Poilsio ir laisvalaikio zonos Skaistgirio miestelyje sukūrimas

Skaistgirio miestelio bendruomenė
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

Įgyvendinant projektą buvo sukurta poilsio ir laisvalaikio zona, įrengtas sveikatingumo ir pažinimo takas, pastatyta lauko stoginė kurioje galima pailsėti įveikus basų kojų ir sveikatingumo ir pažinimo takus. Takams apšviesti įrengti saulės baterijų lauko šviestuvai, kurie apšviečia sveikatingumo pažinimo ir basų kojų takus. Įgyvendinus projektą pastebėta, kad ši viešoji erdvė tapo patrauklesnė įvairaus amžiaus bendruomenės nariams ir miestelio svečiams. Šis projektas turi teigiamą poveikį aplinkosaugos sričiai, nes naujos technologijos (saulės baterijos) tai ekologiški įrenginiai, kurie neteršia aplinkos ir sumažina tradicinių energijos išteklių sunaudojimą. Šiandien yra derinami aplinkosauginiai, ekonominiai ir socialiniai bendruomenės tikslai, sudaromos galimybės pasiekti gerovę įvairaus išsilavinimo, finansinės padėties, amžiaus ir profesijos žmonėms. Miestelio bendruomenė imasi integruotų veiksmų gyventojų aktyvumo skatinimui, telkia netik savo bendruomenės narius, miestelio gyventojus, bet ir kitų bendruomenių narius, grįžtančius kraštiečius ir užsukančius piligrimus. Siekia darnaus vystymosi ir aplinkos būklės gerinimo.

Sveikatingumo ir pažintinį taką pradėjome rengti patys bendruomenės nariai. Daug jėgų, organizacinio darbo įdėjo aktyvi bendruomenės narė Skaistgirio seniūnė Virginija Kaikarienė. Be projektinių lėšų pastatytas apžvalgos bokštas, aukuras, vaikų žaidimų aikštelė, vabzdžių namelis, pradėtas tiesti basų kojų takas. Per projektines veiklas Paukščių slėnis, baigtas basų kojų takas, stoginė ir įsigytos saulės baterijos. Kiekvienas bendruomenės narys savanoriška veikla prisideda prie veiklų rengiant pažintinį sveikatingumo taką, priimant piligrimus, svečius, ekskursijas. Sunku apsakyti kiek gėrio sukurta viešojoje erdvėje, kuri tapo paklausi visoms amžiaus grupėms.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Drauge pažinkime pasaulį ir save – kviečia „Senjorų pasaulis"
Drauge pažinkime pasaulį ir save – kviečia „Senjorų pasaulis"
„Senjorų pasaulis“ – virtuali mokymų ir bendravimo erdvė garbaus amžiaus žmonėms, norintiems tobulėti ir prasmingai leisti laiką.
Baterijų gamyba nepriklausomam gyvenimui
Baterijų gamyba nepriklausomam gyvenimui
Baterijų gamyba, skirta išgyventi ir palaikyti kritinę infrastruktūrą įvairių stichinių nelaimių ir karo atveju
Asociacija Mes kitokie vaikai - savo negalią paversk galia!
Asociacija Mes kitokie vaikai - savo negalią paversk galia!
Asociacija, kuri globoja vaikus su negaliomis ir specialiaisiais poreikiais bei jų šeimos narius. Įtraukumas į visuomenę prasideda čia.
SENJORAI MOKOSI, SPORTUOJA, SAVANORIAUJA IR DALINASI PATIRTIMI SU JAUNIMU
SENJORAI MOKOSI, SPORTUOJA, SAVANORIAUJA IR DALINASI PATIRTIMI SU JAUNIMU
Senojo Kėdainių trečiojo amžiaus klausytojai mokosi, sportuoja, savanoriauja ir dalinasi patirtimi su jaunimu.
Mažieji stebukladariai
Mažieji stebukladariai
Mažųjų stebukladarių dėka, vaikai gyvenantys atokiuose Lietuvos miesteliuose, vaikai, gyvenantys nepasiturinčiose šeimose išmoks programavimo pradmenų
Lietuvos jaunųjų mokslininkų forumas
Lietuvos jaunųjų mokslininkų forumas
Tai galimybė jauniesiems mokslininkams kartu su AM institucijų atstovais, mokslininkais ir politikais aptarti rūpimus svarbius mokslo klausimus
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016