Poilsio ir laisvalaikio zonos Skaistgirio miestelyje sukūrimas

Skaistgirio miestelio bendruomenė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Įgyvendinant projektą buvo sukurta poilsio ir laisvalaikio zona, įrengtas sveikatingumo ir pažinimo takas, pastatyta lauko stoginė kurioje galima pailsėti įveikus basų kojų ir sveikatingumo ir pažinimo takus. Takams apšviesti įrengti saulės baterijų lauko šviestuvai, kurie apšviečia sveikatingumo pažinimo ir basų kojų takus. Įgyvendinus projektą pastebėta, kad ši viešoji erdvė tapo patrauklesnė įvairaus amžiaus bendruomenės nariams ir miestelio svečiams. Šis projektas turi teigiamą poveikį aplinkosaugos sričiai, nes naujos technologijos (saulės baterijos) tai ekologiški įrenginiai, kurie neteršia aplinkos ir sumažina tradicinių energijos išteklių sunaudojimą. Šiandien yra derinami aplinkosauginiai, ekonominiai ir socialiniai bendruomenės tikslai, sudaromos galimybės pasiekti gerovę įvairaus išsilavinimo, finansinės padėties, amžiaus ir profesijos žmonėms. Miestelio bendruomenė imasi integruotų veiksmų gyventojų aktyvumo skatinimui, telkia netik savo bendruomenės narius, miestelio gyventojus, bet ir kitų bendruomenių narius, grįžtančius kraštiečius ir užsukančius piligrimus. Siekia darnaus vystymosi ir aplinkos būklės gerinimo.

Sveikatingumo ir pažintinį taką pradėjome rengti patys bendruomenės nariai. Daug jėgų, organizacinio darbo įdėjo aktyvi bendruomenės narė Skaistgirio seniūnė Virginija Kaikarienė. Be projektinių lėšų pastatytas apžvalgos bokštas, aukuras, vaikų žaidimų aikštelė, vabzdžių namelis, pradėtas tiesti basų kojų takas. Per projektines veiklas Paukščių slėnis, baigtas basų kojų takas, stoginė ir įsigytos saulės baterijos. Kiekvienas bendruomenės narys savanoriška veikla prisideda prie veiklų rengiant pažintinį sveikatingumo taką, priimant piligrimus, svečius, ekskursijas. Sunku apsakyti kiek gėrio sukurta viešojoje erdvėje, kuri tapo paklausi visoms amžiaus grupėms.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
„Žadeikių sūkurys”
„Žadeikių sūkurys”
Asociacija “Žadeikių sūkurys” - tai kaimo bendruomenė, siekianti gerovės savo kaimo žmonėms.
Žilpamūšio krašto bendruomenės atnaujinta krepšinio aikštelė ir išmanusis suoliukas
Žilpamūšio krašto bendruomenės atnaujinta krepšinio aikštelė ir išmanusis suoliukas
Pasvalio rajono Žilpamūšio krašto bendruomenė atnaujino krepšinio aikštelę ir pastatė pirmą rajone „išmanųjį” suoliuką.
Darbo šešėliavimo iniciatyva DUOday
Darbo šešėliavimo iniciatyva DUOday
„DUOday"– darbo šešėliavimo iniciatyva, kai įmonės atveria duris žmonėms su negalia ir kviečia juos išbandyti naujas profesijas bei darbo roles.
Orūs namai
Orūs namai
„Orūs namai" yra senjorų daugiabučiai, kuriuose butus geresnėmis nei rinkos sąlygomis nuomojasi senjorai.
Skėmių kaimo bendruomenė
Skėmių kaimo bendruomenė
Skėmių iniciatyvą saugoją istoriją, sprendžią rimtas problemas per edukacijas, vienijanti bendram tikslui.
Virtualios bėgimo varžybos "Vertical Vilnius700"
Virtualios bėgimo varžybos "Vertical Vilnius700"
Virtualių bėgimo varžybų metu, panaudojant technologinį inovatyvumą, buvo efektyviai ir unikaliai skatinamas gyventojų fizinis aktyvumas gamtoje.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016