Padėkime vieni kitiems

Zita Joana Jančiauskienė
Vyksta balsavimas. Balsuoti už labiausiai patikusias iniciatyvas galite iki sausio 31 dienos.
Jau palaikė

Druskininkų „Bočių“ bendrijoje iš 200 narių dauguma yra 75-97 metų amžiaus. Jau 20-ą metų įgyvendindami sociokultūrinius, sporto, visuomenės sveikatos, kultūros projektus, suprantame kaip svarbu tokio amžiaus žmonėms turėti galimybę ir toliau gyventi pilnavertį gyvenimą, integruotis į savivaldybės bendruomenę, jaustis reikalingais. Turėdami puikiausias sąlygas kultūringai leisti laisvalaikį „Bočių“ bendrijos nariai užsiima savo mėgstama veikla 12-yje klubų, būrelių, sekcijų. Per tiek metų turime sukaupę didelę patirtį, išsiugdę daug veiklių vadovų.
Nors senyvo amžiaus žmonių noras gyventi aktyviai ir senti sveikai yra labai pagirtinas, tačiau didžiausia problema yra ta, kad dalis bendrijos narių, įkopusių į 8-tą ar 9-tą dešimtį jau nepajėgia taip įsilieti į mūsų veiklą, kaip prieš 5 ar 10 metų. Su šiais senyvo amžiaus asmenimis reikia bendrauti, juos lankyti, padėti jiems užsiimti mėgstama veikla: kartu skaityti knygas, žaisti šaškėmis ir šachmatais, kartų spręsti kryžiažodžius, pasakoti apie bendrijos aktyvią veiklą, keliones, koncertus, parodas. Tai daro savanoriškai, negaudami jokio atlygio aktyviausieji, sveikiausieji bendrijos nariai. Didžiausią dėmesį skiriame bendravimui namuose tiems, kurie yra vieniši, ligoti. Juos lankome ne tik namuose bet ir ligoninėse, slaugos namuose. Savanoriai neapsiriboja lankymu ar bendravimu, dažnai tenka padėti buityje, užregistruoti gydytojų vizitui, palydėti iki poliklinikos, padėti nusipirkti vaistų ir maisto, kartais pagelbėti buityje.
Labai svarbi pagalba vienišiems senoliams buvo karantino metu. Bendrijos savanoriai kiekvieną dieną skambindavo vienišiems senoliams, nuramindavo, padrąsindavo, prasidėjus vakcinacijai aktyviai ragindavo kuo greičiau pasiskiepyti, teikdavo informaciją savivaldybės administracijai apie asmenis, kuriuos reikia aprūpinti maisto produktais, kartai ir patys susiekdavo su ūkininkais ar kitais geros valios žmonėmis, kurie neatsisakydavo padėti tuo sunkiu senoliams metu.
Pasibaigus karantinui, toliau lankome vienišus žmones, tarpininkaujame sprendžiant įvairias sveikatos, apsirūpinimo reikalingais daiktais problemas, padedame tvarkyti dokumentus, susimokėti mokesčius, kartu leidžiame laisvalaikį. Šia veikla visokeriopai skatiname vienišų, neįgalių, sergančių bendruomenės narių aktyvumą, norą turiningai ilsėtis, norą bendrauti, mažiau galvoti apie ligas ir negalią.
Mūsų veikla labai džiaugiasi ne tik lankomieji, bet ir jų kituose miestuose ar šalyse gyvenantys vaikai. Nuolat sulaukiame padėkų.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Vaikų svajonės
Vaikų svajonės
Mes padedame geraširdžiams ir socialiai atsakingiems žmonėms išpildyti nepasiturinčiose šeimose augančių vaikų svajones. Drąsiname vaikus svajoti!
Tavo negalia – ne kliūtis. Ateik, prisijunk, judėk ir integruokis!
Tavo negalia – ne kliūtis. Ateik, prisijunk, judėk ir integruokis!
Iniciatyva "Neįgaliųjų užimtumas ir integracija į visuomenę".
ĮTRAUKUSIS VAIKŲ DIENOS CENTRO MODELIS
ĮTRAUKUSIS VAIKŲ DIENOS CENTRO MODELIS
Siekiame sukurti vaikams emociškai saugią ir įtraukią aplinką. Nesvarbu kokia vaiko socialinė padėtis, fizinės galimybės, protiniai gebėjimai.
NAMAI VISIEMS
NAMAI VISIEMS
Namai visiems- tai vieta, kur kiekvienas gali jaustis saugus, mylimas, priimtas. Kur gali ateiti tiek norintis gauti, tiek norintis duoti.
Iniciatyva "Niekieno vaikai"
Iniciatyva "Niekieno vaikai"
Iniciatyva "Niekieno vaikai"; su savanorių pagalba teikia emocinę paramą vienišiems vaikas, kurie patenka į ligonines be tėvų ar kitų artimųjų.
Mes esame visur  - Kaunas Pride
Mes esame visur - Kaunas Pride
Kaunas Pride yra pilietinės visuomenės iniciatyva.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2021 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37061024338, el. paštas: odilija.guntoriute@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016