POJŪČIŲ TURIZMAS ,,Regėjimo ne – GALIA“

Jolanta Kručkauskaitė
Palaikymo balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Konkursinio balsavimo sistemą planuojama atverti šių metų rudens pradžioje. Apie konkursinio balsavimo pradžią būsite informuoti žinute Lietuvos galios platformoje.
Jau palaikė

Neregių ir silpnaregių bendruomenė kviečia atrasti naują unikalų Pojūčių turizmą – pažinti Lietuvą ir save neregio ,,akimis“, t.y. pajausti ne matant akimis, tačiau lytėjimu, klausa, uosle… Kartu keliauti su lydinčiu neregiu ir įsitikinti, kad neregiai gali rodyti Kelią.

Nauja iniciatyva sulaukė aktyvaus susidomėjimo 2021-07-10 Vilniuje Šv. Stepono g. renginyje „2 kv. m. tavo veiksmo!“. Keliavome drauge po Vilniaus senamiestį su vilniečiais ir miesto svečiais, užsieniečiais ir moksleiviais, leidome žmonėms pajausti jį ne matant, bet girdint, liečiant, jaučiant ir tikint šalia lydinčiu neregiu, kartu aptarėme jų patirtas emocijas ir įspūdžius.

Šią iniciatyvą taip pat pristatėme 2021-05-23 Žemaitijoje keliautojams, Šv. Jokūbo kelio Camino Lituano kūrėjams, kurie išbandė piligriminį pojūčių turizmą tamsoje, gamtos aplinkoje.

Šiuo metu pagal individualius susitarimus su neregiais vyksta pasivaikščiojimai Kaune Ąžuolyno parke ir Laisvės alėjoje. Esame NVO Akseliaratorius projekto dalyviai, kartu su šio projekto komanda planuojame plėtrą ir kitose Lietuvos vietovėse.

POJŪČIŲ TURIZMAS ,,Regėjimo ne-GALIA“ – Pasivaikščiojimas po Lietuvą kartu su neregiu jo ,,akimis“.
PROJEKTO DALYVIAI – neregiai ir matanti visuomenė.
PROJEKTO ESMĖ – įgalinama regėjimo negalia, t.y. neregys padeda matančiajai visuomenei atrasti kitus turimus pojūčius, pažinti savo šalį kitaip, suprasti neregio pasaulį, atrasti bendrystę Kelyje.

IŠSKIRTINUMAS: Projekto dalyviui (matančiajam) uždedami specialūs stimuliaciniai akiniai, leidžiantys jam eiti visiškoje tamsoje. Jam įteikiama neregio lazdelė, o kelią rodo neregys, padedantis orientuotis ir nupasakojantis aplinką neregio “akimis”.

TURINYS: Keliaujant priglundame ir pasisemiame stiprybės iš šimtamečių ąžuolų, išgirstame gausybę įprastų, bet kitaip skambančių garsų, įveikiame kelio kliūtis nematant, išgirstame senamiesčio, miesto šurmulio ar miško tylos garsus ir kvapus, pajaučiame vandens atgaivą. Jeigu norime pasisotiname ar atsigaiviname jaučiant, o ne „matant“ skonį. Svarbiausia, kad keliaujama kartu su neregiu, kuriam nėra nepatogių klausimų, todėl betarpiškai ,, iš pirmų“ lūpų suprantamas, o koks gi yra Gyvenimas Tamsoje… ir patikima, kad neregys, gali rodyti Kelią.

Pasivaikščiojus tamsoje kiekvieno laukia neregių matančių rankų ir matančios širdies specialiai pagaminta dovanėlė iš www.parduotuve.neregiai.lt . Tokiu būdu įtraukiant į projektą kuo daugiau regėjimo negalią turinčių asmenų.

PROJEKTO NAUDA REGĖJIMO NEGALIĄ TURINTIEMS ASMENIMS:
– Regėjimo negalią turinčių žmonių įtraukimas į visuomenę;
– Regėjimo negalią turinčių žmonių savirealizacija.

PROJEKTO NAUDA DALYVIUI:
– Atrasti ir pagilinti kitus pojūčius be regėjimo: uoslė, klausa, lytėjimas, jausena;
– Didinti pasitikėjimą savimi ir šalia esančiu asmeniu;
– Pažinti ir suprasti kaip ,,mato“ ir keliauja neregys;
– Saviugda, savęs ir supančios aplinkos pažinimas kitaip;
– Pažinti savo šalį kitaip: užuosti kvapą, pajausti skonį, išgirsti miesto ar gamtos garsą.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Pagalbos Angelai (Helping Hands of Angels)
Pagalbos Angelai (Helping Hands of Angels)
Anglijoje lietuvių sukurta nepelno organizacija, kuri padeda Lietuvoje nepasiturinčioms šeimoms, seneliams ir visiems, kam reikia pagalbos.
Pagramančio bendruomenės centro „Gramančia“ indelis garsinant savo kraštą
Pagramančio bendruomenės centro „Gramančia“ indelis garsinant savo kraštą
Pagramančio bendruomenės centras „Gramančia“ 2020 m. sukurtas socialinis verslas. Įkurta 19 darbo vietų.
Pilaitės bendruomenės centras
Pilaitės bendruomenės centras
Esame Tauragės raj., Dapkiškių k., Pilaitės bendruomenė: mūsų kaimas įsikūręs ant upės Jūros kranto Pagramančio regionianeme parke.
Baltosios Vokės vaikų dienos centro „Šypsenų sūkurys“ įkūrimas
Baltosios Vokės vaikų dienos centro „Šypsenų sūkurys“ įkūrimas
Vaikų dienos centro tikslas – sukurti saugią aplinką socialiai apleistiems vaikams, kad jie tinkamai galėtų augti ir ugdytis, tyrinėti pasaulį, bendrauti.
Solidarumo Kava
Solidarumo Kava
Tai 5 jaunuolių, turinčių intelekto sutrikimą, iniciatyva. Jos tikslas - kavos puodeliu už šypseną įgyti darbinių įgūdžių bei panaikinti stigmą.
Padėk vienišam senjorui
Padėk vienišam senjorui
Panevėžio krašto Nevėžio tunto skautai nudažė vienišos senolės namą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2022 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016