.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2022 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016