Pacientas – ne tik kūnas ir jo ligos.

Aldona Šaknienė
Palaikymo balsai neturės įtakos konkurso rezultatams. Konkursinio balsavimo sistemą planuojama atverti šių metų rudens pradžioje. Apie konkursinio balsavimo pradžią būsite informuoti žinute Lietuvos galios platformoje.
Jau palaikė

Besigydydami ligoninėje asmenys patiria socialinę atskirtį, praranda socialinius įgūdžius, praranda pasitikėjimą savimi. COVID – 19 pandemijos laikotarpiu ypač padidėja pacientų atskirtis, nes negalimas kontaktinis bendravimas su artimaisiais, draugais veda į beviltiškumą. Siekiant keisti ligonio socialinę aplinką, mažinant socialinę atskirtį, suteikiant integracijos į visuomenę galimybes reikalingos sociokultūrinės užimtumo paslaugos.

Kadangi ilgą laiką pacientai nebendrauja su artimaisiais, kaimynais, draugais, praranda socialinius ryšius, užsidaro, pasiduoda depresyvioms mintims. Virtualios realybės technologijos ( toliau VRT) vis labiau populiarėja gelbėjant ligonius, kuriems reikalinga pagalba itin sunkiu gydymo laikotarpiu, patiriamu stresu, ypač karantino ir pandemijos metu. VRT pagalba pacientai gali atitrūkti nuo realybės, nukeliauti į bet kurį pasaulio kraštą bei nuveikti ką tik panorėję – lankytis soduose, parkuose, muziejuose, parodose, kitų šalių pajūryje, gamtoje, plaukioti jachta ar glostyti gyvūnus zoologijos sode. Panaši praktika vis dažniau taikoma ir malšinant pacientų patiriamą skausmą. Pastebėta, kad VRT pagalba mažinamas streso ir skausmo lygis daro teigiamą įtaką gydymo efektyvumui. VRT jau taikomos ir žmonių, kurie patyrė įvairias galvos traumas ar netgi insultą, gydymui. Praktika rodo, kad jos gali padėti pagreitinti pacientų fizinių gebėjimų atkūrimą. Tai ypač svarbu reabilitacijos periodą išgyvenantiems žmonėms, kuo reabilitacija ankstesnė, tuo didesni šansai atgauti prarastas fizines funkcijas.
Sukūrėme projektą, kad galėtume padėti žmonėms, kai jie tampa mūsų pacientais. Tai pacientų užimtumo terapinės paslaugos: virtualios realybės, terapinio piešimo, muzikos terapijos.

Paslaugas teiks mokymus išklausę savanoriai. Juos konsultuos skyriaus gydytojai, pagelbės dirbantis personalas. Projekto koordinatorius organizuos veiklą.
Panašios paslaugos jau buvo teikiamos VšĮ Biržų ligoninės palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje, todėl galime teigti, kad tai pasiteisina, nes pacientas- ne tik kūnas ir jo ligos. Pacientas- visavertė asmenybė su bendravimo dvasiniais ir moraliniais poreikiais.
Kiekvienas žmogus yra svarbus, tapęs pacientu jis gali būti integruojamas į visuomenę per sociokultūrinę veiklą.

Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
Pagalbos Angelai (Helping Hands of Angels)
Pagalbos Angelai (Helping Hands of Angels)
Anglijoje lietuvių sukurta nepelno organizacija, kuri padeda Lietuvoje nepasiturinčioms šeimoms, seneliams ir visiems, kam reikia pagalbos.
Pagramančio bendruomenės centro „Gramančia“ indelis garsinant savo kraštą
Pagramančio bendruomenės centro „Gramančia“ indelis garsinant savo kraštą
Pagramančio bendruomenės centras „Gramančia“ 2020 m. sukurtas socialinis verslas. Įkurta 19 darbo vietų.
Pilaitės bendruomenės centras
Pilaitės bendruomenės centras
Esame Tauragės raj., Dapkiškių k., Pilaitės bendruomenė: mūsų kaimas įsikūręs ant upės Jūros kranto Pagramančio regionianeme parke.
Baltosios Vokės vaikų dienos centro „Šypsenų sūkurys“ įkūrimas
Baltosios Vokės vaikų dienos centro „Šypsenų sūkurys“ įkūrimas
Vaikų dienos centro tikslas – sukurti saugią aplinką socialiai apleistiems vaikams, kad jie tinkamai galėtų augti ir ugdytis, tyrinėti pasaulį, bendrauti.
Solidarumo Kava
Solidarumo Kava
Tai 5 jaunuolių, turinčių intelekto sutrikimą, iniciatyva. Jos tikslas - kavos puodeliu už šypseną įgyti darbinių įgūdžių bei panaikinti stigmą.
Padėk vienišam senjorui
Padėk vienišam senjorui
Panevėžio krašto Nevėžio tunto skautai nudažė vienišos senolės namą.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2022 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016