Poilsio ir laisvalaikio zonos Skaistgirio miestelyje sukūrimas

Skaistgirio miestelio bendruomenė
Kviečiame balsuoti už iniciatyvas. Balsavimas vyks rugsėjo 18 - spalio 18 dienomis (imtinai). Pabalsavus į jūsų el. pašto dėžutę ateis patvirtinimo laiškas. Paspauskite patvirtinimą gautame laiške, kad balsas būtų užskaitytas. Negavę laiško, patikrinkite ir pašto dėžučių „šiukšlių" skyrius. Jei balsavimas neveikia, pabandykite prisijungti per kitą naršyklę (Chrome, Mozilla, Opera, Edge).

Įgyvendinant projektą buvo sukurta poilsio ir laisvalaikio zona, įrengtas sveikatingumo ir pažinimo takas, pastatyta lauko stoginė kurioje galima pailsėti įveikus basų kojų ir sveikatingumo ir pažinimo takus. Takams apšviesti įrengti saulės baterijų lauko šviestuvai, kurie apšviečia sveikatingumo pažinimo ir basų kojų takus. Įgyvendinus projektą pastebėta, kad ši viešoji erdvė tapo patrauklesnė įvairaus amžiaus bendruomenės nariams ir miestelio svečiams. Šis projektas turi teigiamą poveikį aplinkosaugos sričiai, nes naujos technologijos (saulės baterijos) tai ekologiški įrenginiai, kurie neteršia aplinkos ir sumažina tradicinių energijos išteklių sunaudojimą. Šiandien yra derinami aplinkosauginiai, ekonominiai ir socialiniai bendruomenės tikslai, sudaromos galimybės pasiekti gerovę įvairaus išsilavinimo, finansinės padėties, amžiaus ir profesijos žmonėms. Miestelio bendruomenė imasi integruotų veiksmų gyventojų aktyvumo skatinimui, telkia netik savo bendruomenės narius, miestelio gyventojus, bet ir kitų bendruomenių narius, grįžtančius kraštiečius ir užsukančius piligrimus. Siekia darnaus vystymosi ir aplinkos būklės gerinimo.

Sveikatingumo ir pažintinį taką pradėjome rengti patys bendruomenės nariai. Daug jėgų, organizacinio darbo įdėjo aktyvi bendruomenės narė Skaistgirio seniūnė Virginija Kaikarienė. Be projektinių lėšų pastatytas apžvalgos bokštas, aukuras, vaikų žaidimų aikštelė, vabzdžių namelis, pradėtas tiesti basų kojų takas. Per projektines veiklas Paukščių slėnis, baigtas basų kojų takas, stoginė ir įsigytos saulės baterijos. Kiekvienas bendruomenės narys savanoriška veikla prisideda prie veiklų rengiant pažintinį sveikatingumo taką, priimant piligrimus, svečius, ekskursijas. Sunku apsakyti kiek gėrio sukurta viešojoje erdvėje, kuri tapo paklausi visoms amžiaus grupėms.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
SPEAK Lithuania
SPEAK Lithuania
SPEAK Lietuva sujungia migrantus ir pabėgėlius su vietiniais per bendruomenės vedamą kalbų ir kultūros mainų patirtį.
Pasaulio, istorijos ir gamtos pažinimas
Pasaulio, istorijos ir gamtos pažinimas
Nuo 2022 m. KB "Taurų žiburys" organizuoja protmūšius, surinkusius jau per 700 dalyvių ir skatinančius žmones domėtis pasauliu, jo istorija, gamta.
Keliavimo priemonė „Atrask.eu“: bendruomenės stiprinimas per inovacijas
Keliavimo priemonė „Atrask.eu“: bendruomenės stiprinimas per inovacijas
Aukštadvaryje įsikūręs vaikų dienos centras „Navininkai“ kartu su partneriais įgyvendina interaktyvų projektą „Atrask.eu“.
LRK Jaunimo programa
LRK Jaunimo programa
Lietuvos Raudonasis Kryžius siekia sudaryti palankias sąlygas jauno žmogaus tobulėjimui, įsitraukimui į visuomeninę veiklą.
„Nėštumo kalendorius“ ir „Kūdikio dienoraštis“ –  edukacija tėvams, prie kurios gyvavimo prisideda daugelis
„Nėštumo kalendorius“ ir „Kūdikio dienoraštis“ – edukacija tėvams, prie kurios gyvavimo prisideda daugelis
Švietimo idėja, gimusi vienos mamos galvoje, virto net 15 metų besitęsiančia iniciatyva, prie kurios gyvavimo prisideda daug žmonių.
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka: bendruomenę sujungia šokis
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka: bendruomenę sujungia šokis
Ketvirtus metus bibliotekos organizuojama bendruomenine šokio iniciatyva siekiama stiprinti bendruomeniškumo ryšius per kūrybinę veiklą
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016