Poilsio ir laisvalaikio zonos Skaistgirio miestelyje sukūrimas

Skaistgirio miestelio bendruomenė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Įgyvendinant projektą buvo sukurta poilsio ir laisvalaikio zona, įrengtas sveikatingumo ir pažinimo takas, pastatyta lauko stoginė kurioje galima pailsėti įveikus basų kojų ir sveikatingumo ir pažinimo takus. Takams apšviesti įrengti saulės baterijų lauko šviestuvai, kurie apšviečia sveikatingumo pažinimo ir basų kojų takus. Įgyvendinus projektą pastebėta, kad ši viešoji erdvė tapo patrauklesnė įvairaus amžiaus bendruomenės nariams ir miestelio svečiams. Šis projektas turi teigiamą poveikį aplinkosaugos sričiai, nes naujos technologijos (saulės baterijos) tai ekologiški įrenginiai, kurie neteršia aplinkos ir sumažina tradicinių energijos išteklių sunaudojimą. Šiandien yra derinami aplinkosauginiai, ekonominiai ir socialiniai bendruomenės tikslai, sudaromos galimybės pasiekti gerovę įvairaus išsilavinimo, finansinės padėties, amžiaus ir profesijos žmonėms. Miestelio bendruomenė imasi integruotų veiksmų gyventojų aktyvumo skatinimui, telkia netik savo bendruomenės narius, miestelio gyventojus, bet ir kitų bendruomenių narius, grįžtančius kraštiečius ir užsukančius piligrimus. Siekia darnaus vystymosi ir aplinkos būklės gerinimo.

Sveikatingumo ir pažintinį taką pradėjome rengti patys bendruomenės nariai. Daug jėgų, organizacinio darbo įdėjo aktyvi bendruomenės narė Skaistgirio seniūnė Virginija Kaikarienė. Be projektinių lėšų pastatytas apžvalgos bokštas, aukuras, vaikų žaidimų aikštelė, vabzdžių namelis, pradėtas tiesti basų kojų takas. Per projektines veiklas Paukščių slėnis, baigtas basų kojų takas, stoginė ir įsigytos saulės baterijos. Kiekvienas bendruomenės narys savanoriška veikla prisideda prie veiklų rengiant pažintinį sveikatingumo taką, priimant piligrimus, svečius, ekskursijas. Sunku apsakyti kiek gėrio sukurta viešojoje erdvėje, kuri tapo paklausi visoms amžiaus grupėms.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Vilniaus bendruomenių sklaidos projektas „Bendruomeniauk”
Vilniaus bendruomenių sklaidos projektas „Bendruomeniauk”
Socialinis, leidybinis grafinio dizaino projektas, kurio tikslas yra skleisti žinią apie įvairias Vilniaus hobių ir interesų bendruomenes.
Terapinis ūkis
Terapinis ūkis
Terapinis ūkis - terapijos ir ugdymo erdvė, kur taikydami gamtos, darbo grupėje ir bendruomenės praktikas teikiame pagalbą vaikams ir jaunuoliams.
Iš nykstančio – į sumanų kaimą!
Iš nykstančio – į sumanų kaimą!
Brožių kaimo bendruomenė
Papartis
Papartis
Paparčių krašto bendruomenės verslas. 2017 metais susibūrusi bendruomenė įkūrė bendruomeninį verslą.
iniciatyva Šakių Diabeto IQ
iniciatyva Šakių Diabeto IQ
Mūsų tikslas - palaikyti ir vienyti asmenis, gyvenančius su 1, 2 ar kito tipo diabeto diagnoze mūsų rajone.
TARPTAUTINIS PREVENCINIS RENGINYS ŠAUNIŲ KOMANDŲ VARŽYTUVĖS „VISOS PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI“
TARPTAUTINIS PREVENCINIS RENGINYS ŠAUNIŲ KOMANDŲ VARŽYTUVĖS „VISOS PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI“
Tai renginys, kuris patyčių problemas sprendžia nauja forma - pasakų pagalba. Tai tradicinis renginys, kuris 2023 metais vyko jau 15 kartą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016