Pilietinės iniciatyvos jaunimui

Kauno „Santaros' gimnazija
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Kauno „Santaros“ gimnazijos bendradarbiavimas su Černivci miesto ir apskrities (Ukraina) skirtingomis mokymosi įstaigomis.

Bendradarbiavimas prasidėjo nuo 2-jų veiklių mokytojų Veronijos Martyniuk (Ukraina) ir Viktorijos Markevičienės (Lietuva) susitikimo 2017m, tačiau bendradarbiavimas prasidėjo 2020, kuriant 1-ą bendrą projektą apie gimtuosius miestus- Kauną ir Černivcius. Jame dalyvavo Kauno „Santaros“; ir licėjaus „Prestiž“; mokiniai. Projektas buvo suplanuotas vienam pusmečiui, tačiau jis išaugo į daugiakultūrį ilgalaikį bendradarbiavimą, kuris buvo realizuojamas per įvairias veiklas- projektai, video konferencijos, pilietinis forumas, solidarumo parama, linguastudios – su skirtingomis Černvcių apskrities mokymosi įstaigomis. Didžiuojamės, kad net karas nesutrukdė mūsų bendradarbiavimo ir žmogiškųjų draugiškų ryšių. 2024 pavasarį (kovo 14 dieną) mes tradiciškai susirinksime linguastudios, kurią organizuos Černivci, o gegužę ukrainiečius į video konferenciją sukvies Kaunas. Vienu iš sėkmingiausių renginių tapo Aktyviojo pilietiškumo Forumas, kuris iš planuoto dvišalio tapo 6-ų šalių Forumu, kurį pilnai paruošė, organizavo ir moderavo Kauno „Santaros“ gimnazijos mokiniai. Dvišalė draugystė įtraukė mokyklų bendruomenes į bendras veiklas – pvz., per projektą „Kalėdos“, kai reikėjo surinkti įdomiausius močiučių receptus arba kai projekto „IQ virtuvė“ metu lietuviai virė tikrus ukrainietiškus barščius (pagal receptą, gautą iš Ukrainos),o ukrainiečiai kepė lietuvių mėgstamą bulvių plokštainį (pagal mūsų atsiųstą receptą).

Jei pačioje pradžioje veiklose dalyvavo 24 žmonės, vėliau šis skaičius ženkliai išaugo-vien tik Jaunimo Forume dalyvavo virš 40 kiekvienos šalies atstovų!
Bendradarbiavimas prasidėjo kaip pilietinė iniciatyva, siekiant ugdyti toleranciją, pakantumą ir gerinti kalbines kompetencijas. Tačiau veiklų eigoje pavyko gerinti pažinimo kompetenciją, mokymosi motyvaciją, skatinti mokslinį smalsumą bei ugdyti gebėjimą dirbti komandoje, vystyti lyderystę ir atsakomybės jausmą.

Taip pat toks bendradarbiavimas turėjo teigiamos įtakos mokinių pabėgėlių iš Ukrainos adaptacijai Gimnazijoje, nes mūsų moksleiviams buvo jau šiek tiek pažįstami ukrainiečių papročiai, tradicijos.

Nuorodose matomi įvairūs partnerių darbai ir bendrų veiklų aprašymai.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė
Asociacija Vandžiogalos bendruomenė (Kauno r. sav.) įsikūrusi tik 2022 m. ir kurianti bei puoselėjanti seniūnijos teritorijos viešąsias erdves.
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
„PRAEIČIAI SUTEIKIME ATEITĮ“
Bendruomenė rūpinasi savo bažnytėlės unikalių vargonų restauracija, organizuoja labdaros koncertus jų remontui reikalingoms lėšoms surinkti.
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Kauno rajono bendruomenė Pažėrų kraštas
Iniciatyva įpareigojusi save skatinti vienybę,kaimyniškumą bei gerovę sau,vaikams ir kaimynams jog būtų gera gyveni Lietuvoje bei savo krašte.
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Garliavos apylinkių „Sąnašos" bendruomenė
Veikli, energinga, draugiška, puoselėjanti tradicijas.
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva"
Kiekvienas renginys kurį organizuojame stengiamės, kad būtų šventė visai šeimai. Sureikšminame ne pačią šventę bet procesą pasiruošimą jai.
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija"
Voverių bendruomenės centras "Jotija" tai bendruomenė, kuri skatina aktyvią, ir sveiką gyvenseną.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016