Orūs namai

VšĮ „Orūs namai"
Kviečiame registruoti jūsų organizacijos iniciatyvas. Registruotas iniciatyvas įtraukiame į projektos renginius ir kitas veiklas.

„Per kvailumą perrašiau butą dukrai. Viskas buvo gerai, kol ji neparsivedė vyro. Dabar esu metama į gatvę. O kur man eiti?“

„Gyvenu vienkiemyje, sūnėnui priklausančioje trobelėje be patogumų. Esu jau per sena tokiam gyvenimui, jau norisi tualeto namuose, tekančio šilto vandens, kad pečiaus nereiktų kūrenti.“

„Nuomojuosi kambarį pas kitą senjorę. Neturiu ramybės, vis galvoju, kad privatininkas gali bet kada liepti išsikraustyti. O kas bus, kai šeimininkė numirs? Mano metuose jau sunku mėtytis iš vietos į vietą, noriu ramybės ir patikimo kampo visam likusiam gyvenimui. Dar svajoju, kad galėčiau susitvarkyti kompensacijas, būtų pigiau, bet tam reikia, kad nuoma būtų legali, o kiek tokių legalių nuomų tėra? Ir tas visas ukrainiečiai ar studentai pirmi užima.“

„Sūnus narkomanas, gyvena pas mane. Patiriu pastovų psichologinį smurtą, kartais ir fizinį, kortelę su pensija atima. Jo iš namų išprašyti su visam nepavyksta nei geruoju, nei bloguoju, vis parsiranda. O aš gi mama, atleidžiu ir vėl priimu. Nebegaliu taip. Bet kur man dėtis? Priimkite nors trumpam, kad širdis ir kūnas galėtų pailsėti.“

„Laidavau už sūnaus paskolą, jam verslas nepasisekė, paskolos negrąžino ir galiausiai man teko parduoti savo butą ir išmokėti paskolą. Nuo tada nebeturiu savų namų. Mieste nuomotis man per brangu, kelčiausi į miestelį ar kaimą, bet čia ne tai kad nėra iš ko rinktis, čia iš viso nerandu butų su visais patogumais nuomai.”

Tokių ir panašių vyresnio amžiaus žmonių, netekusių savų namų, jų neturinčių ar negalinčių juose saugiai gyventi, istorijų „Orūs namai“ sulaukia bent kartą per porą savaičių.

Kodėl senjorai skambina? Nes VšĮ „Orūs namai“ su rėmėjų, paprastų žmonių ir verslų, pagalba turi įrengę du senjorų daugiabučius (Vilniuje ir Krokialaukyje, Alytaus raj.), kuriuose vyresnio amžiaus žmogus geresnėmis nei rinkos sąlygomis gali išsinuomoti butą. Tai nėra senelių namai, kurie skirti savarankiškai nebegalintiems gyventi žmonėms ir sprendžia jų slaugos ir globos problemas. Orių namų gyventojai – dar norintys ir galintys gyventi savarankiškai senjorai, nestokojantys socialinių įgūdžių, tiesiog neturintys, netekę savų namų ar juose nebegalintys gyventi saugiai.

Vilniuje eksperimentinis keturių butų senjorų daugiabutis atidarytas 2018 m. Šiam ne tik pasiteisinus, bet ir pranokus visus lūkesčius, 2023 m. Krokialaukyje, Alytaus raj., atidarytas antrasis, jau šešių butų senjorų daugiabutis. Jis užsipildė per 1,5 mėn. ir jau susidarė laukiančiųjų eilė.

Šiuo metu įsigijome ir remontuojame įspūdingą pastatą Vabalninke, Biržų raj., kur įkursime trečiąjį senjorų daugiabutį – dar 11 butų.

Norite prisidėti prie veiklų ar savanoriauti? Susisiekite su iniciatyvos autoriais.

Daugiau iniciatyvų

Rasta: 6
„Žadeikių sūkurys”
„Žadeikių sūkurys”
Asociacija “Žadeikių sūkurys” - tai kaimo bendruomenė, siekianti gerovės savo kaimo žmonėms.
Žilpamūšio krašto bendruomenės atnaujinta krepšinio aikštelė ir išmanusis suoliukas
Žilpamūšio krašto bendruomenės atnaujinta krepšinio aikštelė ir išmanusis suoliukas
Pasvalio rajono Žilpamūšio krašto bendruomenė atnaujino krepšinio aikštelę ir pastatė pirmą rajone „išmanųjį” suoliuką.
Darbo šešėliavimo iniciatyva DUOday
Darbo šešėliavimo iniciatyva DUOday
„DUOday"– darbo šešėliavimo iniciatyva, kai įmonės atveria duris žmonėms su negalia ir kviečia juos išbandyti naujas profesijas bei darbo roles.
Skėmių kaimo bendruomenė
Skėmių kaimo bendruomenė
Skėmių iniciatyvą saugoją istoriją, sprendžią rimtas problemas per edukacijas, vienijanti bendram tikslui.
Virtualios bėgimo varžybos "Vertical Vilnius700"
Virtualios bėgimo varžybos "Vertical Vilnius700"
Virtualių bėgimo varžybų metu, panaudojant technologinį inovatyvumą, buvo efektyviai ir unikaliai skatinamas gyventojų fizinis aktyvumas gamtoje.
JA Šešėliavimas - profesinio orientavimo programa Lietuvos mokykloms
JA Šešėliavimas - profesinio orientavimo programa Lietuvos mokykloms
Tai galimybė mokiniams pabendrauti su įvairių sričių specialistais, išgirsti bei pamatyti, kaip atrodo juos dominančios organizacijos/darbo vietos.
  • vytis
Lietuvos Respublikos Prezidentas
Gitanas Nausėda
© 2024 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga. Visos teisės saugomos.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius tel. +37069842639, el. paštas: aurika.grozova@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016