Padėkime vieni kitiems

Zita Joana Jančiauskienė
Palaikymo balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Konkursinio balsavimo sistemą planuojama atverti šių metų rudens pradžioje. Apie konkursinio balsavimo pradžią būsite informuoti žinute Lietuvos galios platformoje.
Jau palaikė

Druskininkų „Bočių“ bendrijoje iš 200 narių dauguma yra 75-97 metų amžiaus. Jau 20-ą metų įgyvendindami sociokultūrinius, sporto, visuomenės sveikatos, kultūros projektus, suprantame kaip svarbu tokio amžiaus žmonėms turėti galimybę ir toliau gyventi pilnavertį gyvenimą, integruotis į savivaldybės bendruomenę, jaustis reikalingais. Turėdami puikiausias sąlygas kultūringai leisti laisvalaikį „Bočių“ bendrijos nariai užsiima savo mėgstama veikla 12-yje klubų, būrelių, sekcijų. Per tiek metų turime sukaupę didelę patirtį, išsiugdę daug veiklių vadovų.

Nors senyvo amžiaus žmonių noras gyventi aktyviai ir senti sveikai yra labai pagirtinas, tačiau didžiausia problema yra ta, kad dalis bendrijos narių, įkopusių į 8-tą ar 9-tą dešimtį jau nepajėgia taip įsilieti į mūsų veiklą, kaip prieš 5 ar 10 metų. Su šiais senyvo amžiaus asmenimis reikia bendrauti, juos lankyti, padėti jiems užsiimti mėgstama veikla: kartu skaityti knygas, žaisti šaškėmis ir šachmatais, kartų spręsti kryžiažodžius, pasakoti apie bendrijos aktyvią veiklą, keliones, koncertus, parodas. Tai daro savanoriškai, negaudami jokio atlygio aktyviausieji, sveikiausieji bendrijos nariai. Didžiausią dėmesį skiriame bendravimui namuose tiems, kurie yra vieniši, ligoti. Juos lankome ne tik namuose bet ir ligoninėse, slaugos namuose. Savanoriai neapsiriboja lankymu ar bendravimu, dažnai tenka padėti buityje, užregistruoti gydytojų vizitui, palydėti iki poliklinikos, padėti nusipirkti vaistų ir maisto, kartais pagelbėti buityje.

Labai svarbi pagalba vienišiems senoliams buvo karantino metu. Bendrijos savanoriai kiekvieną dieną skambindavo vienišiems senoliams, nuramindavo, padrąsindavo, prasidėjus vakcinacijai aktyviai ragindavo kuo greičiau pasiskiepyti, teikdavo informaciją savivaldybės administracijai apie asmenis, kuriuos reikia aprūpinti maisto produktais, kartai ir patys susiekdavo su ūkininkais ar kitais geros valios žmonėmis, kurie neatsisakydavo padėti tuo sunkiu senoliams metu.

Pasibaigus karantinui, toliau lankome vienišus žmones, tarpininkaujame sprendžiant įvairias sveikatos, apsirūpinimo reikalingais daiktais problemas, padedame tvarkyti dokumentus, susimokėti mokesčius, kartu leidžiame laisvalaikį. Šia veikla visokeriopai skatiname vienišų, neįgalių, sergančių bendruomenės narių aktyvumą, norą turiningai ilsėtis, norą bendrauti, mažiau galvoti apie ligas ir negalią.

Mūsų veikla labai džiaugiasi ne tik lankomieji, bet ir jų kituose miestuose ar šalyse gyvenantys vaikai. Nuolat sulaukiame padėkų.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Pagalbos Angelai (Helping Hands of Angels)
Pagalbos Angelai (Helping Hands of Angels)
Anglijoje lietuvių sukurta nepelno organizacija, kuri padeda Lietuvoje nepasiturinčioms šeimoms, seneliams ir visiems, kam reikia pagalbos.
Pagramančio bendruomenės centro „Gramančia“ indelis garsinant savo kraštą
Pagramančio bendruomenės centro „Gramančia“ indelis garsinant savo kraštą
Pagramančio bendruomenės centras „Gramančia“ 2020 m. sukurtas socialinis verslas. Įkurta 19 darbo vietų.
Pilaitės bendruomenės centras
Pilaitės bendruomenės centras
Esame Tauragės raj., Dapkiškių k., Pilaitės bendruomenė: mūsų kaimas įsikūręs ant upės Jūros kranto Pagramančio regionianeme parke.
Baltosios Vokės vaikų dienos centro „Šypsenų sūkurys“ įkūrimas
Baltosios Vokės vaikų dienos centro „Šypsenų sūkurys“ įkūrimas
Vaikų dienos centro tikslas – sukurti saugią aplinką socialiai apleistiems vaikams, kad jie tinkamai galėtų augti ir ugdytis, tyrinėti pasaulį, bendrauti.
Solidarumo Kava
Solidarumo Kava
Tai 5 jaunuolių, turinčių intelekto sutrikimą, iniciatyva. Jos tikslas - kavos puodeliu už šypseną įgyti darbinių įgūdžių bei panaikinti stigmą.
Padėk vienišam senjorui
Padėk vienišam senjorui
Panevėžio krašto Nevėžio tunto skautai nudažė vienišos senolės namą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2022 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016