Pacientas – ne tik kūnas ir jo ligos.

Aldona Šaknienė
2022 m. konkurso balsavimas pasibaigė. Ačiū dalyvavusiems! Kviesime balsuoti kitų metų konkurse 2023 m. „Palaikymo" balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.
Jau palaikė

Besigydydami ligoninėje asmenys patiria socialinę atskirtį, praranda socialinius įgūdžius, praranda pasitikėjimą savimi. COVID – 19 pandemijos laikotarpiu ypač padidėja pacientų atskirtis, nes negalimas kontaktinis bendravimas su artimaisiais, draugais veda į beviltiškumą. Siekiant keisti ligonio socialinę aplinką, mažinant socialinę atskirtį, suteikiant integracijos į visuomenę galimybes reikalingos sociokultūrinės užimtumo paslaugos.

Kadangi ilgą laiką pacientai nebendrauja su artimaisiais, kaimynais, draugais, praranda socialinius ryšius, užsidaro, pasiduoda depresyvioms mintims. Virtualios realybės technologijos ( toliau VRT) vis labiau populiarėja gelbėjant ligonius, kuriems reikalinga pagalba itin sunkiu gydymo laikotarpiu, patiriamu stresu, ypač karantino ir pandemijos metu. VRT pagalba pacientai gali atitrūkti nuo realybės, nukeliauti į bet kurį pasaulio kraštą bei nuveikti ką tik panorėję – lankytis soduose, parkuose, muziejuose, parodose, kitų šalių pajūryje, gamtoje, plaukioti jachta ar glostyti gyvūnus zoologijos sode. Panaši praktika vis dažniau taikoma ir malšinant pacientų patiriamą skausmą. Pastebėta, kad VRT pagalba mažinamas streso ir skausmo lygis daro teigiamą įtaką gydymo efektyvumui. VRT jau taikomos ir žmonių, kurie patyrė įvairias galvos traumas ar netgi insultą, gydymui. Praktika rodo, kad jos gali padėti pagreitinti pacientų fizinių gebėjimų atkūrimą. Tai ypač svarbu reabilitacijos periodą išgyvenantiems žmonėms, kuo reabilitacija ankstesnė, tuo didesni šansai atgauti prarastas fizines funkcijas.
Sukūrėme projektą, kad galėtume padėti žmonėms, kai jie tampa mūsų pacientais. Tai pacientų užimtumo terapinės paslaugos: virtualios realybės, terapinio piešimo, muzikos terapijos.

Paslaugas teiks mokymus išklausę savanoriai. Juos konsultuos skyriaus gydytojai, pagelbės dirbantis personalas. Projekto koordinatorius organizuos veiklą.
Panašios paslaugos jau buvo teikiamos VšĮ Biržų ligoninės palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje, todėl galime teigti, kad tai pasiteisina, nes pacientas- ne tik kūnas ir jo ligos. Pacientas- visavertė asmenybė su bendravimo dvasiniais ir moraliniais poreikiais.
Kiekvienas žmogus yra svarbus, tapęs pacientu jis gali būti integruojamas į visuomenę per sociokultūrinę veiklą.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
VŠĮ „Aš ypatingas“
VŠĮ „Aš ypatingas“
Prieš keletą metų paveldėtas namas virto vaikų dienos centru.
Asociacija „Kėdainių samariečiai" - Suaugusiųjų dienos centras
Asociacija „Kėdainių samariečiai" - Suaugusiųjų dienos centras
Asociacija „Kėdainių samariečiai" įsteigė Suaugusiųjų dienos centrą, nes yra įsitikinę - socialinė atskirtis yra mūsų galvose, o ne gyvenime.
Visagino menų rezidencija
Visagino menų rezidencija
Menų rezidencija “Taškas” yra nuolat auganti erdvė jaunimui, menininkams, turistams ir žmonėms ieškantiems savęs, tylos ar įkvėpimo.
Taikomosios antropologijos organizacijos „Anthropos“ iniciatyva už kultūriškai jautrų švietimą
Taikomosios antropologijos organizacijos „Anthropos“ iniciatyva už kultūriškai jautrų švietimą
„Anthropos“ inicijavo kreipimąsi dėl diskriminuojančių kultūrinių reprezentacijų ir eurocentrizmo mokomojoje medžiagoje, įgyvendino mokymus autoriams.
Telšiuose sukurta oazė pabėgėliams, atvykusiems iš Ukrainos
Telšiuose sukurta oazė pabėgėliams, atvykusiems iš Ukrainos
Telšiai telkiasi vieningai pagalbai iš Ukrainos atvykstantiems karo pabėgėliams. Kartu vienybėje mes kuriame oazę, kurioje visiems gera gyventi!
NEET jaunimo integracija į darbo rinką
NEET jaunimo integracija į darbo rinką
VšĮ “Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras” padeda socialiai pažeidžiamam jaunimui įsilieti į darbo rinką, savanorystę ar pameistrystę.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016