Pacientas – ne tik kūnas ir jo ligos.

Aldona Šaknienė
Kviesime balsuoti už iniciatyvas konkurse 2023 m. rudenį. Registruoti naujas iniciatyvas jau galite, užsiregistravusius kviesime dalyvauti ir kitose projekto veiklose.

Besigydydami ligoninėje asmenys patiria socialinę atskirtį, praranda socialinius įgūdžius, praranda pasitikėjimą savimi. COVID – 19 pandemijos laikotarpiu ypač padidėja pacientų atskirtis, nes negalimas kontaktinis bendravimas su artimaisiais, draugais veda į beviltiškumą. Siekiant keisti ligonio socialinę aplinką, mažinant socialinę atskirtį, suteikiant integracijos į visuomenę galimybes reikalingos sociokultūrinės užimtumo paslaugos.

Kadangi ilgą laiką pacientai nebendrauja su artimaisiais, kaimynais, draugais, praranda socialinius ryšius, užsidaro, pasiduoda depresyvioms mintims. Virtualios realybės technologijos ( toliau VRT) vis labiau populiarėja gelbėjant ligonius, kuriems reikalinga pagalba itin sunkiu gydymo laikotarpiu, patiriamu stresu, ypač karantino ir pandemijos metu. VRT pagalba pacientai gali atitrūkti nuo realybės, nukeliauti į bet kurį pasaulio kraštą bei nuveikti ką tik panorėję – lankytis soduose, parkuose, muziejuose, parodose, kitų šalių pajūryje, gamtoje, plaukioti jachta ar glostyti gyvūnus zoologijos sode. Panaši praktika vis dažniau taikoma ir malšinant pacientų patiriamą skausmą. Pastebėta, kad VRT pagalba mažinamas streso ir skausmo lygis daro teigiamą įtaką gydymo efektyvumui. VRT jau taikomos ir žmonių, kurie patyrė įvairias galvos traumas ar netgi insultą, gydymui. Praktika rodo, kad jos gali padėti pagreitinti pacientų fizinių gebėjimų atkūrimą. Tai ypač svarbu reabilitacijos periodą išgyvenantiems žmonėms, kuo reabilitacija ankstesnė, tuo didesni šansai atgauti prarastas fizines funkcijas.
Sukūrėme projektą, kad galėtume padėti žmonėms, kai jie tampa mūsų pacientais. Tai pacientų užimtumo terapinės paslaugos: virtualios realybės, terapinio piešimo, muzikos terapijos.

Paslaugas teiks mokymus išklausę savanoriai. Juos konsultuos skyriaus gydytojai, pagelbės dirbantis personalas. Projekto koordinatorius organizuos veiklą.
Panašios paslaugos jau buvo teikiamos VšĮ Biržų ligoninės palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje, todėl galime teigti, kad tai pasiteisina, nes pacientas- ne tik kūnas ir jo ligos. Pacientas- visavertė asmenybė su bendravimo dvasiniais ir moraliniais poreikiais.
Kiekvienas žmogus yra svarbus, tapęs pacientu jis gali būti integruojamas į visuomenę per sociokultūrinę veiklą.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Jūros klasė
Jūros klasė
„Tai ne stovykla, tai mokymo procesas perkeltas į kitas erdves“ – taip šį „kitokį“ ugdymą apibūdina Vilniaus Šilo mokyklos bendruomenė.
AR PAŽĮSTI KAIMYNĄ?
AR PAŽĮSTI KAIMYNĄ?
Viena iš asociacijos „Ištiesk gerumo ranką“ veiklos Elektrėnų savivaldybėje sričių – skatinti saugią kaimynystę, kaimynų bendrystę, ypač su vyresniais
Krizinio nėštumo centras
Krizinio nėštumo centras
Organizacija padeda moterims išgyvenančioms įvairias krizinio nėštumo situacijas, prenatalines ar perinatalines netektis, pogimdyviniu laikotarpiu.
Spartakiada
Spartakiada
Spartakiada – viena iš Alytaus Dzūkijos mokyklos iniciatyvų, skirta negalią turintiems vaikams ir jaunuoliams išreikšti save per fizinį aktyvumą.
Atviroji jaunimo erdvė - durys į kitokį gyvenimą
Atviroji jaunimo erdvė - durys į kitokį gyvenimą
Kėdainių profesinio rengimo centro Atviroji jaunimo erdvė skirta mažiau galimybių turinčiam jaunimui įdomiai ir prasmingai leisti laisvalaikį.
"Vilties galia"
"Vilties galia"
Asociacija atstovauja neįgaliuosius turinčius stuburo pažeidimus, traumas, kurie gali judėti neįgaliojo vežimėliais arba kitomis pagalbos priemonėmis
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016