Padėkime vieni kitiems

Druskininkų „Bočių" bendrija
Jau palaikė

Druskininkų „Bočių“ bendrijoje iš 200 narių dauguma yra 75-97 metų amžiaus. Jau 20-ą metų įgyvendindami sociokultūrinius, sporto, visuomenės sveikatos, kultūros projektus, suprantame kaip svarbu tokio amžiaus žmonėms turėti galimybę ir toliau gyventi pilnavertį gyvenimą, integruotis į savivaldybės bendruomenę, jaustis reikalingais. Turėdami puikiausias sąlygas kultūringai leisti laisvalaikį „Bočių“ bendrijos nariai užsiima savo mėgstama veikla 12-yje klubų, būrelių, sekcijų. Per tiek metų turime sukaupę didelę patirtį, išsiugdę daug veiklių vadovų.

Nors senyvo amžiaus žmonių noras gyventi aktyviai ir senti sveikai yra labai pagirtinas, tačiau didžiausia problema yra ta, kad dalis bendrijos narių, įkopusių į 8-tą ar 9-tą dešimtį jau nepajėgia taip įsilieti į mūsų veiklą, kaip prieš 5 ar 10 metų. Su šiais senyvo amžiaus asmenimis reikia bendrauti, juos lankyti, padėti jiems užsiimti mėgstama veikla: kartu skaityti knygas, žaisti šaškėmis ir šachmatais, kartų spręsti kryžiažodžius, pasakoti apie bendrijos aktyvią veiklą, keliones, koncertus, parodas. Tai daro savanoriškai, negaudami jokio atlygio aktyviausieji, sveikiausieji bendrijos nariai. Didžiausią dėmesį skiriame bendravimui namuose tiems, kurie yra vieniši, ligoti. Juos lankome ne tik namuose bet ir ligoninėse, slaugos namuose. Savanoriai neapsiriboja lankymu ar bendravimu, dažnai tenka padėti buityje, užregistruoti gydytojų vizitui, palydėti iki poliklinikos, padėti nusipirkti vaistų ir maisto, kartais pagelbėti buityje.

Labai svarbi pagalba vienišiems senoliams buvo karantino metu. Bendrijos savanoriai kiekvieną dieną skambindavo vienišiems senoliams, nuramindavo, padrąsindavo, prasidėjus vakcinacijai aktyviai ragindavo kuo greičiau pasiskiepyti, teikdavo informaciją savivaldybės administracijai apie asmenis, kuriuos reikia aprūpinti maisto produktais, kartai ir patys susiekdavo su ūkininkais ar kitais geros valios žmonėmis, kurie neatsisakydavo padėti tuo sunkiu senoliams metu.

Pasibaigus karantinui, toliau lankome vienišus žmones, tarpininkaujame sprendžiant įvairias sveikatos, apsirūpinimo reikalingais daiktais problemas, padedame tvarkyti dokumentus, susimokėti mokesčius, kartu leidžiame laisvalaikį. Šia veikla visokeriopai skatiname vienišų, neįgalių, sergančių bendruomenės narių aktyvumą, norą turiningai ilsėtis, norą bendrauti, mažiau galvoti apie ligas ir negalią.

Mūsų veikla labai džiaugiasi ne tik lankomieji, bet ir jų kituose miestuose ar šalyse gyvenantys vaikai. Nuolat sulaukiame padėkų.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
VŠĮ „Aš ypatingas“
VŠĮ „Aš ypatingas“
Prieš keletą metų paveldėtas namas virto vaikų dienos centru.
Asociacija „Kėdainių samariečiai" - Suaugusiųjų dienos centras
Asociacija „Kėdainių samariečiai" - Suaugusiųjų dienos centras
Asociacija „Kėdainių samariečiai" įsteigė Suaugusiųjų dienos centrą, nes yra įsitikinę - socialinė atskirtis yra mūsų galvose, o ne gyvenime.
Visagino menų rezidencija
Visagino menų rezidencija
Menų rezidencija “Taškas” yra nuolat auganti erdvė jaunimui, menininkams, turistams ir žmonėms ieškantiems savęs, tylos ar įkvėpimo.
Taikomosios antropologijos organizacijos „Anthropos“ iniciatyva už kultūriškai jautrų švietimą
Taikomosios antropologijos organizacijos „Anthropos“ iniciatyva už kultūriškai jautrų švietimą
„Anthropos“ inicijavo kreipimąsi dėl diskriminuojančių kultūrinių reprezentacijų ir eurocentrizmo mokomojoje medžiagoje, įgyvendino mokymus autoriams.
Telšiuose sukurta oazė pabėgėliams, atvykusiems iš Ukrainos
Telšiuose sukurta oazė pabėgėliams, atvykusiems iš Ukrainos
Telšiai telkiasi vieningai pagalbai iš Ukrainos atvykstantiems karo pabėgėliams. Kartu vienybėje mes kuriame oazę, kurioje visiems gera gyventi!
NEET jaunimo integracija į darbo rinką
NEET jaunimo integracija į darbo rinką
VšĮ “Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras” padeda socialiai pažeidžiamam jaunimui įsilieti į darbo rinką, savanorystę ar pameistrystę.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016