Ypatinga senjorų savanorystė, vykdomas projektas „Padėkime vieni kitiems“

Druskininkų „Bočių" bendrija
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Druskininkų „Bočių“ bendrijoje iš 200 narių dauguma yra 75-97 metų amžiaus. Jau 20-ą metų įgyvendindami sociokultūrinius, sporto, visuomenės sveikatos, kultūros projektus, suprantame kaip svarbu tokio amžiaus žmonėms turėti galimybę ir toliau gyventi pilnavertį gyvenimą, integruotis į savivaldybės bendruomenę, jaustis reikalingais. Druskininkuose turėdami puikiausias sąlygas kultūringai leisti laisvalaikį, „Bočių“ bendrijos nariai užsiima savo mėgstama veikla 12-yje klubų, būrelių, sekcijų. Per tiek metų turime sukaupę didelę patirtį, išsiugdę daug veiklių vadovų.

Nors senyvo amžiaus žmonių noras gyventi aktyviai ir senti sveikai yra labai pagirtinas, tačiau dalis bendrijos narių, įkopusių į 8-tą ar 9-tą dešimtį jau nepajėgia taip įsilieti į mūsų veiklą, kaip prieš 5 ar 10 metų. Su šiais negalią turinčiais senyvo amžiaus asmenimis reikia bendrauti, juos lankyti, padėti jiems užsiimti mėgstama veikla: kartu skaityti knygas, žaisti šaškėmis ir šachmatais, kartų spręsti kryžiažodžius, pasakoti apie bendrijos aktyvią veiklą, keliones, koncertus, parodas. Tai daro aktyviausieji, jaunesnieji bendrijos nariai savanoriškai, negaudami jokio atlygio. Daigiausia laiko skiriame vienišiems, ligotiems senjorams. Juos lankome ne tik namuose bet ir ligoninėse, slaugos skyriuose.

Labai svarbi pagalba vienišiems senoliams buvo karantino metu. Bendrijos savanoriai kiekvieną dieną skambindavo vienišiems senoliams, nuramindavo, padrąsindavo, prasidėjus vakcinacijai aktyviai ragindavo kuo greičiau pasiskiepyti, teikdavo informaciją savivaldybės administracijai apie asmenis, kuriuos reikia aprūpinti maisto produktais.

Bendrijos nariai aktyviai įsijungė teikiant pagalbą ukrainiečių karo pabėgėliams: padėdavo susirasti būstą, darbą, pagelbėdavo maistu ir drabužiais, palydėdavo į gydymo ir kitas įstaigas.

Mūsų veikla labai džiaugiasi ne tik lankomieji, bet ir kituose miestuose ar šalyse gyvenantys jų vaikai. „Bočių“ bendrijos veikla padeda sveikai senti, judėjimas ir buvimas kartu padeda išvengti įvairių senatvės ligų. Sveikai senstančiais senjorais džiaugiasi Druskininkų gydytojai ir tikri draugai,   Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Nuolat sulaukiame padėkų.

Mūsų senjorų nuomone –  Druskininkuose senti tikrai tikrai nebaisu.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
SOTAS – žmogui ir dėl žmogaus
SOTAS – žmogui ir dėl žmogaus
SOTAS - nevyriausybinė organizacija, kuri teikia socialines bei psichologines paslaugas ir savo veikla prisideda prie vaikų ir jų šeimų gerovės.
„Po tuo pačiu dangum..."
„Po tuo pačiu dangum..."
Asociacijos savanoriai nuo pat karo pradžios rūpinasi ukrainiečiais - karo pabėgėliais. Ši prasminga veikla padeda jiems integruotis į bendruomenę.
„Čia mūsų namai"
„Čia mūsų namai"
Bendruomenė įkurta 2004 11 11. Pagrindinė veikla - atstovauti ir ginti narių interesus; vienyti narius bendrai veiklai, skatinti pilietinį aktyvumą.
Jaunimo su specialiaisiais poreikiais bendruomenė
Jaunimo su specialiaisiais poreikiais bendruomenė
Esame bendruomenė, vienijanti jaunimą su specialiaisiais poreikiais ir padedanti jiems turiningai ir prasmingai leisti laisvalaikį.
„Angelų mamos“
„Angelų mamos“
Palaikymo bendruomenė nėštumą patyrusiai ir kūdikio netektį išgyvenančiai mamai.
Trečiojo Amžiaus Akademija
Trečiojo Amžiaus Akademija
VšĮ Trečiojo Amžiaus Akademija organizuoja paskaitas, ekskursijas.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016