Padėkime vieni kitiems

Druskininkų „Bočių" bendrija

Druskininkų „Bočių“ bendrijoje iš 200 narių dauguma yra 75-97 metų amžiaus. Jau 20-ą metų įgyvendindami sociokultūrinius, sporto, visuomenės sveikatos, kultūros projektus, suprantame kaip svarbu tokio amžiaus žmonėms turėti galimybę ir toliau gyventi pilnavertį gyvenimą, integruotis į savivaldybės bendruomenę, jaustis reikalingais. Turėdami puikiausias sąlygas kultūringai leisti laisvalaikį „Bočių“ bendrijos nariai užsiima savo mėgstama veikla 12-yje klubų, būrelių, sekcijų. Per tiek metų turime sukaupę didelę patirtį, išsiugdę daug veiklių vadovų.

Nors senyvo amžiaus žmonių noras gyventi aktyviai ir senti sveikai yra labai pagirtinas, tačiau didžiausia problema yra ta, kad dalis bendrijos narių, įkopusių į 8-tą ar 9-tą dešimtį jau nepajėgia taip įsilieti į mūsų veiklą, kaip prieš 5 ar 10 metų. Su šiais senyvo amžiaus asmenimis reikia bendrauti, juos lankyti, padėti jiems užsiimti mėgstama veikla: kartu skaityti knygas, žaisti šaškėmis ir šachmatais, kartų spręsti kryžiažodžius, pasakoti apie bendrijos aktyvią veiklą, keliones, koncertus, parodas. Tai daro savanoriškai, negaudami jokio atlygio aktyviausieji, sveikiausieji bendrijos nariai. Didžiausią dėmesį skiriame bendravimui namuose tiems, kurie yra vieniši, ligoti. Juos lankome ne tik namuose bet ir ligoninėse, slaugos namuose. Savanoriai neapsiriboja lankymu ar bendravimu, dažnai tenka padėti buityje, užregistruoti gydytojų vizitui, palydėti iki poliklinikos, padėti nusipirkti vaistų ir maisto, kartais pagelbėti buityje.

Labai svarbi pagalba vienišiems senoliams buvo karantino metu. Bendrijos savanoriai kiekvieną dieną skambindavo vienišiems senoliams, nuramindavo, padrąsindavo, prasidėjus vakcinacijai aktyviai ragindavo kuo greičiau pasiskiepyti, teikdavo informaciją savivaldybės administracijai apie asmenis, kuriuos reikia aprūpinti maisto produktais, kartai ir patys susiekdavo su ūkininkais ar kitais geros valios žmonėmis, kurie neatsisakydavo padėti tuo sunkiu senoliams metu.

Pasibaigus karantinui, toliau lankome vienišus žmones, tarpininkaujame sprendžiant įvairias sveikatos, apsirūpinimo reikalingais daiktais problemas, padedame tvarkyti dokumentus, susimokėti mokesčius, kartu leidžiame laisvalaikį. Šia veikla visokeriopai skatiname vienišų, neįgalių, sergančių bendruomenės narių aktyvumą, norą turiningai ilsėtis, norą bendrauti, mažiau galvoti apie ligas ir negalią.

Mūsų veikla labai džiaugiasi ne tik lankomieji, bet ir jų kituose miestuose ar šalyse gyvenantys vaikai. Nuolat sulaukiame padėkų.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Jūros klasė
Jūros klasė
„Tai ne stovykla, tai mokymo procesas perkeltas į kitas erdves“ – taip šį „kitokį“ ugdymą apibūdina Vilniaus Šilo mokyklos bendruomenė.
AR PAŽĮSTI KAIMYNĄ?
AR PAŽĮSTI KAIMYNĄ?
Viena iš asociacijos „Ištiesk gerumo ranką“ veiklos Elektrėnų savivaldybėje sričių – skatinti saugią kaimynystę, kaimynų bendrystę, ypač su vyresniais
Krizinio nėštumo centras
Krizinio nėštumo centras
Organizacija padeda moterims išgyvenančioms įvairias krizinio nėštumo situacijas, prenatalines ar perinatalines netektis, pogimdyviniu laikotarpiu.
Spartakiada
Spartakiada
Spartakiada – viena iš Alytaus Dzūkijos mokyklos iniciatyvų, skirta negalią turintiems vaikams ir jaunuoliams išreikšti save per fizinį aktyvumą.
Atviroji jaunimo erdvė - durys į kitokį gyvenimą
Atviroji jaunimo erdvė - durys į kitokį gyvenimą
Kėdainių profesinio rengimo centro Atviroji jaunimo erdvė skirta mažiau galimybių turinčiam jaunimui įdomiai ir prasmingai leisti laisvalaikį.
"Vilties galia"
"Vilties galia"
Asociacija atstovauja neįgaliuosius turinčius stuburo pažeidimus, traumas, kurie gali judėti neįgaliojo vežimėliais arba kitomis pagalbos priemonėmis
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016