Pacientas – ne tik kūnas ir jo ligos.

Aldona Šaknienė
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

Besigydydami ligoninėje asmenys patiria socialinę atskirtį, praranda socialinius įgūdžius, praranda pasitikėjimą savimi. COVID – 19 pandemijos laikotarpiu ypač padidėja pacientų atskirtis, nes negalimas kontaktinis bendravimas su artimaisiais, draugais veda į beviltiškumą. Siekiant keisti ligonio socialinę aplinką, mažinant socialinę atskirtį, suteikiant integracijos į visuomenę galimybes reikalingos sociokultūrinės užimtumo paslaugos.

Kadangi ilgą laiką pacientai nebendrauja su artimaisiais, kaimynais, draugais, praranda socialinius ryšius, užsidaro, pasiduoda depresyvioms mintims. Virtualios realybės technologijos ( toliau VRT) vis labiau populiarėja gelbėjant ligonius, kuriems reikalinga pagalba itin sunkiu gydymo laikotarpiu, patiriamu stresu, ypač karantino ir pandemijos metu. VRT pagalba pacientai gali atitrūkti nuo realybės, nukeliauti į bet kurį pasaulio kraštą bei nuveikti ką tik panorėję – lankytis soduose, parkuose, muziejuose, parodose, kitų šalių pajūryje, gamtoje, plaukioti jachta ar glostyti gyvūnus zoologijos sode. Panaši praktika vis dažniau taikoma ir malšinant pacientų patiriamą skausmą. Pastebėta, kad VRT pagalba mažinamas streso ir skausmo lygis daro teigiamą įtaką gydymo efektyvumui. VRT jau taikomos ir žmonių, kurie patyrė įvairias galvos traumas ar netgi insultą, gydymui. Praktika rodo, kad jos gali padėti pagreitinti pacientų fizinių gebėjimų atkūrimą. Tai ypač svarbu reabilitacijos periodą išgyvenantiems žmonėms, kuo reabilitacija ankstesnė, tuo didesni šansai atgauti prarastas fizines funkcijas.
Sukūrėme projektą, kad galėtume padėti žmonėms, kai jie tampa mūsų pacientais. Tai pacientų užimtumo terapinės paslaugos: virtualios realybės, terapinio piešimo, muzikos terapijos.

Paslaugas teiks mokymus išklausę savanoriai. Juos konsultuos skyriaus gydytojai, pagelbės dirbantis personalas. Projekto koordinatorius organizuos veiklą.
Panašios paslaugos jau buvo teikiamos VšĮ Biržų ligoninės palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje, todėl galime teigti, kad tai pasiteisina, nes pacientas- ne tik kūnas ir jo ligos. Pacientas- visavertė asmenybė su bendravimo dvasiniais ir moraliniais poreikiais.
Kiekvienas žmogus yra svarbus, tapęs pacientu jis gali būti integruojamas į visuomenę per sociokultūrinę veiklą.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Ignalinos rajono neįgaliųjų draugija
Ignalinos rajono neįgaliųjų draugija
Jungiamės, kartu galim daugiau!
Socialinė iniciatyva Skirtingos Spalvos
Socialinė iniciatyva Skirtingos Spalvos
Siekiame dalintis su diagnoze gyvenančių žmonių įkvepiančiomis istorijomis ir mažinti socialinę atskirtį tarp „mes“ ir „jie“.
Stakliškių Vlado Jezukevičiaus skautų draugovės stovyklos
Stakliškių Vlado Jezukevičiaus skautų draugovės stovyklos
Stakliškių Vlado Jezukevičiaus skautų draugovė organizuoja stovyklas vaikams su protine ir fizine negalia.
Namų mama
Namų mama
Nemokama mamų bendruomenė, kurioje jau esančios mamos padeda besilaukiančioms ar ką tik pagimdžiusioms atneša maisto ir skiria laiko pabendravimui.
Specialiųjų poreikių vaikų kūryba garsina Lietuvą visame pasaulyje.
Specialiųjų poreikių vaikų kūryba garsina Lietuvą visame pasaulyje.
Informacinių technologijų ir ypatingų poreikių vaikų fantazijos jungties rezultatas - vektorinės tapybos darbai, kokių dar nebuvo matęs pasaulis.
Negalios įkvėpti
Negalios įkvėpti
Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos patirtys.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2023 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016