Pilietinės iniciatyvos jaunimui

Kauno „Santaros' gimnazija
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Kauno „Santaros“ gimnazijos bendradarbiavimas su Černivci miesto ir apskrities (Ukraina) skirtingomis mokymosi įstaigomis.

Bendradarbiavimas prasidėjo nuo 2-jų veiklių mokytojų Veronijos Martyniuk (Ukraina) ir Viktorijos Markevičienės (Lietuva) susitikimo 2017m, tačiau bendradarbiavimas prasidėjo 2020, kuriant 1-ą bendrą projektą apie gimtuosius miestus- Kauną ir Černivcius. Jame dalyvavo Kauno „Santaros“; ir licėjaus „Prestiž“; mokiniai. Projektas buvo suplanuotas vienam pusmečiui, tačiau jis išaugo į daugiakultūrį ilgalaikį bendradarbiavimą, kuris buvo realizuojamas per įvairias veiklas- projektai, video konferencijos, pilietinis forumas, solidarumo parama, linguastudios – su skirtingomis Černvcių apskrities mokymosi įstaigomis. Didžiuojamės, kad net karas nesutrukdė mūsų bendradarbiavimo ir žmogiškųjų draugiškų ryšių. 2024 pavasarį (kovo 14 dieną) mes tradiciškai susirinksime linguastudios, kurią organizuos Černivci, o gegužę ukrainiečius į video konferenciją sukvies Kaunas. Vienu iš sėkmingiausių renginių tapo Aktyviojo pilietiškumo Forumas, kuris iš planuoto dvišalio tapo 6-ų šalių Forumu, kurį pilnai paruošė, organizavo ir moderavo Kauno „Santaros“ gimnazijos mokiniai. Dvišalė draugystė įtraukė mokyklų bendruomenes į bendras veiklas – pvz., per projektą „Kalėdos“, kai reikėjo surinkti įdomiausius močiučių receptus arba kai projekto „IQ virtuvė“ metu lietuviai virė tikrus ukrainietiškus barščius (pagal receptą, gautą iš Ukrainos),o ukrainiečiai kepė lietuvių mėgstamą bulvių plokštainį (pagal mūsų atsiųstą receptą).

Jei pačioje pradžioje veiklose dalyvavo 24 žmonės, vėliau šis skaičius ženkliai išaugo-vien tik Jaunimo Forume dalyvavo virš 40 kiekvienos šalies atstovų!
Bendradarbiavimas prasidėjo kaip pilietinė iniciatyva, siekiant ugdyti toleranciją, pakantumą ir gerinti kalbines kompetencijas. Tačiau veiklų eigoje pavyko gerinti pažinimo kompetenciją, mokymosi motyvaciją, skatinti mokslinį smalsumą bei ugdyti gebėjimą dirbti komandoje, vystyti lyderystę ir atsakomybės jausmą.

Taip pat toks bendradarbiavimas turėjo teigiamos įtakos mokinių pabėgėlių iš Ukrainos adaptacijai Gimnazijoje, nes mūsų moksleiviams buvo jau šiek tiek pažįstami ukrainiečių papročiai, tradicijos.

Nuorodose matomi įvairūs partnerių darbai ir bendrų veiklų aprašymai.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė
Jungėnų kaimo bendruomenė įkurta 2000 m. lapkričio mėn. Bendruomenė jungia ne tik Jungėnų kaimo, bet ir aplinkinių kaimų gyventojus.
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė
Sūdavos kaimo bendruomenė įsikūrusi Vilkaviškio rajone. Mūsų bendruomenės tikslas - skatinti pačios šeimos ir skirtingų kartų, bendrystę.
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Šiaudiniškių kaimo bendruomenė
Mūsų bendruomenės tikslas vienyti Šiaudiniškių ir gretimų kaimų gyventojus ir iš jų kilusius žmones, ugdyti gyventojų bendruomeniškumą.
„Karalkrėslio kepyklėlė“
„Karalkrėslio kepyklėlė“
Turim savo bendruomenė verslą „Karalkrėslio kepyklėlę“. Kepame tradicinius kepinius ir puoselėjam kulinarinį paveldą. Mylim ir didžiuojamės vieta kur gyvenam.
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Asociacija „Skarulių bendruomenė"
Kažin ar dar Lietuvoje yra toks atvejis, kai gimtojo kaimo neliko, o buvusio kaimo gyventojai, išsibarstę po visą Lietuvą, susiburtų į asociaciją.
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Stiprios NVO - stipri Lietuva
Trakų TAU buria bendruomenę ir ugdo pilietiškumą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016